Sausio 16d. Šeštadienis

Stilinga ir naudinga – židinio ir krosnelės aksesuarai

2013 Gegužės 10d.
Peržiūrų skaičius: 52716
Stilinga ir naudinga – židinio ir krosnelės aksesuarai

Moterys žino – žiemai įpusėjus parduotuvėse prasideda didieji išpardavimai. Reta kuri nepasinaudojame nuolaidomis ir nenusiperkame nors mažytės smulkmenėlės, šalikėlio ar kokio kito aksesuaro. Visai nebūtina kiekvieną sezoną atnaujinti viso garderobo, pakanka kelių nedidelių, madingų detalių ir sena atrodo kaip nauja. Tą patį galėtumėme taikyti ne tik drabužių spintai, bet ir visiems namams. Juk nekeičiame baldų kasmet vien tam, kad atnaujintumėme. Kartais pakanka kelių pagalvėlių, pledo ar vazos ir jau keičiasi bendra namų nuotaika.

Jei kalbėtumėme apie židinį ir krosnelę – jie patys savaime yra ryškiausias namų papuošalas, tačiau ir juos kartas nuo karto norisi atgaivinti, „atšviežinti“. Tam kuo puikiausiai tinka židinio ir krosnelės aksesuarai. Svarbiausias argumentas kiekvienam, kuris sakys, kad aksesuarai – tai pinigų švaistymas, tas, jog šie, skirti židiniui ir krosnelei, yra ne tik patrauklūs, puošia interjerą, bet yra ir naudingi. Vieni jų skirti įkurti ugniai, kiti – prižiūrėti, treti – ugniakurui parengti. Žinoma, yra ir tokių, kurie skirti tik puošybai, naudojami kaip dekoracijos (dabartiniai židiniai ir krosnelės turi išmanias sistemas, todėl daugumos aksesuarų tiesiog nebereikia). Kita vertus, net ir tokiu atveju, jie kuria namų jaukumą, suteikia šios namų erdvės išbaigtumo įspūdį.

Taigi, kokie būna aksesuarai? Pirmiausia norisi paminėti dumples, kurios skirtos įpūsti ugniai židinio arba krosnelės pakuroje. Įvairių formų stilingos dumplės, pavyzdžiui, iš medžio su žalvario ir odos detalėmis, visada papuoš Jūsų interjerą. Norisi pabrėžti, kad prieš perkant bet kurį aksesuarą, reikėtų, jog įvertintumėte ir paties židinio ar krosnelės stilių. Tikėtina, kad prie modernaus židinio ar krosnelės labiau derės šiuolaikiškų medžiagų, lengvesnių formų detalės, o prie tradicinio, klasikinio – masyvesni, raižyti elementai.

Labai praktiškas aksesuaras, bet neabejotinai naudingas – apsauginės grindų plokštės.  Įvairių formų ir dydžių dažniausiai juodos ir pilkos plokštės gali būti pagamintos iš plieno arba grūdinto stiklo. Nuo kibirkščių baldus, grindis ir kitus namų daiktus taip pat saugo širmos. Jos, būdamos skirtingų stilių – tampa ir neatskiriamu interjero puošybos elementu.

Dar vienas židinio ir krosnelės aksesuaras, kuris irgi džiugina pasirinkimo įvairove – tai priemonės kurui laikyti: malkinės, krepšiai, kibirėliai, puodai, dėklai, lentynos. Priklausomai nuo kuro rūšies, įvairuoja ir minėti aksesuarai – kibirėliai labiau tiks medžio granulėms ar angliai, o lentynos – malkoms.  Nuo to priklauso ir tai, ar aksesuaras bus kabinamas, ar ant ratukų, o gal įrengtas stacionariai. Taigi, perkant šį aksesuarą namams, reikėtų mintyse turėti ne tik krosnelės ar židinio dizainą, bet ir gerai apgalvoti, ar jį vėliau bus galima naudoti pagal paskirtį.

Mažiausi akcentai – pastatomi arba pakabinami židinio įrankių komplektai – taip pat skirti ne tik  grožiui. Štai žarsteklis ir žnyplės yra skirtos kurui paskirstyti, pamaišyti, o dažniausiai į rinkinį kartu įeinantys semtuvėlis ir šepetėlis reikalingi židiniui valyti.  Kadangi kalbame apie ugnį, medžiaga iš kurių gaminami šie įrankiai – kaltas arba lietas metalas (gali būti nerūdijantis plienas, varis, žalvaris).  Ir svarbiausia, jog visi šie aksesuarai būtų tokio ilgio rankenomis, jog viršytų ugniakuro gylį.


Namų šildymo sistemos: kurią rinktis geriausia?

Namų šildymo sistemos: kurią rinktis geriausia?

Tam, kad namuose būtų gera ir patogu gyventi bet kuriuo metų laiku, būtina pasirūpinti efektyviu šilumos šaltiniu. Naujausios technologijos padeda susikurti ekologiškas, taupias, net ir žemiausiai oro temperatūrai pritaikytas sistemas. Jų...


Šiltos grindys - tai komfortas, šiluma ir jaukumas

Šiltos grindys - tai komfortas, šiluma ir jaukumas

Teigiama, jog temperatūros skirtumai skirtinguose patalpos aukščiuose, kai patalpose įrengtas grindų šildymas, labiausiai panašūs į temperatūros skirtumus žmogaus kūne. T.y. aukščiausia temperatūra grindų lygyje - 21-24°C, o žemiausia l,7m...


Pažinkite istoriją malonioje aplinkoje „Uponor“ užtikrina komfortą hidroplanų uosto salėje

Pažinkite istoriją malonioje aplinkoje „Uponor“ užtikrina komfortą hidroplanų uosto salėje

Po ilgos rekonstrukcijos 2012 m. gegužės mėnesį atidarytas naujas Estijos laivybos muziejaus hidroplanų uostas, kurio didžiulėje ekspozicijoje galima apžiūrėti istorinius laivus. Milžinišką uosto angarą Estijos sostinėje Taline šildo efektyviai...


Židinys yra vienas iš seniausių šildymo būdų

Židinys yra vienas iš seniausių šildymo būdų

ŽIDINYS YRA VIENAS IŠ SENIAUSIŲ šildymo būdų, daugelis tautų židinį laikė šventa ir neliečiama vieta. žiloje senovėje židinyje buvo gaminamas maistas. Mūsų laikais statomės židinį būstui apšildyti, interjerui papuošti. Gera po darbo dienos...


Krosnelių apdaila iš ugnies (muilo) akmens

Krosnelių apdaila iš ugnies (muilo) akmens

Visai neseniai rašėme apie naujovę piknikų mėgėjams ir sveiko gyvenimo puoselėtojams – muilo akmens kepsnines. Šį kartą į šį ekologišką akmenį pažvelgsime kitu kampu. Muilo akmuo (dar vadinamas ugnies akmeniu) dėl itin gero šiluminio...


„Schiedel“ už kokybišką, atsakingą dūmtraukių montavimą ir eksploatavimą

„Schiedel“ už kokybišką, atsakingą dūmtraukių montavimą ir eksploatavimą

Prekių ženklas „Schiedel“ Lietuvoje ne naujiena. Jis jau tapo kokybiško kamino ir trisluoksnių kaminų sistemų sinonimu. Mūsų rinkoje „Schiedel“ sprendimai gana greitai sulaukė susidomėjimo, nes bendrovė išsikėlė tikslą ne...


Karšto vandens ruošimo sistemos

Karšto vandens ruošimo sistemos

Esamos karšto vandens ruošimo sistemos sukonstruotos su arba be šilumokaičio, skirto atskirti šilumnešio nuo vandens tiekiamo į kriauklę.


Plytinis kaminas šiandien – tik muziejaus eksponatas

Plytinis kaminas šiandien – tik muziejaus eksponatas

Sparčiai besivystanti statybinių medžiagų ir technologijų rinka šiandien, statant ir renovuojant būstus, leidžia taikyti pažangiausias priemones, užtikrinančias funkcionalumą, komfortą ir, kas svarbiausia – saugumą. Tačiau, kad ir kaip būtų...


Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.