Spalio 15d. Antradienis

Daugiau kaip 80 kartų aplink Žemės rutulį

2012 Rugsėjo 25d.
Peržiūrų skaičius: 37108
Daugiau kaip 80 kartų aplink Žemės rutulį

„Uponor PE-X“ vamzdžiai: 40 sėkmės metų

„Uponor PE-X“ vamzdžių sėkmės istorija ypatinga. Pirmuosius vamzdžius iš aukštu slėgiu susiūtojo polietileno prieš 40 metų pristatė Švedijos bendrovė „WirsboBruks AB“. „Uponor“ 1988 metais įsigijo „Wirsboin“ ir per pastaruosius 40 metų pagamino PE-X vamzdžių daugiau kaip 3,3 milijardų metrų. Tokio kiekio užtektų 82,5 karto apjuosti Žemės rutulį. Kasmet visame pasaulyje šių universalių vamzdžių sunaudojama apie 200 milijonų metrų.

„Uponor PE-X“ vamzdžiai tapo aukštu slėgiu susiūtojo polietileno vamzdžių sinonimu. Šio tipo vamzdžiai dabar gaminami pasaulyje didžiausiais kiekiais. Jie yra itin ekonomiški montavimo sąnaudų atžvilgiu ir daro tik labai mažą poveikį aplinkai. Viso vamzdžių gyvavimo ciklo (nuo pagaminimo iki utilizavimo) CO2 emisijos yra perpus mažesnės nei atitinkamų varinių vamzdžių.

„Uponor“ PE-Xa vamzdžiai naudojami daugiau kaip 60 šalių šildymo ir vėsinimo bei geriamojo vandens tiekimo sistemose. Šiuo metu jie jau naudojami ir kaip dujų vamzdžiai bei geoterminėse ir sprinklerių sistemose.

„Uponor“ PE-X vamzdžiai yra labai paklausūs dėl didelio jų patogumo – su jais lengva dirbti ir jie ilgai tarnauja (tai yra patvirtinusios nepriklausomos institucijos). Dėl unikalaus gamybos proceso šie vamzdžiai yra ne tik labai atsparūs smūgiams, bet ir lankstūs žemose temperatūrose bei išlaiko savo matmenis aukštose temperatūrose.

Gaminant vamzdžius, polietileno makromolekulės susiuvamos naudojant 10 000 barų slėgį ir aukštą temperatūrą. Susiuvimo procesas apsaugo vamzdį, ypač nuo mechaninių apkrovų. Tyrimai rodo, kad iki 15% sienelės storio įpjovos neturi įtakos ilgalaikiam vamzdžio stabilumui. „Uponor“ PE-X vamzdžių laiko iki plyšimo priklausomybė yra tiesinė, o susiūtojo polietileno vamzdžių PE-HD – ne. Pagal EN ISO 15875-2:2003 standartą atlikti bandymai parodė, kad „Uponor“ PE-Xa vamzdžių tarnavimo laikas yra 100 metų.

Engelio metodu pagaminti PE-Xa vamzdžiai yra labai vertinami projektuotojų ir specialistų dėl didelio jų mechaninio stabilumo ir ypač dėl puikaus atsparumo chemikalams ir korozijai. „Uponor“ PE-X vamzdžių sėkmė yra glaudžiai susijusi su išaugusiu grindinio šildymo populiarumu. Dėl PE-X vamzdžių naudojimo šis šildymo būdas tapo pačiu ekonomiškiausiu.

Kai šie vamzdžiai buvo sukurti ir pirmą kartą pasirodė rinkoje, kai kurie ekspertai į juos žiūrėjo skeptiškai. Tačiau „Wirsbo“ ir Thomas Engel jau septinto  dešimtmečio pabaigoje pademonstravo savo įžvalgumą.

Jie sukūrė technologiją, leidžiančią susiūtąjį polietileną gaminti pramoniniu mastu.

Kontaktai spaudai:

Martynas Enkus

Pardavimų ir rinkodaros vadybininkas

T +370 (5) 2132336

F +370 (5) 2132337

E martynas.enkus@uponor.com

www.uponor.com

Žymės: Vamzdžiai , šildymas , uponor

Alytiškių patirtis su geoterminiu šildymu

Alytiškių patirtis su geoterminiu šildymu

Iš Alytuje esančių beveik 600 daugiabučių geoterminį šildymą, kai panaudojama žemės šiluma, yra įsirengęs vienintelis, esantis miesto centre, Pulko g. 34. Jį valdo bendrija „Šerkšnas“. Alternatyvų šildymą bendrija įsirengė pernai...


Naujos vienvamzdės šildymo sistemos galimybės

Naujos vienvamzdės šildymo sistemos galimybės

Originalų ir gana paprastą sprendimą siūlo Danfoss: sukurtas gaminys, kuris suteikia galimybę taupyti energiją. Straipsnyje apžvelgiamas novatoriškas energijos taupymo sprendimas vieno vamzdžio šildymo sistemoms, naudojant naują produktą AB-QT,...


Penkios priežastys, kodėl šildymui verta rinktis medžio briketus

Penkios priežastys, kodėl šildymui verta rinktis medžio briketus

Kai kurie mūsų sprendimai daro įtaką ne tik mūsų, bet ir aplinkinių gyvenimui. Toks elementarus dalykas kaip kuro pasirinkimas šildymui (elektra, gamtinės dujos, malkos, medžio briketai) yra vienas iš to pavyzdžių. Tik pagalvokite, jei...


Amorfinio metalo juosta – unikali AHT technologija Jūsų šildomoms grindims

Amorfinio metalo juosta – unikali AHT technologija Jūsų šildomoms grindims

AHT ADVANCED HEATING TECHNOLOGIES, LTD АНТ Ltd yra viena iš OPUS Group (Kipras) įmonių grupės narių. Taip pat, šildymo...


Šildymo sprendimai: kaip suderinti šildymą, vėdinimą ir drėgmės palaikymą?

Šildymo sprendimai: kaip suderinti šildymą, vėdinimą ir drėgmės palaikymą? (1)

Siekiate maksimalaus komforto savo namuose? Pirmiausia, būtina, kad patalpų mikroklimatas atitiktų visus reikalavimus. Jie yra išdėstyti LIETUVOS HIGIENOS NORMOSE.


Kaminkrėtys – ne vien pasakų herojus

Kaminkrėtys – ne vien pasakų herojus

Dar visai neseniai kaminkrėtys daugeliui labiau asocijavosi su romantišku, namams laimę nešančiu pasakų herojumi, o ne su konkrečia profesija. Atrodė įprasta, kad už dūmtraukių saugumą atsakingi ugniagesiai. Tačiau, pasirodo, sovietmečiu įvesta...


WARMUP aukštos kokybės šildymo produktai

WARMUP aukštos kokybės šildymo produktai

Warmup yra ne tik grindinio šildymo sistemų tiekėjas, mes taip pat galime pasiūlyti papildomų aukštos kokybės šildymo produktų: Warmup veidrodžių apsaugos nuo rasojimo yra techniškai pažangios, ilgalaikės, saugios ir paprastos naudoti...


Grindinio šildymo privalumai

Grindinio šildymo privalumai

Grindinio šildymo sistemos turi akivaizdžių privalumų lyginant su tradicinėmis centrinio šildymo sistemomis ir jau plačiai naudojamos tiek buitinės, tiek komercinės paskirties objektuose.


ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB
KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB

Krosnelės, židiniai ir krosnys aukšto energinio efektyvumo klasė A+ namams,
malkinės, židinių įrankiai ir aksesuarai...

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre