Liepos 21d. Sekmadienis

Patirtis ir profesionalumas garantuoja pelėsio išnaikinimą 100 proc.

2016 Rugsėjo 28d.
Peržiūrų skaičius: 52852

Dažnai dėl padidėjusios drėgmės  patalpose pradeda augti pelėsiniai grybeliai. Fasadų, siūlių ar kitų medžiagų paviršių nesandarumas lemia sienos drėgnumą.

Drėgmės padidėjimą lemia ir kiti veiksniai, tokie kaip maudymasis duše, skalbimas, maisto gaminimas ir kt, kurių metu susikondensavęs vanduo drėkina sienas. Kiekviename bute ar biure aptinkamos vietos, kuriose yra padidėjęs vandens garų kiekis (pvz., vonios kambarys, dušo kabina, virtuvė ir t. t.), todėl tos vietos tampa ypač pažeidžiamos ir tinkamos veistis pelėsiui. Ta pati problema gali atsirasti ir administracinėse ar gamybinėse patalpose  lubų bei kambarių kampuose, kur sumažėjęs oro srautas, dėl kurio drėgmė kondensuojasi ant šaltos sienos. Pelėsis gali augti ant medinių, fanieros, sintetinių ,popierinių paviršių, tinko, odos ir net stiklinių paviršių. Esant didelei  drėgmei pelėsis auga ir ant tų medžiagų kurios nėra jo maisto šaltinis. Tuomet jis maitinasi voratinkliais, dulkėmis. Tačiau pelėsiniai grybeliai dauginasi tik tuomet, kai aptinka tinkamas gyvenimo sąlygas -pakankamą drėgnumą ir maistą. Tad jei nėra galimybės pašalinti drėgmės kondensavimosi, pagerinti ventiliacijos, reiktų padaryti paviršių, ant kurio pelėsis dauginasi, netinkamu gyventi, nes jei nebus   pašalintos pelėsiui susidaryti palankios sąlygos, anksčiau ar vėliau jis vėl atsiras.

Pelėsis – ne tik estetinė problema. Pelėsio kolonijos  kenkia konstrukcijų ir paviršių tvirtumui, bet ir daro neigiamą poveikį sveikatai ir  ne tik fizinei . Anot specialistų, pelėsio apimtose patalpose gyvenantys žmonės dažniau serga depresija.

A.Donskojus, UAB Jape LT  dirbančio  pelėsio naikinimo ir prevencijos srityje nuo 2008 m. steigėjas akcentuoja tai, kad pelėsio atsiradimo priežastys yra skirtingos, todėl ir pasekmių šalinimui yra naudojamos skirtingos priemonės. Pasak A.Donskojaus –  jei pelėsis nuo paviršiaus bus panaikintas tik kosmetiškai neilgai trukus jis vėl ims augti. Reikia atrasti pelėsio židinį jį panaikinti ne tik nuo  paviršių bet ir  pat panaikinti priežastis dėl kurių pelėsis įsiveisė bei užkirsti kelią ateityje tų priežasčių susidarymui. Norint tikrai panaikinti pelėsi, o ne jį nuplauti ar užmaskuoti trumpam laikui, reikalingas kompleksiškas sprendimas.

Didėjant žmonių migracijai, plečiantis prekybai kartu su prekėmis, asmeniniais daiktais yra atvežamos ir skirtingos pelėsio rūšių sporos. UAB Jape bendrasavinikas A.Donskojus klientų dažnai vadinamas pelėsiu karaliumi pasakoja, kad neseniai teko tvarkyti objekto Maskvoje sienas gausiai apaugusias ypač nuodingo Aspergillus niger pelėsiu todėl buvo labai svarbu jį išnaikinti ir užkirsti kelią sąlygoms  pelėsio kolonijoms augti ateityje.

Kad pelėsis neatsinaujintų labai svarbu sienas išdžiovinti. Paviršiaus išdžiovinimas išspręsti problemos nepadės. Reikia džiovinti ir gilesnius sluoksnius. Jei sienos prisigėrusios drėgmės ir šlampa jau daugelį metų jas teks  imregnuoti specialiais preparatais.  A.Donskojus pataria, net ir tas sienas, kurios šlapios stovi jau daugelį metų, išsausinti specialia priemone Porofin.

Porofin - grynai organinis skystis, kuriuo impregnuojamos mineralinės statybinės medžiagos tam, kad jos taptų hidrofobiškos. Porofin sudėtyje nėra druskų ir jų neatsiranda šiuo produktu apdorotose statybinėse medžiagose. Todėl produktas neturi žinomo kenksmingo šalutinio poveikio, kurį sukelia druskos, esančios įprastų priemonių sudėtyje. Porofinpastato sienų porose (visose porų sienelėse) sukelia žinomą lotoso efektą  (hidrofobija). Tokiu būdu siena, apdorota šiuo produktu, hidrofobizuojama. Nors statybinių medžiagų poros sienoms išdžiūvus vėl atveriamos ir tampa laidžios orui, lotoso efekto dėka į šias atviras poras vanduo nebepatenka. Siena ne tik lieka sausa, bet ir vėl atgauna savo natūralią šilumos izoliaciją. Porofin technologija buvo sukurta prieš 45 metus. Net pirmieji šia priemone apdoroti statiniai iki šiol neturi defektų ir dėl drėgmės naujai atsiradusių pažeidimų. Tikėtina, kad  ši apsauga veiks dar kelis dešimtmečius.

Porofin padeda visais atvejais, kai pažeidžiami vandens kapiliarai. Tokiu būdu esant šlapioms ir drėgnoms sienoms tai yra vienintelė pagalba.Vadinamieji kapiliarinio vandens pažeidimai grindžiami sienų statybinių medžiagų sugeriamumo poveikiu, o fizikiniu požiūriu neigiamu slėgiu. Todėl vanduo esant šiems pažeidimams ir neišteka iš sienos. Tai sertifikuota priemonė kurios poveikis yra įrodytas bandymu metu Vokietijos valstybinėje medžiagų tyrimo laboratorijoje.

Tačiau jei jūsų rūsyje telkšo vanduo, tada tai ne tik kapiliarinio vandens, o ir požeminio vandens pažeidimai, ir tada reikia imtis papildomų priemonių. Požeminio vandens prasiskverbimo problemoms šalinti skirto epoksidinės sistemos Plasta . Tinkamos naudoti betono tankinimui ir mūro hermetizavimui nuo požeminio vandens, įtrūkių užpresavimui. Šiomis medžiagomis sukuriamas elastingas, nepralaidus sukibimas su betonu ir išlyginamuoju sluoksniu saugantis nuo chemikalų, tepalų, vandens, druskų. Betono danga  apsaugoma nuo susidėvėjimo, rūgščių ir chemikalų poveikio. Medžiagų panaudojimas puikiai pritaikomas betoninėse talpyklose birioms ar skystoms medžiagoms, žemės ūkio ir net maisto produktų gamybos įmonėse.

Labai svarbus etapas užkirsti kelią išoriniams veiksniams kurie įtakos pakartotiną drėgmės prasiskverbimą. Išnaikinus palėsį, tačiau nepašalinus jo atsiradimo priežasties didelė tikimybė, kad jis vėl ims augti. Kaip pašalinti pagrindinę pelėsio atsiradimo priežastį drėgmę ?

Tokiose klimato zonose, kurioje yra ir Lietuva, kur didesnė nei 80 proc. drėgmė laikosi ilgiau nei pusę metų vien vėdinimo  nepakanka. Seniau, kai centrinio šildymo radiatoriai įkaisdavo iki 65 laipsnių šilumos, o mediniai langai nebuvo sandarūs, drėgmės ir vėdinimo problema nebuvo aktuali. Senesnės statybos namai, renovuoti , o  taip pat ir nekokybiški naujos statybos  pastatai  drėksta tiek iš vidaus dėl drėgmės kondensavimosi, tiek iš išorės dėl aplinkos ir klimato poveikio. Pastato išorinės sienos drėgmės norma yra 8 proc, dažnai  ši norma viršijama net 10 kartų  ir siekia apie 80 proc. drėgnumą – pastebi A.Donskojus, - čia vėdinimas ir įprastos pelėsį naikinančios priemonės nebus ilgalaikis sprendimas. Tokiais atvejais būtinas fasado padengimas hidrofobizuojančiomis medžiagomis, kad išvengti nuolatinio paviršiaus drėkimo ir sąlygų pelėsio augimo susidarymui -pataria pelėsio naikinimo specialistas A.Donskojus. Per ilgametę darbo patirtį išbandęs daugelį priemonių specialistas  rekomenduoja  hidrofobizuoti pastatus inovatyviom vokiečių gamybos  specializuotomis statybinėmis cheminėmis medžiagomis, kurių efektyvumas įrodytas bandymais ir tai patvirtinančiais Vokietijos valstybinėje Šiaurės Reino–Vestfalijos medžiagų bandymo įstaigoje išduotais sertifikatais. Šiuolaikinės Hydro-chemie  hidrofobizuojančios medžiagos pašalina sąlygas drėkti sienoms neužkimšdamos porų. A.Donskojus turintis ilgametę patirtį  šioje srityje,  pabrėžia, kad padengimas hidrofobizuojančiomis medžiagomis užkertą kelią pastato struktūrinės žalos atsiradimui.

Lotupor - Tai ekologiškas produktas, skirtas fasadų apsaugai nuo vandens ir purvo įsiskverbimo, tinkamas visiems mineralinių paviršių tipams, fasadams, trinkelėms ir kt. Jis šalina fasadų drėgmės problemas, patalpose kuria sausą, šiltą klimatą be pelėsių. Tai impregnantas nekeičiantis fasadų išvaizdos, tinkantis paveldosaugos objektams. Lotupor ilgam padeda įveikti pelėsius gyvenamosiose patalpose, nes, hidrofobizavus fasadus šia hidroizoliacine priemone, pastatų sienos beveik visiškai išdžiūsta. Vadinasi, pelėsiniai grybeliai netenka svarbiausios gyvybinės terpės – vandens.

Lotupor medžiaga apdorotas fasadų mūras beveik visiškai išdžiūsta ir kartu užtikrina natūralų laboratoriškai sausos statybinės medžiagos šilumos izoliaciją. Tuo tarpu fasadų mūras, neturintis Lotupor apsaugos, dėl vandens (vykstant natūraliam procesui) įsigėrimo lietingu oru (5-20 proc.), praranda nemažą dalį savo natūralios šilumos izoliacijos (maždaug 10-40 proc.). Kad sienų šilumos nuostoliai sumažėja iki 30 proc  patvirtina ir termoviziniai bandymai (aktyvuota nuorodą į termovizinius bandymus)

Uab Jape LT  atstovauja Švedų kompanijos Jape Produkter  AB produkciją Lieuvoje ,Latvijoje ir Lenkijoje. Jepe – Švedijoje įkurta šeimos kompanija 2014 metais užėmusi antrą vietą tarp  vartotojų renkamų patikimiausių Švedijos kompanijų, kuria ir gamina ekologiškas ir efektyvias priemones pelėsio naikinimui ant fasadų ir patalpų viduje – neturinčių sveikatai kenksmingo chloro ir hipochlorito.

www.jape.lt

„Hydro Chemie INT GmbH“ – inovatyvių  specializuotų cheminių produktų gamintojas. Produktai skirti pastatų hidroizoliacijai, fasadų apsaugai, betono hermetizavimui ir remontui.  Atstovas Lietuvoje uab Jape LT

www.hydro-chemie.lt

Plytelių klijai BRIKO: ir mėgėjams, ir profesionalams

Plytelių klijai BRIKO: ir mėgėjams, ir profesionalams

Ruošiatės atnaujinti vonios kambarį ar virtuvę? Išsirinkote plyteles, tačiau dar nežinote, kokius plytelių klijus naudoti, kad patalpa ilgai „nesiprašytų“ remonto? Kalbame su BRIKO plytelių klijų atstovais, kurie pristato net kelias...


Glaistas. Pasirinkite teisingai!

Glaistas. Pasirinkite teisingai!

Jei norite patalpą paruošti galutinei apdailai, neapseisite be glaisto, kuris padės išlyginti sienų nelygumus, užpildys atsiradusius plyšelius bei sukurs reikiamą paviršių dažymui ar tapetavimui. Paruoštų naudojimui glaisto rūšių yra išties daug,...


Sienų tinkavimas

Sienų tinkavimas

Prieš pradedant pagrindo paruošimo darbus būtina įsitikinti, ar visur išvedžioti elektros laidai; televizijos, Interneto, telefono bei telefonspynių kabeliai; išgręžtos skylės mūre elektros bei ryšių dėžutėms; ar visur išvedžioti vandentiekio,...


Patikima statybos bendrovė

Patikima statybos bendrovė

Kiekvienas iš mūsų anksčiau ar vėliau susiduria su statybomis. Nepriklausomai nuo to, ar jos mažos apimties (pavyzdžiui, kosmetinis remontas ), ar didesnės (nuo pamatų iki rakto). Priklausomai nuo darbų kiekio ieškome įmonių ar pavienių samdinių,...


Spalvoti tapetų kerai

Spalvoti tapetų kerai

Kartais, norėdami atnaujinti būsto interjerą, nepelnytai užmirštame tapetus. Dažnas net toleruoja atsilupusius ir nubrizgusius jų kraštus, nelygias siūles ir vaikų pieštus "ornamentus". Taip nejučia kambarys tampa nublankęs ir apšepęs....


Kam klijuoti po vieną plytelę, jeigu vienu ypu galima apdailinti visą sieną

Kam klijuoti po vieną plytelę, jeigu vienu ypu galima apdailinti visą sieną

Daug laiko ir pinigų reikia vonios patalpai iškloti plytelėmis. Statybinių medžiagų gamintojai siūlo neeikvoti nei laiko, nei pinigų, o naudoti šiems tikslams skirtas didelių matmenų Fibo-Trespo plokštes. Jos lengvai ir greitai montuojamos,...


Griauname mitus apie šildomąsias grindis

Griauname mitus apie šildomąsias grindis

Paskutiniu metu vis daugiau gyventojų įsirengia viso būsto grindinio šildymo sistemą. Tačiau daugelį vartotojų dar veikia visiškai neteisinga informacija apie šildomųjų grindų sistemas. Taip yra dėl elementaraus paprastų, bet labai svarbių dalykų...


10 priežasčių, kodėl rinktis įtempiamas lubas

10 priežasčių, kodėl rinktis įtempiamas lubas

Jeigu tvarkote būstą, tikriausiai jau pagalvojote ir apie lubas. Kokias pasirinkti, kad estetiškai atrodytų, būtų ilgaamžės, kad nereikėtų ilgai skendėti remonto dulkėse... Viena iš gana naujų ir išties viliojančių alternatyvų – įtempiamos...


Serfas, UAB
Serfas, UAB

Stogų dangos, medžiagos. Metalo gaminiai, dirbiniai ir konstrukcijos

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

​WIM Plokštės
​WIM Plokštės

​WIM Plokštės vidaus apdailos darbams.

RUNASA, UAB
RUNASA, UAB

Statybos, remonto ir apdailos darbai.
+370 600 04647

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia