Liepos 10d. Penktadienis

Balkonų stiklinimas renovuojamiems namams

2014 Vasario 9d.
Peržiūrų skaičius: 30916

Daugelis gyventojų susibūrusių į bendrijas su nekantrumu laukia valstybės skiriamų lėšų, kuriomis būtų pradedama vykdyti daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos programa ir ženkliai didesniais mastais negu ligi šiol. Bendrijų pirmininkai aktyviai darbuojasi, stengdamiesi išgryninti vieningus techninius sprendimus, kurie pagal kainą ir praktiškumą būtų priimtini didžiajai daliai bendrijos narių. Didžiausias dėmesys skiriamas pagrindiniams šilumą taupantiems statybiniams sprendimams, tokiems kaip langų keitimas, sienų šiltinimas, stogo ir šildymo sistemų renovacijos. Dažniausiai visus projektus sumaniai ruošia didelę patirtį sukaupę profesionalūs projektuotojai ar būsto renovacijose besispecializuojančios įmonės.

Svarstant, koks balkonas turėtų labiausiai tikti Jūsų gyvenamajam namui, visuomet reikėtų įvertinti nemažai aspektų, kurie daro įtaką teisingam balkono stiklinimo pasirinkimui, taip pat ir planuojamo renovuoti namo technines balkonų stiklinimo galimybes:

Kokios medžiagos buvo naudotos esamose apatinės balkonų aitvarų konstrukcijose? Jei buvo naudotas juodas metalas, tai ar jo stovis dar atitinka saugumo reikalavimus? Jei apatinė balkono dalis suformuota naudojant metalo konstrukcijas ir betono plokštes – koks jų stovis? Ar galima prie esamų metalo konstrukcijų tvirtinti naujas apdailos medžiagas?

Atlikus šiuos įvertinimus, galima apsispręsti, ar renovuojant balkonus reikalinga pilna balkono renovacija, ar užtenka stiklinti tik balkono viršutinę dalį. Taip pat svarbu, bent jau preliminariai, žinoti, kokiomis medžiagomis planuojamas pagrindinių sienų šiltinimas. Tada bus galima įvertinti, ar įmanoma, paliekant seną balkono atitvarą, suformuoti sienos šiltinimą.

Kaip pastebėjote, jau pabandėme balkono stiklinimą išskirti į dvi dalis. Tai yra – apatinė balkono atitvaro dalis ir viršutinė balkono stiklinimo dalis.

Apatinė balkono dalis


Tai stacionarus išorinis balkono atitvaras, kuris pagal galiojančius STR turėtų būti ne žemesnis, kaip 1100 mm aukščio, pagamintas iš kokybiškai apdirbto metalo arba naudojant ALU profilius. Vertikalūs statramsčiai turėtų būti atitolę vienas nuo kito ne didesniu kaip 1200 mm atstumu. Visus vertikalius statramsčius turėtų jungti ištisinis profilis, vadinamas porankiu. Jei nėra numatytų dekoratyvinių apdailos elementų tarp vertikalių statramsčių ir planuojama apatinę dalį stiklinti, tai stiklas privalomai pagal Lietuvoje galiojantį STR turi būti laminuotas 4*2*4 mm storio. Vietoje stiklo galima naudoti įvairias kitas uždengimui skirtas medžiagas, pvz: diubondas, cetris ir kt. Nepatariama naudoti polikarbonato lakštų, organinio stiklo ir kitų plastiko medžiagų, kurių tamprumas labai priklauso nuo temperatūrinių svyravimų ir šios medžiagos Lietuvos klimatinėmis sąlygomis nėra pačios tinkamiausios.

Viršutinė balkono stiklinimo dalis

Tai balkono stiklinimo sistema, kuri yra montuojama ant stacionarios apatinės balkono dalies. Nuo šios stiklinimo sistemos pasirinkimo labai priklauso fasadinė namo išvaizda, balkono naudojimosi ir priežiūros praktiškumas, šiek tiek bendra buto garso izoliacija, vėdinimo galimybės, varstymo ir atidarymo būdai, matoma erdvė. Viršutinę balkono stiklinimo sistemą galima išskirti į pagrindines tris rūšis:

1. Berėmė stiklinimo sistema
2. ALU rėmuose slankiojanti sistema
3. Gaminama naudojant PVC profilius (plastikinių langų principas)

Berėmė, pilnai atsiverianti, balkono stiklinimo sistema


Tokiu būdu stiklintos balkonų sistemos modelis atkeliavo iš Skandinavijos kraštų. Populiarumą Lietuvoje išsikovojo dėl keleto paprastų savo savybių. Balkonuose tarp stiklų nėra jokių profilių, todėl bendras viso namo fasado vaizdas atrodo nepriekaištingai. Tokiu būdu įstiklintas balkonas atrodo lengvas, skaidrus ir erdvus. Tai imponuoja daugeliui architektų ir projektuotojų. Vis tik pagrindinius privalumus geriausiai įvertina tiesioginis vartotojas, todėl berėmės balkono sistemos tobulinimas vyko kelis dešimtmečius. Visos stiklinės sekcijos slankioja ratukų pagalba viršutiniame ir apatiniame aliuminio bėgiuose vienoje plokštumoje ir gali atsidaryti į balkono vidų kaip knygos lapai, kur užtvirtinamos. Taip jos užima mažai vietos ir tampa nepajudinamos net esant stipriam vėjui. Balkoną galima atidaryti 100 proc. Berėmė stiklinimo sistema tiek naudojimosi, tiek priežiūros lengvumo savybėmis turi pranašumą prieš kitas balkono stiklinimo sistemas. Norint išvalyti berėme sistema stiklintą balkoną, reikia paprasčiausiai kiekvieną plaunamą varčią pristumti prie sienos ir atverti ją. Taip valyti stiklus ir lengva ir saugu.

Visi stiklai berėmėje balkonų sistemoje yra gaminami iš 6mm grūdinto stiklo. Visos ypatingai tvirto stiklo kraštinės yra šlifuotos, todėl eksploatuojant gaminį pasiekiamas maksimalus saugumo lygis. Nebūtina stiklų montuoti į papildomus rėmelius ar klijuoti smūgiams atsparias plėveles. 6 mm grūdinto stiklo atsparumas atlaiko iki 425 MPa slėgį, tuo tarpu paprasto 6 mm stiklo atsparumas atlaiko iki 150 MPa slėgį. Dūžtant, grūdintas stiklas subyra į mažus gabalėlius. Tai apsaugo žmones nuo įsipjovimų, kurie gali pasitaikyti naudojant paprastą stiklą. Visas stiklų svoris laikosi ant viršutinio nešančiojo profilio, todėl visada reikia atkreipti dėmesį, ar viršutinį profilį galima pritvirtinti taip, kad sutaptų su apatinės balkono dalies atitvaro plokštuma.

Pagrindiniai šios sistemos aliuminiai profiliai yra pritaikyti bet kokiam vandens nuvedimo latakų montavimui, todėl pakankamai paprasta prisitaikyti prie įvairių statybinių situacijų ir surasti geriausius sprendimus. Berėmėje balkono sistemoje visai nėra prie sienos tvirtinamų šoninių profilių, todėl montuojant nepažeidžiamas apšiltintas ir dekoruotas sienos paviršius, ir nebereikia jokių papildomų apdailos darbų.

Standartiškai tarp uždarytų stiklų lieka vertikalūs 3-5 mm tarpeliai, pro kuriuos gausiai lyjant ir esant nepalankiam vėjui, nedidelė dalis kritulių gali patekti į balkono vidų. Šiai problemai spręsti tarp stiklų yra montuojamos specialios permatomo plastiko 15 mm pločio tarpinės, kurios užtikrina pilną balkono sandarumą. Norint, kad balkono stiklai būtų uždaryti, o balkonas natūraliai vėdintųsi, galima šias tarpines lengvai nuimti.

Berėmę stiklinimo sistemą taip pat galima sumontuoti nuo balkono apačios iki viršaus. Taip stiklinti galima terasas, verandas ar tambūrus. Stiklinant balkonus turėtų išlikti apatinė balkono atitvaro dalis, o ši berėmė sistema montuotųsi konstrukciją truputį įtraukiant į balkono vidų. Maksimalus šios konstrukcijos aukštis gali būti iki 2900 mm. Stiklinės sekcijos tokiu atveju bus gaminamos naudojant 8 mm grūdintą stiklą ir balkonas atsidarinės visu 100 proc.

ALU rėminė slankiojanti balkono stiklinimo sistema


Ši sistema išsiskiria tuo, kad visos stiklinės slankiojančios dalys yra aliuminio profilio rėmuose. Todėl pagal galiojantį Lietuvoje STR, įrėmintose konstrukcijose gali būti montuojamas paprastas 4 – 6 mm storio stiklas. Slankiojančios dalys labai lengvai juda specialiai tam sumontuotais profiliais. Visas slankiojančių dalių svoris remiasi ant apatinio nešančiojo profilio. Rėmo plotis žiūrint iš vidinės balkono pusės yra 50 mm, truputį siauresnis negu balkonų, pagamintų naudojant PVC profilius.

Ši sistema yra sandari, turi specialius užrakinimo mechanizmus, reguliavimo galimybę ir visus reikalingus profilius, kurių pagalba galima atlikti stiklinimą įvairių konfigūracijų balkonuose. Jei rėminė balkonų stiklinimo sistema yra montuojama ant balkono apatinio atitvaro, reikėtų atidžiai derinti varstomų dalių pločius, kad sutaptų su apatinės dalies matomais sudalinimais. Kitu atveju, balkonai bendram renovuoto namo kontekste gali atrodyti labai nesimetriški. Tokio tipo balkonų eksploatacija yra pakankamai patogi. Norint išvalyti išorinius stiklus, kiekviena slankiojanti dalis kartu su stiklu iškeliama iš bendro rėmo. Pastatoma balkono viduje, nuvaloma ir įstatoma į buvusią vietą. Slankiojančios dalies dydis turėtų sudaryti nedaugiau kaip 2 kv.m., tada vienos dalies svoris bus apie 15 kg ir jos iškėlimas ar pastatymas taps paprastesnis, mažėja rizika sudaužyti stiklą. Montuojant tokio tipo konstrukcijas nuo balkono apačios iki viršaus, reikėtų gerai įvertinti konstrukcijos bendrą standumą ir reikalui esant, komplektuoti papildomus standumo profilius. Tokiose konstrukcijose stiklas apatinėje dalyje, pagal Lietuvoje galiojantį STR, turėtų būti laminuotas.

Balkonų stiklinimas naudojant PVC profilius


Šiuo balkonų stiklinimo būdu dalis gyventojų savarankiškai yra atnaujinusi savo balkonus. Pagrindiniai šios sistemos privalumai, tai, kad langų gamyba iš PVC profilių Lietuvoje yra labai stipriai išvystyta. Galima labai nesunkiai susirasti patikimą firmą, kuri atliks visus aptartus darbus. Lieka nuspręsti varstomų ir nevarstomų langų vietą ir kiekį, nuo kurių dažniausiai priklauso bendra balkono stiklinimo kaina, išsiaiškinti planuojamus vandens nuvedimo darbus, nepamiršti aptarti apdailos darbų. Dažniausiai tokiu būdu stiklinant balkoną naudojamas dviejų stiklų paketas iš kurių vienas stiklas dengtas selektyvine danga. Nepatartina taupyti pinigus naudojant PVC profilių rėmuose tik vieną stiklą. Kadangi ši sistema yra pati sandariausia, žiemos metu galite pro buto langus matyti apšerkšnijusius arba rasojančius balkono langų stiklus, o ekonomija bus tikrai to neverta.

Balkonai būna labai skirtingų gabaritų ir konfigūracijos, netgi senesnės statybos namuose, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį, kad būtų naudojami visi privalomi langų sujungimo profiliai. Dažniausiai nuo montavimo kokybės ir pasirinktų vandens nubėgimo nuolajų formų, priklauso ar į Jūsų balkoną nepateks nepageidaujama drėgmė.

PVC langais įstiklintas balkonas turi geresnes garso izoliacijos savybes ir geriau izoliuoja šalčio patekimą į balkono vidų. Tik reikėtų nepamiršti, kad balkonas tai nėra šildoma patalpa, todėl norint išvengti stiklų rasojimo, reikėtų aktyviai naudoti PVC languose įmontuotus vėdinimo mechanizmus.

PVC lango rėmo plotis yra apie 70 mm, o varstomo lango bendras rėmų plotis yra apie 110 mm, todėl planuojant varstomų langų vietą didesniuose balkonuose reikėtų atkreipti dėmesį, kad tarp varstomų langų rėmų nebūtų sujungimo profilių, nes tokiu atveju, iš savo balkono matysite apie 220 mm pločio plastikinį rėmą. Dažniausiai tarp PVC varstomų langų montuojamos nevarstomos vitrinos. Taip išvengiama papildomo profilių storinimo ir siekiama, kad pro pilnai atidarytą varstomą langą būtų pasiekiamas išvalyti nevarstomo lango stiklas iš išorės. Toks langų valymas nėra labai patogus, bet su šiuolaikiniais, tam skirtais įrankiais, yra įmanomas.

Norint stiklinti balkoną PVC profilių konstrukcijomis, nuo balkono apačios iki viršaus, apatinė balkono dalis turėtų būti užpildyta naudojant termo izoliacijos sluoksniais, vadinamaisiais “termosendvičiais" arba stiklinama naudojant stiklo paketą su laminuotu stiklu. Standartinis balkono aukštis yra apie 2700 mm, todėl visi langų gamintojai, siekdami užtikrinti konstrukcijų stabilumą, naudoja sujungimo profilius su papildomomis standumo briaunomis ir armuote.

Kas daro įtaką balkono stiklinimo kainai?

Dabar šiek tiek galima pakalbėti apie vieną iš svarbiausių visiems gyventojams kylančių klausimų – kas daro didžiausią įtaką balkono stiklinimo kainai?

Kaip pastebėjote, mes jau pabandėme balkono stiklinimą išskirti į dvi dalis. Tai yra apatinė balkono atitvaro dalis ir viršutinė balkono stiklinimo dalis. Renovuojamuose namuose dažniausiai kaina ne tiek priklauso nuo balkonų viršutinės stiklinimo sistemo, kiek nuo techninių sprendimų pasirinkimo. Netgi galima teigti, kad viršutinės balkono stiklinimo sistemos pasirinkimas, bendroje namo balkonų stiklinimo sąmatoje, turės mažus ir ne tokius reikšmingus kainos skirtumus.

Renovuojamų balkonų kainai didžiausią įtaką lemia susiję su balkonų apatinės dalies atitvaro renovacija. Skaičiuojant, kiek kainuoja balkonų stiklinimas kvadratiniais metrais, beveik visada pastebėsite, kad apatinė balkono stiklinimo dalis yra ženkliai brangesnė negu viršutinės balkono dalies stiklinimas. Taip gaunasi todėl, kad apatinėje dalyje sunaudojama žymiai daugiau metalo ar aliuminio profilių, reikalingos standžios atitvaro įtvirtinimo detalės, taip pat ieškomi įvairiausi sprendimai balkono apatinės dalies uždengimui. Pavyzdžiui pasirenkant ne skaidrų, o tonuotą stiklą balkono apatinėje dalyje, reikėtų įvertinti, kad stiklas jau turės būti ne tik laminuotas, bet ir grūdintas. Paprastas laminuotas stiklas, turintis vienokį ar kitokį tonavimo atspalvį dėl temperatūros svyravimų gali trūkinėti.

Pigiausias variantas yra, kai techninis stovis leidžia palikti apatinį balkono atitvarą tokį, koks jis yra ir naujai montuoti tik viršutinę balkonų stiklinimo sistemą. Truputį brangesnis variantas yra, kai naudojamos dar esamos atitvaro pagrindinės konstrukcijos, naudojant dalį papildomų profilių ir pritaikant prie esamo atitvaro naujas apdailos medžiagas. Brangiausias variantas - kai reikia pilnai išardyti esamus apatinius balkono atitvarus ir pakeisti naujais.

Geri sprendimai balkono apatinės dalies atnaujinimui, gali sutaupyti didelę dalį pinigų, skirtų balkonų renovacijai. Viskas priklauso nuo esamos situacijos renovuojamame name. Įvertinus balkonų konfigūracijas, gabaritus ir projektines galimybes, galima surasti pigesnių techninių sprendimų, netgi vietoje juodo metalo naudojant aliuminio profilius. Negalima teigti, kad visuomet tai pavyksta, bet patirtis rodo, kad kiekvienas renovuojamas namas reikalauja individualaus sprendimų ieškojimo. Ir norint atlikti visus darbus gerai, reikėtų nepagailėti savo laiko konsultacijoms su keletu įmonių, kurios specializuojasi tam tinkamose srityse.

Vakaris Žumbakys. UAB “Siteks”

Construction partners - Išorės apdailos darbai

Construction partners - Išorės apdailos darbai

Akis jau bado nublukęs namo fasadas? Tikėtina, kad svarstote imtis šių darbų savo rankomis. Na, arba prašysite pažįstamo ar kokio kaimyno. Bėda, kad dauguma tų kaimynų ne mažiau susirūpinę ir savo namo fasadu… Nejau imtis darbų pačiam?


Namo statyba: kokios klaidos daromos ir kiek jos kainuoja

Namo statyba: kokios klaidos daromos ir kiek jos kainuoja

Lietuvoje pasiruošimas nuosavo namo statybai vyksta tarsi „akmens amžiuje“, žmonės pridaro daug klaidų ir prisikuria svajonių, toli lenkiančių finansines galimybes, tvirtina individualių namų statyba užsiimančios įmonės „Statybų...


Bendrijos steigimas - geriausias būdas pradėti renovaciją

Bendrijos steigimas - geriausias būdas pradėti renovaciją

Įsibėgėjant daugiabučių renovacijai, Aplinkos ministerija sulaukia vis daugiau gyventojų klausimų, nežinančių, nuo ko pradėti apleisto daugiaubučio renovacijos procesą. „Kaip teatras prasideda nuo drabužinės, taip namas nuo laiptinės. Jeigu...


Karkasinis namas EKOP – komfortui be rūpesčių

Karkasinis namas EKOP – komfortui be rūpesčių

Vieno aukšto karkasinis namas 3-4 asmenų šeimai, su terasa ir garažu. Patogus ir komfortiškas namo projektas su didele svetaine ir didelėmis vitrinomis, kurios sujungia svetainę su erdve terasa ir vaizdu į kiemą. Namas sudarytas iš dviejų zonų


Statybų sektorius Anglijoje ir jo reikšmė Lietuvai

Statybų sektorius Anglijoje ir jo reikšmė Lietuvai

Anglijos, kaip ir daugumos pasaulio šalių ekonomika neįsivaizduojama be statybų industrijos. Ji sukuria didelę dalį nacionalinio produkto, įtakoja pramonę ir žmonių gerovę. Šioje sferoje dirba daugiau kaip du milijonai žmonių. Nemaža dalis...


Australijoje iškils aukščiausias pastatas pietiniame pusrutulyje

Australijoje iškils aukščiausias pastatas pietiniame pusrutulyje

Australai užsimojo pastatyti aukščiausią pietiniame pusrutulyje pastatą. 108 aukštų dangoraižis iškils antrajame pagal dydį Australijos mieste Melburne, skelbia „Die Welt“. Australijos Viktorijos valstijos planavimo ministras Matthew...


Parengti techniniai įvertinimai šiaudiniams pastatams

Parengti techniniai įvertinimai šiaudiniams pastatams

Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) parengė nacionalinį techninį įvertinimą šiaudiniams sienos elementams, kurie gali būti naudojami statant namus iš šiaudų. Iki šiol namai iš šiaudų ar statybinės medžiagos ir konstrukciniai...


Ateities vizija – kvartalinė arba kompleksinė renovacija

Ateities vizija – kvartalinė arba kompleksinė renovacija

2013 m. pradžioje Vyriausybei patvirtinus naująjį daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo finansinį modelį, buvo padėti pamatai vystyti masinį daugiabučių namų modernizavimą, dar vadinamą „kvartaline...


Bakūžė Lt, UAB
Bakūžė Lt, UAB

Karkasiniai ir skydiniai namai

Griovėjai.eu
Griovėjai.eu

Griovimo darbai ir statybvietės paruošimas. Patikėkite darbus profesionalams.

D. Bernardo statyba, UAB
D. Bernardo statyba, UAB

GRIOVIMO DARBŲ PROFESIONALAI Kokybiškai ir greitai atliekame griovimo darbus visoje Lietuvoje!

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Statybos inovacija, UAB
Statybos inovacija, UAB

Namų statyba „nuo pamatų iki rakto“.
+370-659-60722

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Taupalda, UAB
Taupalda, UAB

Patikimas Jūsų statybų partneris.

Samatele.lt
Samatele.lt

Sąmatas rengia atestuoti savo srities specialistai, todėl sąmatų parengimo profesionalumą galime GARANTUOTI.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Lorensa, UAB
Lorensa, UAB

UAB "Lorensa" - tik patikrinti triukšmo valdymo sprendimai.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.