Rugpjūčio 22d. Ketvirtadienis

Daugiau kaip 80 kartų aplink Žemės rutulį

2012 Rugsėjo 25d.
Peržiūrų skaičius: 37108
Daugiau kaip 80 kartų aplink Žemės rutulį

„Uponor PE-X“ vamzdžiai: 40 sėkmės metų

„Uponor PE-X“ vamzdžių sėkmės istorija ypatinga. Pirmuosius vamzdžius iš aukštu slėgiu susiūtojo polietileno prieš 40 metų pristatė Švedijos bendrovė „WirsboBruks AB“. „Uponor“ 1988 metais įsigijo „Wirsboin“ ir per pastaruosius 40 metų pagamino PE-X vamzdžių daugiau kaip 3,3 milijardų metrų. Tokio kiekio užtektų 82,5 karto apjuosti Žemės rutulį. Kasmet visame pasaulyje šių universalių vamzdžių sunaudojama apie 200 milijonų metrų.

„Uponor PE-X“ vamzdžiai tapo aukštu slėgiu susiūtojo polietileno vamzdžių sinonimu. Šio tipo vamzdžiai dabar gaminami pasaulyje didžiausiais kiekiais. Jie yra itin ekonomiški montavimo sąnaudų atžvilgiu ir daro tik labai mažą poveikį aplinkai. Viso vamzdžių gyvavimo ciklo (nuo pagaminimo iki utilizavimo) CO2 emisijos yra perpus mažesnės nei atitinkamų varinių vamzdžių.

„Uponor“ PE-Xa vamzdžiai naudojami daugiau kaip 60 šalių šildymo ir vėsinimo bei geriamojo vandens tiekimo sistemose. Šiuo metu jie jau naudojami ir kaip dujų vamzdžiai bei geoterminėse ir sprinklerių sistemose.

„Uponor“ PE-X vamzdžiai yra labai paklausūs dėl didelio jų patogumo – su jais lengva dirbti ir jie ilgai tarnauja (tai yra patvirtinusios nepriklausomos institucijos). Dėl unikalaus gamybos proceso šie vamzdžiai yra ne tik labai atsparūs smūgiams, bet ir lankstūs žemose temperatūrose bei išlaiko savo matmenis aukštose temperatūrose.

Gaminant vamzdžius, polietileno makromolekulės susiuvamos naudojant 10 000 barų slėgį ir aukštą temperatūrą. Susiuvimo procesas apsaugo vamzdį, ypač nuo mechaninių apkrovų. Tyrimai rodo, kad iki 15% sienelės storio įpjovos neturi įtakos ilgalaikiam vamzdžio stabilumui. „Uponor“ PE-X vamzdžių laiko iki plyšimo priklausomybė yra tiesinė, o susiūtojo polietileno vamzdžių PE-HD – ne. Pagal EN ISO 15875-2:2003 standartą atlikti bandymai parodė, kad „Uponor“ PE-Xa vamzdžių tarnavimo laikas yra 100 metų.

Engelio metodu pagaminti PE-Xa vamzdžiai yra labai vertinami projektuotojų ir specialistų dėl didelio jų mechaninio stabilumo ir ypač dėl puikaus atsparumo chemikalams ir korozijai. „Uponor“ PE-X vamzdžių sėkmė yra glaudžiai susijusi su išaugusiu grindinio šildymo populiarumu. Dėl PE-X vamzdžių naudojimo šis šildymo būdas tapo pačiu ekonomiškiausiu.

Kai šie vamzdžiai buvo sukurti ir pirmą kartą pasirodė rinkoje, kai kurie ekspertai į juos žiūrėjo skeptiškai. Tačiau „Wirsbo“ ir Thomas Engel jau septinto  dešimtmečio pabaigoje pademonstravo savo įžvalgumą.

Jie sukūrė technologiją, leidžiančią susiūtąjį polietileną gaminti pramoniniu mastu.

Kontaktai spaudai:

Martynas Enkus

Pardavimų ir rinkodaros vadybininkas

T +370 (5) 2132336

F +370 (5) 2132337

E martynas.enkus@uponor.com

www.uponor.com

Žymės: Vamzdžiai , šildymas , uponor

Savamokslis entuziastas seną televizorių pavertė +2000°F saulės krosnimi

Savamokslis entuziastas seną televizorių pavertė +2000°F saulės krosnimi

Ar galima saulės spinduliais lydyti monetas, pradeginti skylę betone, per kelias sekundes užvirinti vandenį ar per tiek pat laiko pelenais paversti medinę lentą? Galima, jei turite nebenaudojamą plačiaekranį projekcinį televizorių – prireiks...


Dūmtraukių renovacijos orientyrai

Dūmtraukių renovacijos orientyrai

Atsižvelgiant į statybos objektų specifi ką, juose įrengiamos kaminų sistemos skirstomos į naujai statybai, senų pastatų restauravimui ir renovavimui skirtus sprendimus. Pasenę, blogos būklės, nebetinkami naudoti dūmtraukiai – viena opiausių...


Šiluma ir jaukuma kieme, terasoje arba balkone pavasarį

Šiluma ir jaukuma kieme, terasoje arba balkone pavasarį

Visą šaltąjį laikotarpį kalbėjome su Jumis apie šilumą ir jaukumą namuose. Tačiau sprogstant pirmiesiems pumpurams norisi vis daugiau laiko praleisti gryname ore, kur vis dar nėra taip šilta, kaip atrodo žiūrint pro langą. Pirmasis mūsų patarimas...


ABC arba nuo ko pradėti židinio įrengimą

ABC arba nuo ko pradėti židinio įrengimą

Dažniausiai gyvenime būna taip – užsimanome vieno ar kito dalyko, bet didžiausias „pagalys ratuose“ būna tai, kad nežinome nuo ko pradėti. Klausimų daug, atsakymų mažai, neaišku, ko pirmiau imtis. Panašiai yra ir pradėjus ieškoti...


Grindų šildymas geriausias ervioms patalpoms

Grindų šildymas geriausias ervioms patalpoms

Šis šildymo būdas sėkmingai naudojamas visuomeniniuose pastatuose, ligoninėse, darželiuose, komercinėse patalpose, salėse, bažnyčiose, lėktuvų angaruose, taip pat erdviose gyvenamosiose patalpose.


Besibaigiant šildymo sezonui lietuviai vis labiau domisi alternatyviomis šildymo sistemomis

Besibaigiant šildymo sezonui lietuviai vis labiau domisi alternatyviomis šildymo sistemomis

Tik aštuntadaliui Lietuvos gyventojų nerūpi, kokia šildymo sistema įrengta jų įsigyjamame būste – rodo šių metų vasario mėnesio duomenys. Kuomet dar prieš prasidedant šildymo sezonui , 2011 m. rugsėjį, taip teigė net ketvirtadalis apklaustų...


Atviro tipo židiniai atiduoda tik 15-20 procentų šilumos

Atviro tipo židiniai atiduoda tik 15-20 procentų šilumos

Keičiantis orui, krentant slegiuj į patalpas patenka dūmai. Kas populiaresni ir efektyvesni uždaro tipo židiniai. Jų naudingumo koeficientas - 70-85 procentai. Degimo laikas - 6-14 valandų. Namuose įsirengusieji uždaro tipo židinius tvirtina,...


Termovizija - Jūsų namo ligų diagnostika

Termovizija - Jūsų namo ligų diagnostika

Pristatomas būdas pastato šiltinimo defektams nustatyti – termovizinė diagnostika, padedanti nustatyti problematiškas statinio vietas bei gelbstinti priimant sprendimus dėl renovacijos ar būsto įsigijimo.


Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Visakasnamams.lt
Visakasnamams.lt

Viskasnamams.lt - elektroninė šildymo įrangos parduotuvė

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia