Birželio 6d. Šeštadienis

Stilinga ir naudinga – židinio ir krosnelės aksesuarai

2013 Gegužės 10d.
Peržiūrų skaičius: 52716
Stilinga ir naudinga – židinio ir krosnelės aksesuarai

Moterys žino – žiemai įpusėjus parduotuvėse prasideda didieji išpardavimai. Reta kuri nepasinaudojame nuolaidomis ir nenusiperkame nors mažytės smulkmenėlės, šalikėlio ar kokio kito aksesuaro. Visai nebūtina kiekvieną sezoną atnaujinti viso garderobo, pakanka kelių nedidelių, madingų detalių ir sena atrodo kaip nauja. Tą patį galėtumėme taikyti ne tik drabužių spintai, bet ir visiems namams. Juk nekeičiame baldų kasmet vien tam, kad atnaujintumėme. Kartais pakanka kelių pagalvėlių, pledo ar vazos ir jau keičiasi bendra namų nuotaika.

Jei kalbėtumėme apie židinį ir krosnelę – jie patys savaime yra ryškiausias namų papuošalas, tačiau ir juos kartas nuo karto norisi atgaivinti, „atšviežinti“. Tam kuo puikiausiai tinka židinio ir krosnelės aksesuarai. Svarbiausias argumentas kiekvienam, kuris sakys, kad aksesuarai – tai pinigų švaistymas, tas, jog šie, skirti židiniui ir krosnelei, yra ne tik patrauklūs, puošia interjerą, bet yra ir naudingi. Vieni jų skirti įkurti ugniai, kiti – prižiūrėti, treti – ugniakurui parengti. Žinoma, yra ir tokių, kurie skirti tik puošybai, naudojami kaip dekoracijos (dabartiniai židiniai ir krosnelės turi išmanias sistemas, todėl daugumos aksesuarų tiesiog nebereikia). Kita vertus, net ir tokiu atveju, jie kuria namų jaukumą, suteikia šios namų erdvės išbaigtumo įspūdį.

Taigi, kokie būna aksesuarai? Pirmiausia norisi paminėti dumples, kurios skirtos įpūsti ugniai židinio arba krosnelės pakuroje. Įvairių formų stilingos dumplės, pavyzdžiui, iš medžio su žalvario ir odos detalėmis, visada papuoš Jūsų interjerą. Norisi pabrėžti, kad prieš perkant bet kurį aksesuarą, reikėtų, jog įvertintumėte ir paties židinio ar krosnelės stilių. Tikėtina, kad prie modernaus židinio ar krosnelės labiau derės šiuolaikiškų medžiagų, lengvesnių formų detalės, o prie tradicinio, klasikinio – masyvesni, raižyti elementai.

Labai praktiškas aksesuaras, bet neabejotinai naudingas – apsauginės grindų plokštės.  Įvairių formų ir dydžių dažniausiai juodos ir pilkos plokštės gali būti pagamintos iš plieno arba grūdinto stiklo. Nuo kibirkščių baldus, grindis ir kitus namų daiktus taip pat saugo širmos. Jos, būdamos skirtingų stilių – tampa ir neatskiriamu interjero puošybos elementu.

Dar vienas židinio ir krosnelės aksesuaras, kuris irgi džiugina pasirinkimo įvairove – tai priemonės kurui laikyti: malkinės, krepšiai, kibirėliai, puodai, dėklai, lentynos. Priklausomai nuo kuro rūšies, įvairuoja ir minėti aksesuarai – kibirėliai labiau tiks medžio granulėms ar angliai, o lentynos – malkoms.  Nuo to priklauso ir tai, ar aksesuaras bus kabinamas, ar ant ratukų, o gal įrengtas stacionariai. Taigi, perkant šį aksesuarą namams, reikėtų mintyse turėti ne tik krosnelės ar židinio dizainą, bet ir gerai apgalvoti, ar jį vėliau bus galima naudoti pagal paskirtį.

Mažiausi akcentai – pastatomi arba pakabinami židinio įrankių komplektai – taip pat skirti ne tik  grožiui. Štai žarsteklis ir žnyplės yra skirtos kurui paskirstyti, pamaišyti, o dažniausiai į rinkinį kartu įeinantys semtuvėlis ir šepetėlis reikalingi židiniui valyti.  Kadangi kalbame apie ugnį, medžiaga iš kurių gaminami šie įrankiai – kaltas arba lietas metalas (gali būti nerūdijantis plienas, varis, žalvaris).  Ir svarbiausia, jog visi šie aksesuarai būtų tokio ilgio rankenomis, jog viršytų ugniakuro gylį.


Skirtingi šildymo sprendimai: (šildymo sistemos) problemos, komfortas ir pritaikymas (3 dalis)

Skirtingi šildymo sprendimai: (šildymo sistemos) problemos, komfortas ir pritaikymas (3 dalis)

Ankstesiuose serijos straipsniuose kalbėjome apie skirtingas šildymo sistemas, įvairius šildymo būdus. Šį kartą pristatome pagrindinius aspektus, į kuriuos verta atsižvelgti, renkantis šildymo sistemą. Specialistai pateikia naudingų patarimų, kaip...


Sistemos su individualiais šilumos reguliavimo ir karšto vandens ruošimo įrenginiais butuose

Sistemos su individualiais šilumos reguliavimo ir karšto vandens ruošimo įrenginiais butuose

Šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemos su individualiais šilumos punktais butuose turi panašumų su kolektorine šildymo ir karšto vandens tiekimo sistema, tačiau pagrindinis skirtumas yra tas, kad šiuo atveju namo rūsyje įrengiamas...


Infraraudonųjų spindulių šildytuvai privalumai ir teigiamos savybės

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai privalumai ir teigiamos savybės

Infraraudonųjų spindulių plokštės, tai naujos kartos, aukščiausios kokybės, energiją taupantys ir ekologišką šilumą skleidžiantys šildymo prietaisai. Infraraudonųjų spindulių infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės pasižymi trimis pagrindiniais...


Lydekai paliepus, visiems susitarus...

Lydekai paliepus, visiems susitarus...

Centrinis šildymas įjungiamas, kai vidutinė oro temperatūra yra žemiau 10ºC tris paras iš eilės. Į radiatorius karštas vanduo patenka iš miesto šilumos tinklų per pastato šilumos punkte esančius įrenginius ir centrinio šildymo sistemos...


Kodėl verta turėti židinį?

Kodėl verta turėti židinį?

Visi svajoja apie jaukius vakarus namie, kai už lango siaučia liūtys, pūgos ir lauke taip šalta. Juk nėra nieko gražiau, kaip stebėti iš lėto krentančias snaiges su puodeliu arbatos šiltuose namuose kartas nuo karto žvilgterint į židinyje...


„Uponor Klett“ sistema apdovanota parodoje „Mostra Convegno Expocomfort“

„Uponor Klett“ sistema apdovanota parodoje „Mostra Convegno Expocomfort“

„Uponor Klett“ prikimbančių vamzdžių klojimo sistemai parodoje „Mostra Convegno Expocomfort“ neseniai buvo skirtas „Percorso Effcienza & Innovazione“ (efektyvumo ir inovacijų kelias) apdovanojimas. Šis...


Ugnies mistika prieš tūkstančius metų ir dabar

Ugnies mistika prieš tūkstančius metų ir dabar

Ar dažnai susimąstome apie ugnies istoriją ir jos vaidmens bei galios kaitą per šimtmečių šimtmečius? Tie, kurie gyvename mieste ir naudojamės elektrinėmis ar dujinėmis viryklėmis, kasdienoje tikriausiai apie tai negalvojame. Be jokių pastangų...


Novatoriškas energijos taupymo sprendimas vienvamzdei šildymo sistemai

Novatoriškas energijos taupymo sprendimas vienvamzdei šildymo sistemai

Daugiabutis namas Blindžių g. 33, Vilniuje prieš įdiegiant novatorišką energijos taupymo sprendimą šildymo bei karšto vandens tiekimo sistemose per šildymo sezoną suvartodavo 1,5 karto daugiau šiluminės energijos nei miesto vidurkis. Kraštiniuose...


IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.