Lapkričio 30d. Antradienis

Statomų pastatų energetiniai principai

Peržiūrų skaičius: 35192
Statomų pastatų energetiniai principai

Žemė, šiuolaikinio mokslo vertinimu, yra didelis savotiškas kristalas su briaunomis, mazgais ir juos jungiančiomis geoenergetinėmis jėgų linijomis.

Šiuo metu jau nustatytos gausios tinklinės energetinės struktūros. Jos yra įvairių formų ir matmenų. Statiniams renkant vietas ypač svarbu nustatyti žemės geopatogenines zonas.

Šiuo metu mokslo patvirtintas faktas - neigiamas požeminių vandens srautų, žemės geologinių lūžių bei plyšių poveikis žmonėms, oro jonizacijos įtaka, mus supančios aplinkos elektromagnetizmo įtaka, radioaktyvių spinduliavimo šaltinių poveikis žmonėms.

Radiostezija - tai menas matyti ir jausti energetinius srautus ir jų sąveiką su žemės ramybe, jos spinduliuojamais laukais bei patogeninėmis zonomis. Tai pagrindinis energetinis principas, kuriuo mes nustatome geriausią aplinką, vietą žmogui, statiniui bet kokiai veiklai.

Radiostezijos žinios efektingos statant namus ir miestų centruose, ir beveik neapgyvendintose vietovėse.

Pagrindiniai faktoriai, kurių būtina laikytis norint nustatyti tinkamą statinio vietą ir garantuojant gerą feng shui, yra:

1. Energetinis faktorius. Tai visų technogeninių, patogeninių žmogaus sukurtų daiktų ir formų, landšafto energetinių poveikių įvertinimas, suderinimas bei korekcija radiostezijos būdu.

2. Geografinė orientacija. Tai statinio orientacija pasaulio šalių atžvilgiu. Geriausia - fasadinės dalies (kuri priklauso nuo individualių savininkų faktorių) orientacija.

3. Pagrindinių penkių energetinių stichijų poveikis konkrečiai vietovei.

4. Vandenų jėga. Vandens energetinė įtaka statiniui, jo lokalizacija.

Plačiau panagrinėkime minėtus faktorius. Energetinis faktorius yra pats svarbiausias statiniui. Daugelyje pasaulio šalių įstatymais patvirtinti reikalavimai įvertinti energetinę statomų namų aplinką - visų žalingų žmogui faktorių poveikį.

Radiostezijoje yra pabrėžiamas metų laikas, kuriuo reikia statyti pastatus. Štai ką rašė 600 metais vienas iš pirmųjų feng shui teoretikų: "Kiekvieną mėnesį teigiama ir neigiama energetika turi lokalizaciją laiko ir erdvės atžvilgiu. Tie, kurie stato teigiamos energetikos periodu, padidins pajamas, o tie, kurie pažeis ramybę - statys neigiamos energetikos periodu -užsitrauks nelaimes ir vargus! Kitais žodžiais, pavasaris ir vasara - tinkamiausias laikas statyboms, rekonstrukcijoms, remontams.

Kita pagrindinė feng shui taisyklė - kiek įmanoma pasinaudoti teigiamais energetiniais aplinkos srautais. Dar viena taisyklė - tinkama statinio ir sienų orientacija pasaulio šalių atžvilgiu. Geriausia, kai dvi statinio sienos orientuotos šiaurės ir pietų kryptimi. Ši sąlyga jau įgyvendinta prieš keletą tūkstantmečių - tai Egipto piramidės ir daugelis Rytuose esančių statinių.

Geopatogeniniai koordinaciniai energetiniai laukai orientuoti šiaurės pietų kryptimi, - vadinasi, nuo senovės buvo suprantama, kad žmogui geriausia, kai jo būsto sienos lygiagrečios žemės elektromagnetiniams laukams.

Todėl, nustatę energetiškai tinkamiausią vietą statiniui sklype, pirmiausia nuspręskite, kaip eis jo sienos - jos turėtų lygiuotis šiaurės ir pietų kryptimis.
Jonas Jukonis, inžinierius-radiostezistas
Tel. +370 658 39770
www.radiostezija.lt

Nuosavo namo statybos – kaip išvengti nemalonių netikėtumų?

Nuosavo namo statybos – kaip išvengti nemalonių netikėtumų?

Pavasarį su bundančia gamta suintensyvėja ir statybų darbai. Nors nekilnojamojo turto rinka Lietuvoje jau kurį laiką pasižymi aktyvumu, vis daugiau šalies gyventojų ryžtasi ne įsigyti jau įrengtą būstą, o patys realizuoti gyvenimo svajonę –...


Rangovo pasirinkimas gyvenamo namo remontui

Rangovo pasirinkimas gyvenamo namo remontui

Gyvenamų namų savininkai ar nuomininkai vis dažniau patiki remonto darbus rangovams vietoj to, kad dirbtų patys. Tai taupo laiką ir darbo sąnaudas, pasiekiamas geresnis rezultatas. Jei nusprendėte dažyti patys, prieš vertinat dažymo darbus...


Daugiabučio renovacija gali kainuoti net penktadaliu mažiau, nei numatyta investicijų plane

Daugiabučio renovacija gali kainuoti net penktadaliu mažiau, nei numatyta investicijų plane

Rangos darbų kaina, įgyvendinant daugiabučių atnaujinimo projektus, pastaruoju metu siekia, Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, apie 170 eurų už kvadratinį metrą. Iš šios sumos atskaičiavus 40 proc. valstybės paramą, gyventojams ji...


Renovacija: Dažniausiai klausiama kas tai yra ir kam tai naudinga?

Renovacija: Dažniausiai klausiama kas tai yra ir kam tai naudinga?

Pabandykime trumpai tai išsiaiškinti. Esami elevatoriniai šilumos punktai yra be automatizuoto valdymo. Norint padidinti arba sumažinti į namą tiekiamos šilumos galingumą ar karšto vandens temperatūrą mes tai turime atlikti rankiniu būdu. Kaip...


Į naują gyvenimą – dar per tris šimtus senų daugiabučių

Į naują gyvenimą – dar per tris šimtus senų daugiabučių

Pirmąjį šių metų ketvirtį, Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, šalyje pagal naująjį daugiabučių renovacijos modelį, kuris įgyvendinamas per savivaldybes, pradėtas modernizuoti dar 321 namas. Per tuos tris mėnesius visiškai baigti...


Pratęstas valstybės papildomos paramos renovacijai teikimas

Pratęstas valstybės papildomos paramos renovacijai teikimas

Vyriausybė patikslino valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) teikimo taisykles ir pratęsė papildomos paramos teikimą. Ligi šiol valstybė teikė 40 proc. paramą daugiabučiui modernizuoti. Ją sudarė įstatymo numatyta 15...


Daugiabučių renovacija – skalsus ragaišis statybų sektoriui

Daugiabučių renovacija – skalsus ragaišis statybų sektoriui

Apie 230 mln. eurų – tokia, Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, šiuo metu šalyje atnaujinamų 900 senų daugiabučių bendra renovacijos vertė. Tai sudaro net apie 9 proc. viso statybos sektoriaus praėjusių metų apyvartos, kuri siekė...


Karkasinės statybos istorija

Karkasinės statybos istorija

Istoriškai karkasinė statyba siekia,ko gero,neolito laikus. Jau pirmieji statiniai, kuriuos „homo sapiens“ pastatė savo rankomis, gali būti vadinami karkasiniais. Dabar sunku nustatyti, kuri šalis yra šiuolaikinės karkasinės statybos...

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...