Balandžio 20d. Antradienis

Kaip pasirinkti granulinį katilą

2014 Balandžio 22d.
Peržiūrų skaičius: 43238

Dabartiniu metu yra didelė įvairių granulinių katilų pasiūla...

Visi granuliniai katilai komplektuojami kartu su automatika, kuri leidžia valdyti kuro padavimą, uždegimą, degimo procesą, temperatūrinius režimus katile, valdyti kelis kontūrus šildymo sistemoje, kontroliuoti akumuliacinės talpos darbą ir karšto vandens ruošimą, suteikia galimybę sumontuoti patalpų bei lauko temperatūros daviklius. Be to, veikiančiam katilui reikalinga minimali priežiūra.

Dabartiniu metu yra didelė įvairių granulinių katilų pasiūla. Vartotojui, kuris pirmą kartą su tuo susiduria, sunku išsirinkti. Kiekvienas iš mūsų yra savo srities specialistas ir tikrai nenorime gilintis ir ieškoti informacijos apie granulinius katilus ir gaišti savo laiką. Tačiau tam, kad Jūs galėtumėte išsirinkti Jums tinkantį katilą, mes pamėginome aprašyti esamų rinkoje, taip pat ir mūsų siūlomų katilų charakteristikas.

Tiesiai į katilą įmontuojami degikliai

Pagal degiklio veikimo principą katilai yra skirstomi į katilus su įmontuojamais degikliais ir į katilus, turinčius šnekinio padavimo degiklius.  Įmontuojami degikliai buvo sukurti siekiant pritaikyti degiklį bet kuriam, net jau ir stovinčiam, katilui. Tokio degiklio naudingumo koeficientas siekia 99 proc., tačiau toks degiklis gali deginti tik aukštos kokybės medžio granules. Laikui bėgant, jeigu granulėms degant susidaro šlakas (dėl jose esančių priemaišų), degikliai gali užsikimšti. Geriausia tokiuose degikliuose deginti 6-8 mm aukštos kokybės medžio granules. Tokie degikliai turi turėti išsivalymo funkciją susidariusiam šlakui pašalinti. Susidaręs šlakas gali būti šalinamas mechaniškai arba panaudojus stipraus oro srautą. Taip pat tokie degikliai turi ir uždegimo funkciją. Labai svarbus privalumas – automatinis degiklio galios nustatymas. Tokiu atveju, panaudojus termostatą, granulinis katilas veikia visiškai automatiškai. Jeigu Jūsų pasirinktas degiklis turi visas šias savybes, jau galima domėtis jo kaina. Rekomenduojami būtų „Atmos“ ir „Lamborghini“ degikliai.

Degiklis su šneku

Granuliniai degikliai su šnekiniu padavimu būna dviejų tipų: kai granulių padavimas yra iš šono arba iš apačios. Šie degikliai pasižymi tuo, kad gali deginti akmens anglies granules nuo 5 iki 25 mm taip pat 6, 8 ar netgi iki 12 mm medžio granules. Jie nebijo mažų akmenėlių ir nekokybiškų granulių. Šnekiniai degikliai turi budėjimo režimą, kuris leidžia degikliui neužgesti ilgą laiką, jeigu maždaug kas 30 min. į jį paduodama po truputį granulių. Savaiminis katilo užgesimas mažai tikėtinas, o jeigu kuras į katilą paduodamas per skirtingose pusėse pritvirtintas vijas, jis jose dar papildomai supurenamas, tad katilas neturėtų užgesti net ir naudojant nekokybiškas granules. Kai kurie tokiu principu pagaminti degikliai gali deginti grūdus, saulėgrąžų granules, sėklas. Tiesa, naudojant tokį kurą, išsiskiria agresyvios rūgštinės medžiagos, tad naudojami tik ketaus katilai, tokie kaip „Attack“, „Lamborghini“ar kiti. Tokio tipo degiklių gedimai pasitaiko ganėtinai retai, o jų remonto kaštai, paprastai, nebūna dideli. Todėl tokių degiklių ilgaamžiškumas yra pakankamai didelis.

Granulinių katilų savybės

Reiktų žinoti, kad vien pagal degiklį tinkamo katilo galime ir neišsirinkti. Turėtumėte atkreipti dėmesį į katilo  naudingumo koeficientą – kuo jis didesnis, tuo mažesnės bus kuro sąnaudos.

Jeigu katilas nėra dujų generacinis, o jo NVK 85-89 proc., deginant malkas, anglį ir granules, katilo naudingumo koeficientas sumažės iki 70 - 80 proc. Net ir įstačius į tokį katilą 95 proc. naudingumo koeficiento granulinį degiklį, bendras sistemos naudingumas bus ne didesnis kaip 80-85 proc.

