Vasario 19d. Trečiadienis

Kaip pasirinkti granulinį katilą

2014 Balandžio 22d.
Peržiūrų skaičius: 43238

Dabartiniu metu yra didelė įvairių granulinių katilų pasiūla...

Visi granuliniai katilai komplektuojami kartu su automatika, kuri leidžia valdyti kuro padavimą, uždegimą, degimo procesą, temperatūrinius režimus katile, valdyti kelis kontūrus šildymo sistemoje, kontroliuoti akumuliacinės talpos darbą ir karšto vandens ruošimą, suteikia galimybę sumontuoti patalpų bei lauko temperatūros daviklius. Be to, veikiančiam katilui reikalinga minimali priežiūra.

Dabartiniu metu yra didelė įvairių granulinių katilų pasiūla. Vartotojui, kuris pirmą kartą su tuo susiduria, sunku išsirinkti. Kiekvienas iš mūsų yra savo srities specialistas ir tikrai nenorime gilintis ir ieškoti informacijos apie granulinius katilus ir gaišti savo laiką. Tačiau tam, kad Jūs galėtumėte išsirinkti Jums tinkantį katilą, mes pamėginome aprašyti esamų rinkoje, taip pat ir mūsų siūlomų katilų charakteristikas.

Tiesiai į katilą įmontuojami degikliai

Pagal degiklio veikimo principą katilai yra skirstomi į katilus su įmontuojamais degikliais ir į katilus, turinčius šnekinio padavimo degiklius.  Įmontuojami degikliai buvo sukurti siekiant pritaikyti degiklį bet kuriam, net jau ir stovinčiam, katilui. Tokio degiklio naudingumo koeficientas siekia 99 proc., tačiau toks degiklis gali deginti tik aukštos kokybės medžio granules. Laikui bėgant, jeigu granulėms degant susidaro šlakas (dėl jose esančių priemaišų), degikliai gali užsikimšti. Geriausia tokiuose degikliuose deginti 6-8 mm aukštos kokybės medžio granules. Tokie degikliai turi turėti išsivalymo funkciją susidariusiam šlakui pašalinti. Susidaręs šlakas gali būti šalinamas mechaniškai arba panaudojus stipraus oro srautą. Taip pat tokie degikliai turi ir uždegimo funkciją. Labai svarbus privalumas – automatinis degiklio galios nustatymas. Tokiu atveju, panaudojus termostatą, granulinis katilas veikia visiškai automatiškai. Jeigu Jūsų pasirinktas degiklis turi visas šias savybes, jau galima domėtis jo kaina. Rekomenduojami būtų „Atmos“ ir „Lamborghini“ degikliai.

Degiklis su šneku

Granuliniai degikliai su šnekiniu padavimu būna dviejų tipų: kai granulių padavimas yra iš šono arba iš apačios. Šie degikliai pasižymi tuo, kad gali deginti akmens anglies granules nuo 5 iki 25 mm taip pat 6, 8 ar netgi iki 12 mm medžio granules. Jie nebijo mažų akmenėlių ir nekokybiškų granulių. Šnekiniai degikliai turi budėjimo režimą, kuris leidžia degikliui neužgesti ilgą laiką, jeigu maždaug kas 30 min. į jį paduodama po truputį granulių. Savaiminis katilo užgesimas mažai tikėtinas, o jeigu kuras į katilą paduodamas per skirtingose pusėse pritvirtintas vijas, jis jose dar papildomai supurenamas, tad katilas neturėtų užgesti net ir naudojant nekokybiškas granules. Kai kurie tokiu principu pagaminti degikliai gali deginti grūdus, saulėgrąžų granules, sėklas. Tiesa, naudojant tokį kurą, išsiskiria agresyvios rūgštinės medžiagos, tad naudojami tik ketaus katilai, tokie kaip „Attack“, „Lamborghini“ar kiti. Tokio tipo degiklių gedimai pasitaiko ganėtinai retai, o jų remonto kaštai, paprastai, nebūna dideli. Todėl tokių degiklių ilgaamžiškumas yra pakankamai didelis.

Granulinių katilų savybės

Reiktų žinoti, kad vien pagal degiklį tinkamo katilo galime ir neišsirinkti. Turėtumėte atkreipti dėmesį į katilo  naudingumo koeficientą – kuo jis didesnis, tuo mažesnės bus kuro sąnaudos.

Jeigu katilas nėra dujų generacinis, o jo NVK 85-89 proc., deginant malkas, anglį ir granules, katilo naudingumo koeficientas sumažės iki 70 - 80 proc. Net ir įstačius į tokį katilą 95 proc. naudingumo koeficiento granulinį degiklį, bendras sistemos naudingumas bus ne didesnis kaip 80-85 proc.

Norint išsaugoti  aukštą naudingo veikimo koeficientą ir pasiekti, tarkim 92 proc., reikia didinti katilo šilumokaičio paviršiaus plotą, papildomai įdedant į degimo kamerą šamoto įklotus arba į dūmtakio sistemą įterpiant metalines šukas – turbuliatorius. Paprastai taip daroma naudojant universalius katilus „Attack“ ar „Viadrus“, skirtus kūrenti granulinį kurą, malkas arba anglį.

