Ekoklima

A. Kubilius: elektros kaina turės konkurencinį pranašumą

Elektros kaina

VAE gaminamos elektros kaina bus ekonomiškai konkurencinga, o Lietuva ras lėšų šiam projektui, teigia Premjeras.

Penktadienį Visagine susitikęs su Latvijos Ministru Pirmininku Valdžiu Dombrovskiu Andrius Kubilius kalbėjo, kad projekto finansavimo būdai yra žinomi, todėl nevertėtų abejoti, ar Lietuva sugebės prisidėti prie Visagino atominės elektrinės (VAE) statybų.

„Skaičiai rodo projekto ekonominį naudingumą (..) Nemažą dalį projekto padės finansuoti tarptautinės finansinės institucijos, eksporto-importo bankai, Japonijos, JAV, Europos institucijos, ir finansavimo modeliai, bent kiek mes žinome savo, Lietuvos, dalį, neturėtų kelti didesnių abejonių“, – žurnalistams sakė A. Kubilius.

Lietuvos Vyriausybės vadovas pranešė, kad jis informavo Latvijos Premjerą apie VAE situaciją vykstančiose derybose su strateginiu investuotoju ir pateikė jam kai kuriuos projekto konfidencialius duomenis.

„Matome, kad šis projektas, būdamas strategiškai svarbus, turi ir gerą ekonominį pagrindą, kitaip tariant – Visagino elektrinėje pagamintos elektros kaina turės gerą konkurencinį pranašumą“, – teigė Premjeras.

Kada galutinai paaiškės finansinės projekto sąlygos ir partneriams tenkanti akcijų bei elektros dalis, Ministras Pirmininkas neatskleidė, tačiau užsiminė, kad galutinės sutartys dėl VAE gali būti pasirašytos ir kitų metų pradžioje.

Anksčiau buvo skelbta, jog sutartys bus pasirašomos iki 2011 metų pabaigos.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu