Liepos 11d. Šeštadienis

Statome saugią pirtį

2012 Birželio 4d.
Peržiūrų skaičius: 53836
Statome saugią pirtį

Pirtis – nuo seno neatsiejama daugumos privačių namų dalis. Kita vertus, tai ir vienas dažniausiai užsiliepsnojančių objektų, dėl kurių neretai iki pamatų supleška šalimais stovintys ūkiniai pastatai ar net gyvenamieji namai. Specialistų teigimu, dažniausia pirčių gaisrų priežastis – netinkamo dūmtraukio pasirinkimas ir netinkamas pirties krosnelės jungimas prie dūmtraukio.

Apgalvotas statinys

Pasistatyti saugią pirtį nėra taip lengva, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Statant pirtį, reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių: vietą (netoli vandens šaltinio), statybines medžiagas ir šildymo bei dūmtraukio įrengimą. Specialistų vertinimu, rengiant šildymą svarbiausia ne pati šildymo įranga, o dūmtraukis, per kurį iškeliauja degimo proceso metu susidarančios dujos. Pirtelės saugumas tiesiogiai priklauso nuo to, iš ko pagamintas ir kaip sumontuotas dūmtraukis.

Metalinis dūmtraukis

Projektuojant šildymo sistemas, tenka atsižvelgti į daugybę visokių smulkmenų. Pavyzdžiui, tais atvejais, kai dūmtraukis montuojamas išorėje, patartina jį papildomai apšiltinti. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į dūmtraukio izoliacinio sluoksnio storį, jis priklauso tiek nuo kuro rūšies, tiek nuo to, iš kokios medžiagos pastatyta siena, kurioje bus įmontuotas dūmtraukis. Mediniame statinyje, pasirinkus kietąjį kurą, sienos storis turi būti ne mažesnis kaip 50 mm ir panašiai.

Tačiau norint, kad jūsų pasirinkimas būtų optimalus, geriausia kreiptis pagalbos į specialistus. Metaliniai dūmtraukiai skiriami įvairiausių tipų ir dydžių pirtims. Tačiau bet kokio dūmtraukio pagrindų pagrindas – du vienas nuo kito specialiu šiltinimo sluoksniu izoliuoti vieno kontūro elementai, vidinis nerūdijančio plieno vamzdis (0,5 mm storio) ir šilumos izoliacija, pagaminta iš plono, nedegaus, ekologiškai švaraus bazalto audinio, kurio sudėtyje nėra sintetinių rišamųjų medžiagų. Toks šilumos izoliacijos sluoksnis gali ilgam apsaugoti dūmtraukį nuo deformacijos.

Naujojo tipo metalinis dūmtraukis „Permeter“ itin tinka nedideliems židiniams, krosnelėms (D 150 mm) ir pirčių krosnims (D 130 mm). Tokio dūmtraukio ilgį paprasta apskaičiuoti ir pritaikyti bet kokiam namui. Metalinis dūmtraukis „Permeter“ nesudėtingai montuojamas, yra patikimas ir „ištvermingas“, atitinka visas Europos Sąjungos nustatytas normas ir turi ES ženklinimo atitikties deklaraciją. Šis dūmtraukis taikomas kietojo kuro šildymo sistemoms.

Moduliniai kaminai

Mūsų šalyje daug pirčių iki šiol taikomi senolių naudoti pirčių įrengimo būdai, tačiau šiandien jie nebeatitinka šiuolaikinių poreikių ir saugumo reikalavimų. Todėl sparčiai ima populiarėti moduliniai dūmtraukiai, kuriuos paprasta montuoti, patogu eksploatuoti, o svarbiausia – jie kaip ir plytos atlaiko pirtims būdingą aukštą (600 °C) temperatūrą. Jie labai universalūs – dūmtraukius galima sujungti su bet kokia šildymo įranga.

Tarp „Schiedel“ siūlomų dūmtraukių sistemų bene labiausiai pirtims tinka „Isokern“ dūmtraukiai, tačiau ne mažiau populiaru naudoti ir „Rondo Plus“ – paprastai ir greitai montuojamą dūmtraukių sistemą. Svarbiausi šio dūmtraukio elementai – keramzito blokelis, mineralinė vata ir keraminis vamzdis. Kadangi pirtys kūrenamos ne nuolat, o retai kūrenamų pastatų ar patalpų kaminus labiau veikia kondensatai, atmosferos ir temperatūros svyravimai, tai dėl savo konstrukcijos ypatybių „Schiedel“ kaminai ypač tinka pirtims.

Pirmas reidas: statybos ir darbo inspektoriai pradėjo renovacijos patikrinimus

Pirmas reidas: statybos ir darbo inspektoriai pradėjo renovacijos patikrinimus

Valstybės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) ir Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pradėjo bendrus renovuojamų namų patikrinimus. Sausio 4 d. abiejų įstaigų inspektoriai patikrino du renovuojamus namus Vilniuje, Rinktinės gatvėje.


Statybos taisyklės. Kodėl reikia jų laikytis?

Statybos taisyklės. Kodėl reikia jų laikytis?

Statybos taisyklės – tai taisyklių visuma, apibrėžianti, kaip turi vykti tam tikro pastato statybos darbai: ką galima daryti, ką daryti griežtai draudžiama ir pan. Taip pat nurodoma, kaip pastatas turi būti prižiūrimas po statybų.


Paraiškos daugiabučiams modernizuoti – pagal naują kvietimų sistemą

Paraiškos daugiabučiams modernizuoti – pagal naują kvietimų sistemą

Nuo 2015 m. kovo 31 d. keisis paraiškų daugiabučiams modernizuoti teikimo tvarka – jos bus priimamos pagal naują kvietimų sistemą. Modernizavimo projektai (investicijų planai), rengiami įgyvendinant valstybinę daugiabučių modernizavimo...


Energiškai efektyvus biurų kompleksas Stokholme

Energiškai efektyvus biurų kompleksas Stokholme

Įdomus kompleksinis pastato modernizavimo projektas įgyvendintas Stokholmo centre įsikūrusiame biurų pastate Sveavägen 44. Po rekonstrukcijos šis pastatas tapo energiškai efektyviu biurų, parduotuvių, viešbučių ir gyvenamojo būsto kompleksu....


Medžiagų, naudojamų renovacijai, degumas

Medžiagų, naudojamų renovacijai, degumas

Pastaruoju metu, atliekant renovacijos medžiagų parinkimą, vėl tampa aktuali problema, kokių savybių medžiagas pasirinkti šiems darbams. Ypatingai svarbu pasirinkimo metu yra atsižvelgti į medžiagų degumo charakteristikas.


Renovacijos ypatumai: vis daugiau gyventojų renkasi alternatyvią energiją

Renovacijos ypatumai: vis daugiau gyventojų renkasi alternatyvią energiją

Vis daugiau šalies gyventojų, nusprendusių renovuoti savo daugiabutį, renkasi alternatyvios energijos šaltinius. Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, nuo 2013 m. pradžios parengta ir patvirtinta arti 40 daugiabučių atnaujinimo projektų,...


Didieji Lietuvos miestai vejasi mažuosius

Didieji Lietuvos miestai vejasi mažuosius

Praėjusiais metais daugiabučių renovavimo programoje aktyviau dalyvavo mažesni Lietuvos miestai. Renovacijos lydere ir toliau išlieka Ignalina, kurioje per pusantrų metų atnaujintas 41 daugiabutis. Šiais metais renovacijos proveržio tikimasi ir...


Šiaudiniai namai Lietuvoje tampa alternatyva mūrinukams ir medinukams (Video)

Šiaudiniai namai Lietuvoje tampa alternatyva mūrinukams ir medinukams (Video)

Šiltesnių ir pigesnių namų besidairantys žmonės statybine medžiaga renkasi ir šiaudus – šiuo metu Lietuvoje yra apie 100 tokių statinių, kurių dauguma – individualūs gyvenamieji namai, keletas jų – pirtelės. Šiaudinių namų...


Lorensa, UAB
Lorensa, UAB

UAB "Lorensa" - tik patikrinti triukšmo valdymo sprendimai.

Samatele.lt
Samatele.lt

Sąmatas rengia atestuoti savo srities specialistai, todėl sąmatų parengimo profesionalumą galime GARANTUOTI.

D. Bernardo statyba, UAB
D. Bernardo statyba, UAB

GRIOVIMO DARBŲ PROFESIONALAI Kokybiškai ir greitai atliekame griovimo darbus visoje Lietuvoje!

ABM Statyba, UAB
ABM Statyba, UAB

Praktiškas ir taupus namas skaičiuojantiems pinigus!

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Bakūžė Lt, UAB
Bakūžė Lt, UAB

Karkasiniai ir skydiniai namai

Statybos inovacija, UAB
Statybos inovacija, UAB

Namų statyba „nuo pamatų iki rakto“.
+370-659-60722

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Taupalda, UAB
Taupalda, UAB

Patikimas Jūsų statybų partneris.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.