Jeigu yra galimybė, geriausia naudoti universalius dujų generacinius katilus, nes jie pasižymi aukštu NVK, siekiančiu 85–89 proc. Į tokius katilus sumontavus granulinį degiklį nereikia katilo papildomai perdarinėti, nes jo konstrukcija artima originalaus granulinio katilo konstrukcijai, o NVK siekia iki  92 proc.

Jeigu bus kūrenama vien tiktai granulėmis, geriausiai tinka granulinis katilas skirtas granulėms. Jo naudingo veikimo koeficientas bus didžiausias ir sieks apie 95 proc. Tokių katilų trūkumas tame, kad galima naudoti tik medžio ar anglies granules priklausomai nuo degiklio konstrukcijos, bet jokiu būdu negalima deginti malkų, briketų ar anglies. Taip pat reikia pasirūpinti, kad katilas dirbtų esant pastoviai + 75 – 85 °C temperatūrai, nes tik tada jo naudingumo koeficientas bus aukščiausias ir katilas dirbs nominaliu galingumu.

Kad granulinis katilas dirbtų efektyviai ir taupiai patariame pasidomėti

1. Ar katilas turi kambario termostatą, kurio pagalba galime programuoti katilo darbą parai arba savaitei. Reikalas tas, kad kai katilas dirba tik pagal paduodamą į šildymo sistemą vandens temperatūrą, išauga nuostoliai.

2. Ar katilas turi galimybę automatiškai pats reguliuoti savo galingumą pagal kintančias oro sąlygas. Tokiems katilams nereikia didelio katilo tūrio, nes sistema ir taip dirbta tolygiai. Tai leidžia be didelių šilumos nuotolių ruošti karštą vandenį, nes didelį kiekį vandens katile šildyti šiltuoju metų laiku yra nuostolinga.

3. Ar katilo naudingo veiksmo koeficientas yra didelis – iki 85-95 proc. Tokiuose katiluose šiluma neišeina pro kaminą. Patartina, kad išmetamų dūmų temperatūra būtų kuo žemesnė, todėl dabartiniuose aukšto efektyvumo katiluose, katilui dirbant įprastiniu režimu (nominaliu pajėgumu), dūmų temperatūra svyruoja nuo 100 iki 140 laipsnių.

4. Jei katilo vandens tūris yra mažas, o degiklis neturi budėjimo režimo reikia naudoti akumuliacinę talpą.

Granulinio katilo valymas

Katilo  valymo intervalai bei sudėtingumas priklauso nuo šilumokaičio, degiklio konstrukcijų, kuro kokybės, katilo darbo reguliavimo. Klaidinga galvoti, kad savaiminio išsivalymo funkciją turintis katilas neturi būti valomas. Tokiu atveju išvaloma vamzdinė dalis viršutinėje dalyje, o plokštumos, sudarančios didesnę katilo konstrukcijos dalį, lieka nevalytos. Normaliomis sąlygomis patartina katilo šilumokaitį valyti vieną kartą per mėnesį.

Granulinio katilo valdiklis

Valdyti katilo veikimą patogu naudojant katilo valdiklius. Tokiu atveju visa katilo informacija, su paaiškinamais, pateikiama dideliame ekrane. Privalumas yra ir tai, jeigu katilas turi grįžtamo vandens temperatūros daviklį. Tokiu būdu katilas apsaugomas nuo rasojimo – kol katilas neįkais iki tinkamos temperatūros šiluma nebus nepaduodama į patalpas.  Jei to nėra, būtina termostatu ar kitais būdais užtikrinti ne mažesnę kaip +50 C laipsnių grįžtamą temperatūrą. Esant drėgnesniam kurui (gali būti granulės ir grūdai) – patartina, kad grįžtama temperatūra siektų bent +55 C laipsnius. Gerai, kai katilas valdo šildymo  kontūrą ir tai reguliuojama naudojant kambario termostatą. Kai kuriuose katiluose yra montuojamas lambda zondas – prietaisas, matuojantis deguonies kiekį išmetimo sistemoje ir derinantis katilo oro padavimą, priklausomai nuo kuro kokybės, šilumokaičio užterštumo ar kamino traukos. Tai leidžia sutaupyti iki 5 proc. kuro per sezoną, tačiau norint užtikrinti teisingą lambdą zondo veikimą, jį reikia dažnai valyti. Dažniausia patartina lambdą zondą montuoti dideliuose, daug kuro deginančiose sistemose (virš 20 t į sezoną). Katiluose, kurių galia 10 – 40 kW, o kuro per sezoną sunaudojama nuo 1,5 iki 5 tonų, lambda zondą naudoti netikslinga.

Saugumas – vienas iš svarbesnių rodiklių renkantis katilą. Reikia atsižvelgti į tai ar katilas turi CE sertifikatą, nes tiriant katilus ir išduodant CE sertifikatą inspektoriai įvertina daugybę veiksnių, turinčių įtakos katilo saugumui. Taip pat svarbu, kad pirmą katilo paleidimą atliktų kvalifikuotas meistras.

Vienas iš svarbesnių aspektų perkant katilą yra pardavėjo kompetencija. Geriausiai pakonsultuoti ir  visus katilo darbo ypatumus paaiškinti galės pardavėjai, kurie patys naudojasi parduodamais katilais. Tokie pardavėjai geriau žinos katilo darbo niuansus ir daugumą iškilusių problemų galės išspręsti telefonu, todėl nereikės kviesti meistro į namus. Kurį  katilą Jus bepasirinktumėte (pigesnį ar brangesnį), jis bet kokiu atveju veiks (skirtumas gali būti tik naudingumo koeficiente, kokybėje ir t.t), nes tai yra gamyklos gaminys. Tiesiog rekomenduojame pirmą katilo paleidimą patikėti  įmonės atstovui, nes tai užtikrina garantiją ir tolesnį teisingą katilo darbą.

Atminkite, kad Jūs geriau žinote savo poreikius už pardavėją, bet svarbu, kad pastarasis sugebėtų pasiūlyti Jums labiausiai tinkančią prekę.

www.technikajums.lt


Ar tikrai geoterminės katilinės įrengimas pigesnis už granulių ar malkines?

Ar tikrai geoterminės katilinės įrengimas pigesnis už granulių ar malkines?

Ieškote ekologiško ir ekonomiško būdo šiltai gyventi? Taip pat, turbūt, sutaupyti norite ir laiko, ir pinigų. Ar tai įmanoma? Kad būtų dar sunkiau patikėti, iš įprastinio vaizdo katilinėje atimkite gremėzdiškumą, dujų nuotėkį ir maksimaliai...


Norint spėti į renovacijos traukinį delsti negalima

Norint spėti į renovacijos traukinį delsti negalima

Vakar aplinkos viceministrė Daiva Matonienė ir Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta lankėsi Zarasuose. Susitikime su vietos valdžios atstovais ir renovacijos proceso dalyviais bandyta išsiaiškinti, kodėl daugiabučių...


Kietojo kuro katilai

Kietojo kuro katilai

Anglimis kūrenami katilai nuo kūrenamų malkomis skiriasi tuo, kad pakura ir degimo kamera yra santykinai mažesnės (malkomis skirtų kūrenti katilų pakura maždaug 2 kartus didesnė). Taip yra todėl, kad anglių kaitrumas yra žymiai (apie 1,5 karto)...


Skirtingi šildymo sprendimai: sistemų įrengimas, klaidos ir kaip jų išvengti (4 dalis)

Skirtingi šildymo sprendimai: sistemų įrengimas, klaidos ir kaip jų išvengti (4 dalis)

Toliau kalbame aktualia tema, artėjant žiemos sezonui: šildymo sprendimai. Šį kartą apie tai, kokios daromos klaidos, statomose naujuose būstuose, taip pat apie srities profesionalus ir apie tai, koks gi brokas dažniausiai pasitaiko.


Šildymas apie kurį nereikia galvoti - jį reikia jausti

Šildymas apie kurį nereikia galvoti - jį reikia jausti

Kaip ir kuo šildyti savo namus renkasi kiekvienas. Lietuvoje vis dar nemažai žmonių šildosi naudodami anglis, malkas, granules ar kitą kuro rūšį. Turtingesni renkasi gerokai brangesnį geoterminio šildymo įrengimą. Tačiau šiandien kalbėsime apie...


Modulinės akumuliacinės krosnys – naujiena šilumos rinkoje

Modulinės akumuliacinės krosnys – naujiena šilumos rinkoje

Galimybė „reguliuoti“ šilumą, o kartu ir planuoti jai skiriamas išlaidas, yra didelis pranašumas visais metų laikais. Pavasarį – taipogi, nes oro temperatūra yra nepastovi, šiltas dienas keičia šaltos, o rytai ir vakarai dar būna...


Šildymo sprendimai: kaip suderinti šildymą, vėdinimą ir drėgmės palaikymą?

Šildymo sprendimai: kaip suderinti šildymą, vėdinimą ir drėgmės palaikymą? (1)

Siekiate maksimalaus komforto savo namuose? Pirmiausia, būtina, kad patalpų mikroklimatas atitiktų visus reikalavimus. Jie yra išdėstyti LIETUVOS HIGIENOS NORMOSE.


Vakarų Europoje naudojamos šildymo sistemos

Vakarų Europoje naudojamos šildymo sistemos

Centralizuoto šildymo sistemos Vakarų Europoje ir vis plačiau naudojamos Lietuvoje iš principo sukonstruotos taip pat. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad pirminis ir antrinis kontūrai atskiriami šilumokaičiu, o pirminis kontūras dirba su kintamu...


Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.