Ekoklima

Dėl pastato avarijos sostinės Mokslininkų g. rangovui sustabdytas kvalifikacijos atestatas

Kvalifikacijos atestatas rangovas

Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) dėl įgriuvusių pastato konstrukcijų vykdant statybas Mokslininkų g. 6, Vilniuje, 6 mėnesiams sustabdė rangovo UAB „Litvija“ kvalifikacijos atestato galiojimą. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) sudaryta avarijos tyrimo komisija nustatė, kad avarija 2022-01-14 įvyko dėl statybos dalyvių kaltės, kai esant nepalankioms meteorologinėms sąlygoms buvo išjudinta kolona ir įvyko dalinė konstrukcijų griūtis.

Po Statybos inspekcijos kreipimosi SSVA išvadoje konstatuota, kad 5 aukštų, beveik 6700 kv. m bendrojo ploto mokslo paskirties pastate, nedalyvaujant paskirtam darbų vadovui, darbus vykdė neaiškios kvalifikacijos rangovo darbuotojai, kurie ignoravo statinio projekto vykdymo priežiūros vadovo ir statinio statybos techninės priežiūros vadovo nurodymus. Kvalifikuoto techninio personalo nebuvimas objekte lėmė suprastėjusią statomo pastato kokybę ir įvykusią avariją, dėl kurios žalą patyrė ir užsakovas, nors pats yra atsakingas už techninės priežiūros organizavimą.

SSVA išvadoje taip pat nurodyta, kad rangovas, laiku neatlikęs geodezinių patikrų ir nepridavęs jau sumontuotų žemutinių konstrukcijų, vykdė tolimesnių konstrukcijų montavimą, dėl ko nustatyti daugybiniai defektai ir nuokrypiai.

Statybos inspekcija primena, kad prieš kurį laiką už nustatytus pažeidimus statant objektą Mokslininkų g. 6 SSVA panaikino ypatingojo statinio statybos vadovo kvalifikacijos atestatą, o ypatingojo statinio statybos techninės priežiūros vadovo kvalifikacijos atestato galiojimą sustabdė 6 mėnesiams. Tą kartą buvo nustatyta, kad statinio statybos darbų vadovas faktiškai nedalyvavo statybos procese, nevykdė techninės priežiūros vadovo ir projekto vykdymo priežiūros vadovo nurodymų, o statinio statybos techninės priežiūros vadovas nesustabdė statybos darbų dėl daugybinių rangovo pažeidimų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu