Franke

A. Zuokas: “Tik Prezidentės ir Vyriausybės rankose yra visos įstatymų galios padaryti taip, kad konkurencija atsirastų ir šilumos ūkyje“

A. Zuokas: “Tik Prezidentės ir Vyriausybės rankose yra visos įstatymų galios padaryti taip, kad konkurencija atsirastų ir šilumos ūkyje“

Judėjimo-Sąjungos TAIP pirmininkas, Vilniaus meras Artūras Zuokas dėkoja šalies Prezidentei Daliai Grybauskaitei už atkreiptą dėmesį į išsakytas mintis, jog politikoje būtina konkurencija ir kituose Prezidento rinkimuose žmonėms reikalinga alternatyva. A.Zuokas taip pat atkreipia dėmesį, kad Prezidentės atsakymas nėra dalykiškas ir pasvertas.

„Tai nelabai panašu į pirmojo valstybės asmens pasisakymą, kuomet nukreipiamas dėmesys nuo pagrindinės temos ir iš karto kuriamos sąmokslo teorijos, ypač žinant, kad strateginiai sprendimai energetikos sektoriuje priklauso nuo Prezidentės ir Lietuvos respublikos vyriausybės, konkrečiai nuo Energetikos ministerijos. Prezidentė šaliai vadovauja jau trejus metus, Vyriausybė – ketverius. Ir tiek Vyriausybės, tiek Prezidentės rankose yra visos įstatymų galios padaryti taip, kad konkurencija atsirastų ir šilumos ūkyje. Tik norėtusi, kad ne politikai, o specialistai patartų, kaip konkurenciją realizuoti šilumos ūkyje. Šilumos kainos Vilniuje yra vienos mažesnių, pavyzdžiui, už šilumą daugiau moka Pakruojis, Anykščiai, Prienai, Biržai, Alytus, Trakai, Skuodas, Vilkaviškis, Druskininkai, Šalčininkai“, – teigia A.Zuokas.

A.Zuokas primena, kad dar prieš metus siūlė greičiausią sprendimą, kad šilumos vartotojui mažėtų sąskaitos už šilumą – tam būtinas ekonomiškai ir logiškai pagrįstas Vyriausybės sprendimas: padidinti elektros gamybos kvotas kogeneracinėse elektrinėse – Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Alytaus elektrinėms. Tai šilumos kainą jau šį sezoną sumažintų 4 ct/kWh. Kondensaciniu režimu veikianti Lietuvos elektrinė Elektrėnų ežerą praėjusį žiemos sezoną šildė už 150 mln. Lt, šios lėšos galėjo būti skirtos šilumos kainų sumažinimui.

Vilniaus miesto savivaldybė dabar projektuoja 50 MW biokuro katilą, kuris nuo kito sezono sumažins šilumos kainą 5 proc. Vilniuje. Tai buvo galima padaryti dar prieš trejus metus.

A.Zuokas ragina Prezidentę priimti reikiamus sprendimus, kad šalyje veiktų konkurencija pasirinkti skirtingo kuro rūšis ir sumažėtų energetinė priklausomybė nuo dujų. Tai yra, Lietuvoje būtų kuo greičiau pereita prie biokuro, kuris yra vienintelis kelias ženkliai sumažinti kainas už šilumą.

Sandra Trinkūnaitė-Rimkienė, tel. (8 5) 211 2319, el. p. vrt@vilnius.lt

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu