Ekoklima

45 tūkst. butų savininkai gyvena renovuotuose namuose ir už šildymą moka perpus mažiau

45 tūkst. butų savininkai gyvena renovuotuose namuose ir už šildymą moka perpus mažiau

Tūkstantyje renovuotų namų yra maždaug 45 tūkstančiai butų, kurių vertė gerokai padidėjo, o jų gyventojai tapo kur kas laimingesni. Remiantis naujausiais duomenimis, įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, nuo 2013 m. Lietuvoje jau atnaujinta daugiau kaip 1000 daugiabučių. Artimiausiu metu planuojama pabaigti dar apie 700 namų. Palyginimui, 2005– 2012 m. Lietuvoje atnaujinti vos 479 namai.

Didžiąją nuo 2013 m. renovuotų namų dalį sudaro pagal naująjį renovacijos modelį įgyvendinti projektai – iš tūkstančio daugiabučių daugiau kaip 700 įgyvendinti per savivaldybes. Tai, jog daugiau kaip 70 proc. įgyvendinamų renovacijos projektų vyksta per savivaldybes, akivaizdžiai patvirtina, jog ne vienerius metus strigusį daugiabučių atnaujinimo procesą išjudino naujasis renovacijos modelis.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas teigia, kad reikia tik pasidžiaugti, jog stipriai išaugusios renovacijos apimtys rodo ne tik pagerėjusią šalies gyventojų gyvenimo kokybę, bet ir renovacijos poveikį šalies ekonominiams procesams – statybų sektoriaus augimui, naujų darbo vietų kūrimui, nekilnojamo turto rinkos pokyčiams.

„Renovavus namus išaugo maždaug 45 000 butų vertė. Nekilnojamojo turto kaina padidėjo, o štai sąskaitos už šildymą daugiau kaip perpus sumažėjo. Šimtai tūkstančių Lietuvos gyventojų džiaugiasi gražesne aplinka ir neabejoju, kad yra laimingesni. Sėkmingai įgyvendinta renovacija parodė, kad šis procesas didina ne tik BVP, bet ir nacionalinį laimės indeksą“, – sako K. Trečiokas.

Skaičiuojama, jog šiandien renovacijos procese dalyvauja daugiau kaip 300 statybos sektoriaus bendrovių – projektavimo, statinių techninę priežiūrą atliekančių įmonių, statybinių medžiagų gamintojų, statybinės technikos bei pastolių nuoma užsiimančių įmonių, rangovinių organizacijų. Investicijos į daugiau kaip 1000 užbaigtų ir 700 artimiausiu metu planuojamų pabaigti daugiabučių atnaujinimą siekia 480 mln. eurų – o tai sudaro 18 proc. praėjusių metų Lietuvos statybos sektoriaus apyvartos, siekusios 2,6 mlrd. eurų.

Komunikacijos skyrius

www.am.lt

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu