Tikkuurila

D. Grybauskaitė vetavo atliekų tvarkymo įstatymą

D. Grybauskaitė vetavo atliekų tvarkymo įstatymą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas.

Šalies vadovės teigimu, įstatymo pataisos atveria kelią regioninių atliekų tvarkymo centrų privatizavimui ir monopolio įsigalėjimui atliekų bei sąvartynų tvarkymo versle.

Pasak Prezidentės, įsigaliojus šioms pataisoms, išaugtų atliekų tvarkymo kaina, turtingieji mokėtų mažiau, o sąžiningi žmonės turėtų mokėti už visus. Kaina už šiukšlių išvežimą ypač pabrangtų daugiabučių gyventojams.

„Šios pataisos siūlo sukurti „rubikoninį“ šilumos ūkio variantą ir atveria kelią monopolininkui piktnaudžiauti kainomis už atliekų tvarkymą. Gyventojai už atliekų išvežimą mokės brangiau, o savivaldybės bus bejėgės juos apginti. Šalies žmonės jau nukentėjo nuo monopolininkų savivalės šilumos ūkyje“, – pabrėžė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, išstūmus savivaldybių įmones ir privatizavus atliekų tvarkymo sektorių, šalies žmonės taptų privatininkų įkaitais, nes sąvartynų eksploatavimas ir šiukšlių išvežimo paslaugos bus orientuotos ne į gyventojų poreikius, o į pelną.

Pasaulinė praktika rodo, kad privačių sąvartynų tvarkymas kainuoja dvigubai brangiau. Marijampolėje, kur sąvartyną eksploatuoja privatus operatorius, atliekų tvarkymo paslaugos yra brangiausios Lietuvoje.

Savivaldybių asociacijos Prezidentei adresuotame laiške taip pat akcentuojama, kad įsigaliojus šioms pataisoms atliekų tvarkymo paslaugos gyventojams žymiai pabrangtų.

Valstybės vadovės teigimu, viešasis interesas turi būti apgintas. Negalima leisti, kad atliekų tvarkymas būtų monopolizuotas, o gyventojai patirtų ekonominių, socialinių ir ekologinių nuostolių. Todėl, anot D. Grybauskaitės, regioniniai atliekų tvarkymo centrai turi išlikti savivaldybių nuosavybe, negali būti privatizuota jų vykdoma ūkinė veikla ar jie išardyti dėl formalių reikalavimų.

Primename, kad Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas tvirtina, kad parlamento priimtos Atliekų tvarkymo įstatymo pataisos ne tik padės efektyviau tvarkyti atliekas, bet ir sudarys palankias sąlygas už tai mokėti mažiau.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu