Search
Close this search box.
Anza

Estijos vadovas ragina greičiau tartis dėl naujos AE

Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas ragina Baltijos šalių ir Lenkijos energetikos kompanijas kuo greičiau pasirašyti susitarimą dėl naujos Ignalinos atominės elektrinės projekto ir įsteigti bendrą įmonę.

Estijos vadovo teigimu, nauja jėgainė ir elektros jungtys, kurios garantuotų prisijungimą prie Europos energijos perdavimo sistemos, yra ypač reikšmingi projektai.

„Būtina pasiekti aiškumą dėl Ignalinos proceso tarp partnerių. Mes manome, kad būtina skubiai pasirašyti akcininkų sutartį tarp Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos energetikos kompanijų ir įsteigti bendrą įmonę projektui”, – po susitikimo su Lenkijos prezidentu Lechu Kaczynskiu pareiškė T. H. Ilvesas, kurį cituoja Estijos prezidentūros spaudos tarnyba.

Estijos prezidento teigimu, svarbūs sprendimai, susiję su Ignalinos atominės elektrinės projektu, pavyzdžiui, reaktorių parinkimas, turi būti visų partnerių priimti bendrai.

Lietuva dabar veikiančią Ignalinos jėgainę yra įsipareigojusi uždaryti 2009 metų pabaigoje. Optimistinėmis prognozėmis, Baltijos šalys ir Lenkija naują elektrinę turėtų pastatyti iki 2015 metų.

Lietuvai projekte turėtų atstovauti nacionalinio investuotojo bendrovė LEO LT, bet ši įmonė formaliai dar nėra įsteigta. Būsimos įmonės akcininkės „NDX energija” generalinis direktorius Ignas Staškevičius neseniai perspėjo, kad jei LEO LT nebus baigtas formuoti iki gegužės, ypatingos svarbos energetiniai projektai gali įstrigti kur kas ilgiau, nei Lietuva gali sau leisti.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt