Lapkričio 12d. Antradienis

Ištikimi židinio palydovai

2012 Spalio 29d.
Peržiūrų skaičius: 84980
Ištikimi židinio palydovai

 

Kad židinio ugnis linksmai pleventų, jai reikia pagelbėti... Vieni židinio aksesuarai būtini ugniai įkurti, kiti – jai prižiūrėti, treti – ugniakurui parengti, ketvirti – židiniui papuošti ir atkreipti į jį dėmesį. Kadaise juos vienijo tai, kad visuomet turėjo būti po ranka. Nors šiandien šie aksesuarai beveik neatlieka savo funkcinės paskirties (mat kinta ir židiniai...), tačiau žavi dekoratyvumu, sukuria jaukią nuotaiką, išsaugo simbolinę prasmę.

Stilistinė vienovė

Kuras lemia ne tik židinio konstrukciją, bet ir jo priežiūrą. Malkos visuomet turi būti po ranka, tačiau taip, kad šiukšlių neišnešiotume po visus namus. Jei šalia ugniakuro laikome malkas, būtina tinkama vieta (dėžė ar pan.). Po masyviu ugniakuru paprastai paliekama speciali niša joms sudėti. Tačiau jei vietos malkoms nėra, ją gali atstoti pintas krepšys ar net paprasčiausia laikraštinė. Vis dėlto dažniausiai malkinės gaminamos iš kalto metalo. Jei kurui naudojama anglis ar medžio granulės, patogiau laikyti kibirėliuose. Granulėmis semti ir berti į ugniakurą skirtas patogus semtuvėlis.


Praktiškiausia, jei kuras sudėtas šalia židinio. Tiesa, nevertėtų pamiršti ir priešgaisrinės saugos taisyklių – jo negalima laikyti tiesiai priešais ugniakurą. Tinkamiausias atstumas – ne arčiau kaip pusmetris nuo ugniakuro.

Kartais malkinės paskirtis gali būti vien tik puošybinė, nes židinys imitacinis (dujinis ar elektrinis), o malkos reikalingos tik autentiškai nuotaikai sukurti. Dujinių ir biokuru kūrenamų židinių kurą taip pat būtina laikyti atokiau, nes jis gali lengvai įsiliepsnoti.Kad liepsna negestų. Atidžiausios priežiūros reikia malkomis ar anglimis kūrenamam židiniui, mat tokį kurą reikia tolygiai paskirstyti, gal net pamaišyti, o retkarčiais pridėti naujo. Šiuo atveju pagelbės žarsteklis ir žnyplės. Jiems sudėti reikia pastatomo ar pakabinamo laikiklio. Kadangi karštis ugniakure siekia 600 ºC, o kartais ir daugiau, židinio aksesuarai turi atlaikyti tokios temperatūros poveikį ir dar turėti ilgas rankenas, kad būtų patogu jais naudotis. Taigi įrankiai gaminami iš metalo (nerūdijančio plieno, vario, žalvario), gali būti kalti ar lieti, svarbiausia, kad jų ilgis 15–20 cm viršytų ugniakuro gylį. Panašūs įrankiai paprastai puošia ir tuos židinius, kuriems jie iš tiesų nereikalingi. Tada šie gali būti mažesni, kad neužgriozdintų patalpos, nes tikrosios paskirties neatlieka.


Švaru ir tvarkinga. Semtuvėlis ir šepetėlis reikalingi židiniui valyti. Paprastai jie laikomi drauge su žarstekliu ir žnyplėmis. Kartais tenka semti dar karštus pelenus, tad semtuvėlis taip pat daromas iš karščiui atsparaus metalo. Tokia turi būti ir šepetėlio rankena, o pats šepetys gaminamas iš natūralių medžiagų, nes sintetika kaitroje lengvai ištirpsta.

ADURO židinio įrankiai 3 d

ADURO ergonomiška malkinė iš dviejų dalių

Su ugnimi nežaiskite. Saugumas – labai svarbus dalykas. Židinio aksesuarai – ne tik puošmena, jie atlieka ir apsauginę funkciją. Nors plevenančios liepsnos užburia savo šokiu, tačiau juokauti su ugnimi neverta. Apsauginės tvorelės iš žalvario ar plieno saugo nuo žiežirbų, kad jos nepatektų ant baldų, grindų ar drabužių, ir leidžia grožėtis ugnimi. Apsauginė židinio tvorelė pagerina oro cirkuliaciją, todėl ugnis dega tolygiau. Jų yra įvairiausių stilių ir konstrukcijų, pritaikytų įvairiaus dydžio ir dizaino židiniams.
Kur čirškinti kepsniukus. Atviroje židinio ar krosnies ugnyje galima gaminti maistą – juk taip elgėsi viduramžių pilių gyventojai. Ir šiuolaikiniai gamintojai sukuria įvairiausių aksesuarų (šašlykų iešmų, grotelių) – juos patogu pritaikyti ne tik lauko židiniui, bet ir besikūrenančiam namuose.

Puošybos mados kinta...

Šiuolaikinis stilingas, įdomios formos židinys kaip diena ir naktis skiriasi nuo savo protėvių, bet vieną panašumą jie abu vis dėlto turi – interjero dizainui diktuoja savo sąlygas. Tas diktatas – ne mūsų laikų išradimas, mat šimtmečiais židinys reikalavo išskirtinio dėmesio. Net tais laikais, kai jis buvo įrengiamas tiesiog nišoje, ją siekta vienaip ar kitaip išryškinti, pavyzdžiui, viduramžiais virš židinio kabindavo ginklus, herbus ar medžioklės trofėjus. Laikui bėgant Renesanso epochos židinys Italijoje tapo svarbiu interjero akcentu – jis įrėminamas įmantriu portalu su atbraila viršuje. Jai teko itin svarbus židinio puošybos vaidmuo – galėjo būti dekoruota medžio raižiniais ar paauksuota lipdiniais. Liudviko XIV laikais netgi buvo sukurtos specialios atbrailos apipavidalinimo taisyklės, ir praktiškai visi jų paisė, nes nenorėjo atsilikti nuo mados vėjų. Čia buvo eksponuojami brangūs niekučiai, kuriais šeimininkai didžiavosi: kandeliabrai su žvakėmis ir porceliano skulptūrėlės, įvairiausios dėžutės. Būtinai turėjo stovėti židinio laikrodis, tapęs tikru meno kūriniu, papuoštas brangakmeniais, marmuru, spalvotu emaliu ar auksu...
Nors moderniame interjere židinys toli gražu ne visuomet turi atbrailą, o ir įvairiausių dekoratyvių detalių gausa mūsų nebetraukia, originaliai jį dekoruoti ir šiandien yra labai įdomu!


 

EASYFIRE NOIR židinio dumplės

EASYFIRE ZITI varinė malkinė

EASYFIRE VICKY guminis pintas krepšys- malkinė

EASYFIRE ROTAN pinti tvirti krepšiai- malkinės

EASYFIRE SOEGRAES krepšys iš jūržolių

 

Danguolė Kiškienė, "Mano namai"


Kuo būsi pasistatęs namą: pečkurys ar naujakurys?

Kuo būsi pasistatęs namą: pečkurys ar naujakurys?

Nusprendęs pasistatyti namą turėjau rasti atsakymus į daugybę klausimų. Į kai kuriuos klausimus atsakyti padėjo draugai ir jų patirtis. Taip atsitiko ir renkantis vieną iš svarbiausių namo sistemų – kuo jį šildyti. Papasakosiu, kaip aš...


Orinis šildymas ar įprastinis?

Orinis šildymas ar įprastinis?

Kiek ankščiau jau rašėme apie ORINĮ ŠILDYMĄ, jo daugiafunkcines savybes ir efektyvumą. Šįkart nusprendėme pratęsti aktualią temą ir palyginti orinio bei įprastinio šildymo savybes, pasirinkimo sąlygas ir ekonomizavimo galimybes.


Kaip rekonstruoti priklausomą šildymo sistemą Pirmas rekonstravimo žingsnis

Kaip rekonstruoti priklausomą šildymo sistemą Pirmas rekonstravimo žingsnis

Sistema gali būti pertvarkoma palaipsniui ar keičiant visą įrangą iš karto. Atliekant dalinę rekonstrukciją, paliekama priklausoma sistema tiktai elevatorius pakeičiamas dvieigiu ventiliu su pavara, įrengiamas cirkuliacinis siurblys ir atbulinis...


Namų šildymo sistemos: kurią rinktis geriausia?

Namų šildymo sistemos: kurią rinktis geriausia?

Tam, kad namuose būtų gera ir patogu gyventi bet kuriuo metų laiku, būtina pasirūpinti efektyviu šilumos šaltiniu. Naujausios technologijos padeda susikurti ekologiškas, taupias, net ir žemiausiai oro temperatūrai pritaikytas sistemas. Jų...


INFRARAUDONŲJŲ SPINDULIŲ ŠILDYMAS

INFRARAUDONŲJŲ SPINDULIŲ ŠILDYMAS

Šildymo sistemų pasirinkimas šių dienų rinkoje yra toks platus, kad sunku išsirinkti sprendimą, geriausiai tenkinantį visus poreikius. Šį kartą pateikiame vieną iš naujausių ir moderniausių šildymo sprendimų, galinčių ne tik sutaupyti Jūsų šildymo...


Vandeniu šildomos grindys

Vandeniu šildomos grindys

Dažnai šildomų grindų įrengimas paaiškinamas efektyviai naudojama energija ir komfortinėmis sąlygomis patalpoje. Patalpą šildant radiatoriais, aukščiausia temperatūra būna prie lubų, o kojos tuo metu šąla. Taip neatsitiks įrengus šildomas grindis....


Ar tikrai geoterminės katilinės įrengimas pigesnis už granulių ar malkines?

Ar tikrai geoterminės katilinės įrengimas pigesnis už granulių ar malkines?

Ieškote ekologiško ir ekonomiško būdo šiltai gyventi? Taip pat, turbūt, sutaupyti norite ir laiko, ir pinigų. Ar tai įmanoma? Kad būtų dar sunkiau patikėti, iš įprastinio vaizdo katilinėje atimkite gremėzdiškumą, dujų nuotėkį ir maksimaliai...


Termovizija - Jūsų namo ligų diagnostika

Termovizija - Jūsų namo ligų diagnostika

Pristatomas būdas pastato šiltinimo defektams nustatyti – termovizinė diagnostika, padedanti nustatyti problematiškas statinio vietas bei gelbstinti priimant sprendimus dėl renovacijos ar būsto įsigijimo.


EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.