Franke

“Dangaus miestas” taps didžiausiu Vilniaus NT vaiduokliu?

"Dangaus miestas" taps didžiausiu Vilniaus NT vaiduokliu?

Įstrigusios statybos, įšalę vilniečių pinigai ir dūžtančios svajonės – tokie batalijų dėl sostinėje statomo komplekso „Dangaus miestas” rezultatai.

Gali tapti vaiduokliu

Sostinės Laisvės prospekte statomas „Dangaus miestas” gali tapti vienu didžiausių Vilniaus nekilnojamojo turto vaiduoklių. Statybos nejuda jau keletą mėnesių, visi darbai įšaldyti, o kompleksą valdančiai bendrovei „Sostinės būstai” prašoma iškelti bankroto bylą.

„Sostinės būstų” bankroto siekiama net dviem ieškiniais. Pirmąjį padavė bendrovės veiklą finansavęs Medicinos bankas, antrąjį – buhalterijos paslaugas teikianti bendrovė „Naleta”.

Tačiau bankas ir privati įmonė siekia priešingų dalykų. Ar bent jau taip teigia „Naletos” vadovė.

Siekia perimti turtą?

„Naletos” direktorė Jelena Jankevičiūtė „Vilniaus dienai” teigė, esą „Sostinės būstams” norėta iškelti restruktūrizavimo bylą. Mat tik taip smulkieji įmonės kreditoriai galėjo tikėtis atgauti „Dangaus miesto” šeimininkų skolas. Tačiau bankas tam esą pasipriešino ir pareikalavo bankroto.

„Mano žiniomis, bankas yra prieš restruktūrizavimą. Bijau, kad bankas pasuks visą procesą sau naudinga linkme ir perims turtą. Tada mums nieko neliks. Jei būtų pradėtas restruktūrizavimas, mes, visi kreditoriai, turėtume šansų. O pradėjus bankrotą, šansų neturėsime”, – pasakojo J.Jankevičiūtė.

Ji teigė ieškinį dėl „Sostinės būstų” bankroto padavusi dėl savo įmonės ir kitų smulkiųjų kreditorių interesų. „Ieškinį padaviau tik dėl to, kad būtų paskirtas nešališkas bankroto administratorius, jeigu būtų byla iškelta. Jeigu bus ne banko paskirtas administratorius, bus galimybė, kad jis tęs įmonės veiklą. Bet dar tikiuosi, kad „Sostinės būstų” direktorius ir akcininkai kažkaip pasieks restruktūrizavimą”, – tęsė „Naletos” vadovė

Rugpjūčio pabaigoje rengiamas „Sostinės būstų” kreditorių susirinkimas. Jame bus siūloma „Dangaus miestą” statančiai įmonei kelti restruktūrizavimo bylą. Tačiau J.Jankevičiūtė baiminasi, kad Medicinos bankas, vienas stambiausių įmonės kreditorių, gali sukliudyti pasiekti tokį sprendimą. Pasak jos, bankas anksčiau žadėjo palaikyti siūlymą restruktūrizuoti „Sostinės būstus”, tačiau pažado netesėjo.

Dešimtys šeimų – nežinioje

„Dangaus miesto” interneto svetainėje skelbiama, kad komplekse parduota beveik 100 butų. Tačiau, „Naletos” direktorės žodžiais, tai kiek prasilenkia su tikrove. Esą daugelis butų atsisakė ir atsiėmė savo pinigus, tačiau dešimtys vilniečių šeimų to nepadarė ir dabar gyvena nežinioje.

„Man labiausiai gaila tų žmonių, kurie pirko butus. Nors man būtų skaudu prarasti pinigus, to nepalyginsi su nuostoliais, kuriuos gali patirti butų pirkėjai. Dauguma dar spėjo atsiimti savo įnašus, liko apie 20 pirkėjų. Tai yra paprasti žmonės”, – kalbėjo J.Jankevičiūtė.

Medicinos bankas atsisakė komentuoti peripetijas dėl „Dangaus miesto”. „Kadangi vyksta teisiniai procesai, bankas susilaiko nuo bet kokių komentarų šiuo klausimu”, – „Vilniaus dienai” teigė bankui atstovaujančios ryšių su visuomene agentūros „Pro omnia” direktorė Eglė Senapėdienė.


Dūžta svajonė

„Dangaus miestas” nėra paprastas komercinis nekilnojamojo turto projektas. „Sostinės būstų” direktorius Nikolajus Melnikas kompleksą dedikavo tragiškai žuvusiam savo sūnui Denisui. Jei „Sostinės būstai” bankrutuos, svajonė įamžinti sūnaus atminimą subyrės į šipulius, o nebaigtas statyti „Dangaus miestas” keliaus į varžytines.

„Dangaus miesto” statybos prasidėjo 2008 m. vasarą. Planuota kompleksą užbaigti pernai spalį, tačiau statybos užsitęsė ir galutinai sustojo. Vietoj modernaus komplekso, į kurį planuota investuoti 75 mln. litų, kol kas stovi tik betoniniai griaučiai.

Pats N.Melnikas, jo bendrovę užgriuvus bėdoms, atsitveria tylos siena. Verslininkas atsisakė bendrauti su „Vilniaus diena”.

REKOMENDUOJAME