Anza

Broką paliko ne tik Gedimino pr., bet ir Alytaus aikštėje

Gedimino prospekto grindinys

Stringa Alytaus miesto pagrindinės Rotušės aikštės rekonstrukcija.

Bankrutavus statybos bendrovei, kuri klojo ir sostinės Gedimino prospektą, ieškoma naujo darbų vykdytojo. Tikimasi, kad naujas rangovas ištaisys ir paliktą broką už daugiau nei pusę milijono litų, praneša LTV „Panorama“.

Techninės priežiūros specialistai suskaičiavo, kad Dzūkijos sostinės pagrindinėje aikštėje statybos bendrovė „Luidas“ paliko broko už daugiau nei pusę milijono litų.

Ir darbų pagal projektą neatliko – neįrengė apšvietimo ir fontano, nebaigė kloti granito trinkelių už 1,5 mln. litų.

Alytaus miesto savivaldybės vadovai džiaugiasi, kad bankrutuojančiai „Luido“ bendrovei nemokėjo pinigų avansu.

„ Preliminarūs sprendimai jų yra tokie, kad tikrai jie nedarys, ir jie sutinka, kad Alytaus miesto savivaldybė samdytų kitą įmonę brokui ištaisyti“, – teigė Alytaus miesto savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Sigitas Stumbras.

Kad nesustotų finansavimas iš Europos Sąjungos fondų, savivaldybė jau paskelbė konkursą naujam rangovui. Jis paaiškės gegužės pabaigoje.

„Tam tikra prasme džiugina, kad jau net šeši galimi rangovai paėmė medžiagas susipažinti. Taigi dar ne viskas prarasta. Su administruojančiom projektą agentūrom pratęsimo terminas yra suderintas, nes iškelta bankroto byla ir vyksta teisminiai ginčai“, – sakė Alytaus meras Feliksas Džiautas.

Pasak savivaldybės atstovų, nėra gerai, kai konkursus laimi mažiausią kainą pasiūlę statybininkai, nors ir pateikia medžiagų ir darbų patikimumo pažymėjimus.

„Deja, pigiausias variantas ne visada geriausias. Matyt, įstatymų leidėjas turėtų požiūrį keisti, bet turbūt reikia ir mūsų Savivaldybių asociacijos iniciatyvos“, – tvirtino meras.

Bankrutuojanti statybos bendrovė „Luidas“ rekonstravo ne tik Alytaus Rotušės aikštę, bet ir Vilniaus Gedimino prospektą.

Rūta Lankininkaitė
LTV „Panorama“

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu