Rugsėjo 27d. Sekmadienis

Sveikos ir taisyklingos pirties ypatumai

2013 Spalio 23d.
Peržiūrų skaičius: 33896
Sveikos ir taisyklingos pirties ypatumai

Pirmiausia, norint įsirengti sveiką pirtį, reikėtų pasikonsultuoti su tikrais pirties specialistais, kurie Jus supažindintų su pirtims tinkama mediena, įranga, įvairiomis įrengimo subtilybėmis ir niuansais. Tai labai svarbu norint išvengti didelių klaidų, kurioms ištaisyti iššvaistoma daug laiko ir pinigų. Pirčių specialistai Jums patars kaip geriau įsirengti pirtį bei pasiūlys optimaliausią spendimą.

Štai Jums svarbiausi patarimai įsirengiant pirtį:

 • Tinkamai paskaičiuoti pirties krosnelės galingumą jūsų pirčiai, nes nuo pirties dydžio priklauso reikalingas krosnelės galingumas. Tik tinkamai paskaičiavę krosnelės galingumą, galėsite pirtyje užtikrinti optimalią temperatūrą bei garų kiekį. Tai suteiks komforto jausmą ne tik pirtinantis, bet ir atliekant įvairias pirties procedūras.
 • Svarbu tinkamai išsirinkti pirties apdailos lentelentes. Vienos iš labiausiai mėgiamų - liepos, bet taip pat populiarumą išlaiko ir juodalksnio bei drebulės pirties dailylentės. Kuo dailylentės storesnės – tuo geresnės pirties savybės atsiskleidžia pirtinantis, o įkaitusi pirties mediena skleidžia daugiau malonaus medžio aromato.
 • Dailylentes patogiau kalti vertikaliai, bet horizontalias apatines dai­lylentes daug lengviau pakeisti, kai sie­nos apačia pradeda tamsėti nuo drėgmės. Taip pat norint apsisaugoti nuo pelijančių ir tamsėjančių dailylenčių pirties sienos apačioje ar viršuje, reikia būtinai nepamiršti palikti tarpą tarp folijos ir dailylenčių. Tarpas tarp folijos ir dailylenčių leidžia vykti oro cirkuliacijai, kuri neleidžia kauptis drėgmei po dailylentėmis ir apsaugo dailylentes nuo pelėsio. Taip turėsite švarią ir tvarkingą pirtį.
 • Taip pat labai svarbu šiltinant pirties sienas naudoti akmens vatą, o ne putų polistireną.

Plačiau apie gultus ir jų montavimą:

 • Tinkamiausia  ir populiariausia mediena gultams – liepa, juodalsknis bei drebulė, rečiau naudojamas abachi, kedras, kurie daugiau tapę prabangos dalimi, negu vertinami savo naudingosiomis savybėmis.
 • Pirties procedūroms per kurias daugiau sedima, tinkamesni gultai tie, kurie yra įrengiami aukščiau nei tie , kurie skirti gulėjimui. Taip daroma tam, kad užtikrintumėte tolygesnę temperatūrą pirtininkui sėdint, kad  karštis tolygiai veiktų visą kūną nuo galvos iki kojų galiukų. Tai galite įgyvendinti įrengdami gultus tokiame aukštyje, kad pirtininkų kojos būtų aukščiau pirties krosnelės akmenų linijos.
 • Pirties procedūroms per kurias daugiau gulima, tinkamesni gultai tie, kurie įrengti žemiau ir yra platesni nei sėdimose vietose. Parinimasis vantomis yra neatsiejama lietuviškos pirties dalis, todėl vanojančiajam pirtininkui turi būti patogu stovėti, pasiekti vantas ar užpilti vandens ant akmenų. Visa tai turi būti ranka pasiekiama, todėl viršutinis gultas turi būti patogiame aukštyje, kad vanojančiam butų patogu atlikti pirties procedūras.

Kiti patarimai:

 • Pirties termometrą reikėtų tvirtinti ant priešingoje pusėje esančios sienos negu yra krosnelė, virš viršutinio gulto, sėdinčio žmogaus galvos lygyje.
 • Pirties dailylentės bei gultai impregnuoti pirties aliejumi šiek tiek patamsėja. Ir galite nesibaiminti dėl kvapo -  aliejus kvapo neskleidžia.
 • Tam, kad užtikrintumėte krosnelės elementų ilgaamžiškumą, turite pasistengti, jog vyktų gera oro cirkuliacija tarp elektrinės krosnelės akmenų. Na o akmens tinkamumą pirčiai galima nustatyti, įkaitintą akmenį įmetant į kibirą vandens. Atvėsus akmeniui, padaužius plaktuku, jo garsas turėtų būti duslus ir akmuo turėtų neskilti. Jeigu akmuo pradeda skilti, reiškiasi, jog jis yra netinkamas pirčiai. Patariame pilti šiltą vandenį ant akmenų, kad jie neskilinėtų ir būtų ilgaamžiškesni.
 • Nepatariame pilti didelio kiekio vandens ant krosnelėje esančių akmenų, nes jei vanduo staigiai nepakyla garo pavidalu, tai neišgaravęs vanduo laša ant metalinių kaitinimo elementų.
 • Jei pirtyje statote elektrinę krosnelę, būtina ją prieš naudojant  pora kartų  iškaitinti, nes elektrinių krosnelių tenai yra aliejuoti. Tik tada krosnelė yra pilnai paruošiama ir tinkama pirmam pirtinimuisi.
 • Taip pat prieš pradedant naudotis pirtimi, patartume Jums pasikviesti pirties procedūrų specialistą-pirtininką, kuris parodytų, apmokytų Jus kaip teisingai ir sveikai naudotis pirtimi. Tuomet pirtis pateisins visus Jūsų lūkesčius.

Pabuvimas pirtyje - tai nėra tikslas vien tiktai atsigulus ant gulto išprakaituoti, tai tam tikras ritualas, kurio laikantis, pirtis suteiks Jums jėgų ir džiaugsmo.

www.esauna.lt

Medienos požymiai ir savybės

Medienos požymiai ir savybės

Mediena – tai natūrali medžiaga, kurią itin vertina kokybę bei ilgaamžiškumą mėgstantys žmonės. Trumpai ir tiksliai išsireiškiant, medienos prigimtinės savybės yra išskirtinės. Taigi, verta atidžiau pasidomėti šiomis ypatybėmis. Galima...


Pertis ar nesiperti?

Pertis ar nesiperti?

"Kurią dieną periesi, tą dieną nesensti". Kas ir kur sugalvojo šią patarlę – ant pirties plauto ar geriant arbatą, kalvis ar rūmų didikas, – neaišku, tačiau ir nesvarbu. Svarbiau yra tai, kaip tiksliai pastebėta ir trumpai...


Kalibruota mediena

Kalibruota mediena (1)

Kalibruota mediena yra tikslesnio pjūvio nei paprasta pjautinė, nes ji obliuojama keturpusėmis obliavimo staklėmis; Kalibruota mediena labai retai būna nedžiovinta. Kadangi jos ėsmė tikslūs matmenys, o nedžiovinta mediena daugeliu atvejų džiūdama...


Karkasiniai namai

Karkasiniai namai

Karkasiniai namai Lietuvoje dygsta milžinišku tempu, tačiau vis dar yra svarstančių, ar rinktis karkasinį – t.y. medinį namą, ar verčiau tradicinį plytų ar blokų statinį. Pateikiame keletą atsiliepimų, kurie galbūt padės Jums apsispręsti.


Dirbant su medžiu- saugumas svarbiausia

Dirbant su medžiu- saugumas svarbiausia

Pirmą kartą paėmę į rankas galinga įrankį visada jaučiamės nesaugiai, atsargiai jį vartome apžiūrinėjame ir galiausiai išbandome. Vėliau priprantame prie mums gręsiančio pavojaus ir imamės elgtis neatsargiai. Dėl šios priežasties atliekant su...


Laiptų įrengimas

Laiptų įrengimas

Laiptai jau nuo senų senovės buvo Įrengiami statant tvirtoves, šventyklas, pilis. Seniausi ikšiol žinomi laiptai, pastatyti maždaug 6000 m.pr.m.e., buvo aptikti Jeruzalėje. Anglijos, Škotijos ir kai kurių kitų Europos šalių pilyse sraigtinių...


Rąstinių namų dekoravimas

Rąstinių namų dekoravimas

Rąstinio namo dekoravimas yra malonus procesas. Pats namas diktuoja tam tikras sąlygas ir net dekoravimo mene nepatyręs žmogus gali nesunkiai priimti gerus sprendimus ir įsigyti tinkamus rąstiniam namui baldus ar aksesuarus. Tiesa, būna atvejų,...


Medinės pirties statybos ypatumai

Medinės pirties statybos ypatumai

Nedidelės 28 kv. m bendro ploto pirties privalumai - erdvi priepirtis, estetiškas stogas, gamtos užuovėja Statant pirtį svarbu teisingai parinkti tam tikras technines charakteristikas – pagal esamos pirties plotą parenkama tam tikros galios...


Bakūžė Lt, UAB
Bakūžė Lt, UAB

Karkasiniai ir skydiniai namai

Medžio istorijos
Medžio istorijos

Gaminame įvairius baldus (lovas, komodas, stalus, lentynas, spinteles ir kt.) pagal Jūsų pageidavimus. Darome mielas skulkmenas Jūsų namams : medines tortines, dubenėlius, pjaustymo lenteles, serviravimo padėklus ir kitus mielus niekučius.

Albruva, UAB
Albruva, UAB

Baldai virtuvei, miegamojo baldai, indaujos, komodos, spintos, stalai restoranams, kavinėms, barams, medžio masyvo baldai namams, verslui

Ekorenka, UAB
Ekorenka, UAB

Karkasiniai namai, pavėsinės, pirtys ir jų įrengimas, židiniai, terasos, voljerai, malkinės

V. Savarausko medienos apdirbimo įmonė
V. Savarausko medienos apdirbimo įmonė

statybinė mediena, medienos apdirbimas, kalibravimas, džiovinimas, obliavimas, antiseptikavimas, malkos, atraižos,

Priegolė, UAB
Priegolė, UAB

Rąstinių namų ir pirčių gamyba, statyba. Statyba iš apvalių ir apipjautų mašininio apdirbimo rąstų.

Kagrė, UAB
Kagrė, UAB

Tvorų, vartų, kalviškų dirbinių, laiptų, metalo konstrukcijų, lauko baldų, stalių gaminių gamyba.

Mediena LT, UAB
Mediena LT, UAB

kokybiški medienos gaminiai, medienos apdirbimas, montavimo paslaugos, medžio masyvo durys ir laiptai, tvirtinimo elementai, darbo rūbai ir pirštinės.

Pilaitės mediena, UAB
Pilaitės mediena, UAB

UAB "Pilaitės mediena" - jauna, sparčiai plėtojanti veiklą lentpjūvė, pačiame Vilniaus mieste, Pilaitės mikrorajone, pjauna ir parduoda kokybiškus medienos gaminius

Pavėsinės, UAB
Pavėsinės, UAB

UAB „Pavėsinės“ gamina pavėsines, vasarnamius, pirtis ir kitus sodui skirtus gaminius.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos