Ekoklima

„Dalkia“ investus 500 mln. litų į biokuro jėgainę

Dalkia

Vilniaus šilumos ūkį valdanti „Dalkia“ žada investuoti apie 500 mln. litų ir taip šilumos kainą sostinėje sumažinti 20 proc.

„Norime paskelbti svarbią žinią, kurią pavyko pasiekti dirbant nuo vasaros. „Dalkia“ ketina investuoti 500 mln. litų. į naujos biokuro jėgainės statybas. Vilniuje 60 proc. šilumos būtų gaminama iš biokuro“, – sake meras Artūras Zuokas.

Meras netrukus šias naujienas ketina pristatyti Vyriausybei. Anot jo, tai didžiausia investicija šalyje per trejus metus.

Mes investuosime taip greitai, kaip tik teisinės sąlygos tam bus palankios. Mes esame pirmieji tokios rūšies sistemos operatoriai pasaulyje. Visi mūsų akcininkai remia šią idėją, nes tai yra mūsų verslo pagrindas. Tai geras energijos klausimo sprendimas. Pagrindas bus biomasės naudojimas“, – teigė „Dalkia Eastern Europe“ valdybos pirmininku ir prezidentu Jeanas Sacreste`as.

Planuojamas jėgainės galingumas turėtų siekti 300 megavatų.

„Spekuliacijos apie šią įmonę nepasitvirtino. Jokia įmonė neturėdama įstatinio kapitalo negalėtų padaryti tokių investicijų. Pinigai liks Lietuvoje, kurios ūkininkai augins biokurą. Mes labai to laukėme, bet garsiai apie tai nekalbėjome. Mes tikimės, kad Vyriausybė ir Seimas sudarys sąlygas. „Dalkia“ nenori tapti Lietuvoje ir Vilniuje ujama bendrove, nori prisidėti prie vilniečių gerovės“, – kalbėjo vicemeras Romas Adomavičius.

Vilniaus meras patikino, kad jokių susitarimų dėl šilumos ūkio nuomos sutarties pratęsimo su „Dalkia“ nebuvo padaryta.

„Tai bendrovės rizika, apie sutarties pratęsimą mes nekalbėjome ir tokio pokalbio nebuvo“,   – sakė A.Zuokas.

Anksčiau buvo kalbama, kad investuoti į gamyklą „Dalkia“ sutiktų tik tuo atveju, jei būtų pratęsta šilumos ūkio nuomos sutartis. Ji pasirašyta 2002 metais ir baigsis 2017 metais.

A. Kubilius pritaria

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius palaiko Vilniaus šilumos ūkį valdančios bendrovės „Dalkia Eastern Europe“ planus sostinėje statyti 500 mln. litų kainuosiančią biokuru kūrenamą jėgainę ir teigia, kad Vilniaus savivaldybėje pagaliau pereita nuo kitų kaltinimo ir imtasi konstruktyvių veiksmų.

„Nesiimu vertinti, kadangi nežinome konkretesnių dalykų, bet taip, kaip ir kitose Lietuvos savivaldybėse, gerai, kad ir Vilniuje pradedama suvokti, kad Vilniaus savivaldybė ir jos šilumos tinklai yra visų pirma Vilniaus reikalas. Galiu pasveikinti, kad atsiranda naujų iniciatyvų, o ne vien tik ieškoma, kad kaltas – ar Premjeras, ar energetikos ministras, ar, kaip vakar paaiškėjo, ir Prezidentė. O ar tie planai realūs ir racionalūs, turėtų pasakyti ekspertai“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams komentavo Premjeras.

REKOMENDUOJAME