Liepos 14d. Antradienis

Atsargiai – degios statybinės medžiagos

Peržiūrų skaičius: 50456

Tarptautinė organizacija Fire Safe Europe skelbia, kad per pastaruosius 50 metų laikas nuo gaisro pradžios iki staigaus ugnies išplitimo sutrumpėjo net kelis kartus. Ekspertų teigimu, pastatai greičiau užsiliepsnoja dėl vis dažniau naudojamų degių statybinių medžiagų bei priešgaisrinės saugos trūkumų.

Naujai renovuoto ir polistireniniu putplasčiu apšiltinto daugiabučio fasadas per gaisrą Jonavoje išdegė visiškai.

„Gaisrų plitimas šiandien yra kur kas greitesnis nei prieš pusšimtį metų. To priežastis – buityje bei pastatų statybose naudojamos degios medžiagos, kurios, gaisro metu skleidžia dūmus ir toksines dujas. Dauguma žūčių gaisro metu įvyksta įkvėpus dūmų ir nuodingų degimo dujų (apie 50 proc. dėl nuodingų dujų; 25 proc. dėl nuodingų dujų ir nudegimų; 25 proc. dėl nudegimų)“, - sako organizacijos Fire Safe Europe vykdantysis direktorius Bilas Dunkanas (Bill Duncan).

Fire Safe Europe duomenimis, šiuolaikiniai pastatai vis dažniau statomi iš greitai užsiliepsnojančių bei gaisro plitimą skatinančių statybinių medžiagų, kurios padidina pastato statinę gaisro apkrovą. „Daugelis mano, kad tai nėra problema, nes nuo gaisro išplitimo apsaugo priešgaisrinės apsauginės dangos tokia kaip, pavyzdžiui, gipskartonis, tačiau praktika rodo, kad to nepakanka. Pavyzdžiui, neseniai Berlyne kilęs gaisras parodė, kad dėl užsiliepsnojusio televizoriaus gaisras išplito fasadu daug greičiau nei buvo tikėtasi“, - pasakoja specialistas. Fasadas buvo apšiltintas degiu polistireniniu putplasčiu. Panašių pavyzdžių apstu ir Lietuvoje. Štai šiemet prie Vilniaus, Vosyliukuose sudegė polistireniniu putplasčiu apšiltintas, bet neaptinkuotas naujas individualus gyvenamasis namas; Jonavoje kilus gaisrui viename ir renovuotų ir polistireniniu putplasčiu apšiltintų daugiabučių išdegė didžiulis fasado plotas ir pan.

Pastatų degumas tampa vis aktualesnis. „Šiuolaikiniams pastatams keliami ypač dideli reikalavimai tvarumui ir energiniam efektyvumui. Dabar, kaip įprastai pastatai statomi naudojant lengvasvores konstrukcijas, atsisakant plytų ir betono, tampa ypač svarbu, kokiomis priešgaisrinėmis savybėmis pasižymi šilumos izoliacinės medžiagos. Be to, tai aktualu ir modernizuojant senus pastatus“, - pastebi B. Dunkanas.

Vis daugiau Europos valstybių riboja degių statybinių medžiagų naudojimą ir griežčiau reglamentuoja priešgaisrinę saugą pastatuose. Lietuvoje statybinių medžiagų pastatuose naudojimas reglamentuotas taisyklėmis „Gaisrinės saugos pagrindiniai reikalavimai" (Žin.,2010, Nr.146-7510), tačiau jose nėra numatyta ugnies plitimą ribojančių užtvarų, kai pastatai šiltinami degiomis izoliacinėmis medžiagomis, ypač jų montavimo metu.

Statistiniais duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje kilo virš 8000 gaisrų, kuriuose žuvo beveik 100 žmonių. Europoje kasmet pranešama apie 2,5 mln. gaisrų. 80 proc. jų įvyksta gyvenamuose namuose.

Parengta pagal „Vakarų ekspresas“

Modernios balkonų ir terasų užbaigimo sistemos / Renoplast

Modernios balkonų ir terasų užbaigimo sistemos / Renoplast

Tinkamo terasos projekto parengimas ir jo įgyvendinimas nuo seno kelia nemažus sunkumus. Didžiulę rangovo patirtį turinti įmonė Renoplast sukūrė ir gamina kompleksiškas terasų ir balkonų užbaigimo sistemas. Modernios RENOPLAST terasų ir balkonų...


„PAROC® Cortex™“ – reikliems statytojams

„PAROC® Cortex™“ – reikliems statytojams

Ignalinoje duris atvers naujas UAB „Autoros“ automobilių techninio aptarnavimo centras. Statydami šį pastatą jo savininkai pasirinko šiuolaikiškas, moderniausias, energiškai efektyvias statybines medžiagas bei technologijas.


Šiuolaikinei statybai – šilti, tvirti ir atsparūs keraminiai gaminiai

Šiuolaikinei statybai – šilti, tvirti ir atsparūs keraminiai gaminiai

Nors pavadinimas KERAPOR, matyt, dėl galūnės, skamba nelietuviškai, jame užkoduoti lietuviški žodžiai, geriausiai apibūdinantys lietuviškus gaminius, jų gamintojus ir pardavėjus. Porėtos keramikos gaminių sistemą KERAPOR sudaro konstrukciniai ir...


Statybiniai mišiniai„MITTO“ – rinkitės kokybę už patrauklią kainą

Statybiniai mišiniai„MITTO“ – rinkitės kokybę už patrauklią kainą

Šiuolaikiniai vidaus ir išorės statybos darbai neįsivaizduojami be sausųjų statybinių mišinių. Sausieji statybiniai mišiniai – tai gamykloje darbui paruošti miltelių pavidalo mišiniai, kuriuos prieš naudojimą tereikia sumaišyti su vandeniu....


„Paroc“ parengė Eksploatacinių savybių deklaracijas

„Paroc“ parengė Eksploatacinių savybių deklaracijas

Nuo 2013 m. liepos 1 d., besikeičiant ES Statybos produktų Reglamentui, statybinių medžiagų rinkoje nebeliks Atitikties deklaracijų, o jas pakeis Eksploatacinių savybių deklaracijos. Pasak Statybinių medžiagų rinkos priežiūros specialistų, taip...


PLASTILINE® savybės ir panaudojimo būdai

PLASTILINE® savybės ir panaudojimo būdai

Šiuolaikinė plastilino istorija prasidėjo 19 a. pabaigoje. Nuo to laiko yra gaminama keletas plastilino rūšių, kurių sudėtis nežymiai skiriasi. Plastilinas gaminamas iš stearino ir kalcio druskų, minkštojo parafino ir kitų cheminių medžiagų.


Statybinių medžiagų pasirinkimas: pasitikėkite profesionalais

Statybinių medžiagų pasirinkimas: pasitikėkite profesionalais

Pradėdami statybų procesą ir vertindami sąmatą susiduriame su statybinių medžiagų pasirinkimo problema. Kyla daug klausimų: Kokias medžiagas geriausia pasirinkti? Į kokius parametrus svarbiausia atkreipti dėmesį? O gal verta rinktis ekologiškas...


Kompozicinės medžiagos, arba tiesiog stiklo plastikas – plačiai naudojama medžiaga tiek pramonėje, tiek buityje

Kompozicinės medžiagos, arba tiesiog stiklo plastikas – plačiai naudojama medžiaga tiek pramonėje, tiek buityje

Gaminius iš stiklo plastiko gali lengvai gaminti tiek patyręs gamybininkas, tiek ir galutinis vartotojas, tereikia turėti šiek tiek įgudžių, dervos ir stiklo pluošto. Dervų, stiklo pluoštų bei audinių pasirinkimas yra didelis, priklausomai nuo to,...


Izoforma, MB
Izoforma, MB

Lanksčios fasadinės plytelės Izoflex

Visakasnamams.lt
Visakasnamams.lt

Viskasnamams.lt - elektroninė statybinių medžiagų parduotuvė.

Blokelių centras, UAB
Blokelių centras, UAB

Blokelių Centras – statybinėmis medžiagomis prekiaujanti įmonių grupė.

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

PREFABETA, UAB
PREFABETA, UAB

Gelžbetoninės perdangos, konstrukcijos, blokeliai, sąramos

ALTIS LTD, UAB
ALTIS LTD, UAB

Specializuojamės hidroizoliacijos srityje ir siūlome platų hidroizoliacinių medžiagų asortimentą. Tiekiame remontines medžiagas tiek pramoniniams ir specialiosios paskirties objektams, tiek privačiai statybai.

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Lorensa, UAB
Lorensa, UAB

UAB "Lorensa" - tik patikrinti triukšmo valdymo sprendimai.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.