Ekoklima

A.Zuokas: „Premjeras dėl šildymo kainų tyčia klaidina visuomenę“

A.Zuokas: „Premjeras dėl šildymo kainų tyčia klaidina visuomenę“

„Premjeras, Energetikos ministras tyčia meluoja visuomenei ir bando nukreipti dėmesį nuo to, kad šilumos kainos visoje Lietuvoje pabrango 20 proc., o Vilniuje 25 proc. dėl per metus net 38 proc. išaugusios dujų kainos. Jie nesugebėjo padidinti biokuro naudojimo, nors tą ne kartą žadėjo ir taip pat deklaravo 2008-2012 metų Vyriausybės programoje. Pavyzdžiui, Vyriausybė savo programoje žadėjusi dujų naudojimą sumažinti nuo 80 iki 40 proc., per trejus metus įgyvendino mažiau nei 5 procentus“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Bendra centralizuoto šildymo įrenginių galia Lietuvoje – 8900 MW. Lietuvoje šilumos ūkyje iki 2011 metų viso įdiegta biokuro įrenginių apie 400 MW, 2009-2011 m. dabartinės Vyriausybės pastangomis Lietuvoje buvo įrengta tik apie 20 MW.

„Darbo grupė nustatė tą patį, kaip ir Valstybinė energetikos inspekcija. Lapkričio šilumos sąskaitoms įtakos turėjo trimis dienomis ilgesnis ataskaitinis laikotarpis (tai sudaro mažiausiai 10-11 proc. bendros mėnesio sąskaitos už šildymą) ir 0,8 laipsnio šaltesnis 2011 m. lapkritis“, – sakė darbo grupei vadovavęs Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius.

Ekspertų išvadose teigiama, kad per 2011 metų lapkritį (30 parų nuo lapkričio 1-os iki lapkričio 30-os imtinai) iš bendrovės „Vilniaus energija“ į šilumos tinklus buvo patiekta 306 176 MWh šilumos, tai yra 2,4% daugiau, nei per atitinkamą 2010 metų laikotarpį. Šį į tinklus patiekto šilumos kiekio padidėjimą galima paaiškinti 7,1 proc. šaltesniu 2011 metų lapkričiu, nei 2010 metų lapkritis.

Nustatyta, kad pavyzdžiui, 490 pastatų šilumos kiekio išaugimą galima iš dalies paaiškinti netinkamai deklaruojamu karšto vandens suvartojimu. Jei gyventojai nedeklaruoja viso karšto vandens suvartojimo, tai šilumos kiekis, faktiškai suvartojamas karšto vandens šildymui, šildymo sezono metu yra įskaitomas į poreikius pastatų šildymui. Iš viso per metus Vilniuje nedeklaruota 13 tūkstančių kubinių metrų vandens.

„Dėl tiesioginio nuotolinės duomenų nuskaitymo sistemos nėra jokių įrodymų, kad ji buvo naudojama. Tą patvirtinta ir nepriklausomo auditoriaus išvada, Valstybinė energetikos inspekcija”, – sakė Lietuvos energetikos konsultantų asociacijos prezidentas dr. Valdas Lukoševičius.

Anot R.Adomavičiaus, nuo 2011 m. lapkričio 1 dienos, įsigaliojus Šilumos ūkio pataisoms, nebuvo nustatytas pereinamasis laikotarpis šilumos punktų perdavimui, todėl šilumos punktų prižiūrėtojai nespėjo tinkamai pasiruošti šildymo sezonui ir užtikrinti ekonomišką šilumos tiekimą.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat atkreipia dėmesį, kad jau daugybę mėnesių laukia atsakymų iš Vyriausybės į dar gegužės ir rugsėjo mėnesiais pateiktus siūlymus, kaip galima būtų sumažinti šildymo kainą ir pereiti prie biokuro.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu