Anza

Garantinių paslaugų teikimo lėšos bus įtraukiamos į kainą tik nuo tada, kai viešasis vandens tiekėjas neteks licencijos

Vandens tiekėjo licenzija

Seimas priėmė Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pataisas, kurios nustato, kad viešajam vandens tiekėjui netekus licencijos, jo aptarnaujamoje teritorijoje Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos sprendimu būtų taikoma garantinio geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina.  

Taip siekiama užtikrinti nepertraukiamą geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų teikimą, finansinį stabilumą garantinio geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų teikimo metu bei išspręsti garantinių įmokų kaupimo ir jų nuvertėjimo klausimus.

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatyme įtvirtinta, kad garantinio geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainą ne tik nustato, bet ir perskaičiuoja Valstybinė energetikos reguliavimo taryba šiame įstatyme bei Garantinio geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo vykdymo tvarkos ir sąlygų apraše nustatyta tvarka. Garantinė kaina bus apskaičiuojama viešojo vandens tiekėjo iki licencijos galiojimo panaikinimo nustatytą kainą padauginus iš koeficiento 1,09.  

Garantinė kaina bus nustatoma Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos sprendimu ir taikoma nuo kito mėnesio pirmosios dienos, po to, kai ją viešai paskelbs garantinis vandens tiekėjas. Tai jis privalės padaryti per 5 darbo dienas nuo Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos priimto sprendimo. Ši kaina bus taikoma iki tol, kol garantinis vandens tiekėjas ir viešasis vandens tiekėjas, kurio licencijos galiojimas panaikintas, bus reorganizuoti į regioninį viešąjį vandens tiekėją. 

Garantinių paslaugų teikimo lėšų įtraukimas į kainą prasidės tik viešajam vandens tiekėjui netekus licencijos, tad tokiu būdu išspręstas renkamų garantinių lėšų nuvertėjimo klausimas, bei užtikrintas garantinio vandens tiekėjo patiriamų išlaidų kompensavimas taikant koeficientą 1,09. Garantinio laikotarpio metu, viešųjų vandens tiekėjų, netekusių licencijos vartotojai papildomai mokėtų nuo 0,13 iki 0,46 Eur/m3.

Garantinio laikotarpio metu garantinis vandens tiekėjas taip pat galės kreiptis į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą dėl garantinės kainos perskaičiavimo.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos paskirtas garantinis vandens tiekėjas per vieną mėnesį nuo įstatymo įsigaliojimo datos turės grąžinti viešajam vandens tiekėjui įmokas, josumokėtas už garantinį geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą, pagal iki šio įstatymo įsigaliojimo galiojusią tvarką, atskaičius banko sąskaitos mokesčių išlaidas.

Šie Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pakeitimai priimti siekiant užtikrinti finansinį stabilumą garantinio geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų teikimo metu bei išspręsti garantinių įmokų kaupimo ir jų nuvertėjimo klausimus.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu