Sausio 21d. Ketvirtadienis

Sveikos ir taisyklingos pirties ypatumai

2013 Spalio 23d.
Peržiūrų skaičius: 33896
Sveikos ir taisyklingos pirties ypatumai

Pirmiausia, norint įsirengti sveiką pirtį, reikėtų pasikonsultuoti su tikrais pirties specialistais, kurie Jus supažindintų su pirtims tinkama mediena, įranga, įvairiomis įrengimo subtilybėmis ir niuansais. Tai labai svarbu norint išvengti didelių klaidų, kurioms ištaisyti iššvaistoma daug laiko ir pinigų. Pirčių specialistai Jums patars kaip geriau įsirengti pirtį bei pasiūlys optimaliausią spendimą.

Štai Jums svarbiausi patarimai įsirengiant pirtį:

 • Tinkamai paskaičiuoti pirties krosnelės galingumą jūsų pirčiai, nes nuo pirties dydžio priklauso reikalingas krosnelės galingumas. Tik tinkamai paskaičiavę krosnelės galingumą, galėsite pirtyje užtikrinti optimalią temperatūrą bei garų kiekį. Tai suteiks komforto jausmą ne tik pirtinantis, bet ir atliekant įvairias pirties procedūras.
 • Svarbu tinkamai išsirinkti pirties apdailos lentelentes. Vienos iš labiausiai mėgiamų - liepos, bet taip pat populiarumą išlaiko ir juodalksnio bei drebulės pirties dailylentės. Kuo dailylentės storesnės – tuo geresnės pirties savybės atsiskleidžia pirtinantis, o įkaitusi pirties mediena skleidžia daugiau malonaus medžio aromato.
 • Dailylentes patogiau kalti vertikaliai, bet horizontalias apatines dai­lylentes daug lengviau pakeisti, kai sie­nos apačia pradeda tamsėti nuo drėgmės. Taip pat norint apsisaugoti nuo pelijančių ir tamsėjančių dailylenčių pirties sienos apačioje ar viršuje, reikia būtinai nepamiršti palikti tarpą tarp folijos ir dailylenčių. Tarpas tarp folijos ir dailylenčių leidžia vykti oro cirkuliacijai, kuri neleidžia kauptis drėgmei po dailylentėmis ir apsaugo dailylentes nuo pelėsio. Taip turėsite švarią ir tvarkingą pirtį.
 • Taip pat labai svarbu šiltinant pirties sienas naudoti akmens vatą, o ne putų polistireną.

Plačiau apie gultus ir jų montavimą:

 • Tinkamiausia  ir populiariausia mediena gultams – liepa, juodalsknis bei drebulė, rečiau naudojamas abachi, kedras, kurie daugiau tapę prabangos dalimi, negu vertinami savo naudingosiomis savybėmis.
 • Pirties procedūroms per kurias daugiau sedima, tinkamesni gultai tie, kurie yra įrengiami aukščiau nei tie , kurie skirti gulėjimui. Taip daroma tam, kad užtikrintumėte tolygesnę temperatūrą pirtininkui sėdint, kad  karštis tolygiai veiktų visą kūną nuo galvos iki kojų galiukų. Tai galite įgyvendinti įrengdami gultus tokiame aukštyje, kad pirtininkų kojos būtų aukščiau pirties krosnelės akmenų linijos.
 • Pirties procedūroms per kurias daugiau gulima, tinkamesni gultai tie, kurie įrengti žemiau ir yra platesni nei sėdimose vietose. Parinimasis vantomis yra neatsiejama lietuviškos pirties dalis, todėl vanojančiajam pirtininkui turi būti patogu stovėti, pasiekti vantas ar užpilti vandens ant akmenų. Visa tai turi būti ranka pasiekiama, todėl viršutinis gultas turi būti patogiame aukštyje, kad vanojančiam butų patogu atlikti pirties procedūras.

Kiti patarimai:

 • Pirties termometrą reikėtų tvirtinti ant priešingoje pusėje esančios sienos negu yra krosnelė, virš viršutinio gulto, sėdinčio žmogaus galvos lygyje.
 • Pirties dailylentės bei gultai impregnuoti pirties aliejumi šiek tiek patamsėja. Ir galite nesibaiminti dėl kvapo -  aliejus kvapo neskleidžia.
 • Tam, kad užtikrintumėte krosnelės elementų ilgaamžiškumą, turite pasistengti, jog vyktų gera oro cirkuliacija tarp elektrinės krosnelės akmenų. Na o akmens tinkamumą pirčiai galima nustatyti, įkaitintą akmenį įmetant į kibirą vandens. Atvėsus akmeniui, padaužius plaktuku, jo garsas turėtų būti duslus ir akmuo turėtų neskilti. Jeigu akmuo pradeda skilti, reiškiasi, jog jis yra netinkamas pirčiai. Patariame pilti šiltą vandenį ant akmenų, kad jie neskilinėtų ir būtų ilgaamžiškesni.
 • Nepatariame pilti didelio kiekio vandens ant krosnelėje esančių akmenų, nes jei vanduo staigiai nepakyla garo pavidalu, tai neišgaravęs vanduo laša ant metalinių kaitinimo elementų.
 • Jei pirtyje statote elektrinę krosnelę, būtina ją prieš naudojant  pora kartų  iškaitinti, nes elektrinių krosnelių tenai yra aliejuoti. Tik tada krosnelė yra pilnai paruošiama ir tinkama pirmam pirtinimuisi.
 • Taip pat prieš pradedant naudotis pirtimi, patartume Jums pasikviesti pirties procedūrų specialistą-pirtininką, kuris parodytų, apmokytų Jus kaip teisingai ir sveikai naudotis pirtimi. Tuomet pirtis pateisins visus Jūsų lūkesčius.

