Balandžio 20d. Antradienis

Kamino reikšmė kuriant saugius ir stilingus namus

2013 Gegužės 10d.
Peržiūrų skaičius: 46048

Dažniausiai namuose sugalvoję įrengti židinį visą dėmesį ir sutelkiame jam – į jo dizainą, medžiagas, žiūrime, kaip jis derės interjere. Tačiau neretai pamirštame apie kitą svarbų elementą, kuris užtikrina saugų mėgavimąsi ugnimi. Tai kaminas. Kam jis reikalingas? Ogi tam, kad „išvestų“ dūmus į lauką. Kur turi „stovėti“ kaminas, iš kokių medžiagų jis turi būti padarytas – geriausiai gali atsakyti specialistai. Savo straipsniuose ne kartą esame minėję, kiek žalos gali pridaryti netinkamai įrengtas ir neprižiūrėtas kaminas.

Kaminų medžiagos

Tarsi savaime suprantama, kad kaminas turi būti padarytas iš nedegių medžiagų. Tačiau ar žinojote, kad metaliniai kaminai naudojami tik renovacijoje, tuo tarpu židiniams ir krosnelėms tinkamesni keramikiniai arba vulkaninės kilmės uolienos kaminai? Arba, kad paprastai vienai gyvenamajai patalpai užtenka kamino su vienu dūmtraukiu, tačiau planuojant kūrenti dvi skirtingas kuro rūšis, reikės dviejų atskirų dūmtraukių. Štai, kiek visokių plonybių, tad racionaliausia, jei renkantis kaminą, pasitartumėte su žinovais.

Kamino vieta

Specialistų pagalbos prireiks ir renkantis kamino dydį, formą. Šioje vietoje galima būtų kreiptis į žmogų, kuris išmanytų ne tik techninius, saugumo reikalavimus, bet ir gebėtų projektuoti. Architektas taip pat parinks ir tinkamiausią kamino vietą name. Pageidautina, jos ji būtų įrengtas namo centre. Ne tik todėl, kad ugnis siejama su šeimos židiniu, bet ir todėl, kad tuomet nereikia priverstinio oro paskirstymo, šiltas oras cirkuliuoja savaime, o viskas veikia net ir dingus elektrai.

Apskritai, kiekvienas architektas turėtų degimo įrenginiui suprojektuoti oro padavimo kanalą. Tobuliausi židiniai ir krosnelės – suprojektuoti kaip uždara sistema. Tuomet oras degimo procesui paduodamas iš lauko šaltas kanalas išskiria kondensatą, todėl prieš montuojant grindis, po šiltinimo sluoksniu, turi būti nepamirštas kanalas, tada įrenginys veiks be priekaištų.

Kamino stilius

Kiek malonesnė, ne tokia techninė dalis – kamino apdailos medžiagų parinkimas. Čia jau daugiau paliekama laisvės fantazijai ir norams. Tiesa,  tai negalioja išorei, nes joje esanti kamino dalis tiesiog apdailinama tinku, plytomis ar skardinama. Tuo tarpu tai, kas matoma namų viduje turi ir gali būti įrengiama taip, jog interjeras būtų harmoningas, darnus, o kaminas su židiniu neatrodytų kaip svetimkūniai. Nepamirškime, kad židinys skirtas ne tik šildymui, jis puošia namus ir kuria jų jaukumą. Židinys ir šeimos, draugų susibūrimo vieta, todėl svarbu, jog ji būtų jums maloni, teiktų pasitenkinimą.


Alternatyvūs karšto vandens paruošimo būdai

Alternatyvūs karšto vandens paruošimo būdai

Šildymo ir karšto vandens ruošimo sąnaudos sudaro labai didelę dalį kiekvieno iš mūsų išlaidose. Todėl žmonės nuolat ieško būdų kaip jas sumažinti. Senokai rinkoje pasirodę saulės kolektoriai ir toliau skinasi sau kelią. Pagalvokite, juk saulės...


Muilo akmens kepsninės

Muilo akmens kepsninės

Šį kartą mūsų akiratyje – ne židiniai ir krosnys, bet vis viena su ugnimi susijusi medžiaga. Tai muilo akmuo, kuris kartais dėl savo savybių dar yra vadinamas ugnies akmeniu. Tai ypatinga ekologiška gamtos dovana žmonių naudojama nuo...


Geoterminis šildymas

Geoterminis šildymas

Geoterminis šildymas – pastatų šildymo sistema, naudojanti Žemės gelmių šilumą. Šalyse, kuriose gausu karštųjų versmių, šildymui dažnai naudojama jų energija. Tačiau didžiojoje pasaulio dalyje naudojama paviršiniuose žemės sluoksniuose...


Vientisa šildymo įrangos sistema

Vientisa šildymo įrangos sistema

Renkantis šildymo sistemą būstui, dažnai tenka matyti ar net įsigyti nekokybiškų prekių ar įvairių viena su kita nederančių detalių, iš kurių bandoma daryti vientisą šildymo sistemą, – tokie dalykai lemia tai, kad šildymo sistema būna...


Lauko aikštelių apsauga nuo apledėjimo

Lauko aikštelių apsauga nuo apledėjimo

Žiemos metu miestuose visi susiduriame su pavojingais sveikatai apledėjusiais laiptais, neįveikiamomis įkalnėmis, šaligatviais. Nemažai traumų nutinka ant slidžių laiptų, įėjimų į pastatus. Daužomi ant slidaus įvažiavimo į garažą automobiliai,...


Inovatyvi PLEN šildymo sistema – sveikata ir ekonomija

Inovatyvi PLEN šildymo sistema – sveikata ir ekonomija

Šiandien jau ir Lietuvos statybinių medžiagų rinką pasiekė nauja energiją taupanti šildymo sistema PLEN. Ji atsirado dar 1980 –aisiais, kai gyvenimas kaime buvo toli gražu ne saldus. Mokslininkai pagal galimybes stengėsi padėti, kad jis...


Kam naudingas privalomas būstų energetinis sertifikavimas?

Kam naudingas privalomas būstų energetinis sertifikavimas? (1)

Nuo 2013 m. sausio 9 d. įsigalioja nauji Statybos įstatymo pakeitimai, kuriais remiantis parduodant ar nuomojant nekilnojamą turtą (NT) reikės pateikti energetinio naudingumo sertifikatą, nurodantį, kiek energijos suvartoja pastatas.


WARMUP aukštos kokybės šildymo produktai

WARMUP aukštos kokybės šildymo produktai

Warmup yra ne tik grindinio šildymo sistemų tiekėjas, mes taip pat galime pasiūlyti papildomų aukštos kokybės šildymo produktų: Warmup veidrodžių apsaugos nuo rasojimo yra techniškai pažangios, ilgalaikės, saugios ir paprastos naudoti...


Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.