Balandžio 20d. Antradienis

Stilinga ir naudinga – židinio ir krosnelės aksesuarai

2013 Gegužės 10d.
Peržiūrų skaičius: 52716
Stilinga ir naudinga – židinio ir krosnelės aksesuarai

Moterys žino – žiemai įpusėjus parduotuvėse prasideda didieji išpardavimai. Reta kuri nepasinaudojame nuolaidomis ir nenusiperkame nors mažytės smulkmenėlės, šalikėlio ar kokio kito aksesuaro. Visai nebūtina kiekvieną sezoną atnaujinti viso garderobo, pakanka kelių nedidelių, madingų detalių ir sena atrodo kaip nauja. Tą patį galėtumėme taikyti ne tik drabužių spintai, bet ir visiems namams. Juk nekeičiame baldų kasmet vien tam, kad atnaujintumėme. Kartais pakanka kelių pagalvėlių, pledo ar vazos ir jau keičiasi bendra namų nuotaika.

Jei kalbėtumėme apie židinį ir krosnelę – jie patys savaime yra ryškiausias namų papuošalas, tačiau ir juos kartas nuo karto norisi atgaivinti, „atšviežinti“. Tam kuo puikiausiai tinka židinio ir krosnelės aksesuarai. Svarbiausias argumentas kiekvienam, kuris sakys, kad aksesuarai – tai pinigų švaistymas, tas, jog šie, skirti židiniui ir krosnelei, yra ne tik patrauklūs, puošia interjerą, bet yra ir naudingi. Vieni jų skirti įkurti ugniai, kiti – prižiūrėti, treti – ugniakurui parengti. Žinoma, yra ir tokių, kurie skirti tik puošybai, naudojami kaip dekoracijos (dabartiniai židiniai ir krosnelės turi išmanias sistemas, todėl daugumos aksesuarų tiesiog nebereikia). Kita vertus, net ir tokiu atveju, jie kuria namų jaukumą, suteikia šios namų erdvės išbaigtumo įspūdį.

Taigi, kokie būna aksesuarai? Pirmiausia norisi paminėti dumples, kurios skirtos įpūsti ugniai židinio arba krosnelės pakuroje. Įvairių formų stilingos dumplės, pavyzdžiui, iš medžio su žalvario ir odos detalėmis, visada papuoš Jūsų interjerą. Norisi pabrėžti, kad prieš perkant bet kurį aksesuarą, reikėtų, jog įvertintumėte ir paties židinio ar krosnelės stilių. Tikėtina, kad prie modernaus židinio ar krosnelės labiau derės šiuolaikiškų medžiagų, lengvesnių formų detalės, o prie tradicinio, klasikinio – masyvesni, raižyti elementai.

Labai praktiškas aksesuaras, bet neabejotinai naudingas – apsauginės grindų plokštės.  Įvairių formų ir dydžių dažniausiai juodos ir pilkos plokštės gali būti pagamintos iš plieno arba grūdinto stiklo. Nuo kibirkščių baldus, grindis ir kitus namų daiktus taip pat saugo širmos. Jos, būdamos skirtingų stilių – tampa ir neatskiriamu interjero puošybos elementu.

Dar vienas židinio ir krosnelės aksesuaras, kuris irgi džiugina pasirinkimo įvairove – tai priemonės kurui laikyti: malkinės, krepšiai, kibirėliai, puodai, dėklai, lentynos. Priklausomai nuo kuro rūšies, įvairuoja ir minėti aksesuarai – kibirėliai labiau tiks medžio granulėms ar angliai, o lentynos – malkoms.  Nuo to priklauso ir tai, ar aksesuaras bus kabinamas, ar ant ratukų, o gal įrengtas stacionariai. Taigi, perkant šį aksesuarą namams, reikėtų mintyse turėti ne tik krosnelės ar židinio dizainą, bet ir gerai apgalvoti, ar jį vėliau bus galima naudoti pagal paskirtį.

Mažiausi akcentai – pastatomi arba pakabinami židinio įrankių komplektai – taip pat skirti ne tik  grožiui. Štai žarsteklis ir žnyplės yra skirtos kurui paskirstyti, pamaišyti, o dažniausiai į rinkinį kartu įeinantys semtuvėlis ir šepetėlis reikalingi židiniui valyti.  Kadangi kalbame apie ugnį, medžiaga iš kurių gaminami šie įrankiai – kaltas arba lietas metalas (gali būti nerūdijantis plienas, varis, žalvaris).  Ir svarbiausia, jog visi šie aksesuarai būtų tokio ilgio rankenomis, jog viršytų ugniakuro gylį.


Židiniai – svarbi ne tik interjero detalė

Židiniai – svarbi ne tik interjero detalė

Židinys – archaiškiausias būsto elementas, vienas iš seniausių patalpų šildymo būdų, - nuolat keitėsi. Ne tik naujos technologijos, bet ir įvairių epochų stilistiniai motyvai lėmė šiuolaikinio židinio įvaizdį. Žiūrėjimas į židinį kiekvienam...


Šiuolaikinių šildymo sistemų palyginimas

Šiuolaikinių šildymo sistemų palyginimas

Statant nuosavą būstą, sodo namą ar įsirengiant butą, kuriame ruošiates gyventi visus metus, šildymo sistemos pasirinkimas dažniausiai būna toks pat svarbus kaip ir sienų, stogo, apšiltinimo medžiagų pasirinkimo klausimas. Šiame straipsnyje...


NIBE oras-vanduo šilumos siurblių sprendimai renovacijai

NIBE oras-vanduo šilumos siurblių sprendimai renovacijai

Rinkoje, tikriausiai, nebereikia kalbėti apie tai, kas yra šilumos siurblys ir kaip jis veikia. Planuojant naujus A ir A + energetinės taupumo klasės pastatus pasidarė įprasta ir racionalu naudoti šilumos siurblių technologijas. Tačiau dabar atėjo...


Elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai – tai šiluma šviesos greičiu

Elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai – tai šiluma šviesos greičiu

Daugelis seniai rinkoje esančių šildytuvų šildo orą patalpoje. Dėl to žmonėms pasidaro šilta tik tada, kai sušyla oras. Čia galima pastebėti trūkumą: žmogui sušildyti, visų pirma reikia sušildyti orą. Todėl šiluma nėra jaučiama iškart, įjungus...


Kas tai patogi kambario temperatūra?

Kas tai patogi kambario temperatūra?

“Patogios temperatūros“ jausmas susijęs su kūno galimybe atsikratyti energija, kurią jis pats pasigamina. Jeigu kalbame apie normalias sąlygas veiklai, tai galima sakyti kad “patogi temperatūra” siekia apytiksliai +20oC....


Grindinis šildymas miegamajame

Grindinis šildymas miegamajame

„Teko girdėti...“, „kažkas man sakė...“, „nesu ekspertas, bet manau...“ – šiomis ir panašiomis frazėmis dažniausiai prasideda nepagrįsti mitai. Nepaisant to, kad grindinio šildymo sistema Lietuvoje...


Lydekai paliepus, visiems susitarus...

Lydekai paliepus, visiems susitarus...

Centrinis šildymas įjungiamas, kai vidutinė oro temperatūra yra žemiau 10ºC tris paras iš eilės. Į radiatorius karštas vanduo patenka iš miesto šilumos tinklų per pastato šilumos punkte esančius įrenginius ir centrinio šildymo sistemos...


Tegul židinys pražysta spalvomis

Tegul židinys pražysta spalvomis

Pavasaris – ypatingas metų laikas. Visa aplink byloja naujas pradžias ir troškimą gyventi. Gėlės, krūmai, medžiai sprogdina pumpurus, kaupia žiedus ir džiugina akį įvairiausiomis spalvomis. Lygiai kaip gamta, taip ir žmogus pavasarį nori...


Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.