Pabuvimas pirtyje - tai nėra tikslas vien tiktai atsigulus ant gulto išprakaituoti, tai tam tikras ritualas, kurio laikantis, pirtis suteiks Jums jėgų ir džiaugsmo.

www.esauna.lt

Deginta mediena: svarbiausi klausimai bei atsakymai

Deginta mediena: svarbiausi klausimai bei atsakymai

Jei reikėtų įvardinti, kiek pasirinkimų šiandien mums siūlo statybų sfera, tai skaičius būtų iš tiesų labai solidus. Kai galimybių tiek daug, nieko keista, kad pasirinkti gali būti ne taip jau ir lengva. Vis dėlto, jei žinosite atsakymus į...


Įrengti sauną nėra paprasta

Įrengti sauną nėra paprasta

Senas suomių priežodis sako: "Kas pajėgia vienas nueiti iki saunos, tas ištvers ir maudymąsi joje". Kas yra sauna? Trumpai galima atsakyti taip: kaitinimasis saunoje yra dalis sveiko gyvenimo būdo, nes, termiškai ir mechaniškai...


Dirbant su medžiu- saugumas svarbiausia

Dirbant su medžiu- saugumas svarbiausia

Pirmą kartą paėmę į rankas galinga įrankį visada jaučiamės nesaugiai, atsargiai jį vartome apžiūrinėjame ir galiausiai išbandome. Vėliau priprantame prie mums gręsiančio pavojaus ir imamės elgtis neatsargiai. Dėl šios priežasties atliekant su...


Kaip išsirinkti pavėsinę?

Kaip išsirinkti pavėsinę?

Spjaukim į vaizdą už lango, nesvarbu tos gamtos išdaigos, kalendorius sako ką kitą – iki vasaros liko vos keletas savaičių. Gamta, kepsniai, draugai, grynas oras ir pašnekesiai. Aišku, su gamta nesusitarsi, mėgsta ji pokštus iš giedro...


Nėriniai iš ąžuolo

Nėriniai iš ąžuolo

Bubiuose, Šiaulių r., gyvenąs Rimas Navickas kuria baldus iš ąžuolo, bet pats ąžuolo niekada nenukirstų. Tačiau, pasak jo, jei ąžuolą nukirto kiti, tai būtina iš jo gaminti tik tai, kas gražiausia. Neturi pavadinimo ir Rimo medžio apdirbimo...


Medienos savybės

Medienos savybės

Mediena naudojama beveik visose pramonės šakose: iš jos gaminami įvairiausi dirbiniai. Tačiau ne kiekvienas medis viskam tinka. Norinčiam parinkti tinkamiausią medžiagą, reikia būti susipažinusiam su jos fizinėmis ir mechaninėmis savybėmis.


Kanados raudonasis kedras

Kanados raudonasis kedras

Kedras – stabiliausia spygliuočių rūšis. Kanados kedro struktūra yra ilga, tiesi ir grūdėta, todėl mediena nesikraipo, nesiriečia, nenusėda ir nesusitraukia. Kedro mediena yra pripažinta viena tinkamiausių medžiagų lauko struktūrų statybai....


Medienos džiovinimas

Medienos džiovinimas (1)

Medienos drėgnumas turi labai didelę reikšmę jos savybėms. Medienos drėgnumą, lygų 15%, sutarta laikyti normaliu. Lyginant visų kitų medienos fizinių savybių rodiklius, jie perskaičiuojami į šį drėgnumą. Medienos drėgmė yra dvejopa: laisvoji, kuri...


Pavėsinės, UAB
Pavėsinės, UAB

UAB „Pavėsinės“ gamina pavėsines, vasarnamius, pirtis ir kitus sodui skirtus gaminius.

Mediena LT, UAB
Mediena LT, UAB

kokybiški medienos gaminiai, medienos apdirbimas, montavimo paslaugos, medžio masyvo durys ir laiptai, tvirtinimo elementai, darbo rūbai ir pirštinės.

V. Savarausko medienos apdirbimo įmonė
V. Savarausko medienos apdirbimo įmonė

statybinė mediena, medienos apdirbimas, kalibravimas, džiovinimas, obliavimas, antiseptikavimas, malkos, atraižos,

Albruva, UAB
Albruva, UAB

Baldai virtuvei, miegamojo baldai, indaujos, komodos, spintos, stalai restoranams, kavinėms, barams, medžio masyvo baldai namams, verslui

Pilaitės mediena, UAB
Pilaitės mediena, UAB

UAB "Pilaitės mediena" - jauna, sparčiai plėtojanti veiklą lentpjūvė, pačiame Vilniaus mieste, Pilaitės mikrorajone, pjauna ir parduoda kokybiškus medienos gaminius

Priegolė, UAB
Priegolė, UAB

Rąstinių namų ir pirčių gamyba, statyba. Statyba iš apvalių ir apipjautų mašininio apdirbimo rąstų.

Ekorenka, UAB
Ekorenka, UAB

Karkasiniai namai, pavėsinės, pirtys ir jų įrengimas, židiniai, terasos, voljerai, malkinės

Bakūžė Lt, UAB
Bakūžė Lt, UAB

Karkasiniai ir skydiniai namai

Medžio istorijos
Medžio istorijos

Gaminame įvairius baldus (lovas, komodas, stalus, lentynas, spinteles ir kt.) pagal Jūsų pageidavimus. Darome mielas skulkmenas Jūsų namams : medines tortines, dubenėlius, pjaustymo lenteles, serviravimo padėklus ir kitus mielus niekučius.

Kagrė, UAB
Kagrė, UAB

Tvorų, vartų, kalviškų dirbinių, laiptų, metalo konstrukcijų, lauko baldų, stalių gaminių gamyba.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.