Norint išsaugoti  aukštą naudingo veikimo koeficientą ir pasiekti, tarkim 92 proc., reikia didinti katilo šilumokaičio paviršiaus plotą, papildomai įdedant į degimo kamerą šamoto įklotus arba į dūmtakio sistemą įterpiant metalines šukas – turbuliatorius. Paprastai taip daroma naudojant universalius katilus „Attack“ ar „Viadrus“, skirtus kūrenti granulinį kurą, malkas arba anglį.

Jeigu yra galimybė, geriausia naudoti universalius dujų generacinius katilus, nes jie pasižymi aukštu NVK, siekiančiu 85–89 proc. Į tokius katilus sumontavus granulinį degiklį nereikia katilo papildomai perdarinėti, nes jo konstrukcija artima originalaus granulinio katilo konstrukcijai, o NVK siekia iki  92 proc.

Jeigu bus kūrenama vien tiktai granulėmis, geriausiai tinka granulinis katilas skirtas granulėms. Jo naudingo veikimo koeficientas bus didžiausias ir sieks apie 95 proc. Tokių katilų trūkumas tame, kad galima naudoti tik medžio ar anglies granules priklausomai nuo degiklio konstrukcijos, bet jokiu būdu negalima deginti malkų, briketų ar anglies. Taip pat reikia pasirūpinti, kad katilas dirbtų esant pastoviai + 75 – 85 °C temperatūrai, nes tik tada jo naudingumo koeficientas bus aukščiausias ir katilas dirbs nominaliu galingumu.

Kad granulinis katilas dirbtų efektyviai ir taupiai patariame pasidomėti

1. Ar katilas turi kambario termostatą, kurio pagalba galime programuoti katilo darbą parai arba savaitei. Reikalas tas, kad kai katilas dirba tik pagal paduodamą į šildymo sistemą vandens temperatūrą, išauga nuostoliai.

2. Ar katilas turi galimybę automatiškai pats reguliuoti savo galingumą pagal kintančias oro sąlygas. Tokiems katilams nereikia didelio katilo tūrio, nes sistema ir taip dirbta tolygiai. Tai leidžia be didelių šilumos nuotolių ruošti karštą vandenį, nes didelį kiekį vandens katile šildyti šiltuoju metų laiku yra nuostolinga.

3. Ar katilo naudingo veiksmo koeficientas yra didelis – iki 85-95 proc. Tokiuose katiluose šiluma neišeina pro kaminą. Patartina, kad išmetamų dūmų temperatūra būtų kuo žemesnė, todėl dabartiniuose aukšto efektyvumo katiluose, katilui dirbant įprastiniu režimu (nominaliu pajėgumu), dūmų temperatūra svyruoja nuo 100 iki 140 laipsnių.

4. Jei katilo vandens tūris yra mažas, o degiklis neturi budėjimo režimo reikia naudoti akumuliacinę talpą.

Granulinio katilo valymas

Katilo  valymo intervalai bei sudėtingumas priklauso nuo šilumokaičio, degiklio konstrukcijų, kuro kokybės, katilo darbo reguliavimo. Klaidinga galvoti, kad savaiminio išsivalymo funkciją turintis katilas neturi būti valomas. Tokiu atveju išvaloma vamzdinė dalis viršutinėje dalyje, o plokštumos, sudarančios didesnę katilo konstrukcijos dalį, lieka nevalytos. Normaliomis sąlygomis patartina katilo šilumokaitį valyti vieną kartą per mėnesį.

Granulinio katilo valdiklis

Valdyti katilo veikimą patogu naudojant katilo valdiklius. Tokiu atveju visa katilo informacija, su paaiškinamais, pateikiama dideliame ekrane. Privalumas yra ir tai, jeigu katilas turi grįžtamo vandens temperatūros daviklį. Tokiu būdu katilas apsaugomas nuo rasojimo – kol katilas neįkais iki tinkamos temperatūros šiluma nebus nepaduodama į patalpas.  Jei to nėra, būtina termostatu ar kitais būdais užtikrinti ne mažesnę kaip +50 C laipsnių grįžtamą temperatūrą. Esant drėgnesniam kurui (gali būti granulės ir grūdai) – patartina, kad grįžtama temperatūra siektų bent +55 C laipsnius. Gerai, kai katilas valdo šildymo  kontūrą ir tai reguliuojama naudojant kambario termostatą. Kai kuriuose katiluose yra montuojamas lambda zondas – prietaisas, matuojantis deguonies kiekį išmetimo sistemoje ir derinantis katilo oro padavimą, priklausomai nuo kuro kokybės, šilumokaičio užterštumo ar kamino traukos. Tai leidžia sutaupyti iki 5 proc. kuro per sezoną, tačiau norint užtikrinti teisingą lambdą zondo veikimą, jį reikia dažnai valyti. Dažniausia patartina lambdą zondą montuoti dideliuose, daug kuro deginančiose sistemose (virš 20 t į sezoną). Katiluose, kurių galia 10 – 40 kW, o kuro per sezoną sunaudojama nuo 1,5 iki 5 tonų, lambda zondą naudoti netikslinga.

Saugumas – vienas iš svarbesnių rodiklių renkantis katilą. Reikia atsižvelgti į tai ar katilas turi CE sertifikatą, nes tiriant katilus ir išduodant CE sertifikatą inspektoriai įvertina daugybę veiksnių, turinčių įtakos katilo saugumui. Taip pat svarbu, kad pirmą katilo paleidimą atliktų kvalifikuotas meistras.

Vienas iš svarbesnių aspektų perkant katilą yra pardavėjo kompetencija. Geriausiai pakonsultuoti ir  visus katilo darbo ypatumus paaiškinti galės pardavėjai, kurie patys naudojasi parduodamais katilais. Tokie pardavėjai geriau žinos katilo darbo niuansus ir daugumą iškilusių problemų galės išspręsti telefonu, todėl nereikės kviesti meistro į namus. Kurį  katilą Jus bepasirinktumėte (pigesnį ar brangesnį), jis bet kokiu atveju veiks (skirtumas gali būti tik naudingumo koeficiente, kokybėje ir t.t), nes tai yra gamyklos gaminys. Tiesiog rekomenduojame pirmą katilo paleidimą patikėti  įmonės atstovui, nes tai užtikrina garantiją ir tolesnį teisingą katilo darbą.

Atminkite, kad Jūs geriau žinote savo poreikius už pardavėją, bet svarbu, kad pastarasis sugebėtų pasiūlyti Jums labiausiai tinkančią prekę.

www.technikajums.lt


Efektyvesnis šildymas anglies pluošto šildymo elementais

Efektyvesnis šildymas anglies pluošto šildymo elementais

Didžioji dalis butų ar namų Lietuvoje vis dar yra priklausomi nuo centrinio šildymo sistemos, kuri dažnai yra neefektyvi, neužtikrina šilumos poreikio ir yra brangi. Kai patalpoje veikia įprastas radiatorinis šildymas – susidaro temperatūrų...


„Econoterm“ - naujos kartos kieto kuro katilai

„Econoterm“ - naujos kartos kieto kuro katilai

„Econoterm“ katiluose malkų įkrova gali degti net iki 30 valandų, o anglių – net iki šešių parų. Tai katilai, kurie Jums siūlo pigiai šildytis namus kietu kuru, o kartu netapti nuo krosnies negalinčiu pasitraukti kūriku....


Šilumos siurblys ,,oras - vanduo" - alternatyva centrinei šildymo sistemai

Šilumos siurblys ,,oras - vanduo" - alternatyva centrinei šildymo sistemai

Jau gana sunku įsivaizduoti tą laikotarpį, kuomet daugiabučių namų gyventojai šildė savo "kvadratinius metrus" savarankiškai: naudodamiesi dujų balionais, jau nekalbant apie "virykles" bei malkomis kūrenamas krosnis. Centrinis...


Kodėl verta turėti židinį?

Kodėl verta turėti židinį?

Visi svajoja apie jaukius vakarus namie, kai už lango siaučia liūtys, pūgos ir lauke taip šalta. Juk nėra nieko gražiau, kaip stebėti iš lėto krentančias snaiges su puodeliu arbatos šiltuose namuose kartas nuo karto žvilgterint į židinyje...


Gilės Inžinerija pristato: Naujas degiklis parodoje RESTA 2014

Gilės Inžinerija pristato: Naujas degiklis parodoje RESTA 2014

Deja, rinkoje nėra tokio degiklio, kuris neturėtų trūkumų. Net ir katilui, kuriam sprendimą pritaikyti ypač sudėtinga, UAB „Gilės Inžinerija“ jį sumontuoja ir sureguliuoja be didelių problemų. Įdomu, kaip? Kur slypi jų paslaptis? Jau...


Novatoriškas energijos taupymo sprendimas vienvamzdei šildymo sistemai

Novatoriškas energijos taupymo sprendimas vienvamzdei šildymo sistemai

Daugiabutis namas Blindžių g. 33, Vilniuje prieš įdiegiant novatorišką energijos taupymo sprendimą šildymo bei karšto vandens tiekimo sistemose per šildymo sezoną suvartodavo 1,5 karto daugiau šiluminės energijos nei miesto vidurkis. Kraštiniuose...


Šilumos taupymas.5 žingsnių programa

Šilumos taupymas.5 žingsnių programa

Nuolat augančios šilumos kainos daugelį iš mūsų verčia susimąstyti, kaip sumažinti išlaidas už šilumą. Bendradarbiaudami su savo namo vadybininku galite priimti Jums naudingiausią sprendimą. Siūlome prisijungti prie „5 žingsnių šilumos...


Šildymas ir vėsinimas taupant energiją

Šildymas ir vėsinimas taupant energiją

Aukštesnis komforto lygis, galimybė valdyti patalpų temperatūrą pagal savo poreikius tuo pat metu mažinant išlaidas šildymo energijai visa tai galima pasiekti įsirengus spindulinio patalpų šildymo ir vėsinimo temperatūros valdymo sistemą...


Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.