Balandžio 8d. Trečiadienis

Natūralaus akmens radiatoriai – šildo, puošia ir taupo!

2012 Spalio 29d.
Peržiūrų skaičius: 45040

Kodėl radiatoriai turi būti baltos spalvos ir pagaminti iš plieno ar aliuminio? Jūsų būstas taps daug jaukesnis, kai vienodus tarsi uniforma radiatorius pakeisite unikaliais natūralaus akmens radiatoriais, labiau primenančiais modernius meno kūrinius nei buities prietaisus. Šie nepaprasti šildymo prietaisai ne tik elegantiškai atrodo, bet ir taupo jūsų būsto šildymo išlaidas.

Akmens radiatoriai yra gaminami iš natūralaus akmens: marmuro arba granito. Priklausomai nuo poreikio galima rinktis elektrinius radiatorius arba radiatorius, skirtus vandens sistemai. Jie gali būti naudojami ir kaip papildomi šildymo įrenginiai, ir kaip pagrindinė šildymo sistema jūsų namuose.

Kaip veikia?

Natūralaus akmens radiatorių šiluma yra malonesnė nei metalinių, nes ji mus pasiekia kitokiu būdu: įprasti radiatoriai šildo spinduliuodami šilumą trumposiomis bangomis, o akmeniniai radiatoriai ilgųjų bangų infraraudonuosius spindulius skleidžia taip, kaip senoji močiutės koklinė krosnis. Įprasti radiatoriai šildo orą  aplink patį radiatorių. Šiltas oras kyla į viršų, ataušta, nusileidžia iki grindų ir grįžta iki radiatoriaus. Toks šildymo būdas turi keletą trūkumų: pirma, šilčiausia yra arčiausiai lubų (šyla galva), o ties grindimis yra šalčiausia (šąla kojos). Antra, alergiją sukeliantys faktoriai – dulkės, sudžiuvę erkučių ekskrementai skyla į labai smulkias dalis ir susijungia su namų dulkėmis. Veikiami nuolatinės konvekcinės cirkuliacijos, jie nuo grindų kyla į viršų. Pastebėtina, kad šie faktoriai blogai veikia ne tik žmones, kuriuos vargina alergija ar astma, bet ir sveikuosius.

Akmeniniai radiatoriai veikia visiškai kitaip. Iš natūralaus marmuro ar granito pagaminti radiatoriai nesukuria elektromagnetinio lauko ir nedžiovina oro patalpoje, ką įprastai daro metaliniai šildymo prietaisai. Daugiau nei 75 proc. šilumos išspinduliuojama per priekinę radiatoriaus dalį, o jo šilumos išlaikymo galimybės leidžia sutaupyti energijos. Patalpa šilumos spindulius priima lėtai ir taip pat lėtai juos atiduoda. Todėl patalpos temperatūra, kuriai esant jaučiamės jaukiai ir maloniai, individualiai pagal savijautą gali būti žemesnė net 3 laipsniais. Tai sumažina šildymo išlaidas ir taupo energiją. Be to, natūralus akmuo turi ypatingą savybę sugerti drėgmę ir ją , esant reikalui, vėl atiduoti. Taip nuolat yra palaikoma ir optimali (52-58 proc.) oro drėgmė patalpoje.

Kokybė ir išskirtinumas

Pasakojant apie šių radiatorių kokybę verta prisiminti posakį – „Tvirtas kaip akmuo“. Marmuriniai arba granitiniai radiatoriai yra ilgaamžiai ir todėl beveik nereikalauja jokios priežiūros. Jie ne tik ekonomiški ir ekologiški, bet ir estetiškai patrauklaus dizaino, suteikiančio elegancijos jūsų namams. Gausus akmens rūšių ir spalvų pasirinkimas padės šildymo prietaisą pritaikyti prie bet kokio interjero. Todėl verta pabrėžti, jog ten, kur anksčiau kabėjo radiatorius, dabar yra vietos Jūsų fantazijai ir išskirtiniam grožiui. Dėl šių ypatybių 2005 metais kompanija Marble heating Co (Anglija) buvo apdovanota metų produkto prizu prestižiniame Design & Decoration Awards 2005  renginyje, Londone.

Kodėl elektriniai natūralaus akmens radiatoriai?

Daugelis žmonių vis dar galvoja, kad elektrinis šildymas yra labai brangus. Bet kuris šildymas yra brangus, jei šildomas būstas yra prastai izoliuotos. Jei būsto izoliacija yra gera ir radiatorių kiekis parinktas teisingai, elektrinis šildymas natūralaus akmens radiatoriais yra ekonomiškas. Jeigu toks radiatorius yra prijungtas prie kambario temperatūros termostato (rekomenduotina), jis dar labiau mažina elektros sąnaudas šildymui, nes radiatorius tik palaiko reikiamą oro temperatūrą patalpoje, tai yra veikia apie 10-15 min. per valandą, sunaudodamas 200-300 W elektros energijos. Dėl išskirtinių natūralaus akmens šilumos sulaikymo savybių bei šilumos spinduliavimo į patalpoje esančius paviršius, daiktus ar žmones šis šildymo būdas yra kur kas ekonomiškai patrauklesnis lyginant su kitais elektriniais šildymo prietaisais.

Taip pat verta pabrėžti, kad tokių energijos šaltinių kaip vanduo, vėjas ir saulė perdirbimo plėtra elektrinio šildymo pozicijas ateityje dar labiau sustiprins. Gaila, tačiau tai kol kas tėra ateities planai. Nepaisant to, šiandien be rūpesčio aplinka didelę reikšmę turi ir gamtos išteklių išsaugojimas. Nafta ir gamtinės dujos – senkantys resursai, kurių sutaupoma naudojant Marble-heating elektrinius natūralaus akmens radiatorius.

Natūralaus akmens radiatoriai vandens sistemai

Vandeninei šildymo sistemai skirtiems radiatoriams būdingi natūralaus akmens šildymo privalumai: radiatoriai sumažina oro ir dulkių cirkuliaciją, nesausina oro, šiltas oras patalpoje pasiskirsto tolygiai. Natūralus akmuo leidžia ilgiau sulaikyti šilumą, todėl šildant naudojama mažiau vandens ir energijos jam pašildyti. Estetiškos išvaizdos ir ekonomiški natūralaus akmens radiatoriai - tikra alternatyva įprastiems radiatoriams.

Šie radiatoriai gali būti prijungiami prie bet kurios centrinio šildymo sistemos. Galima užsisakyti bet kokios formos ar dydžio radiatorių, taip pat pasirinkti norimą spalvą ir akmens rūšį, kad naujasis šildymo prietaisas puikiai derėtų prie Jūsų namų interjero.

Elektrinių natūralaus akmens radiatorių kainos nuo 1150 litų, vandens sistemai skirtų radiatorių – nuo 1450 litų.

Daugiau informacijos:

RUBISOLIS, UAB
Taikos pr. 141-313, LT-51132 Kaunas
Telefonas: (37) 263488
http://www.rubisolis.lt


Įsibėgėja antrasis renovacijos etapas

Įsibėgėja antrasis renovacijos etapas

Remiantis naujausiais Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, šalyje įsibėgėja antrasis renovacijos etapas. Šiuo metu 20 Lietuvos savivaldybių yra parengusios 325 namų energinio efektyvumo didinimo projektus, iš kurių 271 jau yra...


Žinios, leidžiančios padidinti efektyvumą

Žinios, leidžiančios padidinti efektyvumą

Grindinio šildymo privalumai – aukštas komforto lygis ir žymiai mažesnės energijos sąnaudos. Šildymui ir vėsinimui naudojant švelnų spinduliavimą, efektyviau vartojama energija ir nebūna skersvėjų. „Uponor“ yra vienas iš...


Skirtingi šildymo sprendimai: pliusai, minusai ir perspektyvos (2 dalis)

Skirtingi šildymo sprendimai: pliusai, minusai ir perspektyvos (2 dalis)

Tęsiame straipsnių serija apie šildymo sprendimų pasirinkimą. Praėjusiame straipsnyje kalbėjome apie dyzelinį šildymą bei joninius katilus , šįkart - apie šilumos siurblius bei geoterminį šildymą. Šilumos siurbliai. Tai mechaninis įrenginys,...


Stilinga ir naudinga – židinio ir krosnelės aksesuarai

Stilinga ir naudinga – židinio ir krosnelės aksesuarai

Moterys žino – žiemai įpusėjus parduotuvėse prasideda didieji išpardavimai. Reta kuri nepasinaudojame nuolaidomis ir nenusiperkame nors mažytės smulkmenėlės, šalikėlio ar kokio kito aksesuaro. Visai nebūtina kiekvieną sezoną atnaujinti viso...


NIBE oras-vanduo šilumos siurblių sprendimai renovacijai

NIBE oras-vanduo šilumos siurblių sprendimai renovacijai

Rinkoje, tikriausiai, nebereikia kalbėti apie tai, kas yra šilumos siurblys ir kaip jis veikia. Planuojant naujus A ir A + energetinės taupumo klasės pastatus pasidarė įprasta ir racionalu naudoti šilumos siurblių technologijas. Tačiau dabar atėjo...


Oro tarša: dūmai išduos, „Kaminukas“ patikrins

Oro tarša: dūmai išduos, „Kaminukas“ patikrins

Nuo gruodžio visoje Lietuvoje vyksta akcija „Kaminukas“. Jos metu jau atlikta dešimtys reidų ir patikrinti keli šimtai objektų. Tokie patikrinimai tęsis bent iki kovo.


Infraraudonųjų spindulių šildytuvai privalumai ir teigiamos savybės

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai privalumai ir teigiamos savybės

Infraraudonųjų spindulių plokštės, tai naujos kartos, aukščiausios kokybės, energiją taupantys ir ekologišką šilumą skleidžiantys šildymo prietaisai. Infraraudonųjų spindulių infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės pasižymi trimis pagrindiniais...


Ekonomiškos šildymo sistemos

Ekonomiškos šildymo sistemos

Šildymo galimybės yra aktualios visiems žmonėms. Daugiabučių namų gyventojai yra priklausomi nuo name įrengtos sistemos, tad ją pakeisti yra pakankamai sudėtinga. Visgi, tie kas stato nuosavus namus, patys apsisprendžia kaip ir kokiu būdu šildyti...


Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.