Tikkuurila

A. Kubilius: „Gazprom“ būtų tik finansinis investuotojas

A. Kubilius: „Gazprom“ būtų tik finansinis investuotojas

Lietuva, skaidydama monopolijas dujų rinkoje, įsileis „Gazprom“, kad šis iš dalies dalyvautų magistralinių dujotiekių valdyme.

To priežastis – ši įmonė yra svarbus strateginis partneris ir domisi dujų tranzitu į Kaliningrado sritį, ketvirtadienį pareiškė Premjeras Andrius Kubilius.

Premjero teigimu, „Gazprom“ būtų tik finansinis investuotojas.

„Tikslas yra vienas – „Gazprom“ vis tiek lieka svarbus strateginis partneris, plius visiškai natūralu, kad „Gazprom“ rūpi perdavimas ir į Kaliningrado sritį, vadinamasis tranzitas į Kaliningrado sritį.

Čia aš nematau nieko blogo, nes neturint lemiamo balso, būnant tiktai finansiniu investuotoju sprendimus priiminėtų Lietuvos valstybė, turinti lemiamą balsą tokiame perdavimo sistemos operatoriuje ir dėl to čia nereikėtų labai išgyventi“, – telefonu iš Stokholmo ketvirtadienio rytą Žinių radijui sakė Premjeras.

Pasak jo, tai, kad Lietuva „Gazprom“ mato kaip finansinį investuotoją, neturintį lemiamo balso sprendimuose, numatyta ir antradienį Lietuvoje viešėjusiam „Gazprom“ antrinės įmonės „Gazprom export“ generaliniam direktoriui Aleksandrui Medvedevui įteiktame laiške, kuriame išdėstyti Lietuvos pasiūlymai.

A. Kubilius pakartojo, kad Lietuva neturi išimtinės teisės ir iki 2014 metų pabaigos turi įgyvendinti ES trečiojo energetikos paketo direktyvą.

Antradienį susitikęs su Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ antrinės įmonės „Gazprom export“ generaliniu direktoriumi A. Medvedevu premjeras A. Kubilius pareiškė, kad „Gazprom“ ateityje galėtų iš dalies dalyvauti Lietuvos magistralinių dujotiekių valdyme.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu