Gruodžio 14d. Šeštadienis

Statome saugią pirtį

2012 Birželio 4d.
Peržiūrų skaičius: 53836
Statome saugią pirtį

Pirtis – nuo seno neatsiejama daugumos privačių namų dalis. Kita vertus, tai ir vienas dažniausiai užsiliepsnojančių objektų, dėl kurių neretai iki pamatų supleška šalimais stovintys ūkiniai pastatai ar net gyvenamieji namai. Specialistų teigimu, dažniausia pirčių gaisrų priežastis – netinkamo dūmtraukio pasirinkimas ir netinkamas pirties krosnelės jungimas prie dūmtraukio.

Apgalvotas statinys

Pasistatyti saugią pirtį nėra taip lengva, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Statant pirtį, reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių: vietą (netoli vandens šaltinio), statybines medžiagas ir šildymo bei dūmtraukio įrengimą. Specialistų vertinimu, rengiant šildymą svarbiausia ne pati šildymo įranga, o dūmtraukis, per kurį iškeliauja degimo proceso metu susidarančios dujos. Pirtelės saugumas tiesiogiai priklauso nuo to, iš ko pagamintas ir kaip sumontuotas dūmtraukis.

Metalinis dūmtraukis

Projektuojant šildymo sistemas, tenka atsižvelgti į daugybę visokių smulkmenų. Pavyzdžiui, tais atvejais, kai dūmtraukis montuojamas išorėje, patartina jį papildomai apšiltinti. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į dūmtraukio izoliacinio sluoksnio storį, jis priklauso tiek nuo kuro rūšies, tiek nuo to, iš kokios medžiagos pastatyta siena, kurioje bus įmontuotas dūmtraukis. Mediniame statinyje, pasirinkus kietąjį kurą, sienos storis turi būti ne mažesnis kaip 50 mm ir panašiai.

Tačiau norint, kad jūsų pasirinkimas būtų optimalus, geriausia kreiptis pagalbos į specialistus. Metaliniai dūmtraukiai skiriami įvairiausių tipų ir dydžių pirtims. Tačiau bet kokio dūmtraukio pagrindų pagrindas – du vienas nuo kito specialiu šiltinimo sluoksniu izoliuoti vieno kontūro elementai, vidinis nerūdijančio plieno vamzdis (0,5 mm storio) ir šilumos izoliacija, pagaminta iš plono, nedegaus, ekologiškai švaraus bazalto audinio, kurio sudėtyje nėra sintetinių rišamųjų medžiagų. Toks šilumos izoliacijos sluoksnis gali ilgam apsaugoti dūmtraukį nuo deformacijos.

Naujojo tipo metalinis dūmtraukis „Permeter“ itin tinka nedideliems židiniams, krosnelėms (D 150 mm) ir pirčių krosnims (D 130 mm). Tokio dūmtraukio ilgį paprasta apskaičiuoti ir pritaikyti bet kokiam namui. Metalinis dūmtraukis „Permeter“ nesudėtingai montuojamas, yra patikimas ir „ištvermingas“, atitinka visas Europos Sąjungos nustatytas normas ir turi ES ženklinimo atitikties deklaraciją. Šis dūmtraukis taikomas kietojo kuro šildymo sistemoms.

Moduliniai kaminai

Mūsų šalyje daug pirčių iki šiol taikomi senolių naudoti pirčių įrengimo būdai, tačiau šiandien jie nebeatitinka šiuolaikinių poreikių ir saugumo reikalavimų. Todėl sparčiai ima populiarėti moduliniai dūmtraukiai, kuriuos paprasta montuoti, patogu eksploatuoti, o svarbiausia – jie kaip ir plytos atlaiko pirtims būdingą aukštą (600 °C) temperatūrą. Jie labai universalūs – dūmtraukius galima sujungti su bet kokia šildymo įranga.

Tarp „Schiedel“ siūlomų dūmtraukių sistemų bene labiausiai pirtims tinka „Isokern“ dūmtraukiai, tačiau ne mažiau populiaru naudoti ir „Rondo Plus“ – paprastai ir greitai montuojamą dūmtraukių sistemą. Svarbiausi šio dūmtraukio elementai – keramzito blokelis, mineralinė vata ir keraminis vamzdis. Kadangi pirtys kūrenamos ne nuolat, o retai kūrenamų pastatų ar patalpų kaminus labiau veikia kondensatai, atmosferos ir temperatūros svyravimai, tai dėl savo konstrukcijos ypatybių „Schiedel“ kaminai ypač tinka pirtims.

Karkasinės statybos istorija

Karkasinės statybos istorija

Istoriškai karkasinė statyba siekia,ko gero,neolito laikus. Jau pirmieji statiniai, kuriuos „homo sapiens“ pastatė savo rankomis, gali būti vadinami karkasiniais. Dabar sunku nustatyti, kuri šalis yra šiuolaikinės karkasinės statybos...


Renovuotas daugiabutis Panevėžyje pasidengė pelėsiu

Renovuotas daugiabutis Panevėžyje pasidengė pelėsiu

Prieš šešerius metus Panevėžyje renovuotas daugiabutis jau dvokia pelėsiu. Namą renovavusiems statybininkams pakako paaiškinti bendrijos pirmininkei, kad čia kalta visagalė gamta, ir vadovė vėl rinko krūvą pinigų naujam remontui, samdė kitus...


Ateities vizija – kvartalinė arba kompleksinė renovacija

Ateities vizija – kvartalinė arba kompleksinė renovacija

2013 m. pradžioje Vyriausybei patvirtinus naująjį daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo finansinį modelį, buvo padėti pamatai vystyti masinį daugiabučių namų modernizavimą, dar vadinamą „kvartaline...


„Baltijos mūro ir stogo apdovanojimai 2013“ - Wienerberger AS apdovanoja išskirtinį mūro statinį

„Baltijos mūro ir stogo apdovanojimai 2013“ - Wienerberger AS apdovanoja išskirtinį mūro statinį

2013 m. kovo 7 d. Wienerberger AS pristatė “Baltijos mūro ir stogo apdovanojimai 2013” laimėtojus, kurie gavo po 2000 € vertės piniginius prizus. 2012 m. gegužės pradžioje Wienerberger AS pakvietė dalyvius pristatyti išskirtinės...


Daugiabučių renovacija: šildymo sistemas reikia ne tik modernizuoti, bet ir prižiūrėti

Daugiabučių renovacija: šildymo sistemas reikia ne tik modernizuoti, bet ir prižiūrėti

Aplinkos ministerija siekia, kad įgyvendinant valstybės remiamus daugiabučių renovacijos projektus būtų modernizuojami šių namų šilumos punktai bei šildymo sistemos, taip pat įrengiami jos reguliavimo ir apskaitos prietaisai butuose.


Kvartalinė renovacija – nebe miglota ateitis, o realybė

Kvartalinė renovacija – nebe miglota ateitis, o realybė

Desau mieste Vokietijoje praėjusią savaitę įvyko pirmasis demonstracinio kvartalinės renovacijos projekto, kuris bus įgyvendintas Lietuvoje bendradarbiaujant su vokiečių ekspertais, dalyvių susitikimas.


Tyrimas: vienas svarbiausių renovacijos motyvų – geresnės gyvenimo sąlygos

Tyrimas: vienas svarbiausių renovacijos motyvų – geresnės gyvenimo sąlygos

Dauguma senų daugiabučių, pastatytų iki 1993 m., gyventojų vienu svarbiausių motyvų renovuoti namą laiko geresnes gyvenimo sąlygas. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės „Factus Dominus“ ir Būsto energijos taupymo agentūros atliktas...


Pirmas reidas: statybos ir darbo inspektoriai pradėjo renovacijos patikrinimus

Pirmas reidas: statybos ir darbo inspektoriai pradėjo renovacijos patikrinimus

Valstybės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) ir Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pradėjo bendrus renovuojamų namų patikrinimus. Sausio 4 d. abiejų įstaigų inspektoriai patikrino du renovuojamus namus Vilniuje, Rinktinės gatvėje.


Samatele.lt
Samatele.lt

Sąmatas rengia atestuoti savo srities specialistai, todėl sąmatų parengimo profesionalumą galime GARANTUOTI.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

ABM Statyba, UAB
ABM Statyba, UAB

Praktiškas ir taupus namas skaičiuojantiems pinigus!

D. Bernardo statyba, UAB
D. Bernardo statyba, UAB

GRIOVIMO DARBŲ PROFESIONALAI Kokybiškai ir greitai atliekame griovimo darbus visoje Lietuvoje!

Griovėjai.eu
Griovėjai.eu

Griovimo darbai ir statybvietės paruošimas. Patikėkite darbus profesionalams.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Lorensa, UAB
Lorensa, UAB

UAB "Lorensa" - tik patikrinti triukšmo valdymo sprendimai.

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Bakūžė Lt, UAB
Bakūžė Lt, UAB

Karkasiniai ir skydiniai namai

Statybos inovacija, UAB
Statybos inovacija, UAB

Namų statyba „nuo pamatų iki rakto“.
+370-659-60722

Taupalda, UAB
Taupalda, UAB

Patikimas Jūsų statybų partneris.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.