Vasario 28d. Penktadienis

Patirtis ir profesionalumas garantuoja pelėsio išnaikinimą 100 proc.

2016 Rugsėjo 28d.
Peržiūrų skaičius: 53572

Dažnai dėl padidėjusios drėgmės  patalpose pradeda augti pelėsiniai grybeliai. Fasadų, siūlių ar kitų medžiagų paviršių nesandarumas lemia sienos drėgnumą.

Drėgmės padidėjimą lemia ir kiti veiksniai, tokie kaip maudymasis duše, skalbimas, maisto gaminimas ir kt, kurių metu susikondensavęs vanduo drėkina sienas. Kiekviename bute ar biure aptinkamos vietos, kuriose yra padidėjęs vandens garų kiekis (pvz., vonios kambarys, dušo kabina, virtuvė ir t. t.), todėl tos vietos tampa ypač pažeidžiamos ir tinkamos veistis pelėsiui. Ta pati problema gali atsirasti ir administracinėse ar gamybinėse patalpose  lubų bei kambarių kampuose, kur sumažėjęs oro srautas, dėl kurio drėgmė kondensuojasi ant šaltos sienos. Pelėsis gali augti ant medinių, fanieros, sintetinių ,popierinių paviršių, tinko, odos ir net stiklinių paviršių. Esant didelei  drėgmei pelėsis auga ir ant tų medžiagų kurios nėra jo maisto šaltinis. Tuomet jis maitinasi voratinkliais, dulkėmis. Tačiau pelėsiniai grybeliai dauginasi tik tuomet, kai aptinka tinkamas gyvenimo sąlygas -pakankamą drėgnumą ir maistą. Tad jei nėra galimybės pašalinti drėgmės kondensavimosi, pagerinti ventiliacijos, reiktų padaryti paviršių, ant kurio pelėsis dauginasi, netinkamu gyventi, nes jei nebus   pašalintos pelėsiui susidaryti palankios sąlygos, anksčiau ar vėliau jis vėl atsiras.

Pelėsis – ne tik estetinė problema. Pelėsio kolonijos  kenkia konstrukcijų ir paviršių tvirtumui, bet ir daro neigiamą poveikį sveikatai ir  ne tik fizinei . Anot specialistų, pelėsio apimtose patalpose gyvenantys žmonės dažniau serga depresija.

A.Donskojus, UAB Jape LT  dirbančio  pelėsio naikinimo ir prevencijos srityje nuo 2008 m. steigėjas akcentuoja tai, kad pelėsio atsiradimo priežastys yra skirtingos, todėl ir pasekmių šalinimui yra naudojamos skirtingos priemonės. Pasak A.Donskojaus –  jei pelėsis nuo paviršiaus bus panaikintas tik kosmetiškai neilgai trukus jis vėl ims augti. Reikia atrasti pelėsio židinį jį panaikinti ne tik nuo  paviršių bet ir  pat panaikinti priežastis dėl kurių pelėsis įsiveisė bei užkirsti kelią ateityje tų priežasčių susidarymui. Norint tikrai panaikinti pelėsi, o ne jį nuplauti ar užmaskuoti trumpam laikui, reikalingas kompleksiškas sprendimas.

Didėjant žmonių migracijai, plečiantis prekybai kartu su prekėmis, asmeniniais daiktais yra atvežamos ir skirtingos pelėsio rūšių sporos. UAB Jape bendrasavinikas A.Donskojus klientų dažnai vadinamas pelėsiu karaliumi pasakoja, kad neseniai teko tvarkyti objekto Maskvoje sienas gausiai apaugusias ypač nuodingo Aspergillus niger pelėsiu todėl buvo labai svarbu jį išnaikinti ir užkirsti kelią sąlygoms  pelėsio kolonijoms augti ateityje.

Kad pelėsis neatsinaujintų labai svarbu sienas išdžiovinti. Paviršiaus išdžiovinimas išspręsti problemos nepadės. Reikia džiovinti ir gilesnius sluoksnius. Jei sienos prisigėrusios drėgmės ir šlampa jau daugelį metų jas teks  imregnuoti specialiais preparatais.  A.Donskojus pataria, net ir tas sienas, kurios šlapios stovi jau daugelį metų, išsausinti specialia priemone Porofin.

Porofin - grynai organinis skystis, kuriuo impregnuojamos mineralinės statybinės medžiagos tam, kad jos taptų hidrofobiškos. Porofin sudėtyje nėra druskų ir jų neatsiranda šiuo produktu apdorotose statybinėse medžiagose. Todėl produktas neturi žinomo kenksmingo šalutinio poveikio, kurį sukelia druskos, esančios įprastų priemonių sudėtyje. Porofinpastato sienų porose (visose porų sienelėse) sukelia žinomą lotoso efektą  (hidrofobija). Tokiu būdu siena, apdorota šiuo produktu, hidrofobizuojama. Nors statybinių medžiagų poros sienoms išdžiūvus vėl atveriamos ir tampa laidžios orui, lotoso efekto dėka į šias atviras poras vanduo nebepatenka. Siena ne tik lieka sausa, bet ir vėl atgauna savo natūralią šilumos izoliaciją. Porofin technologija buvo sukurta prieš 45 metus. Net pirmieji šia priemone apdoroti statiniai iki šiol neturi defektų ir dėl drėgmės naujai atsiradusių pažeidimų. Tikėtina, kad  ši apsauga veiks dar kelis dešimtmečius.

Porofin padeda visais atvejais, kai pažeidžiami vandens kapiliarai. Tokiu būdu esant šlapioms ir drėgnoms sienoms tai yra vienintelė pagalba.Vadinamieji kapiliarinio vandens pažeidimai grindžiami sienų statybinių medžiagų sugeriamumo poveikiu, o fizikiniu požiūriu neigiamu slėgiu. Todėl vanduo esant šiems pažeidimams ir neišteka iš sienos. Tai sertifikuota priemonė kurios poveikis yra įrodytas bandymu metu Vokietijos valstybinėje medžiagų tyrimo laboratorijoje.

Tačiau jei jūsų rūsyje telkšo vanduo, tada tai ne tik kapiliarinio vandens, o ir požeminio vandens pažeidimai, ir tada reikia imtis papildomų priemonių. Požeminio vandens prasiskverbimo problemoms šalinti skirto epoksidinės sistemos Plasta . Tinkamos naudoti betono tankinimui ir mūro hermetizavimui nuo požeminio vandens, įtrūkių užpresavimui. Šiomis medžiagomis sukuriamas elastingas, nepralaidus sukibimas su betonu ir išlyginamuoju sluoksniu saugantis nuo chemikalų, tepalų, vandens, druskų. Betono danga  apsaugoma nuo susidėvėjimo, rūgščių ir chemikalų poveikio. Medžiagų panaudojimas puikiai pritaikomas betoninėse talpyklose birioms ar skystoms medžiagoms, žemės ūkio ir net maisto produktų gamybos įmonėse.

Labai svarbus etapas užkirsti kelią išoriniams veiksniams kurie įtakos pakartotiną drėgmės prasiskverbimą. Išnaikinus palėsį, tačiau nepašalinus jo atsiradimo priežasties didelė tikimybė, kad jis vėl ims augti. Kaip pašalinti pagrindinę pelėsio atsiradimo priežastį drėgmę ?

Tokiose klimato zonose, kurioje yra ir Lietuva, kur didesnė nei 80 proc. drėgmė laikosi ilgiau nei pusę metų vien vėdinimo  nepakanka. Seniau, kai centrinio šildymo radiatoriai įkaisdavo iki 65 laipsnių šilumos, o mediniai langai nebuvo sandarūs, drėgmės ir vėdinimo problema nebuvo aktuali. Senesnės statybos namai, renovuoti , o  taip pat ir nekokybiški naujos statybos  pastatai  drėksta tiek iš vidaus dėl drėgmės kondensavimosi, tiek iš išorės dėl aplinkos ir klimato poveikio. Pastato išorinės sienos drėgmės norma yra 8 proc, dažnai  ši norma viršijama net 10 kartų  ir siekia apie 80 proc. drėgnumą – pastebi A.Donskojus, - čia vėdinimas ir įprastos pelėsį naikinančios priemonės nebus ilgalaikis sprendimas. Tokiais atvejais būtinas fasado padengimas hidrofobizuojančiomis medžiagomis, kad išvengti nuolatinio paviršiaus drėkimo ir sąlygų pelėsio augimo susidarymui -pataria pelėsio naikinimo specialistas A.Donskojus. Per ilgametę darbo patirtį išbandęs daugelį priemonių specialistas  rekomenduoja  hidrofobizuoti pastatus inovatyviom vokiečių gamybos  specializuotomis statybinėmis cheminėmis medžiagomis, kurių efektyvumas įrodytas bandymais ir tai patvirtinančiais Vokietijos valstybinėje Šiaurės Reino–Vestfalijos medžiagų bandymo įstaigoje išduotais sertifikatais. Šiuolaikinės Hydro-chemie  hidrofobizuojančios medžiagos pašalina sąlygas drėkti sienoms neužkimšdamos porų. A.Donskojus turintis ilgametę patirtį  šioje srityje,  pabrėžia, kad padengimas hidrofobizuojančiomis medžiagomis užkertą kelią pastato struktūrinės žalos atsiradimui.

Lotupor - Tai ekologiškas produktas, skirtas fasadų apsaugai nuo vandens ir purvo įsiskverbimo, tinkamas visiems mineralinių paviršių tipams, fasadams, trinkelėms ir kt. Jis šalina fasadų drėgmės problemas, patalpose kuria sausą, šiltą klimatą be pelėsių. Tai impregnantas nekeičiantis fasadų išvaizdos, tinkantis paveldosaugos objektams. Lotupor ilgam padeda įveikti pelėsius gyvenamosiose patalpose, nes, hidrofobizavus fasadus šia hidroizoliacine priemone, pastatų sienos beveik visiškai išdžiūsta. Vadinasi, pelėsiniai grybeliai netenka svarbiausios gyvybinės terpės – vandens.

Lotupor medžiaga apdorotas fasadų mūras beveik visiškai išdžiūsta ir kartu užtikrina natūralų laboratoriškai sausos statybinės medžiagos šilumos izoliaciją. Tuo tarpu fasadų mūras, neturintis Lotupor apsaugos, dėl vandens (vykstant natūraliam procesui) įsigėrimo lietingu oru (5-20 proc.), praranda nemažą dalį savo natūralios šilumos izoliacijos (maždaug 10-40 proc.). Kad sienų šilumos nuostoliai sumažėja iki 30 proc  patvirtina ir termoviziniai bandymai (aktyvuota nuorodą į termovizinius bandymus)

Uab Jape LT  atstovauja Švedų kompanijos Jape Produkter  AB produkciją Lieuvoje ,Latvijoje ir Lenkijoje. Jepe – Švedijoje įkurta šeimos kompanija 2014 metais užėmusi antrą vietą tarp  vartotojų renkamų patikimiausių Švedijos kompanijų, kuria ir gamina ekologiškas ir efektyvias priemones pelėsio naikinimui ant fasadų ir patalpų viduje – neturinčių sveikatai kenksmingo chloro ir hipochlorito.

www.jape.lt

„Hydro Chemie INT GmbH“ – inovatyvių  specializuotų cheminių produktų gamintojas. Produktai skirti pastatų hidroizoliacijai, fasadų apsaugai, betono hermetizavimui ir remontui.  Atstovas Lietuvoje uab Jape LT

www.hydro-chemie.lt

Pigiausias lubų apdailos būdas...

Pigiausias lubų apdailos būdas...

Dažniausiai statybinių medžiagų parduotuvėse prekiaujama interjero puošybos ornamentais iš plastiko, nors dar nepamiršta ir apdaila iš gipsinių elementų. Interjero puošybos elementai iš gipso, nepaisant daugiametės jų naudojimo patirties, nėra...


Loftas – ir būstas, ir gyvenimo stilius

Loftas – ir būstas, ir gyvenimo stilius

Ar kada nors svajojote apie didelį, erdvų ir šviesų būstą, kurio išplanavimą galėtumėte pasirinkti patys? Būstą, kuris būtų netoli nuo miesto centro, kur gyventų kūrybingi ir meniški kaimynai, o didelis krovininis liftas pristatytų jus tiesiai į...


Dekoratyvios sienos be tapetų

Dekoratyvios sienos be tapetų

Glaistymo etapas praėjo be didesnių netikėtumų, tačiau dabar stovime prieš baltomis dėmėmis išmargintas sienas ir nežinome, ko griebtis. Jokių problemų! Štai šešetas dekoravimo būdų, kurie jūsų kambario sienas pavers jei ne meno kūriniais, tai...


Grindinis šildymas – pasirinkimas, kurio dėka laimėsite net tris kartus

Grindinis šildymas – pasirinkimas, kurio dėka laimėsite net tris kartus

Šiomis dienomis šildymo sistemų pasiūla yra didžiulė, todėl labai dažnai žmonėms tenka sunkus uždavinys – nuspręsti kas labiausiai atitinka jų lūkesčius ir kokį šildymo sistemos būdą geriausiai pasirinkti. Ir nors šiuolaikinės technologijos,...


Naujakurių galvos skausmas: kaip ištaisyti būsto apdailos defektus?

Naujakurių galvos skausmas: kaip ištaisyti būsto apdailos defektus?

Koks baisiausias žodis žmogui, kuris įsikėlė į naują butą arba ką tik atliko remontą? Atsakymas – „defektas“. Prieš jį nusvyra rankos, išgaruoja kantrybė ir sukyla pyktis. Juolab jei nelygumą ar įtrūkį sienoje pastebėjote tada,...


Lygių lubų įrengimas – ypač atsakingas apdailos darbas

Lygių lubų įrengimas – ypač atsakingas apdailos darbas

Remontuojant kambarius dažnai kyla problemų dėl lubų. Vienu atveju jas būna sunku išlyginti, kitu atveju – sudėtinga suformuoti estetiškai nelygias skirtingų lygių lubas. Paprastai renkamasi iš trijų lubų įrengimo variantų –...


Reikia vidaus apdailos? Jums padės įmonė „FiniPro“

Reikia vidaus apdailos? Jums padės įmonė „FiniPro“

UAB "FiniPro" subūrusi profesionalių apdailininkų komandą, profesionaliai atlieka visus apdailos darbus pramoniniuose bei privačiuose objektuose. Įmonė gali užsakovui pasiūlyti šias paslaugas:


Tapetai yra gražu, bet...

Tapetai yra gražu, bet...

Siūlau garantuotus 10 PATARIMŲ, kuriais vadovaujantis Jūsų tapetavimo rezultatas bus „TOTAL KOŠMAR“ : 1. Remontas daromas trumpam, geriausiu atveju metams ar keliems, todėl nesukite sau daug galvos, nieko neplanuokite, žvelkite į...


Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Stogų dangos, medžiagos. Metalo gaminiai, dirbiniai ir konstrukcijos

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

RUNASA, UAB
RUNASA, UAB

Statybos, remonto ir apdailos darbai.
+370 600 04647

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

​WIM Plokštės
​WIM Plokštės

​WIM Plokštės vidaus apdailos darbams.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.