Ekoklima

Kokie yra plytelių tipai ir kurias pasirinkti?

plytelių tipai

Šiuo metu prekyboje vyrauja daugybė skirtingų plytelių rūšių, todėl išsirinkti tinkamas gali tapti tikru iššūkiu. Populiariausios plytelių rūšys yra keraminės, marmuro, akmens masės, porcelianinės ar stiklo plytelės. Kiekviena iš šių rūšių turi jai būdingas savybes, privalumus ir trūkumus. UAB Apdailos namai specialistai palygins pagrindines plytelių rūšis ir atskleis kiekvienos iš jų unikalumą.

Keraminės ir marmurinės plytelės

Marmuras yra laikomas viena prabangiausių natūralių medžiagų. Marmurinės plytelės sukuria gražų ir stilingą įvaizdį, kuris namuose atrodo išskirtinai. Kadangi kiekvienos marmurinės plytelės atspalvis bei raštas šiek tiek skiriasi, jūsų namai taip pat išsiskirs unikalumu. Marmurinių plytelių priežiūra yra lengva ir nereikalaujanti daugybės pastangų. Tinkamai jas prižiūrėti užtenka ir drėgnos šluostės, kurią galima atrasti kiekvienuose namuose.

Marmurinių plytelių valymo metu patartina nenaudoti rūgštinių valiklių. Be to, marmurines plyteles yra sunkiau klijuoti nei keramines, todėl geriausia šiam darbui pasitelkti profesionalų pagalbą. Beje, keraminės plytelės yra žymiai pigesnės nei marmurinės plytelės. 

Skirtingai nei marmurinės plytelės, keraminės plytelės yra lengvos. Dauguma jų yra padengtos glazūra, todėl ji veikia kaip apsauginis sluoksnis. Dėl šios priežasties keraminės plytelės yra atsparios vandeniui ir daugumai dėmių.

Marmurinės ir akmens masės plytelės

Tiek marmurinės, tiek akmens masės plytelės yra pagamintos iš natūralių medžiagų. Abi šios medžiagos yra tvirtos ir ilgaamžės bei pasižymi gražiomis spalvomis. Šių plytelių priežiūra yra panaši – valykite švelniu valikliu ir vandeniu bei nenaudokite abrazyvinių valymo priemonių. 

Maisto produktai, kurių sudėtyje yra rūgščių – vaisių sultys, actas, pomidorų produktai, garstyčios, kava ir kt, gali palikti dėmes ant marmurinių plytelių. 

Keraminės ir akmens masės plytelės – panašumai ir skirtumai

Keraminės ir akmens masės plytelės turi keletą panašumų. Tiek keraminės, tiek akmens masės plytelės pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu, kadangi jos gaminamos iš natūralių medžiagų bei reikalauja ganėtinai panašios priežiūros. 

Keraminės plytelės skiriasi savo kietumo lygiais. Kad būtų užtikrintas tvirtumas ir ilgaamžiškumas, idealiausiu atveju reikėtų rinktis trečio ar aukštesnio kietumo lygio keramines plyteles. Visgi, atkreipkite dėmesį, jog natūralus akmuo yra tvirtesnis ir ilgaamžiškesnis nei keraminės plytelės. 

Tiek keraminėms, tiek akmens masės plytelėms reikalinga nuosekli priežiūra. Valykite natūralaus akmens paviršius su švelnaus valiklio ir vandens mišiniu. Taip pat, naudokite švelnią šluostę ir venkite šarminių valiklių, nes jie gali sugadinti akmens masės plytelių paviršių. Jei keraminės plytelės yra glazūruotos, joms tinka dauguma įprastų valymo priemonių.

Nors akmens masės plytelės siūlomos įvairių spalvų, keraminės plytelės nustebins savo raštų, spalvų ir dizainų įvairove. Keraminių plytelių universalumas padės pritaikyti jas prie daugumos namų interjerų.

Kadangi akmens masės plytelės yra pagamintos iš natūralaus akmens, jos brangesnės nei keraminės plytelės. Jei ieškote taupesnio sprendimo, keraminės plytelės puikiai tam tiks. Keraminių plytelių kaina priklauso nuo stiliaus, apdailos rūšies ir kitų veiksnių. Pavyzdžiui, glazūruotos keraminės plytelės yra brangesnės nei neglazūruotos. Prieš nusprendžiant, kokių medžiagų plytelių jums reikėtų, išnagrinėkite jų teigiamas ir neigiamas savybes ir ypatumus. Plytelių salonas Apdailos namai yra visada pasirengęs jums padėti siekiant sukurti jaukiausią kampelį jūsų namuose.

Jung

Kiti temos straipsniai

Kilimas svetainėje

Kilimas svetainėje. Kaip išsirinkti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Valgomojo įrengimas

Kaip moderniai įsirengti valgomąjį?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu