Liepos 10d. Penktadienis

Kodėl rasoja angokraščiai

Peržiūrų skaičius: 54612
Kodėl rasoja angokraščiai

Šiandiena didžioji dauguma pastatų susiduria su mikroklimato problemomis. Siekiant mažinti sąnaudas skirtas šildymui didėja reikalavimai pastatų apšildymui. Langai ir durys sudaro ženklią dalį pastato fasado ploto, tad jų įtaka energijos taupymui turi didelę įtaką. Šiandieninės statybinės ir termoizoliacinės medžiagos, tinkamai jas naudojant, ženkliai sumažina šilumos nuostolius.

Kodėl patalpoje esantys garai skverbiasi lauk? Ore esančių garų slėgis geba išlyginti slėgių skirtumą tarp greta esančių plotų. Kitaip tariant, patalpoje esantis didesnis slėgis, lyginasi/skverbiasi į išore – skverbiasi lauk. Todėl šildymo sezono metu vyksta vandens garų difuziją iš pastato vidaus į išorę.

Tačiau sandarus būstas dar nereiškia, kad norimas rezultatas yra pasiektas. Esant gerai pastato jungčių izoliacijai ir esant nepakankamai ventiliacijos, oro kaitos bėgant laikui patalpoje kaupiasi drėgmė. Drėgmė sutrikdo montavimo medžiagos (dažnai montažinių putų) šilumos izoliacines savybes (ir tais atvejais kuomet putos yra padengiamos tinku). Dėl tokių priežasčių šiluminė varža sujungimuose tarp rėmo ir lango sumažėja. Atsiranda šilumos nuotėkis, atsiranda drėgmė, arba ji padidėja. Neišvengiamai kaupiasi pelėsis, ilgainiui pastebime irimo požymių angokraščiuose. Priežastys prastam mikroklimatui atsirasti:

a)    langas (profilis, stiklo paketas) turi atitikti reikalavimus tam tikram objektui;

b)    ventiliaciniai sutrikimai (ventiliacijos nepakankamumas);

c)    neteisingas gaminių montavimas;

d)    neteisingai parinktos montažinės, izoliacinės medžiagos;Pasėkmės:

a)    drėgmė ir pelėsiai aplink langus, duris;

b)    atsiradę įtrūkimai apdailoje;

c)    prastos šiluminės ir garso izoliacinės savybės;

d)    jungčių sandarumo sutrikimai;

e)    papildomos išlaidos;

Aplaidus požiūris į lango montavimo sistemą arba visiškas jos ignoravimas sukelia nereikalingas problemas kurias spręsti vėliau yra nelengva.

Pateiktuose terminėse nuotraukose matome, kad net ir naujos statybos, arba renovuotas būstas gali turėti šalčio tiltelius aplink langą ir lango vietoje.

FIZIKA         

Pastato viduje nuolat vyksta oro judėjimas tarp šiltų ir vėsių vietų. Šiluma visada juda į vietas kur temperatūra yra mažesnė. Dėl temperatūros mažėjimo kinta oro prisotinimas vandens garais lygis – santykinis drėgnumas. Mažėjant garų temperatūrai ore iki 100% soties būklės, tai veda prie kondensacijos.

Ant senų, prastai izoliuotų langų, rasos lašus galima pamatyti ant stiklo, tarpinių, rečiau ant profilio. Sumontavus naujus, langus turinčius labai geras šilumines savybes, gaminius drėgmė vis tiek kondensuojasi vietose tarp lango rėmo ir sienos (tais atvejais kai izoliacija sudaro tik poliuretano putos). Neapsaugotos poliuretano putos ilgainiui prisotinamos vandens garų – žymiai pablogina jų šilumines izoliacines savybes. Sumažėja paviršiaus temperatūra lango rėmo montavimo siūlėje ir atsiranda terminis tiltelis. Šiuose vietose gali rasoti, drėgti, arba atsirasti pelėsis vidinėje pusėje.

Mažėjant temperatūrai keičiasi santykinis oro drėgnuams ir gali pilnai prisisotinti iki 100%. Tuo metu vandens garų perteklius kondensuojasi ant šaltų paviršių. Pavyzdžiui temperatūrai esant +20 ° C, kondensatas atsiranda tada kai vandens kiekis siekia 17,5 g/m3. O temperatūrai nukritus iki +10 ° C, garai kondensuojasi esint tik 8,7g/m3 vandens ore.

Paprastai tariant – prastai izoliuoti pastatai ir langų montažinės siūlės yra pagrindinė vandens garų kondensacijos priežastis vietose kur šaltesni paviršiai. Taip atsiranda šilumos nuostoliai ir patalpos tampa netinkamos gyvenimui. Vienintelis kelias užkirsti kelią tokiems reiškiniams – tinkamų statybinių technologijų naudojimas. Vienintelė alternatyva, tai sujungimo siūlę išlaikyt sausą.


GENEO® – pilnai armuotas langų profilis iš aukštos technologijos medžiagos RAU-FIPRO®

GENEO® – pilnai armuotas langų profilis iš aukštos technologijos medžiagos RAU-FIPRO®

Už standartinius langus be plieno armuotės. REHAU pristato pirmą pilnai armuotą PVC profilį. Vokietijos koncernas iš Bavarijos REHAU jau šešiasdešimt metų gamina polimerinius produktus statybų, baldų ir automobilių pramonei. O dukterinė įmonė UAB...


Berėmės stiklinimo sistemos

Berėmės stiklinimo sistemos

Balkonas ir terasa daugiabučiame pastate architektūriškai dekoratyvus elementas. Visai nebūtina juos įstiklinti, norint paversti gyvenamąja patalpa žiemą. Tačiau daugelis daugiabučio gyventojų tai daro su malonumu ir noriai.


GENEO® – puikus energijos taupymas

GENEO® – puikus energijos taupymas

GENEO® – 2012 metais Lietuvoje parduota daugiau nei 80.000 metrų pilnai armuoto langų profilio iš aukštos technologijos medžiagos RAU-FIPRO® – tai reiškia daugiau nei 10.000 labai šiltų langų ir puikus energijos sutaupymas.


Į ką atsižvelgti renkantis langus?

Į ką atsižvelgti renkantis langus?

Pastaruoju metu gaminami langų rėmai ir pažangios stiklo medžiagos gali sumažinti šildymo sąskaitas ir kondicionieriaus sunaudojamą elektros kiekį iki 40 procentų. Tereikia tik žinoti, kokios medžiagos langus pasirinkti.


Pasyvių namų langams sukurti išmanūs stiklai

Pasyvių namų langams sukurti išmanūs stiklai

Tai, kad pasyvūs – energijos beveik nenaudojantys – namai turėtų būti su kuo mažesniais langais yra mitas, sako specialistai. Tačiau stiklai tokių namų langams turi būti parenkami išskirtiniai, laužantys įprastus fizikos dėsnių...


Saulės kontrolė

Saulės kontrolė

Langai – pagrindinis į Jūsų namus patenkančios šviesos šaltinis. Kas rytą pro langus vidun besiveržianti šviesa pakelia nuotaiką. Bet karšta vasara primena, kad intensyvi kaitra ne tik prikaitina patalpas, bet ir negailestingai blukina...


Langai šviesai ir šilumai

Langai šviesai ir šilumai

Jau 18 m. projektuojanti, gaminanti bei montuojanti langus, duris ir garažo vartus UAB „Fauga“ iš patirties žino – svarbiausia vertybė, lemianti klientų pasitikėjimą, vienodai atsakingai atliktas kiekvienas užsakymas. Toks...


Stiklo paketo apsauginės savybės

Stiklo paketo apsauginės savybės

Įprastas šiuolaikinės statybos akcentas – daug stiklo. Neišvengiamai svarbu tampa stiklo ar stiklo paketo apsauginės savybės. Apsisaugoti tenka ir nuo įsilaužimų ir nuo stiklo šukių. Stiklo paketuose, saugumui pagerinti ar užtikrinti...


GEALAN BALTIC, Bendra Lietuvos ir Vokietijos UAB
GEALAN BALTIC, Bendra Lietuvos ir Vokietijos UAB

GEALAN yra viena iš langų ir durų plastikinių profilių gamybos lyderių Europoje. Sužinokite daugiau!

TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST
TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST

"TIKS langai" - "Greiti kaip Jūsų norai

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Nefas, UAB
Nefas, UAB

Langų remontas, langų remontų tarpinių keitimas, langų rankenos, sulūžo langas, stiklo paketų keitimas, langų reguliavimas, lango reguliavimas, langų taisymas

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Raidenis, UAB
Raidenis, UAB

Langai, statybinės paslaugos, pastatų remontas

Apertura, UAB
Apertura, UAB

LLumar gali patobulinti bet kurios stiklo konstrukcijos savybes, leidžia sutaupyti energijos, padidina naudotojų komfortą ir saugumą, suteikia pastatui naujus dizaino akcentus

AKMETA, VšĮ
AKMETA, VšĮ

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Megavalda, UAB
Megavalda, UAB

Kokybiškai ir profesionaliai atliekame langų ir durų išnešimo karkaso montavimą, naudojant sutankinto poliuretano Warmotech termoprofilius. Nepagailėkit investicijai į langų išnešimą su Warmotech sistema, tai tikrai atsipirks su kaupu.

Langų servisas, UAB
Langų servisas, UAB

Visų tipų durų ir langų remontas, taisymas, stiklų keitimas

Alinvita
Alinvita

Kokybiški plastikiniai langai, mediniai langai, plastikinės durys ir medinės durys - puiki investicija Jūsų namams. Tel 8-602-70386

SUMEDA, UAB
SUMEDA, UAB

Medinių ir plastikinių langų sistemos. UAB „Sumeda“- saugesnė, gražesnė, patogesnė ir šilumos taupymo aspektu efektyvesnė aplinka!

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.