Franke

A. Kubilius: dujų terminalą statome savo reikmėms

A. Kubilius: dujų terminalą statome savo reikmėms

Suskystintųjų gamtinių dujų terminalą (SGD) Lietuva stato pirmiausia savo reikmėms, o regioninis terminalas galėtų būti statomas atskirai, bet dėl Latvijos sutarčių su „Gazprom“ tokia galimybė atsiras tik po 2017 m. Taip Premjeras Andrius Kubilius komentavo Latvijos ekonomikos ministro Danielio Pavliuto teiginius, kad Lietuvai terminalo statyti neapsimoka, nes jis neturi potencialo tapti regioniniu.

„Nežinau, ar jis (D. Pavliutas – ELTA) yra susipažinęs su Klaipėdos terminalo projektu, su skaičiais. Mes labai atidžiai skaičiuojame ir matome labai aiškią ekonominę perspektyvą, visų pirma perspektyvą turėti pigesnių dujų. Šiuo metu, jei turėtume terminalą, galėtume už dujas mokėti 30 proc. mažiau. Manau, kad ir „Gazprom” tokiu atveju konkurencinėje kovoje, stengdamasis išsaugoti vartotojus Lietuvoje, irgi stengtųsi kainą mažinti. Mes iš tiesų statome terminalą ne regioninį, statome savo reikmėms“, – ketvirtadienio rytą Žinių radijui sakė A. Kubilius.

Premjeras pabrėžė, kad galimybė tiekti dujas į Latvijoje esančias saugyklas, investavus į šiaurės Lietuvoje esančius dujų vamzdynus, juos atnaujinus, taip pat egzistuoja, taigi naujas terminalas potencialiai gali išspręsti ir dalį regiono problemų.

A. Kubilius priminė, kad terminalas galės veikti tik tokiu atveju, jei iki 2014 m. pabaigos bus įgyvendinta europinė direktyva dėl Lietuvos dujų ūkio pertvarkymo, magistralinius vamzdžius padarant nepriklausomus nuo dujų tiekėjų, tai yra, nuo „Gazprom“.

„Latvijoje reikalai juda šiek tiek lėčiau. Kiek yra tekę kalbėtis ir su Latvijos ministru pirmininku, jie iki 2017 m. negali pakeisti situacijos, nes, kaip jie patys sako, jie tokias sutartis turi pasirašę su „Gazprom“, o tai reiškia, kad bet kokie planai dėl regioninio terminalo statybos kur nors Latvijoje, Rygoje, kam mes taip pat neprieštaraujame ir kam gali būti naudojamos ir europinės lėšos, tai galėtų būti realizuota tik po 2017 m. Tuo tarpu tas laiko tarpas tarp dabar ir 2017-2018 m. mums tikrai būtų labai sudėtingas, labai brangiai kainuotų“, – aiškino Premjeras.

ELTA primena, kad balandžio 4 d. Latvijos ekonomikos ministras paragino Lietuvą galbūt atsisakyti minties statyti savo SGD terminalą, o prisidėti prie regioninio statybų Rygoje.

Planuojama, kad Lietuvos SGD terminalas turi būti įrengtas ir pradėtas naudoti iki 2014 metų gruodžio.

Įrengus SGD terminalą Lietuva turės alternatyvų gamtinių dujų tiekimo šaltinį, kuris užtikrins tiekimo saugumą ir patikimumą. „Klaipėdos nafta“ yra atlikusi poveikio aplinkai vertinimą, parengusi ir patvirtinusi terminalo plėtros planą. Jau patvirtinta, kad terminalui plaukiojančią saugyklą su dujinimo įrenginiu statys Norvegijos bendrovė „Hoegh LNG“.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu