Spalio 17d. Ketvirtadienis

Stilinga ir naudinga – židinio ir krosnelės aksesuarai

2013 Gegužės 10d.
Peržiūrų skaičius: 52716
Stilinga ir naudinga – židinio ir krosnelės aksesuarai

Moterys žino – žiemai įpusėjus parduotuvėse prasideda didieji išpardavimai. Reta kuri nepasinaudojame nuolaidomis ir nenusiperkame nors mažytės smulkmenėlės, šalikėlio ar kokio kito aksesuaro. Visai nebūtina kiekvieną sezoną atnaujinti viso garderobo, pakanka kelių nedidelių, madingų detalių ir sena atrodo kaip nauja. Tą patį galėtumėme taikyti ne tik drabužių spintai, bet ir visiems namams. Juk nekeičiame baldų kasmet vien tam, kad atnaujintumėme. Kartais pakanka kelių pagalvėlių, pledo ar vazos ir jau keičiasi bendra namų nuotaika.

Jei kalbėtumėme apie židinį ir krosnelę – jie patys savaime yra ryškiausias namų papuošalas, tačiau ir juos kartas nuo karto norisi atgaivinti, „atšviežinti“. Tam kuo puikiausiai tinka židinio ir krosnelės aksesuarai. Svarbiausias argumentas kiekvienam, kuris sakys, kad aksesuarai – tai pinigų švaistymas, tas, jog šie, skirti židiniui ir krosnelei, yra ne tik patrauklūs, puošia interjerą, bet yra ir naudingi. Vieni jų skirti įkurti ugniai, kiti – prižiūrėti, treti – ugniakurui parengti. Žinoma, yra ir tokių, kurie skirti tik puošybai, naudojami kaip dekoracijos (dabartiniai židiniai ir krosnelės turi išmanias sistemas, todėl daugumos aksesuarų tiesiog nebereikia). Kita vertus, net ir tokiu atveju, jie kuria namų jaukumą, suteikia šios namų erdvės išbaigtumo įspūdį.

Taigi, kokie būna aksesuarai? Pirmiausia norisi paminėti dumples, kurios skirtos įpūsti ugniai židinio arba krosnelės pakuroje. Įvairių formų stilingos dumplės, pavyzdžiui, iš medžio su žalvario ir odos detalėmis, visada papuoš Jūsų interjerą. Norisi pabrėžti, kad prieš perkant bet kurį aksesuarą, reikėtų, jog įvertintumėte ir paties židinio ar krosnelės stilių. Tikėtina, kad prie modernaus židinio ar krosnelės labiau derės šiuolaikiškų medžiagų, lengvesnių formų detalės, o prie tradicinio, klasikinio – masyvesni, raižyti elementai.

Labai praktiškas aksesuaras, bet neabejotinai naudingas – apsauginės grindų plokštės.  Įvairių formų ir dydžių dažniausiai juodos ir pilkos plokštės gali būti pagamintos iš plieno arba grūdinto stiklo. Nuo kibirkščių baldus, grindis ir kitus namų daiktus taip pat saugo širmos. Jos, būdamos skirtingų stilių – tampa ir neatskiriamu interjero puošybos elementu.

Dar vienas židinio ir krosnelės aksesuaras, kuris irgi džiugina pasirinkimo įvairove – tai priemonės kurui laikyti: malkinės, krepšiai, kibirėliai, puodai, dėklai, lentynos. Priklausomai nuo kuro rūšies, įvairuoja ir minėti aksesuarai – kibirėliai labiau tiks medžio granulėms ar angliai, o lentynos – malkoms.  Nuo to priklauso ir tai, ar aksesuaras bus kabinamas, ar ant ratukų, o gal įrengtas stacionariai. Taigi, perkant šį aksesuarą namams, reikėtų mintyse turėti ne tik krosnelės ar židinio dizainą, bet ir gerai apgalvoti, ar jį vėliau bus galima naudoti pagal paskirtį.

Mažiausi akcentai – pastatomi arba pakabinami židinio įrankių komplektai – taip pat skirti ne tik  grožiui. Štai žarsteklis ir žnyplės yra skirtos kurui paskirstyti, pamaišyti, o dažniausiai į rinkinį kartu įeinantys semtuvėlis ir šepetėlis reikalingi židiniui valyti.  Kadangi kalbame apie ugnį, medžiaga iš kurių gaminami šie įrankiai – kaltas arba lietas metalas (gali būti nerūdijantis plienas, varis, žalvaris).  Ir svarbiausia, jog visi šie aksesuarai būtų tokio ilgio rankenomis, jog viršytų ugniakuro gylį.


Kaip tinkamai prižiūrėti kaminus ir išvengti gaisrų

Kaip tinkamai prižiūrėti kaminus ir išvengti gaisrų

Praėjusiame savo straipsnyje apie saugią krosnelės ir židinio ugnį (žr. „Saugi krosnelės ar židinio ugnis“) pasižadėjome parašyti plačiau apie kaminus, nes jie yra dažniausia priežastis, kodėl nuo gaisro nukenčia būstas.


Kaip terasoje, pavėsinėje ar balkone prailginti buvimo laiką ir nejausti jokio diskomforto esant šaltam orui?

Kaip terasoje, pavėsinėje ar balkone prailginti buvimo laiką ir nejausti jokio diskomforto esant šaltam orui?

Žmonės turintys terasą, pavėsinę, verandą, priepirtį ar balkoną ir dažnai leidžiantys laiką savo pamėgtame kampelyje žino, kad esant vėsesniam orui trūksta šilumos ir jaukumo, todėl nepaisant didelio noro ilgiau pasidžiaugti grynu oru tenka...


Karšto vandens ruošimo sistemos

Karšto vandens ruošimo sistemos

Esamos karšto vandens ruošimo sistemos sukonstruotos su arba be šilumokaičio, skirto atskirti šilumnešio nuo vandens tiekiamo į kriauklę.


Pigus ir sveikas elektrinis šildymas - mitas ar realybė?

Pigus ir sveikas elektrinis šildymas - mitas ar realybė?

Jei lietuviui kas nors pasakytų, kad elektrinis šildymas gali būti pigus, jis tikriausiai nepatikėtų. O kad – taupantis laiką? Galintis suteikti nepriklausomybę nuo centrinio šildymo? Gudriai šildymo procese įdarbinantis net baldus?...


Elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai – tai šiluma šviesos greičiu

Elektriniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai – tai šiluma šviesos greičiu

Daugelis seniai rinkoje esančių šildytuvų šildo orą patalpoje. Dėl to žmonėms pasidaro šilta tik tada, kai sušyla oras. Čia galima pastebėti trūkumą: žmogui sušildyti, visų pirma reikia sušildyti orą. Todėl šiluma nėra jaučiama iškart, įjungus...


Art Deco stiliaus židiniai ir krosnelės

Art Deco stiliaus židiniai ir krosnelės

Židiniai ir krosnelės, kaip ir bet kurie kiti daiktai namams, jų interjerui, neretai yra išsirenkami ne tik pagal funkcionalumą, bet ir stilių. Kartais tai darome sąmoningai (ypač, jei domimės interjero, mados tendencijomis ar menu), kartais...


Jūsų namų vertės pakėlimas su grindiniu šildymu

Jūsų namų vertės pakėlimas su grindiniu šildymu

Yra daugybė būdų pakelti jūsų namo vertę nuo smulkaus remonto iki visiško pertvarkymo. Investavimas į tai ko žmonės negali matyti bet gali pajausti kaip pavyzdžiui grindinis šildymas, daro jūsų namą kur kas patrauklesnį potencialaus pirkėjo akyse....


Trumpa informacija apie šilumą šildymui ir karštam vandeniui

Trumpa informacija apie šilumą šildymui ir karštam vandeniui

Šiluma – labiausiai paplitusi energijos rūšis. Ji naudojama nuo neatmenamų laikų. Pradžioje tai buvo saulės šiluma, vėliau žmogus išmoko naudotis ugnimi, šiuo metu pagrindinis šilumos energijos šaltinis yra organinio kuro deginimas....


KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre