Tikkuurila

Bus atnaujinta dar daugiau viešųjų pastatų ir gatvių apšvietimo sistemų

Bus atnaujinta dar daugiau viešųjų pastatų ir gatvių apšvietimo sistemų

Liepos pradžioje pasibaigęs kvietimas, skirtas viešųjų pastatų atnaujinimui finansuoti, sulaukė rekordinio paraiškų skaičiaus, o prašoma skirti finansavimo suma – beveik 100 mln. eurų. Viešųjų pastatų atnaujinimas yra vienas iš ekonomikos skatinimo instrumentų, tad šiuo metu ministerija aktyviai ieško lėšų visoms pateiktoms paraiškoms finansuoti.

Paraiškas pastatų atnaujinimui aktyviai teikė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Vidaus reikalų ministerijai, Kultūros ministerijai, Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios įstaigos, taip pat  Turto bankas. Iš viso pateiktos 126 paraiškos, pagal kurias per artimiausius 2 metus planuojama atnaujinti apie 350 tūkst. kv. m viešųjų pastatų ploto.

„Sukūrėme naują finansinį modelį viešojo sektoriaus pastatams atnaujinti, kuris davė akivaizdų teigiamą rezultatą. Pastatų atnaujinimas reiškia ne tik sutaupytą energiją ir mažesnes sąskaitas už ją, bet ir papildomą stimulą ekonomikai, kuris po COVID-19 sukeltos krizės, šiuo metu yra ypač svarbus“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Šiam viešųjų pastatų atnaujinimo kvietimui buvo numatyta beveik 24 mln. eurų ES paramos. Per 2 mėn. nuo paraiškų pateikimo planuojama baigti paraiškų vertinimą ir nustatyti galutinį lėšų poreikį.

Iki 2020 m. buvo numatyta atnaujinti 470 000 kvadratinių metrų viešųjų pastatų, o nuo 2021 iki 2030 m. dar 510 000 kvadratinių metrų. Renovuojant valstybei priklausančius pastatus ir atnaujinant juose šildymo bei vėsinimo sistemas turi būti pasiekta pastatų ne mažesnė nei C energetinio naudingumo klasė. Atnaujintuose objektuose galutinės energijos sąnaudos turės būti bent 30 proc. mažesnės.

Taip pat primename, kad savivaldybės iki rugsėjo 1 d. gali teikti paraiškas ir gauti finansavimą gatvių apšvietimo modernizavimo projektams, didinsiantiems energijos vartojimo efektyvumą. Iš viso tam numatyta 12 mln. eurų. Paraiškas finansavimui gauti gali teikti savivaldybių administracijos bei savivaldybių valdomos įmonės, vykdančios gatvių apšvietimo tinklų eksploatacijos ir jų statybos veiklą.

Kreiptis dėl finansavimo gali ir tos savivaldybės, kurios gatvių apšvietimo modernizavimo projektus planuoja įgyvendinti viešos ir privačios partnerystės būdu. Energetikos ministerija, skatindama savo priemone modernizuoti gatvių apšvietimą, tuo pačiu siekia pastūmėti ir viešojo bei privataus sektorių bendradarbiavimą.

Įgyvendinus priemonę, gatvių apšvietimui bus sunaudojama mažiau elektros energijos, atitinkamai bus sumažinta aplinkos tarša. Dėl atnaujintos modernios apšvietimo įrangos ne tik pagerės gatvių estetinis vaizdas, tačiau padidės gatvių apšviestumo lygis, o tai sąlygos didesnį visų eismo dalyvių saugumą tamsiu paros metu.

Finansavimas gali būti skiriamas tiems projektams, kuriuos įgyvendinus modernizuojamose gatvių apšvietimo atkarpose galutinės energijos sąnaudos bus sumažintos ne mažiau kaip 40 procentų. Finansuojama gali būti iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, likusią dalį investuoti turės projekto vykdytojas. Visa informacija skelbiama Europos Sąjungos struktūrinių fondų svetainėje www.esinvesticijos.lt

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu