Lapkričio 30d. Antradienis

"Soudal" - ugniai atsparios montavimo putos

2013 Sausio 4d.
Peržiūrų skaičius: 78680
"Soudal" - ugniai atsparios montavimo putos

Europos šalyse buvo sukurti nauji standartai, apibrėžiantys statybinių medžiagų atsparumo ugniai rodiklius. Pagal atsparumą ugniai visos medžiagos priskiriamos tam tikrai klasei. Vertinami šie rodikliai: medžiagos degumas, šilumos išsiskyrimo greitis, liepsnos plitimo greitis, dūmų susidarymo greitis, nuodingos dujos, liepsnojamieji lašeliai ar dalelės ir (arba) visų šių veiksnių derinio saugumo aspektai. Svarbiausios yra trys statybinių medžiagų savybės - liepsnos plitimo greitis, dūmų tirštumas ir degamieji lašeliai.

Šiuo metu montuojant duris, langus ar sandarinant ertmes labai dažnai naudojamos įprastos montavimo putos. Tai produktas, atitinkantis visus montavimo reikalavimus, pasižymintis labai geromis šilumos ir garso izoliavimo savybėmis. Montavimo putos gerai užpildo tarpus ir ertmes, puikiai sukimba su daugeliu statybinių medžiagų. Vienas didžiausių šių medžiagų trūkumų - jų degumas.

Kartais sandarinant tarpus tarp priešgaisrinių durų ir pertvarų naudojamos kitokios nedegios medžiagos, tačiau taip sumontuota konstrukcija nebus standi: rėmas bus neįveržtas, todėl konstrukcija bus tik užsandarinta, bet ne įtvirtinta.

Belgijos koncernas "SOUDAL N.V." gamina ugniai atsparias montavimo putas "SOUDAFOAM FR", kurios atlaiko atvirą liepsną iki 229 min. (priedas Nr. 1.) ir atitinka priešgaisrinius reikalavimus (išduota Gaisrinių tyrimų centro techninio įvertinimo ataskaita Nr. FPTI-05/2003). Nedegios montavimo putos naudojamos statant langų ir durų staktas. jomis galima sandarinti tarpus tarp sienų, lubų ar grindų ugniai ir dūmams nepralaidžiose vietose. Šias putas galima naudoti  įvairioms ertmėms užpildyti, pvz., aplink vamzdžius, taip pat norint izoliuoti ir jungti stogo konstrukcijas bei pagerinti šaldymo sistemų termoizoliaciją. Šios montavimo putos naudojamos ir kaip variklių garso izoliacija. Putomis ne tik puikiai užpildomi montuojamos konstrukcijos tarpai: putoms plečiantis konstrukcija tampa stabili, ji papildomai sutvirtinama. Tai ypač aktualu montuojant varstomas konstrukcijas, t.y. duris, langus ir pan.

Sandarinant nestabilias konstrukcijas, kurių siūlės plečiasi ar sumažėja gana žymiai, rekomenduojama naudoti ugniai atsparius akrilinius arba silikoninius hermetikus. koncerno "SOUDAL N.V." gaminamas ugniai atsparus silikonas "FIRESILIKONE B1 FR" ir ugniai atsparus akrilinis hermetikas "FIRECRYL" sulaiko ugnį bei dūmus daugiau kaip 4 valandas. Šiais hermetikais padengus ugniai atsparias montavimo putas, liepsnos plitimo laikas pailgėja, todėl padidėja montavimo putų atsparumas liepsnai.

Koncerno "SOUDAL N.V." gaminama ugniai atspari produkcija sėkmingai naudojama statant gyvenamuosius namus, visuomeninės paskirties ir specialaus naudojimo pastatus.


Priedas Nr.: 1.
Bandymai:
• Test Report 9279 - University Gent to NBN 713.020.
• BS 476: Part 20 - Warrington Fire Research report
• Gaisrinių tyrimų centro techninio įvertinimo ataskaita Nr. FPTI-05/2003Testo rezultatai: testas Nr 9297 C - University of Gent

Sienos
storis
Ertmės matmenys Pašalinės
medžiagos
Atsparumas ugniai (min.)
200 mm Plotis: 11 mm Gylis: 200 mm Nėra 229 min. Įvertinimas - EI 180
200 mm Plotis: 41 mm Gylis: 200 mm Nėra 110 min. Įvertinimas - EI 90
100 mm Plotis: 31 mm Gylis: 100 mm Nėra 50 min. Įvertinimas - EI 45
100 mm Plotis: 10 mm Gylis: 100 mm Nėra 103 min. Įvertinimas - EI 90


Testo rezultatai: degumo testas CSTB, 2000 m. gegužės 10 d.

Sienos
storis
Ertmės matmenys Pašalinės
medžiagos
Atsparumas ugniai (val., min.)
200 mm Plotis: 10 mm Gylis: 200 mm Nėra > 6 val.
200 mm Plotis: 20 mm Gylis: 200 mm Nėra < 6 val.
200 mm Plotis: 30 mm Gylis: 100 mm Nėra 5 val. 30 min.
200 mm Plotis: 40 mm Gylis: 100 mm Nėra 3 val. 38 min.

Soudal


PLASTILINE® savybės ir panaudojimo būdai

PLASTILINE® savybės ir panaudojimo būdai

Šiuolaikinė plastilino istorija prasidėjo 19 a. pabaigoje. Nuo to laiko yra gaminama keletas plastilino rūšių, kurių sudėtis nežymiai skiriasi. Plastilinas gaminamas iš stearino ir kalcio druskų, minkštojo parafino ir kitų cheminių medžiagų.


RR - RAL spalvininkas

RR - RAL spalvininkas

RR -> RAL spalvų paletė, pagal RUUKKI, Suomija


Kompozicinės medžiagos, arba tiesiog stiklo plastikas – plačiai naudojama medžiaga tiek pramonėje, tiek buityje

Kompozicinės medžiagos, arba tiesiog stiklo plastikas – plačiai naudojama medžiaga tiek pramonėje, tiek buityje

Gaminius iš stiklo plastiko gali lengvai gaminti tiek patyręs gamybininkas, tiek ir galutinis vartotojas, tereikia turėti šiek tiek įgudžių, dervos ir stiklo pluošto. Dervų, stiklo pluoštų bei audinių pasirinkimas yra didelis, priklausomai nuo to,...


Statybinių medžiagų pasirinkimas: pasitikėkite profesionalais

Statybinių medžiagų pasirinkimas: pasitikėkite profesionalais

Pradėdami statybų procesą ir vertindami sąmatą susiduriame su statybinių medžiagų pasirinkimo problema. Kyla daug klausimų: Kokias medžiagas geriausia pasirinkti? Į kokius parametrus svarbiausia atkreipti dėmesį? O gal verta rinktis ekologiškas...


Stiklo plastiko formų gamyba

Stiklo plastiko formų gamyba

Stiklo plastiko (GRP) gaminių gamyba yra pakankamai nauja ir specializuota sritis, tad apie tai sunku rasti praktinės literatūros. Daugiausia patirties, žinoma, įgyjama per eksperimentus ir gamybą dirbtuvėse bei tuo užsiimančiose įmonėse.


Žaliavos, medžiagos ir įrankiai, naudojami stiklo plastiko gamyboje

Žaliavos, medžiagos ir įrankiai, naudojami stiklo plastiko gamyboje

Šios dervos yra pačios populiariausios ir plačiausiai naudojamos. Jos gali būti ortoftalinės, izoftalinės, modifikuotos akrilu, su greitikliu, be greitiklio, skirtingo klampumo, spalvos, reakcijos greičio ir pan.


Tarptautinė statybų ir remonto paroda

Tarptautinė statybų ir remonto paroda (1)

Balandžio 24–27 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje didžiausioje Baltijos šalyse statybų tematikos parodoje „Resta 2014“ bus pristatomos naujausios šiuo metu rinkoje esančios šildymo sistemos....


Jubiliejinė paroda “Individuali statyba” – su vinies simboliu

Jubiliejinė paroda “Individuali statyba” – su vinies simboliu

Balandžio 19-ąją Klaipėdoje prasidėsianti statybų verslo paroda “Individuali statyba” – jubiliejinė, jau 20-oji. Jos organizatorė – bendrovė “Expo Vakarai” – pelnytai didžiuojasi, jog tai pirmoji statybų...


PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

PREFABETA, UAB
PREFABETA, UAB

Gelžbetoninės perdangos, konstrukcijos, blokeliai, sąramos

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...