Spalio 21d. Ketvirtadienis

Sveikos ir taisyklingos pirties ypatumai

2013 Spalio 23d.
Peržiūrų skaičius: 33896
Sveikos ir taisyklingos pirties ypatumai

Pirmiausia, norint įsirengti sveiką pirtį, reikėtų pasikonsultuoti su tikrais pirties specialistais, kurie Jus supažindintų su pirtims tinkama mediena, įranga, įvairiomis įrengimo subtilybėmis ir niuansais. Tai labai svarbu norint išvengti didelių klaidų, kurioms ištaisyti iššvaistoma daug laiko ir pinigų. Pirčių specialistai Jums patars kaip geriau įsirengti pirtį bei pasiūlys optimaliausią spendimą.

Štai Jums svarbiausi patarimai įsirengiant pirtį:

 • Tinkamai paskaičiuoti pirties krosnelės galingumą jūsų pirčiai, nes nuo pirties dydžio priklauso reikalingas krosnelės galingumas. Tik tinkamai paskaičiavę krosnelės galingumą, galėsite pirtyje užtikrinti optimalią temperatūrą bei garų kiekį. Tai suteiks komforto jausmą ne tik pirtinantis, bet ir atliekant įvairias pirties procedūras.
 • Svarbu tinkamai išsirinkti pirties apdailos lentelentes. Vienos iš labiausiai mėgiamų - liepos, bet taip pat populiarumą išlaiko ir juodalksnio bei drebulės pirties dailylentės. Kuo dailylentės storesnės – tuo geresnės pirties savybės atsiskleidžia pirtinantis, o įkaitusi pirties mediena skleidžia daugiau malonaus medžio aromato.
 • Dailylentes patogiau kalti vertikaliai, bet horizontalias apatines dai­lylentes daug lengviau pakeisti, kai sie­nos apačia pradeda tamsėti nuo drėgmės. Taip pat norint apsisaugoti nuo pelijančių ir tamsėjančių dailylenčių pirties sienos apačioje ar viršuje, reikia būtinai nepamiršti palikti tarpą tarp folijos ir dailylenčių. Tarpas tarp folijos ir dailylenčių leidžia vykti oro cirkuliacijai, kuri neleidžia kauptis drėgmei po dailylentėmis ir apsaugo dailylentes nuo pelėsio. Taip turėsite švarią ir tvarkingą pirtį.
 • Taip pat labai svarbu šiltinant pirties sienas naudoti akmens vatą, o ne putų polistireną.

Plačiau apie gultus ir jų montavimą:

 • Tinkamiausia  ir populiariausia mediena gultams – liepa, juodalsknis bei drebulė, rečiau naudojamas abachi, kedras, kurie daugiau tapę prabangos dalimi, negu vertinami savo naudingosiomis savybėmis.
 • Pirties procedūroms per kurias daugiau sedima, tinkamesni gultai tie, kurie yra įrengiami aukščiau nei tie , kurie skirti gulėjimui. Taip daroma tam, kad užtikrintumėte tolygesnę temperatūrą pirtininkui sėdint, kad  karštis tolygiai veiktų visą kūną nuo galvos iki kojų galiukų. Tai galite įgyvendinti įrengdami gultus tokiame aukštyje, kad pirtininkų kojos būtų aukščiau pirties krosnelės akmenų linijos.
 • Pirties procedūroms per kurias daugiau gulima, tinkamesni gultai tie, kurie įrengti žemiau ir yra platesni nei sėdimose vietose. Parinimasis vantomis yra neatsiejama lietuviškos pirties dalis, todėl vanojančiajam pirtininkui turi būti patogu stovėti, pasiekti vantas ar užpilti vandens ant akmenų. Visa tai turi būti ranka pasiekiama, todėl viršutinis gultas turi būti patogiame aukštyje, kad vanojančiam butų patogu atlikti pirties procedūras.

Kiti patarimai:

 • Pirties termometrą reikėtų tvirtinti ant priešingoje pusėje esančios sienos negu yra krosnelė, virš viršutinio gulto, sėdinčio žmogaus galvos lygyje.
 • Pirties dailylentės bei gultai impregnuoti pirties aliejumi šiek tiek patamsėja. Ir galite nesibaiminti dėl kvapo -  aliejus kvapo neskleidžia.
 • Tam, kad užtikrintumėte krosnelės elementų ilgaamžiškumą, turite pasistengti, jog vyktų gera oro cirkuliacija tarp elektrinės krosnelės akmenų. Na o akmens tinkamumą pirčiai galima nustatyti, įkaitintą akmenį įmetant į kibirą vandens. Atvėsus akmeniui, padaužius plaktuku, jo garsas turėtų būti duslus ir akmuo turėtų neskilti. Jeigu akmuo pradeda skilti, reiškiasi, jog jis yra netinkamas pirčiai. Patariame pilti šiltą vandenį ant akmenų, kad jie neskilinėtų ir būtų ilgaamžiškesni.
 • Nepatariame pilti didelio kiekio vandens ant krosnelėje esančių akmenų, nes jei vanduo staigiai nepakyla garo pavidalu, tai neišgaravęs vanduo laša ant metalinių kaitinimo elementų.
 • Jei pirtyje statote elektrinę krosnelę, būtina ją prieš naudojant  pora kartų  iškaitinti, nes elektrinių krosnelių tenai yra aliejuoti. Tik tada krosnelė yra pilnai paruošiama ir tinkama pirmam pirtinimuisi.
 • Taip pat prieš pradedant naudotis pirtimi, patartume Jums pasikviesti pirties procedūrų specialistą-pirtininką, kuris parodytų, apmokytų Jus kaip teisingai ir sveikai naudotis pirtimi. Tuomet pirtis pateisins visus Jūsų lūkesčius.

Pabuvimas pirtyje - tai nėra tikslas vien tiktai atsigulus ant gulto išprakaituoti, tai tam tikras ritualas, kurio laikantis, pirtis suteiks Jums jėgų ir džiaugsmo.

www.esauna.lt

Medienos požymiai ir savybės

Medienos požymiai ir savybės

Mediena – tai natūrali medžiaga, kurią itin vertina kokybę bei ilgaamžiškumą mėgstantys žmonės. Trumpai ir tiksliai išsireiškiant, medienos prigimtinės savybės yra išskirtinės. Taigi, verta atidžiau pasidomėti šiomis ypatybėmis. Galima...


Mediena, ką verta žinoti

Mediena, ką verta žinoti (1)

Medienos gebėjimo išsilaikyti laikotarpis nesupūvant ir nesuyrant yra vadinamas patvarumu. Patvarumas priklauso nuo medienos eksploatavimo sąlygų ir nuo medžio rūšies. Sausose, gerai vėdinamose patalpose labai ilgai išsilaiko bet kokios rūšies...


Vlatausa, UAB skelbimos naujienos!

Vlatausa, UAB skelbimos naujienos!

Naturalaus maumedžio apdailos elementai. Kaina nuo 23.50 EUR/m2 Maumedžio pjautiniai pleištiniai gontai. Įvairių išmatavimų. 1m2 trimis sluoksniais dengtų kontų kaina kaina nuo 25 EUR. Piautos drebulės čerpės sienoms ir stogams, vieno poko m2...


Deginta mediena: svarbiausi klausimai bei atsakymai

Deginta mediena: svarbiausi klausimai bei atsakymai

Jei reikėtų įvardinti, kiek pasirinkimų šiandien mums siūlo statybų sfera, tai skaičius būtų iš tiesų labai solidus. Kai galimybių tiek daug, nieko keista, kad pasirinkti gali būti ne taip jau ir lengva. Vis dėlto, jei žinosite atsakymus į...


Mitai apie rąstinius namus

Mitai apie rąstinius namus (1)

Lietuvių liaudis mėgsta pasakymą, kad vyras per savo gyvenimą turi užaugint sūnų, pasodinti medį ir pastatyti namą. Būtent mediniuose ar rąstiniuose namuose ilgą laiką gyveno mūsų protėviai. Tiesa, besikeičiančios gyvenimo sąlygos lėmė, kad...


Džiovintos medienos savybės, privalumai, patarimai

Džiovintos medienos savybės, privalumai, patarimai

Šviežiai kirsta ar pjaustyta mediena yra tik žaliava ir tik džiovinta mediena pasidaro vertinga konstrukcine medžiaga. Mediena turi būti džiovinama iki taip vadinamo pusiausvyrinio drėgnio, atitinkančio jos eksploatavimo sąlygas, kurias apibūdina...


Pirties gridnų įrengimas

Pirties gridnų įrengimas

Pirties grindims tenka sunkiausios sąlygos: daug drėgmės, vanduo, dideli temperatūros svyravimai žiemą. Paprastos ir patogios yra medinės grindys. O jų ilgaamžiškumą lemia ne tik konstrukcija, bet ir kruopštus įrengimas. Pirtyse daromos dviejų...


Pirčių sienos, tipai

Pirčių sienos, tipai

Pirčių sienos būna įvairios: rąstų, tašų, arbolito (lengvo betono), karkasinės, drėbtinės molio, plytų, panelinės ir kitokios. Tačiau dažniausiai statomos medinės. Kad ir kokio tipo sienos būtų, vidinė jų pusė, ypač saunų, turi būti iš medžio....


Pavėsinės, UAB
Pavėsinės, UAB

UAB „Pavėsinės“ gamina pavėsines, vasarnamius, pirtis ir kitus sodui skirtus gaminius.

Priegolė, UAB
Priegolė, UAB

Rąstinių namų ir pirčių gamyba, statyba. Statyba iš apvalių ir apipjautų mašininio apdirbimo rąstų.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...