Tikkuurila

Aplinkos ministerijos pasiūlytiems Miškų įstatymo pakeitimams Vyriausybė pritarė

miškų įstatymas

Šiandien Vyriausybė nusprendė įgyvendinti valstybinių miškų ūkio valdymo pertvarką, pagal kurią šiuo metu esančios 42 miškų urėdijos bus sujungtos į vieną valstybinę įmonę „Lietuvos valstybiniai miškai“. Aplinkos ministerijos parengtame Miškų įstatymo pakeitimo projekte numatyta, kad „Lietuvos valstybiniai miškai“ valdys valstybei priklausančius miškus ir jais disponuos įstatymų nustatyta tvarka, vykdys kompleksinę miškų ūkio veiklą. Taip pat įmonė atliks miško priešgaisrinės apsaugos bei miško kelių priežiūros funkcijas.

„VĮ „Lietuvos valstybiniai miškai“ įkūrimas ir valstybinių miškų ūkio valdymo pertvarka nesudarys jokių prielaidų valstybinių miškų privatizavimui ir nesuteiks jokių privilegijų stambiesiems medienos prekybininkams. Liks ta pati aukciono principu paremta prekybos mediena sistema, kai nugalėtoją lemia kainos dydis. Vykdant pertvarką bus siekiama padidinti miškininkams atlyginimus“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Skaičiuojama, kad sujungus miškų urėdijas į vieną juridinį asmenį kasmet bus sutaupoma apie 10 mln. eurų, o likvidavus Generalinę miškų urėdiją – apie 1 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.  Sprendimas sujungti miškų urėdijas buvo priimtas atsižvelgiant į kelis esminius faktorius – šalies biudžeto lėšų taupymą, efektyvesnę miškų urėdijų veiklą, skaidresnius viešuosius pirkimus. Ši pertvarka padės užtikrinti ekonomiškai stabilų ir gyvybingą valstybinių miškų ūkį, prisidės prie regionų plėtros.

Dalį specialistų numatoma įdarbinti centriniame padalinyje, esančiame viename iš regionų (ne Vilniuje), kiti darbuotojai turės galimybę persikvalifikuoti. Pokyčiai leis iš esmės nemažinant miškuose dirbančiųjų skaičiaus padidinti jų atlyginimus, kurie šiuo metu yra nekonkurencingi Lietuvos ir kaimyninių Europos Sąjungos valstybių kontekste.

Aplinkos ministerijos pasiūlytoms Miškų įstatymo pataisoms dar turi pritarti Seimas.

Komunikacijos skyrius

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu