Birželio 1d. Pirmadienis

Ventiliuojamųjų fasadų plokščių tvirtinimo sistema

2013 Kovo 10d.
Peržiūrų skaičius: 72620
Ventiliuojamųjų fasadų plokščių tvirtinimo sistema

SOUDAL NV gamina aukštos kokybės statybinės chemijos produktus profesionaliam ir buitiniam naudojimui.  Gamybinis tinklas yra Belgijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje kur gaminamos montavimo putos, hermetikai silikono, poliuretano, MS polimero pagrindu ir platina produkciją daugiau nei į 100 šalių. Firma turi 19 atstovybių Europoje, Azijoje ir Amerikoje taip pat specializuotus distribiutorius kituose kontinentuose. 1992 metais SOUDAL NV viena iš pirmųjų kompanijų kokybės sertifikatą ISO 9002, kuris 2004 metais atlikus nepriklausomą auditą BELCERT buvo pakeistas į ISO 9001.2000.

SOUDAL PANEL SYSTEM (SPS) tai sistema fasadinių panelių tvirtinimui ant nešančiųjų konstrukcijų be mechaninio tvirtinimo elementų. Sistema naudojama tvirtinant sienines plokštes iš presuoto laminato, cementinių, natūralaus akmens ir keramikinių plokščių klijavimui prie medinio, aliuminio arba plieninio cinkuoto karkaso. Kompleksinei sistemai SOUDAL SPS atlikti tyrimai Statybinės Technikos Institute AT-15-5048/2001.

SPS – tai pirmaujanti ir efektyvi sistema tvirtam vidinių ir išorinių panelių tvirtinimui. Sistema gali būti naudojama atliekant stogų dengimo darbus, o taip pat renovuojant interjerą ir kituose statybiniuose projektuose.

KLIJAVIMO SISTEMOS PRIVALUMAI

Estetika – nematomi tvirtinimo elementai
Švara – mechaninio tvirtinimo vietose kaupiasi nešvarumai ir juos veikia korozija
Elastiškumas – klijai kompensuoja linijinius plokščių judėjimus nesusidaro skirtingi deformaciniai tempimai
Izoliacija – elastiškas tvirtinimas slopina vibracijas, nepraleidžia triukšmo, gaunamas teminis ir akustinis tiltelis
Sparta – montavo darbai su sistema SPS atliekami greitai 
Tvirtumas – montažas atliktas SPS sistema  yra labai tvirtas ir atsparus senėjimui, mechaninis tvirtumas ne mažesnis už tvirtinimą varžtais
Konstrukcijos saugumas – pažeidus apdailinę plokštę, jos dalys neatitrūksta ir taip nesukeliamas pavojus aplinkiniams
Cheminis stabilumas – SPS produktai savo sudėtyje neturi tirpiklių ir silikonų, yra chemiškai neutralūs, neveikia klijuojamų paviršių (korozija, erozija, cheminė reakcija)

SPS SISTEMOS MEDŽIAGOS:

SPS Power Adhesive - elastinis klijuojantis MS POLIMERINIS hermetikas 290ml tūtelės ir 600ml.
SPS Primer – gruntas cementinėms plokštėms ir nešančioms medinėms konstrukcijoms gruntuoti. Pagerina SPS klijų sukibimą su paviršiumi, bei apsaugo nuo biologinės korozijos
SPS Activator - blizgaus paviršiaus ir metalinių elementų valiklis bei gruntas, pagerina  SPS klijų sukibimą su paviršiumi 
SPS Cleaner - nesukietėjusių SPS klijų ir  nešvarių blizgių paviršių valiklis 
SPS Tape - dvipusė klijuojanti juosta apdailinių plokščių fiksacijai klijų kietėjimo metu.

SPS privalumai

•Montuojant iš galinės pusės ventiliuojamas fasadines plokštes, SPS sistemos dėka pastatas įgauna puikią išvaizdą.
•Nematomi tvirtinimo varžtai ir diubeliai kurių pasekoje fasadas mažiau teršiasi.
•Patikima ir ilgalaikė sistema turinti didelį mechaninį patvarumą.
•Apkrovos pasiskirsto tolygiai po visą panelę dėka tvirto, o kartu elastiško sujungimo
•Atspari oro pasikeitimams, rūgštiniam lietui ir valymo priemonėms.
•Tai greita ir ekonomiška fiksacija.
•SPS Power klijai sudėtyje neturi izocionatų ir silikono.

Yra daug įvairių tipų sieninių panelių. Tarp jų dvi didžiausios grupės plokščių, pagamintų
cemento-plaušo arba cemento-drožlių pagrindu (Temps plokštės, Cetris, eternit, fulgurit ir t.t.)
ir plokštės iš DSP (didelio spaudimo laminatas), tai Trespa, Max Isovolta, Abet Laminati.

SPS sistemos panaudojimo sąlygos.

•Vadovautis ventiliuojamų fasadų plokščių gamintojo nurodytomis montavimo instrukcijomis.
•Panelių nemontuoti lyjant, ar nusimatant lietui.
•Oro temperatūra turi būti nuo + 5?C iki + 35?C.
•Klijuojamų paviršių temperatūra turi būti ne žemesnė kaip + 8?C.
•Fasadinės plokštės tvirtinamos ant gerai ventiliuojamų konstrukcijų, kurios išlaikytų jų svorį
•Atstumas tarp nešančios konstrukcijos tašų turi atitikti apskaičiuotai statinei apkrovai ir panelių gamintojo apskaičiavimams.
•Kraštinės lystelės plotis (lystelė kur baigiasi viena panelė ir prasideda kita) turi būti >90 mm.
•Visų kitų lystelių plotis >40 mm.
•Darbininkai montuojantys SPS sistemos paneles turi būti apmokyti.
•Atlikti darbai registruojami žurnale.

Nešančiojo karkaso paruošimas.

Nešantysis karkasas gali būti surinktas iš medinių arba aliuminio konstrukcijų. Vertikalios lystelės montuojamos lygiagrečiai viena kitai ir turi būti vienodo storio, tam kad panelės būtų sumontuotos be statinio įveržimo per visą ilgį.
Vertikalių lystelių matmenys priklauso nuo fasado konstrukcijos. Profilio plotis ir tarpai tarp jų priklauso nuo panelių gamintojo instrukcijų ir statinių krūvių.

Paruošiamieji darbai:

Mediena:

Nešančiosioms konstrukcijoms naudojama mediena impregnuota aukštu spaudimu. Kalibruotos medinės lystelės turi atitikti B kategorijos kokybės reikalavimams. Jos turi būti sausos, švarios, o drėgnumas < 22%.
Apsaugai nuo pelėsio ir atmosferos poveikio lysteles būtina nugruntuoti iš trijų pusių. Išorinė karkaso lystelių pusė turi būti nuobliuota. Gruntas labai gerai suplakamas ir tepamas plonu sluoksniu teptuku arba voleliu, tai pagerina SPS klijų sukibimą su paviršiumi.
Apie 60 min. leidžiame gruntui išdžiūti. Panelės montuojamos praėjus 24 val. išdžiūvus gruntui. Po gruntavimo paėjus >24 valandom, procedūra pakartojama.

Aliuminis:

Nešančioji aliuminio konstrukcija turi būti pagaminta iš aliuminio pagaminto su priedais
AlMgSiO, 5 F22 arba F25 (DIN 1748-1) kurio minimalus storis yra 1,5 mm. Paviršius nuvalomas ir suaktyvinamas su SPS Activator. Preparatu valome braukdami į vieną pusę naudodami nedulkėtą popierinė pašluostę, kuri dažnai keičiama. Paviršiaus plotis plokščių tvirtinimo vietoje turi būti minimaliai 40 mm.
Plokštes pradedame montuoti pilnai išdžiūvus SPS Aktyvatoriui (maždaug po 5 min.). Džiūvimo metu paviršius valomas nuo nešvarumų.

Cinkuotas plienas:

Taip pat kaip ir aliuminio. Cinkuoto plieno karkasai naudojami vidaus patalpose.


Fasadinių panelių paruošimas

Plokštės iš ASL (aukšto spaudimo laminatas)

Pašiurkštinti švitriniu popieriumi ir nuvalyti bei aktyvuoti SPS aktyvatoriumi. Preparatu valome braukdami į vieną pusę naudojame nedulkėtą popierinė pašluostę, kuri dažnai keičiama. SPS sistemos aktyvatorius valo, pašalina riebalus ir aktyvuoja paviršių geresniam SPS klijų sukibimui. Plokštes pradedame montuoti pilnai išdžiūvus SPS Aktyvatoriui (maždaug po 5 min.).

Plokšės cemento pagrindu

Klijavimo vietas gruntuoti SPS Primer.  Gruntas labai gerai suplakamas ir tepamas plonu sluoksniu teptuku arba voleliu. Po 60 min. galima atlikti montavimo darbus, bet ne vėliau nei po 24 val. Po gruntavimo praėjus >24 valandom, procedūra pakartojama.

Keramikinės ir natūralaus akmens plokštės

Atsižvelgiant į šių plokščių daugiarūšiškuma prašome kreiptis konsultacijos i UAB SOUDAL kiekvienu konkrečiu atveju.
Dėmesio! Maksimalūs plokščių matmenys derinami su gamintoju.

SPS Pover klijų naudojimas

Klijai SPS lengvai tepami rankinio arba pneumatinio(orinio) silikono išspaudėjo pagalba. SPS sistemos klijai fasuojami standartinėse tūtelėse ir „dešrelėse“ po 600 ml. Tam kad gauti trikampę klijų juostelę, naudojamas “V” formos išspaudėjo antgalis. Dėka trikampės klijų juostelės, montuojant (spaudžiant) paneles prie lystelių, oras neturi galimybės patekti tarp klijų, drėgmė pakankamai patenka prie klijų paviršiaus ir sumažinamos sąnaudos. Klijų plotis turi būti 8mm pločio ir 12mm aukščio.
Klijai tepami ant vertikalių nešančiosios konstrukcijos elementų ištisine juostele. Klijai tepami ir limpanti juostelė klijuojama taip kaip parodyta pav. Nr.1. Būtina atkreipti dėmesį į tai kad klijų storis nebūtų mažesnis nei 8mm. Užtepus klijus ant lystelių ir užklijavus lipnią juostą nuo jos pašalinama apsauginė plėvelė.

Išorinių laikančiųjų konstrukcijų elementų plotis  (t.y. elementai prie kurių tvirtinamos plokštės) turi būti ne masiauresnės kaip 90 mm, vidinių -  40 mm,atstumai tarp laikančiųjų konstrukcijų elementų turi atitikti plokščių gamintojo reikalavimus.

Sieninių plokščių montavimas su SPS sistema

1.Ant nešančiosios konstrukcijos klijuojama dvipusė klijuojanti SPS juosta. SPS sistemos lipni juosta, tai dvipusio klijavimo juosta 3,2 mm storio ir 12 mm pločio, turinti labai stiprias klijavimo savybes. Juosta fiksuoja paneles momentaliai iki pilno SPS klijų subrendimo. Juostos storio dėka klijai pasiskleidžia tolygiai ir išlieka reikiamo storio(3 mm). Klijuojanti juosta klijuojama ant vertikalių lystelių nešančiosios konstrukcijos po to kai pilnai išdžiūvus gruntui ir /arba SPS Aktyvatoriui.

2.Klijai SPS lengvai tepami rankinio arba pneumatinio(orinio) silikono išspaudėjo pagalba. Tam kad gauti trikampę klijų juostelę, naudojamas “V” formos išspaudėjo antgalis. Dėka trikampės klijų juostelės, montuojant (spaudžiant) paneles prie lystelių, oras neturi galimybės patekti tarp klijų, drėgmė pakankamai patenka prie klijų paviršiaus ir sumažinamos sąnaudos. Klijų plotis turi būti 8mm pločio ir 12mm aukščio.
Klijai tepami ant vertikalių nešančiosios konstrukcijos elementų ištisine juostele. Atstumas tarp lipnios juostos ir klijų juostelės turėtų būti 10mm.  reikalingas tam kad klijai nesuteptų juostelės.Ant kraštinių SPS nešančiosios konstrukcijos lystelių klijai tepami vidinėje panelės pusėje nuo limpančios juostos.

3.Pašalinama apsauginė plėvelė nuo dvigubo lipnumo juostelės.

4.Plokštės montuojamos į reikiamas vietas. Prispausti montuojamą panelę prie konstrukcijos lystės iki pilno kontakto su lipnia SPS juosta.

Dėmesio!  Po kontakto su lipnia juosta panelės korekcija negalima. Užtepus klijus ant lystelių plokštes būtina montuoti 10-ties minučių bėgyje kol nesusidarė plėvelė.

Užbaigimo darbai – tarpų sandarinimas

Tarpas tarp panelių turi būti pakankamas, kad nebūtų kontakto tarp jų ir būtų įskaičiuotas nešančiosios konstrukcijos plėtimasis ir atsižvelta į gamintijo reikalavimus.Ventiliavimui užtikrinti paliekamas pakankamas tarpas apatinėje ir viršutinėje fasado dalyje. Tarpus tarp panelių pageitautina užpildyti hermetiku SOUDASEAL 215. Hermetikas atestuotas šiems darbams: atitinka nomoms ISO 11600-F-25LM (setifikatas ATG98/2241) ir techniniai ITB AT-15-4835/2001.

Medžiagų išeiga.

Produktas Panaudojimas Išeiga

Išeiga 1m²
(1500mm pločio plokštėms ir atstumams tarp lystelių 500 mm)

SPS klijai

8 x10 mm Maždaug 40ml. vienam metrui, arba15 metrų - iš 600ml.dešrelės ir 7 metrai iš 290ml. tūtelės. ± 2,7 m² iš 290ml tūtelės

Gruntas SPS

100 mm ±15ml. metrui.
±65 metrai iš 1litro.
±30m² iš 1litro.

SPS aktivatorius

50 mm ±5ml. metrui
±100 metrų iš 500ml
±35 m² iš 500ml

Lipni SPS juosta

1m. vienam metrui. ± 9,5 m² iš 25 ritinio

soudal

Per kiek laiko surūdys jūsų varžtai?

Per kiek laiko surūdys jūsų varžtai?

Kiekviena investicija turėtų būti atliekama tik gerai pasvėrus teigiamus ir neigiamus aspektus. Tačiau dažnas statytojas pirmiausia iškelia mažiausios kainos aspektą. Bet toks poelgis po kelių metų gali labai skaudžiai apie save priminti. Nuo...


Aplinkai draugiškos „eco-Logo“ lipnios juostos

Aplinkai draugiškos „eco-Logo“ lipnios juostos

Aplinkos apsauga ir sveikas gyvenimo būdas daugeliui vartotojų pastaruoju metu tampa vis aktualesnė tema. Tai patvirtina ir kompanijos tesa gaminamų kanceliarinių produktų, pažymėtų prekiniu ženklu „eco-Logo“ pastoviai kylančios...


SOUDAL su ženklu CE

SOUDAL su ženklu CE

SOUDAL firmos keraminių plytelių klijams suteiktas ženklas CE. Tuo pažymima kad produktas atitinka tam tikrus reikalavimus kokybei, vartojimo savybėms, yra ekologiškas bei saugus. Pasaulinėje praktikoje priimta, jog tokį gaminio atitikimą...


ESSBOX System - patogus lagaminėlis su naujomis pakavimo dėžutėmis

ESSBOX System - patogus lagaminėlis su naujomis pakavimo dėžutėmis

ESSBOX System - patogus lagaminėlis su naujomis pakavimo dėžutėmis, užtikrinantis šimtaprocentinę tvirtinimo detalių kontrolę.


Pirmieji pasaulyje, naujos kartos klijai Lietuvoje!

Pirmieji pasaulyje, naujos kartos klijai Lietuvoje!

Tai naujos kartos klijai ESSTACK , kurie po ilgų bandymų ir testavimų įrodė, kad patys tvirčiausi klijai pasaulyje.


"Protingi" varžtai užtikrina idealų suveržimą

"Protingi" varžtai užtikrina idealų suveržimą

Surenkant įvairias konstrukcijas, pavyzdžiui, baldus, kartkarčiais iškyla problemų dėl per stipriai arba per silpnai užveržtų varžtų. Laimei, protingi inžinieriai tokius nesklandumus sugalvojo "apeiti" naudodami "protingus"...


Apie baldų tvirtinimo elementus

Apie baldų tvirtinimo elementus

Baldų gamintojai sako, kad geros tvirtinimo detalės yra „pusė“ kokybiško baldo, na, o montuotojai be abejonės gali pavirtinti jų žodžius remdamiesi praktika. Kad baldų montavimas būtų nesudėtingas ir neužtruktų, renkantis tvirtinimo...


Apsauginės dažymo juostos puikiems rezultatams

Apsauginės dažymo juostos puikiems rezultatams

Rengdamiesi atlikti interjero darbus dažniausiai susimąstome tik apie pagrindines medžiagas – glaistus, dažus, dekoravimo medžiagas. Tačiau kiekvienas, kuris bent kartą pats rūpinosi būsto įrengimu ar remontu, puikiai žino kokią didelę...

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.