Search
Close this search box.
Vivacolor

“Gazprom” panaikino dujų tiekimo apribojimus Ukrainai

Rusijos dujų monopolininkė „Gazprom” panaikino dujų tiekimo į Ukrainą apribojimus. Apie tai pranešė oficialus bendrovės atstovas Sergejus Kuprijanovas. Pasak jį cituojančios RIA „Novosti”, dujų tranzitas per Ukrainą taip pat vyksta įprastu režimu. Apribojimai dujų tiekimui į Ukrainą buvo įvesti kovo 3 ir 4 d.

Keletu valandų anksčiau apie dujų konflikto pabaigą pranešė Ukrainos premjerė Julija Timošenko. Ji pažymėjo, kad „Naftogaz Ukrainy” ir „Gazprom” ruošia bendrą pareiškimą, kuriame bus skelbiama apie darbo grupės konfliktui sureguliuoti sudarymą.

„Naftogaz Ukrainy” taip pat patvirtino, kad dujų tiekimas atnaujintas. Kokiomis sąlygomis „Gazprom” sutiko panaikinti apribojimus, kol kas neaišku.

ES: nepranešta apie dujų tranzito sumažinimą

Ukraina neinformavo Europos Sąjungos apie tranzitu tiekiamų dujų kiekio sumažinimą dėl konflikto su Rusija, trečiadienį pranešė Europos Komisijos atstovas. „Mes iš Ukrainos negavome jokios informacijos. Nuolat susisiekiame su jais ir, kaip mums sakė, dujų tiekimas nesumažėjo”, – sakė Komisijos atstovas.

Anksčiau „Gazprom” atstovas spaudai Sergejus Kuprijanovas pranešė, kad Ukrainos valstybinė naftos ir dujų kompanija „Naftogaz Ukrainy” telegrama Rusijos dujų milžinei „Gazprom” pranešė rusiškų dujų tranzitą į Europą sumažinusi 60 mln. kubinių metrų.

Rusiškų dujų tranzito į Europą apimtys buvo sumažintos nuo 386 mln. kovo 4 d. iki 356 mln. kubinių metrų kovo 5-ąją.

Ukraina teigia, kad „Gazprom” nebemoka už dujų tranzitą. Tuo tarpu S. Kuprijanovas sakė, jog Ukrainai už dujų tranzitą į Europą sumokėta.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt