Ekoklima

Dėl TPDR paskelbtų neišsamių duomenų kyla rizika priimti neteisėtus sprendimus

TPDR

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerija (Statybos inspekcija), vykdydama teritorijų planavimo ir statybos valstybinę priežiūrą ir atlikdama patikrinimus, susidūrė su atvejais, kai savivaldybės Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų registre (TPDR)buvo paskelbusios ne pilnos apimties patvirtintų teritorijų planavimo dokumentų duomenis. Dėl TPDR paskelbtų neišsamių duomenų kyla rizika priimti neteisėtus sprendimus (tikrinant ar tvirtinant teritorijų planavimo dokumentus, išduodant statybą leidžiančius dokumentus, keičiant žemės sklypų paskirtį ir (ar) naudojimo ir pan.), taip pat kyla grėsmė visuomenei patirti žalą dėl institucijų neteisėtų sprendimų, o atsakomybė už tai tenka savivaldybėms.

Statybos inspekcija informuoja, kad nuo 1996 m. sausio 1 d. įsigaliojusiame Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatyme buvo įtvirtinta, jog visi patvirtinti teritorijų planavimo dokumentai privalomai pateikiami registruoti TPDR. TPDR yra vienintelis oficialus ir viešas patvirtintų teritorijų planavimo dokumentų valstybės registras, jame privalomai registruojami ir viešai skelbiami teisės aktai, kuriais patvirtinti teritorijų planavimo dokumentai ir jų sprendiniai. 

Pažymime, kad, remiantis Viešojo administravimo įstatymu, viešojo administravimo subjektai priimdami sprendimus privalo vadovautis oficialiais valstybės registrų duomenimis, todėl labai svarbu užtikrinti, kad pastarieji būtų teisingi ir išsamūs. TPDR nuostatomis, savivaldybių administracijos yra atsakingos už savo savivaldybės teritorijoje patvirtintų teritorijų planavimo dokumentų registravimą TPDR ir tinkamą pilnos apimties teritorijų planavimo dokumentų išviešinimą TPDR. 

Statybos inspekcija savivaldybių atstovams kasmet organizuoja mokymus, kurių metu akcentuoja savivaldybių pareigą tinkamai viešinti teritorijų planavimo dokumentus TPDR, o patikrinimų metu nustačiusi konkrečius ne pilnai viešinamų dokumentų duomenų atvejus, reikalauja juos paskelbti. Tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai TPDR nėra skelbiami pilnos apimties teritorijų planavimo dokumentų duomenys, todėl Statybos inspekcija ragina gyventojus pastebėjus TPDR netikslių ar neišsamių duomenų, kreiptis į savivaldybę ir apie tai informuoti Statybos inspekciją. 

Primename, kad TPDR yra viešai prieinamas registras ir kiekvienas suinteresuotas asmuo gali peržiūrėti jame įregistruotų teritorijų planavimo dokumentų sprendinius ir kitą su šių dokumentų rengimu susijusią informaciją. Prisijungti prie TPDR galima šiuo adresu: http://www.tpdr.lt/.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu