Liepos 7d. Antradienis

Novatoriškas energijos taupymo sprendimas vienvamzdei šildymo sistemai

2014 Vasario 28d.
Peržiūrų skaičius: 22680

Įgyvendintas projektas:

Daugiabutis namas Blindžių g. 33, Vilniuje prieš įdiegiant novatorišką energijos taupymo sprendimą šildymo bei karšto vandens tiekimo sistemose per šildymo sezoną suvartodavo 1,5 karto daugiau šiluminės energijos nei miesto vidurkis. Kraštiniuose butuose (namo galuose), į kuriuos šiluma tiekiama stovais (labiausiai nutolusiais nuo šilumos punkto), temperatūra buvo ~3 oC žemesnė nei butuose esančiuose arčiau šilumos punkto. Įdiegus novatorišką energijos taupymo sprendimą, daugiabučio namo patalpose temperatūra svyruoja nuo 19 iki 20 laipsnių ir lyginant su 2010-2011 metų šildymo sezonu sutaupyta 19,42 % šiluminės energijos.

Namo bendrija šildymo sistemos renovacijai pasirinko novatorišką 1 vamzdžio šildymo sistemos sprendimą. Ant visų stovų sumontuoti AB-QM automatiniai srauto ribotuvai ir ant jų - QT termostatiniai elementai.

Šis produktų derinys – AB-QT termostatinis 1 vamzdžio reguliavimo sprendimas - automatiškai reguliuoja srautą ir grąžinamą temperatūrą stovuose. Pastovaus srauto sistema tampa kintamo srauto sistema (būdinga 2 vamzdžių sistemai) su visais jos privalumais. Karšto vandens sistemos balansavimui pasirinkti MTCV cirkuliaciniai ventiliai, užtikrinantys vienodos temperatūros karšto vandens tiekimą į visus maišytuvus.

Sumontuota Danfoss produkcija:

1) Automatinis srauto ribotuvas AB-QM – 28 vnt.
Tai automatinis srauto ribotuvas, kurį galima montuoti kartu su pavara. Tokiu būdu gaunamas reguliuojantis ventilis su integruotu automatiniu srauto apribojimu. Ventilis yra labai kompaktiškas ir lengvai pritaikomas jau eksploatuojamose šildymo sistemose.

AB-QM turi integruotą slėgio perkryčio reguliatorių, kuris palaiko pastovų slėgį reguliuojančiame ventilyje. Dėl to reguliuojančio ventilio įtaka automatiškai yra 100%, o tai užtikrina stabilumą ir tikslų reguliavimą.

2) MTCV karšto vandens cirkuliacinis ventilis – 8 vnt.
MTCV - tai termostatinis tiesioginio veikimo proporcinis ventilis.
Jis palaiko temperatūrinį balansą karšto vandens sistemose, kai temperatūros ribos siekia 40 - 60 laipsnių C.

Suvartotos šiluminės energijos pastato šildymui palyginimas prieš ir po novatoriško energijos taupymo sprendimo įdiegimo:

Pateiktoje lentelėje ir diagramose matyti tendencingas šiluminės energijos pastato šildymui sumažėjimas. Balansavimo įrangos įdiegimas pastato šildymo sistemoje pateisino kliento lūkesčius ir leido sutaupyti vidutiniškai 19,05% arba 53 587 kWh/metus, t.y. 15 004 Lt/metus. Investicijos balansavimo įrangai įrengti atsipirks po 1,5 metų.

1 lentelė. Suvartotos šiluminės energijos kiekių palyginimas (2010/2011 metų sezonai)

1 pav. Blindžių g. 33 šildymo rezultatų palyginamoji diagrama

Lyginant su analogiškais namais Blindžių gatvėje, kurie pastatyti pagal tokį patį projektą, nagrinėjamas namas po balansavimo priemonių įdiegimo 2011-2012 metų šildymo sezono metu tapo vienu iš taupiausiai vartojančių šilumą namų.

2 lentelė. Analogiškų Blindžių g. 33 namų suvartotos energijos šildymui palyginimas

2. pav. Analogiškų Blindžių g. 33 namų suvartotos energijos šildymui palyginamoji diagrama

Išvados:

1) Naujas 1 vamzdžio novatoriškas energijos taupymo sprendimas, pagrįstas automatiniu srauto reguliavimu ir grįžtamos temperatūros valdymu, leidžia papildomai vidutiniškai sutaupyti nuo 5 iki 20 % (o pateiktame pvz. 19,42%) šiluminės energijos per vieną šildymo sezoną.

2) Šis sprendimas užtikrina sistemos balansavimą, grįžtamo srauto temperatūros reguliavimą ir tolygų šilumos paskirstymą visame pastate. Taip išsprendžiama ypač aktuali problema – patalpų nepakankamas ar per didelis šildymas, nesant šildymo sistemos reguliavimo.

3) Sumontavus cirkuliacinius termostatinius ventilius karštam vandeniui visuose butuose iš čiaupų teka vienodos temperatūros karštas vanduo. Nebelieka srauto perviršio ir bereikalingo šilumos švaistymo.
Atliekant daugiabučio namo balansavimą su seno tipo balansiniais ventiliais, prieš balansuojant pastatą, reikėdavo atidaryti visus sandėliukus ir tuo pačiu metu sureguliuoti visus stovus (praktikoje tai labai sunkiai sekėsi atlikti). Su novatorišku energijos taupymo sprendimu, galima sureguliuoti atskirai kiekvieną stovą ir keičiant bet kuriame stove šildymo sistemos srautą, kiti stovai neišsibalansuoja.
Iš pateiktų duomenų matyti jog nagrinėjamas pastatas pateisino visus lūkesčius ir per 2011-2012 metų šildymo sezoną lyginant su ankstesniu sutaupė 19,42 % šiluminės energijos ir investicijos į novatorišką energijos taupymo sprendimą atsipirks po 1,5 metų. Taip pat žymiai pagerintos namo galinių butų patalpų komfortinės sąlygos ir visas namas po projekto įgyvendinimo šyla tolygiai.

Daugiau informacijos:

Artakija, UAB


Ugnikalnyje užgrūdinta „Isokern“ – idealiai tinka pirtims ir židiniams

Ugnikalnyje užgrūdinta „Isokern“ – idealiai tinka pirtims ir židiniams

Vienas akivaizdžiausių tobulos šiuolaikinių dūmtraukių sistemųkonstrukcijos pavyzdžių – „Schiedel“ modulinė sistema „Isokern“. Pastarosios elementai gaminami iš vulkaninės pemzos (išakijusi lava), specialiai gabenamos...


Ideali patalpų temperatūra bet kuriuo metu

Ideali patalpų temperatūra bet kuriuo metu

Elektronika šiuo metu padeda atlikti labai daug veiksmų. Kiekvienoje patalpoje įrengus elektroninį termostatą, jis reguliuos konkrečios patalpos temperatūrą, todėl bus išvengiama patalpų peršildymo, kas yra pagrindinė neracionalių eksploatacinių...


Pamąstymai apie būsto šildymui naudojamus radiatorius

Pamąstymai apie būsto šildymui naudojamus radiatorius

Nuo seno sakoma, kad namuose šilumos yra tiek, kiek jų šeimininko širdyje meilės savo artimiesiems, vis dėlto nerimą kelia ne ši sąlyginė, o reali būsto šiluma. Prireikus pagalbinio šilumos šaltinio, dažniausiai dairomasi į elektrinius radiatorius.


Krosnelių apdaila iš ugnies (muilo) akmens

Krosnelių apdaila iš ugnies (muilo) akmens

Visai neseniai rašėme apie naujovę piknikų mėgėjams ir sveiko gyvenimo puoselėtojams – muilo akmens kepsnines. Šį kartą į šį ekologišką akmenį pažvelgsime kitu kampu. Muilo akmuo (dar vadinamas ugnies akmeniu) dėl itin gero šiluminio...


Mitai apie grindų šildymą

Mitai apie grindų šildymą

Gyvenamų patalpų šiluminio komforto sąlygos Šiuolaikinių grindų šildymo vandeniu plastikiniais vamzdžiais sistemų Europoje pradžia siekia 1970 metus - kai prasidėjo lanksčių PEX vamzdžių pramoninė gamyba Švedijoje. Skandinavai ir vokiečiai turi...


Katilas neįšildo sistemos, netraukia, neveža, ką daryti?

Katilas neįšildo sistemos, netraukia, neveža, ką daryti?

Kai parsivežate pilną bagažinę prekių, nė nebandote nešti visas iš karto vienu glėbiu, nes kad ir kiek energijos ir pastangų išeikvotumėt, prekės taip ir liktų ten kur buvo, tik išbarstytos. Todėl visi elgiamės protingai – nešame nedideliais...


Pamokanti patirtis: per anksti įrengtas geoterminis šildymas paliko be paramos renovacijai

Pamokanti patirtis: per anksti įrengtas geoterminis šildymas paliko be paramos renovacijai

Geoterminį šildymą įsirengusi vieno Alytaus daugiabučio bendrija džiaugiasi, kad už šilumą jau moka 3 kartus mažiau nei kiti alytiškiai. Tačiau tuo pačiu ji nebegali pretenduoti į Vyriausybės paramą daugiabučių renovacijai, praneša LTV...


Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai

Židinių ir dūmtraukių rinkos kuratoriai

Lietuvos nacionalinė židinių ir dūmtraukių montuotojų asociacija darbuojasi vos ketverius metus. Jos narių teigimu, šioje srityje vis dar lieka daugybė neišspręstų problemų, tačiau organizacijos veikla jau sulaukė tiek šios srities profesionalų,...


Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.