Rugsėjo 18d. Trečiadienis

Ištikimi židinio palydovai

2012 Spalio 29d.
Peržiūrų skaičius: 84980
Ištikimi židinio palydovai

 

Kad židinio ugnis linksmai pleventų, jai reikia pagelbėti... Vieni židinio aksesuarai būtini ugniai įkurti, kiti – jai prižiūrėti, treti – ugniakurui parengti, ketvirti – židiniui papuošti ir atkreipti į jį dėmesį. Kadaise juos vienijo tai, kad visuomet turėjo būti po ranka. Nors šiandien šie aksesuarai beveik neatlieka savo funkcinės paskirties (mat kinta ir židiniai...), tačiau žavi dekoratyvumu, sukuria jaukią nuotaiką, išsaugo simbolinę prasmę.

Stilistinė vienovė

Kuras lemia ne tik židinio konstrukciją, bet ir jo priežiūrą. Malkos visuomet turi būti po ranka, tačiau taip, kad šiukšlių neišnešiotume po visus namus. Jei šalia ugniakuro laikome malkas, būtina tinkama vieta (dėžė ar pan.). Po masyviu ugniakuru paprastai paliekama speciali niša joms sudėti. Tačiau jei vietos malkoms nėra, ją gali atstoti pintas krepšys ar net paprasčiausia laikraštinė. Vis dėlto dažniausiai malkinės gaminamos iš kalto metalo. Jei kurui naudojama anglis ar medžio granulės, patogiau laikyti kibirėliuose. Granulėmis semti ir berti į ugniakurą skirtas patogus semtuvėlis.


Praktiškiausia, jei kuras sudėtas šalia židinio. Tiesa, nevertėtų pamiršti ir priešgaisrinės saugos taisyklių – jo negalima laikyti tiesiai priešais ugniakurą. Tinkamiausias atstumas – ne arčiau kaip pusmetris nuo ugniakuro.

Kartais malkinės paskirtis gali būti vien tik puošybinė, nes židinys imitacinis (dujinis ar elektrinis), o malkos reikalingos tik autentiškai nuotaikai sukurti. Dujinių ir biokuru kūrenamų židinių kurą taip pat būtina laikyti atokiau, nes jis gali lengvai įsiliepsnoti.Kad liepsna negestų. Atidžiausios priežiūros reikia malkomis ar anglimis kūrenamam židiniui, mat tokį kurą reikia tolygiai paskirstyti, gal net pamaišyti, o retkarčiais pridėti naujo. Šiuo atveju pagelbės žarsteklis ir žnyplės. Jiems sudėti reikia pastatomo ar pakabinamo laikiklio. Kadangi karštis ugniakure siekia 600 ºC, o kartais ir daugiau, židinio aksesuarai turi atlaikyti tokios temperatūros poveikį ir dar turėti ilgas rankenas, kad būtų patogu jais naudotis. Taigi įrankiai gaminami iš metalo (nerūdijančio plieno, vario, žalvario), gali būti kalti ar lieti, svarbiausia, kad jų ilgis 15–20 cm viršytų ugniakuro gylį. Panašūs įrankiai paprastai puošia ir tuos židinius, kuriems jie iš tiesų nereikalingi. Tada šie gali būti mažesni, kad neužgriozdintų patalpos, nes tikrosios paskirties neatlieka.


Švaru ir tvarkinga. Semtuvėlis ir šepetėlis reikalingi židiniui valyti. Paprastai jie laikomi drauge su žarstekliu ir žnyplėmis. Kartais tenka semti dar karštus pelenus, tad semtuvėlis taip pat daromas iš karščiui atsparaus metalo. Tokia turi būti ir šepetėlio rankena, o pats šepetys gaminamas iš natūralių medžiagų, nes sintetika kaitroje lengvai ištirpsta.

ADURO židinio įrankiai 3 d

ADURO ergonomiška malkinė iš dviejų dalių

Su ugnimi nežaiskite. Saugumas – labai svarbus dalykas. Židinio aksesuarai – ne tik puošmena, jie atlieka ir apsauginę funkciją. Nors plevenančios liepsnos užburia savo šokiu, tačiau juokauti su ugnimi neverta. Apsauginės tvorelės iš žalvario ar plieno saugo nuo žiežirbų, kad jos nepatektų ant baldų, grindų ar drabužių, ir leidžia grožėtis ugnimi. Apsauginė židinio tvorelė pagerina oro cirkuliaciją, todėl ugnis dega tolygiau. Jų yra įvairiausių stilių ir konstrukcijų, pritaikytų įvairiaus dydžio ir dizaino židiniams.
Kur čirškinti kepsniukus. Atviroje židinio ar krosnies ugnyje galima gaminti maistą – juk taip elgėsi viduramžių pilių gyventojai. Ir šiuolaikiniai gamintojai sukuria įvairiausių aksesuarų (šašlykų iešmų, grotelių) – juos patogu pritaikyti ne tik lauko židiniui, bet ir besikūrenančiam namuose.

Puošybos mados kinta...

Šiuolaikinis stilingas, įdomios formos židinys kaip diena ir naktis skiriasi nuo savo protėvių, bet vieną panašumą jie abu vis dėlto turi – interjero dizainui diktuoja savo sąlygas. Tas diktatas – ne mūsų laikų išradimas, mat šimtmečiais židinys reikalavo išskirtinio dėmesio. Net tais laikais, kai jis buvo įrengiamas tiesiog nišoje, ją siekta vienaip ar kitaip išryškinti, pavyzdžiui, viduramžiais virš židinio kabindavo ginklus, herbus ar medžioklės trofėjus. Laikui bėgant Renesanso epochos židinys Italijoje tapo svarbiu interjero akcentu – jis įrėminamas įmantriu portalu su atbraila viršuje. Jai teko itin svarbus židinio puošybos vaidmuo – galėjo būti dekoruota medžio raižiniais ar paauksuota lipdiniais. Liudviko XIV laikais netgi buvo sukurtos specialios atbrailos apipavidalinimo taisyklės, ir praktiškai visi jų paisė, nes nenorėjo atsilikti nuo mados vėjų. Čia buvo eksponuojami brangūs niekučiai, kuriais šeimininkai didžiavosi: kandeliabrai su žvakėmis ir porceliano skulptūrėlės, įvairiausios dėžutės. Būtinai turėjo stovėti židinio laikrodis, tapęs tikru meno kūriniu, papuoštas brangakmeniais, marmuru, spalvotu emaliu ar auksu...
Nors moderniame interjere židinys toli gražu ne visuomet turi atbrailą, o ir įvairiausių dekoratyvių detalių gausa mūsų nebetraukia, originaliai jį dekoruoti ir šiandien yra labai įdomu!


 

EASYFIRE NOIR židinio dumplės

EASYFIRE ZITI varinė malkinė

EASYFIRE VICKY guminis pintas krepšys- malkinė

EASYFIRE ROTAN pinti tvirti krepšiai- malkinės

EASYFIRE SOEGRAES krepšys iš jūržolių

 

Danguolė Kiškienė, "Mano namai"


Šildymas apie kurį nereikia galvoti - jį reikia jausti

Šildymas apie kurį nereikia galvoti - jį reikia jausti

Kaip ir kuo šildyti savo namus renkasi kiekvienas. Lietuvoje vis dar nemažai žmonių šildosi naudodami anglis, malkas, granules ar kitą kuro rūšį. Turtingesni renkasi gerokai brangesnį geoterminio šildymo įrengimą. Tačiau šiandien kalbėsime apie...


Skirtingi individualių namų šildymo būdai. Kurį pasirinkti?

Skirtingi individualių namų šildymo būdai. Kurį pasirinkti?

Klausimas, su kuriuo susiduria kiekvienas individualaus namo savininkas – kaip šildyti savo būstą? Pradėkime nuo tradicijų. Namas turėtų būti iš plytų ar medienos. Ir turėtų būti šildomas dujomis arba malkomis. Tai aksioma, užprogramuota...


Modulinės akumuliacinės krosnys – naujiena šilumos rinkoje

Modulinės akumuliacinės krosnys – naujiena šilumos rinkoje

Galimybė „reguliuoti“ šilumą, o kartu ir planuoti jai skiriamas išlaidas, yra didelis pranašumas visais metų laikais. Pavasarį – taipogi, nes oro temperatūra yra nepastovi, šiltas dienas keičia šaltos, o rytai ir vakarai dar būna...


Spindulinis šildymas patalpų šildymui ir vėsinimui

Spindulinis šildymas patalpų šildymui ir vėsinimui

Spindulinis šildymas energijos vartojimo atžvilgiu pats efektyviausias būdas sukurti komfortišką aplinką. Jau įprasta, kad grindų šildymas – standartinis buities patogumas, tačiau ne visada įmanoma įrengti šildomas grindis, kai, pavyzdžiui,...


Širmos – apsaugai ir interjerui

Širmos – apsaugai ir interjerui

Paprastai, kai išgirstame žodį „širma“, jis mums asocijuojasi su tradicinėmis – popierinėmis, medžiaginėmis sulankstomomis kilnojamomis kambario ar kitų patalpų pertvaromis, skirtomis atitverti, padalinti erdves.


Kas geriau anglys ar malkos?

Kas geriau anglys ar malkos?

Šaltasis metų sezonas kelia rūpesčius dėl kainų, todėl daugiabučių ir nuosavų namų gyventojai žiemą stengiasi taupyti. Neretai žmogus, išsikeldamas gyventi iš buto į namą nenumano, kokia kuro rūšis jam labiausiai tinkama. Ruošiantis namuose...


Specialistai pataria – ką verta žinoti, jei ketinate įsirengti židinį

Specialistai pataria – ką verta žinoti, jei ketinate įsirengti židinį

Malonumo pasišildyti ar šiaip pasėdėti prie jaukios židinio ugnelės neatsisako nei senas, nei jaunas. Tačiau, UAB „Vilpra“ židinių specialistės Violetos Mildos Ziberkienės teigimu, svajojantys savo namuose mėgautis gyva ugnele, apie...


Šildymas ir vėsinimas taupant energiją

Šildymas ir vėsinimas taupant energiją

Aukštesnis komforto lygis, galimybė valdyti patalpų temperatūrą pagal savo poreikius tuo pat metu mažinant išlaidas šildymo energijai visa tai galima pasiekti įsirengus spindulinio patalpų šildymo ir vėsinimo temperatūros valdymo sistemą...


D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai