Rugpjūčio 18d. Sekmadienis

Plokštiniai pamatai LEGALETT

2014 Birželio 13d.
Peržiūrų skaičius: 41794

Atsižvelgiant į skaitytojų susidomėjimą plokštinių pamatų LEGALETT įrengimo technologija, Švedijos kompanijos Legalett Byggsystem AB atstovas Lietuvoje UAB ŠILTAS BŪSTAS LT paruošė atsakymus į dažniausius ir aktuliausius klausimus apie LEGALETT pamatų plokštės montavimą ir patalpų šildymą.

Plokštiniai pamatai – kas tai? Ir kaip jie įrengiami?

Pokštiniai pamatai yra monolitinė gelžbetonio plokštė išliejama polistireninio putplasčio formoje. Tokia konstrukcija visiškai izoliuoja statinio atitvaras nuo tiesioginio kontakto su gruntu. Plokščias pamatas laiko pastatą visa plokštuma, pastato svoris paskirstomas visai pamatinei plokštei ir turi nuo 6 iki 20 kartu didesnį atraminį plotą nei įprastiniai pamatai, todėl mažiau deformuojasi, yra stabilūs ir tvirti.

Paprastai tradiciniai pamatai daromi pagal standartinius „sovietinius“, šiam laikui visiškai pasenusius projektus. Prieš montuojant Legalett pamatus daromas individualus techninis pamato projektas, atsižvelgus į: grunto savybes, pastato konstrukciją, tiksliai apskaičiuotas apkrovas į pamatą, ir namo šiluminės varžos reikalavimus.

Pradėjus plokštinių pamatų statybos darbus objekte nukasamas augalinis žemės sluoksnis, pamato pagrindai paruošiami tankinant užpiltą smėlio, žvyro ar skaldos sluoksnį. Po to montuojamos cokolinės Legalett detalės su cokolio apdaila, pagal projektą klojamos polistireninio putplasčio plokštės, rišama armatūra, ir visa tai užliejama C 20 – 25 markės betonu.

Darbai vyksta itin sparčiai nes nereikia atskirais etapais montuoti klojinių, pamatų apšiltinimo, lieti grindų. 130 kv. m ploto namui pamato plokštė su grindiniu šildymu įrengiama per 4 - 5 dienas.

Kuom plokštiniai pamatai geresni už juostinius ar gręžtinius pamatus?

Svarbiausias plokštinių pamatų pranašumas tas, kad polistireninio putplasčio plokštė ir ant jos išlieti pamatai visiškai užkerta kelią grunto šalčiui ir drėgmei prasiskverbti į atitvaras bei pastato vidų. Montuojant tradicinius pamatus ši problema reikalauja itin sudėtingų sprendimų, daugybės medžiagų ir ilgo statybos proceso.

Plokštiniai pamatai sprendžia ir pastato stabilumo problemą, kai yra prastas gruntas.

Ar galima plokštuminius pamatus statyti, jei gruntas vandeningas arba molis?

Kaip ir visiems pamatams, taip ir Legalett sistemai, būtinas drenažas. Įrengus efektyvų drenažą, po plokšte nesikaups vanduo, taigi didesnių problemų nekils. Molingame grunte taip pat galima statyti Legalett pamatus. Žinodami grunto kietumą, specialistai nuspręs, ar reikia sustiprinti pamatų konstrukciją, papildomai įrengiant polius. Pamatas, kaip vientisa laikančioji konstrukcija, tolygiai paskirsto statinio apkrovimą po visą paviršių. Statybiniuose sklypuose, kuriuose gruntiniai vandenys yra aukšti ar gruntas silpnas, reikalinga itin tiksli grunto tyrimų analizė.

Kiek kainuoja plokštuminiai pamatai?

Preliminari medžiagų ir darbų kaina

• Projektavimas ~ 10 Lt./m2+PVM
• Grunto paruošimo darbai ~ 30-40Lt./m2+PVM
• Apšiltinimas ir cokolio apdaila ~110Lt./m2+PVM
• G/b plokštė ir armavimo darbai ~120Lt./m2+PVM

Kaip veikia Legalett šildymo sistema?

Legalett šildymo sistema veikia kaip ir įprastinis grindinis šildymas, tik vamzdeliais cirkuliuoja ne vanduo, o oras. Pamatų plokštėje montuojama sistemos „širdis“ - šildymo elementas. Jis gali būti „maitinamas“ elektra arba kaip įprastas radiatorius – karštu vandeniu (elementas įšyla jame cirkuliuojant karštam vandeniui). Šildymo elemente įšilęs oras ventiliatoriumi pučiamas į pamatų ortakių vamzdyną. Vienas šildymo elementas turi 4 termostatus, todėl galima reguliuoti temperatūra atkirose grindų zonose.

Vamzdžiais cirkuliuoja oras, nes tokia ortakių sistema yra labai saugi ir ilgaamžė. Mechaniškai pažeidus orinio šildymo vamzdį nesudėtinga jį užtaisyti. Oras, kitaip nei vanduo, cirkuliuojantis uždaruose kanaluose, negali užkalkėti, nesudaro kamščių bei išvengiama kitų vandens, veikiamo spaudimu, problemų.

Energiją vandeniui šildyti gali tiekti bet kuris priimtiniausias šilumos šaltinis – kieto, skysto kuro, granulinis, dujinis katilas, šilumos siurblys, saulės kolektorius, centrinė šildymo sistema.

Vanduo pamatų plokštėje necirkuliuoja, o yra tiekiams tik iki šildymo elementų. Tiek vandens, tiek elektrinio šildymo elementus galima jungti prie židinio.  Legalett pamatai su orine grindų šildymo sistema projektuojami kiekvienam namui individualiai, todėl šiluma paskirstoma maksimaliai efektyviai ir naudojama taupiai. Grindinio šildymo sistema gali būti sumontuota ne tik pamatuose, bet ir perdangose, tad be problemų šią sistemą galima naudoti kelių aukštų pastatuose.

Kiek kainuoja Legalett šildymo sistema?

Prelimenari Legalett šildymo sistemos medžiagų ir darbų kaina

  • LEGALETT šildymo sistema ~ 120lt/m2 + PVM
  • LEGALett priejungimas prie židinio ~ 5000 lt/vnt + PVM

Ar Legalett plokštiniai pamatai ir šildymo sistema pigesni už įprastinius pamatus ir šildymo sistemą?

Suskaičiavus visas įprastiems juostiniams ar poliniams pamatams ir grindiniam šildymui įrengti reikalingų mechanizmų, energijos kaštus, medžiagas, darbo ir laiko sąnaudas, Legalett plokštinių pamatų ir šildymo sistema yra pigesnė. Tradiciniame statybos procese statybos etapų daug daugiau, todėl darbo sąnaudos didesnės 2 - 3 kartus. Įprastų juostinių ar polinių pamatų alternatyva Legalett pamatams, kainuotų mažiausiai 20 proc. daugiau, o atskirais atvejais gali būti ir 100 proc. (priklausomai nuo grunto savybių). Montuojant Legalett sistemą darbai atliekami kompleksiškai, itin greitai, jie nėra sudėtingi.

Ar galima Legalett sistemą naudoti dviejų aukštų name?

Antram aukštui taip pat galima pritaikyti Legalett šildymo sistemą. Jame sumontuojama perdanga taikant tokį patį būdą kaip ir pirmame aukšte: sumontuojami klojiniai, klojamas armuojamasis tinklas, išvedžiojamas vamzdynas ir pagrindas išbetonuojamas. Jei būtina lengvesnė perdanga, rekomenduojame įsirengti grindinį šildymą panaudojus būtent šiam tikslui skirtas Hunton Silencio Thermo plokštes.

Daugiau informacijos:

ŠILTAS BŪSTAS LT, UAB
Rogainių g. 64, Martinų k. LT–91283 Klaipedos r.
+370 698 50051
+370 698 45513
+370 698 44808

http://www.siltasbustas.lt
info@siltasbustas.lt

ŠILTAS BŪSTAS LT, UAB

Fasado apdaila

Fasado apdaila

Išorinių būsto sienų apdaila gali būti labai įvairi. Tačiau ji visgi priklauso nuo to, ar statomas naujas namas, ar renovuojamas senas, mat seniau statant nuosavus namus buvo reikalaujama, kad jų šilumos varžos koeficientas būtų 1 m2K/W, o...


Gręžtiniai pamatai

Gręžtiniai pamatai

Gręžininiai (gręžtiniai) pamatai dažniausiai rengiami tuo atveju, jei gruntas yra iš molio ­grunte išgręžiamos reikiamo skersmens ir reikiamo gylio gręžduobės ir jos užbetonuojamos. Sijynas virš gręžininių pamatų įrengiamas taip pat kaip ir...


Sausi AEROC klijų mišiniai

Sausi AEROC klijų mišiniai

AEROC blokų klijai yra mineralinis sausasis mišinys, kuris yra skirtas AEROC
EcoTerm ir Classic blokų klijavimui vidaus ir lauko sąlygomis. Maišą AEROC blokų klijų (25 kg) reikia sumaišyti su maždaug 6,0-6,5 l švaraus vandens. Blokų klijai...


FIBO pertvariniai blokeliai - greitas, tikslus ir patogus montavimas

FIBO pertvariniai blokeliai - greitas, tikslus ir patogus montavimas

UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai" nuolat kuria ir gamina inovatyvius produktus. Norime Jums pristatyti naujausią bendrovės gaminį - FIBO pertvarų blokelius. Blokelių forma sukurta taip, kad visą konstrukciją labai greitai ir be vargo...


Bitumu impregnuotos medžio pluošto plokštės sveiko ir šilto namo statybai

Bitumu impregnuotos medžio pluošto plokštės sveiko ir šilto namo statybai

Kompanija gamina platų asortimentą medžio pluošto plokščių, naudojamų statybose. HUNTON plokštės ypač kokybiškos, pagamintos naudojantis naujausiomis technologijomis. HUNTON plokštės daugiafunkcinės – tai yra vėjo izoliacinė ir difuzinė...


Būtina ištirti gruntą

Būtina ištirti gruntą

Vis dar paplitusi nuomonė, kad pamatai turi būti gilūs ir masyvūs - neva tai garantuos, kad namas stovės sta­biliai, nesės. Tačiau iš tikrųjų pamatų įrengimą vertėtų pradėti nuo grunto tyrimų. Būtent jo pobūdis leis apsi­spręsti, kokio...


Pirties pamatai

Pirties pamatai

Kaip ir visų pastatų, taip ir pirčių pagrindiniai konstrukcijos elemen­tai yra pamatai, sienos, lubos ir stogas. Pirmiausia pirties statybai reikia paruošti aikštelę, nuimti viršutinį dirvos sluoksnį, išlyginti žemę ir įrengti pamatus.


„PAROC Built-on™“ – naujas fasadų sprendimas

„PAROC Built-on™“ – naujas fasadų sprendimas

„Paroc“ kompanija pateikė naujų sprendimų fasadams iš daugiasluoksnių, taip vadinamų kompozicinių, „sandwich” tipo plokščių. „PAROC Built-on™“, tai toks fasadų įrengimo būdas, kai ant kompozicinių plokščių...


PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Karkasa, UAB
Karkasa, UAB

Karkasinių namų projektavimas ir statyba iki rakto.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

PREFABETA, UAB
PREFABETA, UAB

Gelžbetoninės perdangos, konstrukcijos, blokeliai, sąramos

Paladija, UAB
Paladija, UAB

Išskirtinės sienų išorės ir vidaus apdailos fibrocementinės plokštės, dailylentės
+370 68 500786

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Stogų dangos, medžiagos. Metalo gaminiai, dirbiniai ir konstrukcijos

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Ukmergės gelžbetonis, AB
Ukmergės gelžbetonis, AB

Statybinių, izoliacinių medžiagų gamyba. Prekyba putų polistirenu, betonu ir gelžbetonio gaminiais. Betono, gelžbetonio gaminiai - gamyba.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia