Rugsėjo 17d. Antradienis

Statome saugią pirtį

2012 Birželio 4d.
Peržiūrų skaičius: 53836
Statome saugią pirtį

Pirtis – nuo seno neatsiejama daugumos privačių namų dalis. Kita vertus, tai ir vienas dažniausiai užsiliepsnojančių objektų, dėl kurių neretai iki pamatų supleška šalimais stovintys ūkiniai pastatai ar net gyvenamieji namai. Specialistų teigimu, dažniausia pirčių gaisrų priežastis – netinkamo dūmtraukio pasirinkimas ir netinkamas pirties krosnelės jungimas prie dūmtraukio.

Apgalvotas statinys

Pasistatyti saugią pirtį nėra taip lengva, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Statant pirtį, reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių: vietą (netoli vandens šaltinio), statybines medžiagas ir šildymo bei dūmtraukio įrengimą. Specialistų vertinimu, rengiant šildymą svarbiausia ne pati šildymo įranga, o dūmtraukis, per kurį iškeliauja degimo proceso metu susidarančios dujos. Pirtelės saugumas tiesiogiai priklauso nuo to, iš ko pagamintas ir kaip sumontuotas dūmtraukis.

Metalinis dūmtraukis

Projektuojant šildymo sistemas, tenka atsižvelgti į daugybę visokių smulkmenų. Pavyzdžiui, tais atvejais, kai dūmtraukis montuojamas išorėje, patartina jį papildomai apšiltinti. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į dūmtraukio izoliacinio sluoksnio storį, jis priklauso tiek nuo kuro rūšies, tiek nuo to, iš kokios medžiagos pastatyta siena, kurioje bus įmontuotas dūmtraukis. Mediniame statinyje, pasirinkus kietąjį kurą, sienos storis turi būti ne mažesnis kaip 50 mm ir panašiai.

Tačiau norint, kad jūsų pasirinkimas būtų optimalus, geriausia kreiptis pagalbos į specialistus. Metaliniai dūmtraukiai skiriami įvairiausių tipų ir dydžių pirtims. Tačiau bet kokio dūmtraukio pagrindų pagrindas – du vienas nuo kito specialiu šiltinimo sluoksniu izoliuoti vieno kontūro elementai, vidinis nerūdijančio plieno vamzdis (0,5 mm storio) ir šilumos izoliacija, pagaminta iš plono, nedegaus, ekologiškai švaraus bazalto audinio, kurio sudėtyje nėra sintetinių rišamųjų medžiagų. Toks šilumos izoliacijos sluoksnis gali ilgam apsaugoti dūmtraukį nuo deformacijos.

Naujojo tipo metalinis dūmtraukis „Permeter“ itin tinka nedideliems židiniams, krosnelėms (D 150 mm) ir pirčių krosnims (D 130 mm). Tokio dūmtraukio ilgį paprasta apskaičiuoti ir pritaikyti bet kokiam namui. Metalinis dūmtraukis „Permeter“ nesudėtingai montuojamas, yra patikimas ir „ištvermingas“, atitinka visas Europos Sąjungos nustatytas normas ir turi ES ženklinimo atitikties deklaraciją. Šis dūmtraukis taikomas kietojo kuro šildymo sistemoms.

Moduliniai kaminai

Mūsų šalyje daug pirčių iki šiol taikomi senolių naudoti pirčių įrengimo būdai, tačiau šiandien jie nebeatitinka šiuolaikinių poreikių ir saugumo reikalavimų. Todėl sparčiai ima populiarėti moduliniai dūmtraukiai, kuriuos paprasta montuoti, patogu eksploatuoti, o svarbiausia – jie kaip ir plytos atlaiko pirtims būdingą aukštą (600 °C) temperatūrą. Jie labai universalūs – dūmtraukius galima sujungti su bet kokia šildymo įranga.

Tarp „Schiedel“ siūlomų dūmtraukių sistemų bene labiausiai pirtims tinka „Isokern“ dūmtraukiai, tačiau ne mažiau populiaru naudoti ir „Rondo Plus“ – paprastai ir greitai montuojamą dūmtraukių sistemą. Svarbiausi šio dūmtraukio elementai – keramzito blokelis, mineralinė vata ir keraminis vamzdis. Kadangi pirtys kūrenamos ne nuolat, o retai kūrenamų pastatų ar patalpų kaminus labiau veikia kondensatai, atmosferos ir temperatūros svyravimai, tai dėl savo konstrukcijos ypatybių „Schiedel“ kaminai ypač tinka pirtims.

Rado sprendimą, kad per karščius namuose netektų kaisti

Rado sprendimą, kad per karščius namuose netektų kaisti

Vieno iš Akmenės daugiabučių gyventojai ilgus metus ne tik nekantraudami laukė šildymo sezono pradžios, bet jam jau prasidėjus rasdavo savo butų kampuose į ledą sušalusio vandens, kuris skverbdavosi į patalpas per nesandarias sienų siūles....


Senų pastatų griovimo darbai

Senų pastatų griovimo darbai

Seni pastatai – istorinis paveldas, kurį kai kuriais atvejais reikia išsaugoti. Tačiau kartais, kai jie neturi istorinės vertės, jie nugriaunami. Kartais seni, apgriuvę ir gadina miesto vaizdą. Taigi pastatų griovimo darbai turi būti gerai...


Statyba be „Infostatybos“ jau neįsivaizduojama

Statyba be „Infostatybos“ jau neįsivaizduojama

Šiandien turbūt nerasime statybą pradėti ar jau pastatyto statinio užbaigimą įforminti planuojančio žmogaus, negirdėjusio apie Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą „Infostatyba“...


Valstybės parama individualių namų renovacijai

Valstybės parama individualių namų renovacijai

Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF) paskelbė kvietimą teikti paraiškas gauti paramai atnaujinimo (modernizavimo) ir atsinaujinančių energijos išteklių diegimo projektams individualiuose namuose iš Klimato kaitos specialiosios...


Fasadų renovacija plytelėmis

Fasadų renovacija plytelėmis

Daugiabučių renovacijos tema įtraukia vis platesnį gyventojų ratą. Ankščiau ar vėliau renovuojamo pastato gyventojams tenka spręsti, kokią fasado apdailą pasirinkti. UAB „Sanistal“ atstovai siūlo alternatyvą, puošiantį fasadą bet kokiu...


Pasyvūs namai Lietuvoje taps privalomi

Pasyvūs namai Lietuvoje taps privalomi

Svajojantieji apie naujus namus iš anksto turėtų apgalvoti, ar juose naudojama energija nekenks aplinkai. Ne tik dėl altruistinių tikslų – kitaip namas gali neatitikti naujų Europos Sąjungos reikalavimų.


Už gero statybos techninio prižiūrėtojo – kaip už mūro

Už gero statybos techninio prižiūrėtojo – kaip už mūro

Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamentas pastaruoju metu gauna nemažai paklausimų apie statybos techninę priežiūrą. Gyventojai, ypač renovuojamų daugiabučių namų butų savininkai, nori būti tikri, kad statybos darbai bus atliekami...


Statybos priežiūra, projekto valdymas

Statybos priežiūra, projekto valdymas

Statant komercinį pastatą daug problemų gali kilti dėl rangovo atliekamų darbų: jie gali būti vilkinami, atsirasti įvairių statybos defektų... Tokiais atvejais būsimiems tarpusavio nesutarimams patartina užbėgti už akių sudarant sutartį.


Griovėjai.eu
Griovėjai.eu

Griovimo darbai ir statybvietės paruošimas. Patikėkite darbus profesionalams.

ABM Statyba, UAB
ABM Statyba, UAB

Praktiškas ir taupus namas skaičiuojantiems pinigus!

Bakūžė Lt, UAB
Bakūžė Lt, UAB

Karkasiniai ir skydiniai namai

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Lorensa, UAB
Lorensa, UAB

UAB "Lorensa" - tik patikrinti triukšmo valdymo sprendimai.

Samatele.lt
Samatele.lt

Sąmatas rengia atestuoti savo srities specialistai, todėl sąmatų parengimo profesionalumą galime GARANTUOTI.

Statybos inovacija, UAB
Statybos inovacija, UAB

Namų statyba „nuo pamatų iki rakto“.
+370-659-60722

Taupalda, UAB
Taupalda, UAB

Patikimas Jūsų statybų partneris.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai