Rugpjūčio 15d. Šeštadienis

Daugiau kaip 80 kartų aplink Žemės rutulį

2012 Rugsėjo 25d.
Peržiūrų skaičius: 37108
Daugiau kaip 80 kartų aplink Žemės rutulį

„Uponor PE-X“ vamzdžiai: 40 sėkmės metų

„Uponor PE-X“ vamzdžių sėkmės istorija ypatinga. Pirmuosius vamzdžius iš aukštu slėgiu susiūtojo polietileno prieš 40 metų pristatė Švedijos bendrovė „WirsboBruks AB“. „Uponor“ 1988 metais įsigijo „Wirsboin“ ir per pastaruosius 40 metų pagamino PE-X vamzdžių daugiau kaip 3,3 milijardų metrų. Tokio kiekio užtektų 82,5 karto apjuosti Žemės rutulį. Kasmet visame pasaulyje šių universalių vamzdžių sunaudojama apie 200 milijonų metrų.

„Uponor PE-X“ vamzdžiai tapo aukštu slėgiu susiūtojo polietileno vamzdžių sinonimu. Šio tipo vamzdžiai dabar gaminami pasaulyje didžiausiais kiekiais. Jie yra itin ekonomiški montavimo sąnaudų atžvilgiu ir daro tik labai mažą poveikį aplinkai. Viso vamzdžių gyvavimo ciklo (nuo pagaminimo iki utilizavimo) CO2 emisijos yra perpus mažesnės nei atitinkamų varinių vamzdžių.

„Uponor“ PE-Xa vamzdžiai naudojami daugiau kaip 60 šalių šildymo ir vėsinimo bei geriamojo vandens tiekimo sistemose. Šiuo metu jie jau naudojami ir kaip dujų vamzdžiai bei geoterminėse ir sprinklerių sistemose.

„Uponor“ PE-X vamzdžiai yra labai paklausūs dėl didelio jų patogumo – su jais lengva dirbti ir jie ilgai tarnauja (tai yra patvirtinusios nepriklausomos institucijos). Dėl unikalaus gamybos proceso šie vamzdžiai yra ne tik labai atsparūs smūgiams, bet ir lankstūs žemose temperatūrose bei išlaiko savo matmenis aukštose temperatūrose.

Gaminant vamzdžius, polietileno makromolekulės susiuvamos naudojant 10 000 barų slėgį ir aukštą temperatūrą. Susiuvimo procesas apsaugo vamzdį, ypač nuo mechaninių apkrovų. Tyrimai rodo, kad iki 15% sienelės storio įpjovos neturi įtakos ilgalaikiam vamzdžio stabilumui. „Uponor“ PE-X vamzdžių laiko iki plyšimo priklausomybė yra tiesinė, o susiūtojo polietileno vamzdžių PE-HD – ne. Pagal EN ISO 15875-2:2003 standartą atlikti bandymai parodė, kad „Uponor“ PE-Xa vamzdžių tarnavimo laikas yra 100 metų.

Engelio metodu pagaminti PE-Xa vamzdžiai yra labai vertinami projektuotojų ir specialistų dėl didelio jų mechaninio stabilumo ir ypač dėl puikaus atsparumo chemikalams ir korozijai. „Uponor“ PE-X vamzdžių sėkmė yra glaudžiai susijusi su išaugusiu grindinio šildymo populiarumu. Dėl PE-X vamzdžių naudojimo šis šildymo būdas tapo pačiu ekonomiškiausiu.

Kai šie vamzdžiai buvo sukurti ir pirmą kartą pasirodė rinkoje, kai kurie ekspertai į juos žiūrėjo skeptiškai. Tačiau „Wirsbo“ ir Thomas Engel jau septinto  dešimtmečio pabaigoje pademonstravo savo įžvalgumą.

Jie sukūrė technologiją, leidžiančią susiūtąjį polietileną gaminti pramoniniu mastu.

Kontaktai spaudai:

Martynas Enkus

Pardavimų ir rinkodaros vadybininkas

T +370 (5) 2132336

F +370 (5) 2132337

E martynas.enkus@uponor.com

www.uponor.com

Žymės: Vamzdžiai , šildymas , uponor

Ištikimi židinio palydovai

Ištikimi židinio palydovai

Kad židinio ugnis linksmai pleventų, jai reikia pagelbėti... Vieni židinio aksesuarai būtini ugniai įkurti, kiti – jai prižiūrėti, treti – ugniakurui parengti, ketvirti – židiniui papuošti ir atkreipti į jį dėmesį. Kadaise juos...


Kas tai patogi kambario temperatūra?

Kas tai patogi kambario temperatūra?

“Patogios temperatūros“ jausmas susijęs su kūno galimybe atsikratyti energija, kurią jis pats pasigamina. Jeigu kalbame apie normalias sąlygas veiklai, tai galima sakyti kad “patogi temperatūra” siekia apytiksliai +20oC....


Orinis šildymas

Orinis šildymas

Energijos kaštai pastatų šildymui kasmet sistemingai auga. Natūralu, tai veda prie ekonomiškumą didinančių medžiagų ir naujųjų technologijų naudojimo. Apšiltiname sienas, pastoges ir grindis, t.t. Iš vienos pusės – gauname mažesnes šildymo...


Energijos taupymas

Energijos taupymas

Termostatu sumažinkite patalpų temperatūrą. Sumažinus 1° C galima sutaupyti apie 5 % šildymo išlaidų, švarus šildymo katilas ir jo dūmtraukis mažina išlaidas kurui, per daug nepridėkite malkų į katilą, nes dėl oro trūkumo aplink malkas, jos...


Kas geriau anglys ar malkos?

Kas geriau anglys ar malkos?

Šaltasis metų sezonas kelia rūpesčius dėl kainų, todėl daugiabučių ir nuosavų namų gyventojai žiemą stengiasi taupyti. Neretai žmogus, išsikeldamas gyventi iš buto į namą nenumano, kokia kuro rūšis jam labiausiai tinkama. Ruošiantis namuose...


Dujinis šildymas nekenkia aplinkai ir tarnauja žmogui

Dujinis šildymas nekenkia aplinkai ir tarnauja žmogui

Šaltuoju metu opiausia apkalbų tema tampa – šildymo sąskaitos. Ir tai galioja tiek gyvenantiems butuose, kas mėnesį mokantiems pateiktą sumą, tiek gyvenantiems nuosavuose namuose, skaičiuojantiems kiekvieną įmestą malką, briketą ar anglių...


Spindulinis šildymas patalpų šildymui ir vėsinimui

Spindulinis šildymas patalpų šildymui ir vėsinimui

Spindulinis šildymas energijos vartojimo atžvilgiu pats efektyviausias būdas sukurti komfortišką aplinką. Jau įprasta, kad grindų šildymas – standartinis buities patogumas, tačiau ne visada įmanoma įrengti šildomas grindis, kai, pavyzdžiui,...


Plytinis kaminas šiandien – tik muziejaus eksponatas

Plytinis kaminas šiandien – tik muziejaus eksponatas

Sparčiai besivystanti statybinių medžiagų ir technologijų rinka šiandien, statant ir renovuojant būstus, leidžia taikyti pažangiausias priemones, užtikrinančias funkcionalumą, komfortą ir, kas svarbiausia – saugumą. Tačiau, kad ir kaip būtų...


E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.