Anza

Elektros tiekėjai toliau mažina kainas: gyventojams siūloma 23 ct/kWh kaina

Elektros kaina

Pirmą kartą nuo 2022 metų kovo elektros kaina gyventojams krenta žemiau 23 centų ribos. Energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ siūlo elektros vartotojams šešiems mėnesiams fiksuoti 22,992 cento už kilovatvalandę (ct/kWh) kainą – 2 centais mažesnę nei iki šiol. Norintys ilgalaikio stabilumo, gali rinktis 36 mėnesių planą, mokant 24,99 ct/kWh – 1 centu mažiau nei iki šiol.

Įmonės duomenimis, šiuo metu Lietuvos rinkoje tai yra mažiausios elektros kainos, kurias gali rinktis gyventojai. Jos galios visą kovo mėnesį.

„Vasarį atliktas reprezentatyvus visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, kad daugiau nei 50 proc. šalies gyventojų už elektrą moka didesniu nei 28 ct/kWh tarifu ir naudojasi valstybės kompensacijomis. Toks gyventojų skaičius gerokai per didelis žinant, kad šiuo metu yra itin palanki galimybė vartotojams pasinaudoti laisvos rinkos privalumais ir užfiksuoti tokias elektros kainas, kurios leidžia ne tik ženkliai sumažinti savo namų ūkių išlaidas, bet ir palengvinti finansinį krūvį valstybės biudžetui“, – sako „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

Jo teigimu, siūlyti palankiausias kainas rinkoje leidžia bendrovės ir jos vienintelės akcininkės didžiausios Baltijos šalyse žaliosios energijos gamintojos „Latvenergo“ plečiami gamybos pajėgumai, bendrovės taikomi efektyvūs rizikų valdymo instrumentai ir palankios ateities sandorių kainos biržose.

Reprezentatyvios „Spinter tyrimų“ apklausos (vasario 18–27 d.) duomenimis, 53 proc. respondentų elektros tarifas, pagal kurį jie moka elektros sąskaitas, viršija 28 ct/kWh, tad jie visi naudojasi didesne ar mažesne valstybės kompensacija. Kad moka mažesniu nei 28 ct/kWh tarifu, nurodė penktadalis (19 proc.) gyventojų, dar 7 proc. žmonių teigimu, jiems įkainiai nuolatos kinta dėl pasirinkto su biržos kaina susieto plano.

„Dešimtadalis respondentų patvirtino, kad moka pačiu didžiausiu, arba daugiau nei 40 ct/kWh siekiančiu tarifu, o 22 proc. apklausos dalyvių išvis nežino, kokiu tarifu moka už elektrą. Akivaizdu, kad išties reikšminga elektros vartotojų dalis vis dar elgiasi pasyviai, tarsi ne jie rinktųsi elektros tarifą, o jis jiems būtų nustatomas be galimybės pakeisti. Apmaudžiausia, kad didelių tarifų kompensavimui naudojami biudžeto, arba visų mūsų pinigai, nors tam realiai jau nebėra poreikio, jei tik gyventojai pasikeistų brangius planus“, – pastebi M. Giga.

Keičiant elektros tiekėją, užtenka sudaryti sutartį su pasirinkta nauja įmone, į senąją kreiptis ir nutraukti pasirašytą bei šiuo metu galiojančią sutartį nereikia. Tai lygiai toks pats principas, kaip ir mobiliojo ryšio tiekėjų rinkoje.

Vis dėlto, priimant sprendimą keisti tiekėją, reikėtų įsigilinti į senosios sutarties sąlygas ir joje numatytus vartotojo įsipareigojimus, kurie gali numatyti suteiktų nuolaidų grąžinimą ar mokesčių sumokėjimą. Daugeliu atveju nutraukti sutartį tokiomis sąlygomis ir rinktis naują pigesnį planą finansiškai gali labiau apsimokėti, nes už elektrą mokant mažesniu tarifu per tam tikrą laiką sutaupymas gali būti reikšmingas. Gyventojai turėtų patys tai pasiskaičiuoti ir įsivertinti arba pasikonsultuoti su pasirinktu nauju tiekėju. 

Pasak „Elektrum Lietuva“ vadovo, pati bendrovė savo klientams, keičiantiems planus ar norintiems pasimažinti anksčiau užfiksuotus elektros tarifus, jokių mokesčių ir nuolaidų grąžinimų netaiko, o pasinaudoti mažesnėmis kainomis kviečia kiekvieną klientą asmeniškai, siųsdama individualius pasiūlymus.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu