Spalio 29d. Ketvirtadienis

Langų dizainas ir spalvos - architektūros dalis

2019 Lapkričio 27d.

Daugelio šiuolaikinių pastatų fasadų dominantė ir išskirtinis ženklas - langai. Langai šiuolaikinėje architektūroje turi ypatingą daugiafunkcę reikšmę.

Turbūt niekam nekyla klausimas, kam pastate reikalingi langai. Tai, jog jie be permatomos skaidrios atitvaros turi dar ir kitų praktinių bei estetinių funkcijų, susimąsto nedaugelis, bet intuityviai jaučia kone kiekvienas žmogus.

Kaune buvo įgyvendintas architektų biuro „A. Kančo studija" modernaus gyvenamojo namo projektas.  Jo autorius - garsus Lietuvos architektas, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto docentas Algimantas Kančas. Tarp daugybės jo darbų - įvairių rūšių pastatai ir interjerai: dideli prekybos centrai Vilniuje ir Kaune, gyvenamieji namai, viešieji pastatai, Lietuvos bažnyčios ir koplyčios. Deja, šis projektas buvo vienas paskutiniųjų anapilin išėjusio architekto A. Kančo darbų. Dideli ir sudėtingos konstrukcijos langai tapo namo skiriamuoju ženklu, originaliai paryškinančiu unikalų pastato stilių.

Modernaus gyvenamojo namo langai - išraiškinga architektūros dalis.

Viduje netradiciniai langai funkcionuoja ir kaip interjero detalė, ir kaip visavertis natūralios šviesos šaltinis, pro juos patenka daugiau šviesos ir pailgėja natūralaus apšvietimo laikas.

Pro vitrininius ir viršuje esančius langus į vidų patenka daugiau dienos šviesos, o tamsoje iš vidaus apšviestas namas atrodo itin įdomiai.

Apie langų reikšmę, apibūdindama vieną iš savo kurtų interjerų, architektė ir interjerų dizainerė Justė Žibūdienė sako, jog „kiekvienas langas - tarsi gamtos kadras. Pastato architektūra - vidaus poreikių išraiška. Langai atsiranda pagal gyventojų poreikį. Langas su palange prisėsti, palangė darbastaliui, langas šviesai pagauti".

Langai gali tapti išskirtine tiek eksterjero, tiek interjero dalimi.

Langų, kaip architektūros elementų estetinės išraiškos pavyzdžių galima rasti kone kiekviename šiuolaikiniame pastate. Talentingų architektų dėka jie tampa svarbiomis pastatų architektūros dalimis - įgyja ne tik praktinę reikšmę, bet ir suteikia pastatui charakterį,  papildo architektūrą, tampa pastato dominantėmis ar išskirtiniais bruožais.

Architektūrą papildančiomis, netgi lygiavertėmis priemonėmis gali tapti ne tik langų forma, sudalinimas, pasvirimo kampas, bet ir langų rėmų spalvos.

Spalvotų langų tendencijos ir galimybės

Tradiciniai langų rėmai yra balti, bet šiuolaikiniuose pastatuose ir modernioje architektūroje ima vyrauti pilkos, juodos, natūralios medienos spalvų langų ir durų profiliai.

Šiuolaikinėje architektūroje dominuoja tamsios spalvos langai

„Spalvos, kaip ir medžiagos, naudojamos architektūroje, turi išplaukti iš bendros pastato koncepcijos. Tai nėra savitikslis dalykas tam, kad pastatas būtų gražesnis. Kosmetinės priemonės architektūroje nėra vertybė. Jei iš pastato koncepcijos išplaukia, kad reikalinga viena ar kita spalva, tai reiškia, ji yra reikalinga. Aš mėgstu sakyti, kad, pavyzdžiui, santuokų rūmai galėtų būti rožinės spalvos, nes tai meilės spalva, atitinka turinį. Bet spalvos architektūroje  netaikomos tiesmukiškai.

Žinoma, spalvų naudojimas yra susijęs su tam tikra rizika ir ne visi architektai nori rizikuoti. Daug mažiau rizikos suklysti naudojant monochrominius sprendimus. Man yra žinoma, kad kai kurie Šveicarijos architektai kviečia profesionalius tapytojus, kad jie parinktų fasadams spalvinį sprendimą. Lietuvoje tai būtų per didelė prabanga", - apie spalvų naudojimą fasaduose sako architektas,  prof. dr. Kęstutis Lupeikis.

Spalvoti fasadai žaismingesni, įdomesni, plėtojamiems daugiabučių kvartalams spalvota apdaila ir spalvoti langų rėmai suteikia išskirtinumo, o tamsi langų spalva gali optiškai padidinti langą ir sumažinti vizualinį lango sudalinimo poveikį.

Jeigu pastato koncepcija leidžia naudoti ne tik tradicines langų spalvas, architektai žino, jog langų profilių spalva gali optiškai padidinti langą ir sumažinti lango sudalinimo optinį poveikį, ypač tamsi spalva, nes ji dienos metu labiausiai panaši į stiklų spalvą. Taip pat profilių spalva gali išryškinti lango sudalinimo raštą ir optiškai sumažinti langą (balta, šviesi spalva, nes tokiu atveju ji aiškiai atsiskiria nuo stiklo).

Tačiau tiek užsakovų, tiek projektuotojų dalis, neįsigilinę į šiuolaikinių technologijų galimybes,  baiminasi tamsių ar spalvotų PVC langų profilių dėl spalvų neatsparumo UV spinduliams, blukimo, deformacijų.

Tamsios spalvos langų rėmai atrodo prabangiai.

Unikalus spalvotų langų sprendimas

GEALAN profilių gamintojai temperatūros poveikio, blukimo, deformacijų problemas išsprendė naudodami unikalią  ACRYLCOLORPVC profilių spalvinimo technologiją, kai spalva išgaunama terminio proceso metu, kuomet balto profilio pagrindas su išlydytu spalvotu akrilu suliejamas į vienalytę masę ir ja padengiamas baltas profilio paviršius. Tai reiškia, kad plastikas ne dažomas,  spalva išgaunama įliejant ją į medžiagą. Tokie PVC profiliai, lyginat su tradiciniais dažytais profiliais, yra atsparesni, ilgaamžiškesni, ilgus metus nepraranda naujumo įspūdžio, spalvotas sluoksnis nesilupa ir nešerpetoja, neblunka saulėje.

GEALAN yra vienintelis profilių gamintojas, naudojantis ACRYLCOLOR technologiją langų spalvai išgauti. Dėl savo atsparumo šios technologijos profiliai gali būti alternatyva aliuminiui.

Vizuali šios technologijos langų nauda - video „Spalvoti ACRYLCOLOR langai: unikalios savybės, profilių gamyba ir jų priežiūra"

Spalvotų ACRYLCOLOR technologijos plastikinių langų rėmų paviršinis 0,5 mm akrilo sluoksnis yra tvirtesnis, mažiau įkaista ir geriau saugo langus nuo atmosferos poveikių, šių profilių spalva ilgus metus išlieka nepakitusi. Akrilo paviršius yra visiškai lygus, neporėtas, todėl atstumia dulkes ir nešvarumus, jie tiesiog negali įsiskverbti į medžiagos poras, nes jų paprasčiausiai nėra. Tad šie langai lengvai valomi, visada atrodo kaip nauji, jų paviršius nesibraižo (jei transportuojant, montuojant ar darant apdailą atsiranda įbrėžimų, juos nesunkiai galima nupoliruoti), nesisluoksniuoja ir nesilupa.

Itin populiarūs pilki, antracito spalvos langai,  pilka spalva harmoningai dera su daugeliu fasadų spalvų.

GEALAN PVC profiliai gali būti bet kurios RAL paletės standartinės ar nestandartinė spalvos. Galima metalic profilių spalva, kuri GEALAN profilių spalvų paletėje žymima DB703 - pilka spalva su metalo drožlių fragmentais. Ji vizualiai nesiskiria nuo metalo ir todėl labai tinka ten, kur fasaduose naudojamos metalinės konstrukcijos, kur pagal architektūrinį sumanymą reikalinga aliuminio konstrukcijų imitacija.

Metalinės laikančiosios sijos ir metalo spalvos langų bei durų rėmai.

Daugelis GEALAN langų ir durų profilių sistemų gali būti gaminamos su spalvota akrilo danga, dengiančia gaminius iš išorinės pusės, o vidinė pusė gali būti balta arba laminuojama reikiama spalva.

Spalvotų langų vidinė pusė gali būti laminuojama reikiama spalva, pritaikyta interjerui.

Lietuvoje jau realizuota daugiau nei 100 įvairios paskirties projektų su spalvotais ACRYLCOLOR technologijos langais.

Galimi langų profilių spalvų išgavimo variantai

1. Neprivalėsite atsisakyti puikaus spalvoto ACRYLCOLOR paviršiaus pasirinkimo, jei vidinę lango pusę norėsite padengti dekoratyvine plėvele. 2. Skirtingas dekoravimas iš išorės ir vidaus. Išorinė lango pusė pritaikoma prie fasado, vidinė - prie interjero. 3. Beveik neribotos derinimo  galimybės.

Spalvos nekeičiantys balti langai

Jei pastato eksterjere ir interjere reikalingi išskirtinai balti ir savo baltumą per visą pastato gyvavimo laiką išlaikantys langai bei durys, GEALAN šiam tikslui turi sprendimą - tai natūraliai gamtoje esančios baltos spalvos su pilkšvos užuomina profiliai PERFECT WHITE. Jų spalva atitinka standartinių baltų profilių spalvą, kuri RAL spalvų paletėje pažymėta 9016 numeriu, bet šie profiliai išsiskiria atsparumui įbrėžimams bei neigiamam atmosferos poveikiui.

Balta RAL 9016 profilių spalva dėl vos pilko atspalvio, palyginti su visiškai balta spalva, atrodo šaltesnė ir kartu kuria švaros, prabangos, kokybės bei modernumo įspūdį. RAL 9016 spalva labai plačiai paplitusi kaip standartinė spalva gaminant daugybę statybos produktų, tokių kaip langų ir durų profiliai, langų žaliuzės, vartai ar kiti langų bei durų priedai.

Kadangi GEALAN PERFECT WHITE profilius gamina ACRYLCOLOR technologija, šio gamintojo balti PERFECT  WHITE itin aukštos kokybės, turi absoliučiai lygų paviršių ir yra ilgaamžiškesni nei standartiniai baltos spalvos profiliai. Tuo pačiu tai reiškia, kad tokie balti langų rėmai nekeičia spalvos – laikui bėgant nepagelsta, į juos neįsigeria dulkės, jie lengvai valomi.

ACRYLCOLOR technologijos  GEALAN PERFECT  WHITE langų profiliai lyginami su natūraliu sniego baltumu ir ilgaamžiu šviežumu.

RAL 9016 atspalvio langų ir durų profiliai tinka tiek gyvenamosios paskirties, tiek visuomeninėse patalpose, visada atrodo švariai ir šviežiai. PERFECT  WHITE naudojama ir GEALAN-KUBUS® bei GEALANS 9000 langų ir durų sistemoms.

Galima ACRYLCOLOR PERFECT WHITE naudoti išorinėje lango pusėje, o vidinę pusę palikti baltą arba laminuoti norima spalvota plėvele. Tokiu atveju iš lauko bus visada švariai atrodantys, laikui nepavaldūs langai, o iš vidaus - žaisminga ir su interjeru deranti spalva arba natūralios medienos išvaizda ir jaukumo jausmas.

Tarsi natūralios medienos langai

PVC medžiaga turi puikią savybę, kad ją lengva dengti laminavimo plėvelėmis. Tačiau laminavimo plėvelių būna skirtingų - nuo paprasčiausių blizgių iki imituojančių medieną taip, kad atskirti beveik neįmanoma. GEALAN turi unikalią RealWood laminavimo plėvelę, kuri skiriasi nuo kitų plėvelių: ji mažiau blizgi, tiksliai imituoja medienos raštą ir tekstūrą, liečiant PVC profilius, laminuotus RealWood, jie sukelia medienos pojūtį.

RealWood - tikros medienos išvaizda ir jausmas.

PVC medieną imituojančių langų spalvos ir raštai kopijuoti nuo tikros medienos, plastikinius langus jau galima rinktis iš tikroviškų 6-ių dažytos medienos išvaizdos langų profilių, kurie neturi tikrosios medienos silpnybių, bet turi PVC langų atsparumą ir kitus privalumus.  Nuo šių metų pavasario gaminamos keturios naujos dekoratyvinės natūralaus medžio rašto plėvelės.

RealWood plėveles galima pritaikyti visoms GEALAN sistemoms, taip pat durims, stumdomų langų sistemoms.

Kartais atitinkamo stiliaus architektūrai būtini medienos išvaizdos langai, šiuo atveju dėl savo ilgaamžiškumo ir patvarumo  itin naudingi  medienos imitacijos PVC langai.

Be medienos imitacijos plėvelių GEALAN PVC profiliai gali būti dengiami daugiau nei 70-ia spalvotų laminatų. Laminuoti galima visas be išimties GEALAN langų ir durų sistemas, taip pat ACRYLCOLOR langų ir durų vidinę pusę.

Siauresni profiliai moderniai architektūrai

Langų mada pastaruoju metu vis labiau diktuoja siaurėjančių profilių ir didesnių stiklo plotų poreikį,  kuris atitinka modernią „Mažiau rėmų - daugiau stiklo ir šviesos" tendenciją bei šiuolaikinę architektūrą.

Šiam tikslui GEALAN turi du sprendimus - modernumu išsiskiriančią naująją unikalią GEALAN-KUBUS® langų sistemą arba standartinę GEALAN S 9000 sistemos siauros varčios profilių kombinaciją  GEALAN-LUMAXX.

GEALAN-KUBUS® sistemos profiliai lyginant su standartiniais profiliais daug siauresni - kubo formos profilio matmenys 100x100 mm, langai turi vienodą matomo rėmo plotį, o tai reiškia mažiau plastiko ir didesnį šviesos srautą bei platesnę apžvalgą, vientiso stiklo įspūdį, dėl kurių ir projektuojami dideli langai.

GEALAN-KUBUS® sistemoje dėl iš vidaus sutapdintų rėmo ir varčios plokštumų iš vidaus matoma viena plokštuma, o iš lauko matomas tik rėmas, varčios nesimato. Tai kuria stiklo atitvaros vientisumo įspūdį. (Nuotraukoje: įprastų ir GEALAN-KUBUS® rėmų palyginimas).

Vienodų kraštinių konstrukcijos profiliai yra aiškių linijų, kuria modernų, architektų vadinamą „švarų" stilių, simetriją, artimą aliuminio konstrukcijoms, kurių kartais vengiama dėl prastesnių šilumos izoliacijos rodiklių.

Dėl vienodo 100 mm profilių pločio rėmo-varčios derinyje ir statramstyje visos rėmo dalys turi tokį pat matomą rėmo plotį. Tai sudaro elegantiškai tvarkingą simetriją, aiškias linijas, kurios yra neatskiriamos nuo šiuolaikinės architektūros stilistikos.

Tam pačiam tikslui - „Mažiau rėmų, daugiau stiklo ir šviesos", GEALAN turi ant standartinės GEALAN S 9000 sistemos platformos sukurtą profilių kombinaciją GEALAN-LUMAXX. Šios sistemos profiliai siauresni (standartinių profilių plotis apie 116-118 mm, o GEALAN-LUMAXX - tik 103 mm, judančio statramsčio srityje galima pasiekti viso labo 106 mm).

GEALAN profilių gamintojai, atliepdami šiuolaikinės architektūros poreikius, savo technologijomis bei dizaino sprendimais pažengė tikrai labai toli - langų ir durų sistemose yra daugiau stiklo, daugiau šviesos ir spalvų. Ir, kas svarbiausia, visa tai pasiekiama naudojant visiems prieinamą medžiagą - PVC profilius.

Daugiau informacijos apie spalvotų PVC langų sprendimus bei GEALAN langų ir durų konstrukcijų gamintojus Lietuvoje rasite www.gealan.lt/gamintojai


Parengta pagal UAB „GEALAN BALTIC" informaciją, GEALAN archyvo nuotraukos

Kaip reikėtų rinktis langus?

Kaip reikėtų rinktis langus?

Jūsų name ar bute langai taip susidėvėjo, kad remontuoti jų jau neapsimoka? Statotės naują namą ar rekonstruojate butą ir jums reikalingi nauji langai? Iškyla klausimas nuo ko pradėti, kaip teisingai pasirinkti gerus langus? Keli patarimai kaip...


GENEO® – sėkmingai startavusio Lietuvos rinkoje pilnai armuoto langų profilio iš aukštos technologijos medžiagos RAU-FIPRO® - paletėje atsirado keletas NAUJOVIŲ

GENEO® – sėkmingai startavusio Lietuvos rinkoje pilnai armuoto langų profilio iš aukštos technologijos medžiagos RAU-FIPRO® - paletėje atsirado keletas NAUJOVIŲ

Iš pluošto junginių medžiagos Rau-Fipro pagamintas profilis „Geneo“ ypatingai sulaiko šilumą. 86mm pločio profilis 80-90 procentų atvejų yra naudojamas be plieno armuotės: šilumos tiltai, susidarantys dėl įprastai naudojamų metalo...


Skandinaviško tipo klijuotos medienos langai

Skandinaviško tipo klijuotos medienos langai

Tai į išorę atsidarantys, išskirtinio dizaino ir varstymo tipų jaukūs mediniai langai, ypač pamėgti sodybose bei modernių namų statybose. Jų privalumas - esant vėjuotam orui varčia dar geriau prispaudžiama prie rėmo ir taip didėja sandarumas.


GENEO® – puikus energijos taupymas

GENEO® – puikus energijos taupymas

GENEO® – 2012 metais Lietuvoje parduota daugiau nei 80.000 metrų pilnai armuoto langų profilio iš aukštos technologijos medžiagos RAU-FIPRO® – tai reiškia daugiau nei 10.000 labai šiltų langų ir puikus energijos sutaupymas.


Rinkis langą plastikinį su SKREMA UAB

Rinkis langą plastikinį su SKREMA UAB

Daugelį metų dirbanti įmonė SKREMA UAB, gali pasiūlyti Jums pačius patikimiausiaus plastikinius REHAU profilio langus Jūsų namas. Kokybiški ir patvarūs plastikiniai langai – ilgaamžis, ekonomiškas sprendimas komfortui Jūsų namuose užtikrinti...


Kaip pasirinkti langų profilį

Kaip pasirinkti langų profilį

Lietuvoje galime rinktis įsigyti medinius, plastikinius (PVC) ar aliuminius langus. Turime ir kompozicinių variantų kuomet medinis arba PVC langas dengiamas aliuminiu iš lauko. Taip pat yra ir retai sutinkamų medinių langų sujungtų su specialiu...


Sukurta nauja „išmaniųjų“ langų technologija

Sukurta nauja „išmaniųjų“ langų technologija

Pietų Korėjos mokslininkai žurnale ACS Nano publikavo straipsnį apie naujos kartos technologiją, kuri padėtų konstruoti tobulesnio tipo langus. Tokie langai reaguotų į oro temperatūros pokyčius ir taip taupytų energiją. Tokio tipo langai...


EURO 68/78 profilių klijuotos medienos langai

EURO 68/78 profilių klijuotos medienos langai

UAB “Kriautė” gamina klijuotos medienos langus. Naudojame aukštos kokybės dygiuotą tąšą, kuriame nėra šakų. Toks tąšas neturi net minimalių galimybių išlinkti, suktis ar išilgai skilti. Trijų sluoksnių medienos technologija užtikrina...


Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Megamas, UAB
Megamas, UAB

Natūralaus medžio langai, vidaus ir lauko durys, terasų sistemos, gamyba, montavimas

Langų servisas, UAB
Langų servisas, UAB

Visų tipų durų ir langų remontas, taisymas, stiklų keitimas

AKMETA, VšĮ
AKMETA, VšĮ

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Megavalda, UAB
Megavalda, UAB

Kokybiškai ir profesionaliai atliekame langų ir durų išnešimo karkaso montavimą, naudojant sutankinto poliuretano Warmotech termoprofilius. Nepagailėkit investicijai į langų išnešimą su Warmotech sistema, tai tikrai atsipirks su kaupu.

TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST
TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST

"TIKS langai" - "Greiti kaip Jūsų norai

Raidenis, UAB
Raidenis, UAB

Langai, statybinės paslaugos, pastatų remontas

Nefas, UAB
Nefas, UAB

Langų remontas, langų remontų tarpinių keitimas, langų rankenos, sulūžo langas, stiklo paketų keitimas, langų reguliavimas, lango reguliavimas, langų taisymas

SUMEDA, UAB
SUMEDA, UAB

Medinių ir plastikinių langų sistemos. UAB „Sumeda“- saugesnė, gražesnė, patogesnė ir šilumos taupymo aspektu efektyvesnė aplinka!

Alinvita
Alinvita

Kokybiški plastikiniai langai, mediniai langai, plastikinės durys ir medinės durys - puiki investicija Jūsų namams. Tel 8-602-70386

Apertura, UAB
Apertura, UAB

LLumar gali patobulinti bet kurios stiklo konstrukcijos savybes, leidžia sutaupyti energijos, padidina naudotojų komfortą ir saugumą, suteikia pastatui naujus dizaino akcentus

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.