Rugpjūčio 18d. Sekmadienis

XYPEX Panaudojimas pamatinėse konstrukcijose

2014 Sausio 28d.
Peržiūrų skaičius: 26716

Nesvarbu ar tai būtų giliai po žeme ar paviršiuje esanti konstrukcija visuomet kyla problemų dėl vandens hidrostatinio slėgio poveikio sukeltų prabėgimų. Netinkama hidroizoliacija, įtrūkimai, sujungimų nesandarumai tai problemos dėl kurių pradeda irti konstrukcija, atsiranda prabėgimai į statinio vidų. Pradžioje tai gali sukelti problem statinio funkcionalumui, o ilgainiui gali silpnėti , gesti pati statinio konstrukcija.

Xypex labai ilgai naudojamas hidroizoliuojant ir apsaugant pastatų pamatines konstrukcijas ir naudojamas daugelyje pasaulio hidroizoliuojant tiek individualius namus tiek ir pramoninėje ar civilinėje statyboje. Xypex kristalinė, netoksiška hidroizoliacijos technologija apsaugo tūkstančius pamatinių konstrukcijų visame pasaulyje ir tarp vartotojų puikiai užsirekomendavo kaip padedanti išsaugoti betono vientisumą, sandarumą ir padarinti betoną nelaidų net ir esant labai dideliems hidrostatiniams slėgiams.

Pamatinių konstrukcijų apsauga

Betono konstrukcijų apsaugai nuo vandens keliami sekantys uždaviniai yra:

 • sustabdyti vandens pratekėjimą pro betoninę konstrukciją net ir esant dideliam hidrostatiniam slėgiui;
 • apsaugoti pastato vidaus apdailą nuo sugadinimo;
 • apsaugoti betono armatūrą nuo korozijos;
 • betoną apsaugoti nuo sulfatų poveikio o jei statinys šalia jūros nuo chloridų.

Betonas savo prigimtimi visada yra daugiau ar mažiau laidus dėl natūralaus porėtumo ir defektų (pralaidžių konstrukcinių sujungimų, blogo sutankinimo, klojinių tvirtinimo skylių ir t.t.), šilimo šalimo sukeltų pažeidimų, įtrūkimų atsiradusių betono stingimo metu ar dėl mechaninių apkrovų. Šie pažeidimai leidžia vandeniui patekti į konstrukciją, sukelia armatūros koroziją ir paviršiaus irimą.

XYPEX kristalinė technologija

XYPEX produktai naudoja natūralų betono porėtumą ir cheminę difuziją kad įsiskverbti į poras ir kapiliarus. Betono viduje XYPEX chemikalai reaguoja su nehidratavusiomis cemento dalelėmis ir šalutiniais cemento hidratacijos produktais tam kad suformuoti netirpią kristalinę struktūrą betono viduje. Tokiu būdu betonas pasidaro nelaidus skysčiams iš kurios pusės jie besiskverbtų netgi jei būtų labai didelis hidrostatinis spaudimas. Susiformavusi kristalinė struktūra yra atspari chemikalams tokiems kaip sieros ar druskos junginiai kurie gali būti dirvoje ir gruntiniame vandenyje.

Xypex kristalinė technologija veikia betono viduje todėl neturi barjerinių technologijų trūkumų ir turi šiuos pranašumus:

 • Tarnauja tiek kiek pats betonas. Patekus vandeniui į betoną poveikis atsinaujina net ir po ilgo laiko.
 • Sandarina įtrūkimus kurių plotis iki 0,4mm.
 • Gali būti naudojamas tiek iš vandens spaudimo pusės tiek ir priešingos pusės.
 • Nereikia saugoti paviršiaus nuo mechaninių pažeidimų;
 • Atspati cheminiam poveikiui.

Per dešimtmečius kai visame pasaulyje naudojamos Xypex medžiagos buvo atlikta daugybė bandymų nepriklausomose laboratorijose įvairiose pasaulio šalyse patvirtinančių šias Xypex medžiagų savybes.

Panaudojant unikalius chemiškai aktyvius chemikalus kurie formuoja betone kristalines struktūras, Xypex Chemical Corporation sukūrė visą eilę produktų skirtų įvairiems panaudojimo atvejams.

Betono remontas ir hidroizoliavimas

Labai dažnai pasitaiko kada požeminės betoninės konstrukcijos dėl vienų ar kitų priežasčių tampa nesandarios ir gruntinis vanduo patenka į patalpas. Šiai problemai spręsti naudojama keltas produktų:

XYPEX CONCENTRATE - yra pats aktyviausias produktas iš visos XYPEX hidroizoliavimo kristalizacijos būdu sistemos. Sumaišius su vandeniu kaip skystą cementinį skiedinį, šie šviesiai pilki milteliai tepami and betono, esančio virš žemės ar po žeme, kaip vienas sluoksnis arba kaip pirminis sluoksnis, kai tepama dviem sluoksniais. Sumaišius tirštą konsistenciją, CONCENTRATE naudojamas sandarinti konstrukcinius sujungimus, remontuoti įtrūkimus, blogus konstrukcinius sujungimus ir išretėjusį betoną. XYPEX, sukeldamas katalitinę reakciją ir suformuodamas netirpią kristalinę formaciją betono ir kitų cementinio pagrindo medžiagų porose ir kapiliaruose, apsaugo nuo vandens ir kitų skysčių įsiskverbimo, nepriklausomai iš kurios pusės jie skverbtųsi.

XYPEX MODIFIED - gali būti naudojamas kaip antras sluoksnis, kad sustiprintų XYPEX CONCENTRATE arba kaip vienintelis sluoksnis, kai reikia apsaugoti nuo drėgmės pamatinių sienų išorę. Padengtas, kaip antras sluoksnis, XYPEX Modified chemiškai sustiprina XYPEX CONCENTRATE ten, kur reikalingi du sluoksniai ir padaro tvirtą paviršių. Ten, kur reikalinga apsauga nuo drėgmės, XYPEX MODIFIED gali būti naudojamas vienas, kaip alternatyva bituminei emulsijai. XYPEX, sukeldamas katalitinę reakciją ir suformuodamas netirpią kristalinę formaciją betono ir kitų cementinio pagrindo medžiagų porose ir kapiliaruose, apsaugo nuo vandens ir kitų skysčių įsiskverbimo, nepriklausomai, iš kurios pusės jie skverbtųsi.

XYPEX PATCH’N PLUG - tai greitai stingstantis, neatšokantis, didelės rišamosios galios hidraulinio cemento mišinys, skirtas betono lopymui ir remontui. Patch'n Plug sustabdo pratekantį vandenį per kelias sekundes ir yra naudojamas siūlių, įtrūkimų ir kitų betono defektų remontui. Labai geros Patch’n Plug charakteristikos yra sąlygojamos unikalios Xypex kristalizacijos technologijos.

Rūsys iš betono blokų. Hidroizoliavimas iš vidaus

Nuo paviršiaus pašalinami visi nešvarumai, dažai ir pan. Geriausia tam naudoti aukšto spaudimo vandens srovę o jei reikia nešvarumus pašalinti mechaninėmis priemonėmis. Betonas galimai giliau įmirkomas vandeniu.

 • Sujungimai tarp blokų (1) ir įtrūkimai (2) išdaužomi suformuojant “П” formos griovelį kurio matmenys min. 2cm x 2cm.
 • Griovelių paviršius nuplaunamas vandens srove arba nuvalomas šlapiu šepečiu. Pašalinamos dulkės ir galimai giliau įmirkomas betonas.
 • Jei per išdaužytas vietas skverbiasi vanduo (3) prabėgimai sustabdomi naudojant Xypex Patch‘n Plug.
 • Griovelių paviršius ir aplink po kelis centimetrus nutepamas Xypex Concentrate sunaudojant apie 1kg/m2.
 • Iš karto grioveliai užtaisomi naudojant tirštą Xypex Concentrate mišinį.
 • Visas betono paviršius (4) padengiamas Xypex Concentrate sunaudojant 0,8kg/m2.

Paviršius prižiūrimas  3 dienas apipurškiant periodiškai vandens rūku tam kad betonas nepradėtų džiūti. Purkšti tiek kad betonas būtų drėgnas bet ne šlapias.

Rūsio hidroizoliavimas iš išorės

Panaudojimo technologija

 1. Pamatų montavimo metu denkite vieną sluoksnį Xypex Concentrate, santykiu 1.1 kg/m2, ant visų sujungimų paviršiaus.
 2. Griovelius ties sujungimais ir įtrūkimais sudrėkinkite ir padenkite Xypex Concentrate, santykiu 0.83 kg/m2, po to užpildykite Xypex Concentrate  tirštos konsistencijos mišiniu.
 3. Ant sienos arba pamatinės plokštės denkite vieną Xypex Concentrate skiedinio sluoksnį, išeiga 0.83 kg/m2,  kaip parodyta paveikslėlyje .


PASTABA: Tose vietose, kur galima tikėtis didelio vandens spaudimo, bei esant prastam drenažui, ant sienos denkite antrą sluoksnį XYPEX Modified, išeiga nuo 0.7 iki 0.83 kg/m2.

Priedo Xypex Admix naudojimas naujoje statyboje

Atliekant pamatinių konstrukcijų betonavimo darbus daugumoje atvejų puikus pasirinkimas yra vietoje standartinių pamatų hidroizoliavimo technologijų naudoti hidroizoliuojantį betono priedą Xypex Admix C-1000. Lyginant įprastinių technologijų ir kristalizacinio priedo Xypex Admix C-1000 savybes galima išskirti šiuos priedo naudojimo privalumus:

 • Veikia nedelsiant. Priedas įmaišomas betono gamykloje arba statybos aikštelėje ir nuo pat pradžios kristalizacija vyksta visame betono tūryje, betonas nuo pat pradžių pasidaro nelaidus skysčiams, apsaugomas nuo ardančio aplinkos poveikio.
 • Ilgaamžis poveikis. Kristalinės struktūros formavimasis tęsiasi tol kol tarnauja betonas ir laikui bėgant poveikis tiks stiprėja. Paviršinės dangos visada turi savo tarnavimo laiką po kurio hidroizoliacija pasidaro nebepatikima.
 • Taupomas laikas. Kadangi hidroizoliuojamas betonas jo gamybos metu nebereikia gaišti laiko vėliau atliekant hidroizoliavimo darbus. Naudojant paviršines technologijas daugumoje atvejų reikalinga kad betonas būtų įgavęs pakankamą stiprumą ir sausas, todėl po betonavimo darbų reikalinga išlaukti pakankamai ilgą laiko tarpą.
 • Taupomi pinigai. Esant betoninėm konstrukcijų storiui iki 30 – 40 cm yra pigiau nei naudojant tepamas dangas.
 • Galima naudot žiemą. Priedo naudojimas dažnai būna tikslingas esant žemoms temperatūroms kai naudoti standartines technologijas yra sudėtinga. Xypex Admix C-1000 suderinamas su dauguma kitų betono priedų todėl gali būti naudojamas betono sudėtyse naudojamose prie žemų temperatūrų.
 • Mažina temperatūrinių trūkimų atsiradimo galimybę. Betonuojant masyvias konstrukcijas didelė problema būna dėl atsirandančių dėl betono įkaitimo cemento hidratacijos metu, temperatūrinių trūkimų. Xypex Admix savo sudėtyje turi priedų reguliuojančių cemento hidratacijos procesą ir sumažinančių temperatūrą betono masės viduje. Rezultate įtrūkimų atsiranda mažiau, o visus atsiradusius užpildo susiformavusios kristalinės struktūros, todėl betonas gaunasi vienalytis ir nelaidus skysčiams
 • Pagerina mechanines betono savybes. Dėl betono viduje susiformavusios kristalinės struktūros sutankina betoną ir rezultate gaunama geresnės betono mechaninės savybės. Betono atsparumas gniuždymui padidėja vidutiniškai apie 20%.
 • Apsaugo armatūrą. Kadangi į betoną nebepatenka skysčiai, su jais nepatenka ir medžiagos sukeliančios armatūros koroziją.
 • Betonas pasidaro atsparus šilimo/šalimo ciklų poveikiui. Kadangi į betoną nepatenka vanduo, jo neardo žiemos metu vykstantys šilimo/šalimo ciklai. Tai gali būti aktualu pamatų konstrukcijoms kurios būna virš žemės paviršiaus.

Panaudojimo technologija

Vietoj įprastinių technologijų naudojant Xypex Admix C-1000 į betoną įmaišomas priedas. Įmaišyti galima betono gamykloje, betonvežyje arba statybos aikštelėje. Taip pat galima priedą naudoti ir gaminant betoną mažose buitinėse maišyklėse.

Priedas Xypex Admix C-1000 yra pilkos, cemento spalvos milteliai todėl maišant negalima priedo pilti į jau paruoštą betoną. Priedas gali būti maišomas skirtingais būdais:

 • Galima maišyti su žvyru ir smėliu 2 - 3 minutes, prieš įdedant cementą ir vandenį.
 • Galima maišyti Admix su vandeniu, paruošiant skystą mišinį (santykiu  6,75 - 9 kg miltelių su 13,6 litrais vandens). Įdėti likusias reikalingas medžiagas pagal įprastines maišymo proporcijas, įvertinant jau maišymo agregate esantį vandens kiekį. Maišyti mišinį mažiausiai 5 minutes, kad XYPEX Admix tolygiai pasiskirstytų.
 • Galima miltelių pavidalo XYPEX Admix įpilti į maišyklę, po to įpilti 60% -70% reikalingo vandens kartu su dalimi užpildo. Mašyti 2 - 3 minutes, tol, kol Admix pasiskirstys vandenyje tolygiai, o po to Įdėti likusias reikiamas medžiagas ir maišyti kaip įprasta.

Betonuojant požemines konstrukcijas rekomenduojama naudoti 2% Xypex Admix C-1000 pagal naudojamo cemeto kiekį. Kadangi Xypex medžiagų veikimas pagrįstas tuo, jog Xypex aktyvūs chemikalai reaguoja su šalutiniais cemento hidratacijos produktais, todėl reikalinga jog betono sudėtyje būtų pakankamai cemento.  Pakankamai reakcijai rekomenduojama viename betono kūbiniame metre būtų ne mažiau kaip 200 kilogramų cemento. Požeminėms konstrukcijoms cemento kiekis turėtų būti ne mažiau kaip 300 kilogramų kūbiniame metre taigi priedo Xypex Admix C-1000 turėtų būti dedama 6kg viename kūbiniame metre.

Rūsio hidroizoliavimas

Viena iš galimų priedo Xypex Admix panaudojimo schemų parodyta piešinyje. Betonuojant rūsio grindis ir sienas į betoną įmaišius Xypex Admix C-1000 jokios kitos izoliacijos nenaudojamos. Ant betono paviršiaus galima tvirtinti šiluminę izoliaciją, drenuojantų sluoksnį. Reikia atkreipri dėmesį į darbo siūlių sandarinimą. Rekomenduojama prieš liejant naują betoną, ant seno betono paviršiaus užtepti ar užpurkšti Xypex Concentrate sunaudojant apie 1.00 kg/m2. Dangoje esantys chemikalai veiks tiek į naują betoną tiek ir į seną, hidroizoliuos sujungimą ir pagerins sujungimą tarp betonavimų. Betonavimo sujungimai yra silpniausia vieta pro kurią gali atsirasti prabėgimai, todėl papildomai sujungimo viduryje rekomenduojama naudoti bentonitinę tarpinę BT2025S. Tai natūralaus natrio bentonito ir butilo kaučiuko mišinys kuris kontakte su vandeniu bringsta, didina tarpinės tūrį ir taip sandarina sujungimą.

Jei numatomas didesnis gruntinio vandens spaudimas, dar didesniam patikimumui užtikrinti papildomai ties sujungimu daromas griovelis ir užpildomas tirštu Xypex Concentrate mišiniu vadovaujantis vartojimo instrukcija.  Sujungimo izoliavimo pavyzdys parodytas piešinyje.

Betoninės plokštės izoliavimas

Dalis individualių namų statoma be rūsio išliejant pamatinę plokštę. Plokštės storis paprastai būna 10 – 15 cm ir ji armuojama armatūriniu tinklu. Tokia plokštė paprastai hidroizoliuojama naudojant bitumines dangas. Kaip alternatyva gali būti naudojama Xypex Admix C-1000 išlošiant anksčiau minėtus pranašumus. Hidroizoliuoti galima dviem būdais kada naudojama tik priedas Xypex Admix ir kai naudojama Xypex Admix ir cementinė elastinga hidroizoliacija Waterfin PV. Šiuo atveju gaunama dviguba apsauga už patraukią kainą.
Siūloma hidroizoliavimo technologija būtų sekanti:

 • Sutankinamas gruntas ir sumontuojamas armatūrinis tinklas.
 • Ties įvadais vamzdžiai apsukami bentonitine tarpine.
 • Liejama betono plokštė. Galimi du priedo Xypex Admix C-1000 panaudojimo variantai:
  • Jei naudojama tik priedas Admix C-1000 į betoną maišoma 5 – 6 kg/m3.
  • Jei naudojama priedas Admix C-1000 ir Waterfin PV, į betoną maišoma 2 – 3 kg/m3.
 • Po sienomis ir kitomis būsimomis konstrukcijos kaip pavyzdžiui laiptai tepama danga Waterfin PV. Dangą galima tepti po 48 valandų kai išliejamas betonas. Sienas mūryti galima po 24 valandų kai užtepama Waterfin PV danga.
 • Ant viso betono plokštės paviršiaus Waterfin PV danga tepama prieš uždedant ant plokštės šiluminę izoliaciją, plyteles ar kitą dangą.


Waterfin PV danga yra atspari, bet gali būti pažeista aštriu daiktu. Defektai lengvai remontuojami užtepant naują sluoksnį. Waterfin PV danga tepama aplink visus vamzdžius ir kitas per betoną. Danga pakankamai elestinga kad galėtų atlaikyti vamzdžių vibracijas ar judėjimus.

Priedo Xypex Admix C-1000 naudojimas suteikia visus jau anksčiau minėtus pranašumus tokius kaip atsparumas skysčiams net esant dideliam spaudimui, apsaugą nuo agresyvaus aplinkos veikimo, betono mechaninių savybių pagerinimą.

Daugiau informacijos:

Vizgintos statyba, UAB
Savanorių pr. 192, LT-44151 Kaunas
Telefonas (37) 330686
www.vizginta.lt

Vizgintos statyba, UAB

HUNTON bitumu impregnuotos plokštės – sandarumo garantas namui

HUNTON bitumu impregnuotos plokštės – sandarumo garantas namui

HUNTON bitumu impregnuotos plokštės - naudojamos karkasinių namų bei kitų ventiluojamų fasadų ir stogų statyboje, įrengiant sandarų ir patikimą namo apvalkalą. Tai yra priešvėijinė izoliacija ir difuzinė danga viename gaminyje, skirta išorės...


Sprendimas balkonams, terasoms, grindims

Sprendimas balkonams, terasoms, grindims

GREBOPOX®, tai lanksti, be tirpiklių, be užpildo ir šiek tiek pigmentuota, skaidri epoksidinė dvikomponentė mastika. GREBOPOX® sistema buvo bandoma pagal europinį standartą DIN EN 13501-1 kaip dangos sistema (pvz. kelio konstrukcijos),...


Pamatų konstrukcijos

Pamatų konstrukcijos

Išsirinkęs sklypą ir gavęs visus reikiamus leidimus žmogus namą pradeda nuo pamatų. Kiekvienam individualiam namui pamatus apskaičiuoja architektas. Jis, remdamasis namo planu ir grunto tyrimais, padeda išvengti klaidų. Pagrindinės klaidos klojant...


FIBO pertvariniai blokeliai - greitas, tikslus ir patogus montavimas

FIBO pertvariniai blokeliai - greitas, tikslus ir patogus montavimas

UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai" nuolat kuria ir gamina inovatyvius produktus. Norime Jums pristatyti naujausią bendrovės gaminį - FIBO pertvarų blokelius. Blokelių forma sukurta taip, kad visą konstrukciją labai greitai ir be vargo...


Pamatų įrengimas iš betono blokelių

Pamatų įrengimas iš betono blokelių

HAUS įdiegti klojiniai pamatams ir sienoms yra geriausias sprendimas gyvenamuojų namų pamatams įrengti. Tai yra pigiausias ir lengviausias būdas organizuoti ir vykdyti pamatų įrengimo darbus. Nereikia nuomoti arba gaminti klojinių – pamatų...


Namų fasadų apdaila

Namų fasadų apdaila

Namų fasadų apdaila iš eglės ir maumedžio medienos Lietuvoje tampa vis populiaresnė. Lietuvoje auga medinių skydinių bei karkasinių namų statyba. Nuo senų laikų lietuviams buvo artimas namas, kuriame dominuoja medis. Namų fasadai buvo puošiami...


Braziliškos natūralaus skalūno plokštelės

Braziliškos natūralaus skalūno plokštelės

NAUJIENA! BARCAMP (Brazilija) grey-green ir multicolor spalvos skalūno plokštelės. Šių metų naujos spalvos suteiks išskirtinumo Jūsų namo fasadui ar stogui.


Klinkerinės plytelės

Klinkerinės plytelės

Dėka puikių eksploatacinių savybių, tokių kaip: vandens garų pralaidumas,atsparumas šalčiui, labai mažas vandens įgeriamumas, užtikrinančių ilgą klinkerinių plytelių tarnavimo laiką, o taip pat dėka lengvo montavimo ir apdirbimo, vis dažniau...


Superstal
Superstal

Skardinių garažų, voljerų, garažo vartų ir angarų gamintojas. - SUPERSTAL

Ukmergės gelžbetonis, AB
Ukmergės gelžbetonis, AB

Statybinių, izoliacinių medžiagų gamyba. Prekyba putų polistirenu, betonu ir gelžbetonio gaminiais. Betono, gelžbetonio gaminiai - gamyba.

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Stogų dangos, medžiagos. Metalo gaminiai, dirbiniai ir konstrukcijos

PREFABETA, UAB
PREFABETA, UAB

Gelžbetoninės perdangos, konstrukcijos, blokeliai, sąramos

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia