Spalio 19d. Šeštadienis

Plokštiniai pamatai LEGALETT

2014 Birželio 13d.
Peržiūrų skaičius: 41794

Atsižvelgiant į skaitytojų susidomėjimą plokštinių pamatų LEGALETT įrengimo technologija, Švedijos kompanijos Legalett Byggsystem AB atstovas Lietuvoje UAB ŠILTAS BŪSTAS LT paruošė atsakymus į dažniausius ir aktuliausius klausimus apie LEGALETT pamatų plokštės montavimą ir patalpų šildymą.

Plokštiniai pamatai – kas tai? Ir kaip jie įrengiami?

Pokštiniai pamatai yra monolitinė gelžbetonio plokštė išliejama polistireninio putplasčio formoje. Tokia konstrukcija visiškai izoliuoja statinio atitvaras nuo tiesioginio kontakto su gruntu. Plokščias pamatas laiko pastatą visa plokštuma, pastato svoris paskirstomas visai pamatinei plokštei ir turi nuo 6 iki 20 kartu didesnį atraminį plotą nei įprastiniai pamatai, todėl mažiau deformuojasi, yra stabilūs ir tvirti.

Paprastai tradiciniai pamatai daromi pagal standartinius „sovietinius“, šiam laikui visiškai pasenusius projektus. Prieš montuojant Legalett pamatus daromas individualus techninis pamato projektas, atsižvelgus į: grunto savybes, pastato konstrukciją, tiksliai apskaičiuotas apkrovas į pamatą, ir namo šiluminės varžos reikalavimus.

Pradėjus plokštinių pamatų statybos darbus objekte nukasamas augalinis žemės sluoksnis, pamato pagrindai paruošiami tankinant užpiltą smėlio, žvyro ar skaldos sluoksnį. Po to montuojamos cokolinės Legalett detalės su cokolio apdaila, pagal projektą klojamos polistireninio putplasčio plokštės, rišama armatūra, ir visa tai užliejama C 20 – 25 markės betonu.

Darbai vyksta itin sparčiai nes nereikia atskirais etapais montuoti klojinių, pamatų apšiltinimo, lieti grindų. 130 kv. m ploto namui pamato plokštė su grindiniu šildymu įrengiama per 4 - 5 dienas.

Kuom plokštiniai pamatai geresni už juostinius ar gręžtinius pamatus?

Svarbiausias plokštinių pamatų pranašumas tas, kad polistireninio putplasčio plokštė ir ant jos išlieti pamatai visiškai užkerta kelią grunto šalčiui ir drėgmei prasiskverbti į atitvaras bei pastato vidų. Montuojant tradicinius pamatus ši problema reikalauja itin sudėtingų sprendimų, daugybės medžiagų ir ilgo statybos proceso.

Plokštiniai pamatai sprendžia ir pastato stabilumo problemą, kai yra prastas gruntas.

Ar galima plokštuminius pamatus statyti, jei gruntas vandeningas arba molis?

Kaip ir visiems pamatams, taip ir Legalett sistemai, būtinas drenažas. Įrengus efektyvų drenažą, po plokšte nesikaups vanduo, taigi didesnių problemų nekils. Molingame grunte taip pat galima statyti Legalett pamatus. Žinodami grunto kietumą, specialistai nuspręs, ar reikia sustiprinti pamatų konstrukciją, papildomai įrengiant polius. Pamatas, kaip vientisa laikančioji konstrukcija, tolygiai paskirsto statinio apkrovimą po visą paviršių. Statybiniuose sklypuose, kuriuose gruntiniai vandenys yra aukšti ar gruntas silpnas, reikalinga itin tiksli grunto tyrimų analizė.

Kiek kainuoja plokštuminiai pamatai?

Preliminari medžiagų ir darbų kaina

• Projektavimas ~ 10 Lt./m2+PVM
• Grunto paruošimo darbai ~ 30-40Lt./m2+PVM
• Apšiltinimas ir cokolio apdaila ~110Lt./m2+PVM
• G/b plokštė ir armavimo darbai ~120Lt./m2+PVM

Kaip veikia Legalett šildymo sistema?

Legalett šildymo sistema veikia kaip ir įprastinis grindinis šildymas, tik vamzdeliais cirkuliuoja ne vanduo, o oras. Pamatų plokštėje montuojama sistemos „širdis“ - šildymo elementas. Jis gali būti „maitinamas“ elektra arba kaip įprastas radiatorius – karštu vandeniu (elementas įšyla jame cirkuliuojant karštam vandeniui). Šildymo elemente įšilęs oras ventiliatoriumi pučiamas į pamatų ortakių vamzdyną. Vienas šildymo elementas turi 4 termostatus, todėl galima reguliuoti temperatūra atkirose grindų zonose.

Vamzdžiais cirkuliuoja oras, nes tokia ortakių sistema yra labai saugi ir ilgaamžė. Mechaniškai pažeidus orinio šildymo vamzdį nesudėtinga jį užtaisyti. Oras, kitaip nei vanduo, cirkuliuojantis uždaruose kanaluose, negali užkalkėti, nesudaro kamščių bei išvengiama kitų vandens, veikiamo spaudimu, problemų.

Energiją vandeniui šildyti gali tiekti bet kuris priimtiniausias šilumos šaltinis – kieto, skysto kuro, granulinis, dujinis katilas, šilumos siurblys, saulės kolektorius, centrinė šildymo sistema.

Vanduo pamatų plokštėje necirkuliuoja, o yra tiekiams tik iki šildymo elementų. Tiek vandens, tiek elektrinio šildymo elementus galima jungti prie židinio.  Legalett pamatai su orine grindų šildymo sistema projektuojami kiekvienam namui individualiai, todėl šiluma paskirstoma maksimaliai efektyviai ir naudojama taupiai. Grindinio šildymo sistema gali būti sumontuota ne tik pamatuose, bet ir perdangose, tad be problemų šią sistemą galima naudoti kelių aukštų pastatuose.

Kiek kainuoja Legalett šildymo sistema?

Prelimenari Legalett šildymo sistemos medžiagų ir darbų kaina

  • LEGALETT šildymo sistema ~ 120lt/m2 + PVM
  • LEGALett priejungimas prie židinio ~ 5000 lt/vnt + PVM

Ar Legalett plokštiniai pamatai ir šildymo sistema pigesni už įprastinius pamatus ir šildymo sistemą?

Suskaičiavus visas įprastiems juostiniams ar poliniams pamatams ir grindiniam šildymui įrengti reikalingų mechanizmų, energijos kaštus, medžiagas, darbo ir laiko sąnaudas, Legalett plokštinių pamatų ir šildymo sistema yra pigesnė. Tradiciniame statybos procese statybos etapų daug daugiau, todėl darbo sąnaudos didesnės 2 - 3 kartus. Įprastų juostinių ar polinių pamatų alternatyva Legalett pamatams, kainuotų mažiausiai 20 proc. daugiau, o atskirais atvejais gali būti ir 100 proc. (priklausomai nuo grunto savybių). Montuojant Legalett sistemą darbai atliekami kompleksiškai, itin greitai, jie nėra sudėtingi.

Ar galima Legalett sistemą naudoti dviejų aukštų name?

Antram aukštui taip pat galima pritaikyti Legalett šildymo sistemą. Jame sumontuojama perdanga taikant tokį patį būdą kaip ir pirmame aukšte: sumontuojami klojiniai, klojamas armuojamasis tinklas, išvedžiojamas vamzdynas ir pagrindas išbetonuojamas. Jei būtina lengvesnė perdanga, rekomenduojame įsirengti grindinį šildymą panaudojus būtent šiam tikslui skirtas Hunton Silencio Thermo plokštes.

Daugiau informacijos:

ŠILTAS BŪSTAS LT, UAB
Rogainių g. 64, Martinų k. LT–91283 Klaipedos r.
+370 698 50051
+370 698 45513
+370 698 44808

http://www.siltasbustas.lt
info@siltasbustas.lt

ŠILTAS BŪSTAS LT, UAB

Griauname mitus apie akyto betono blokelius

Griauname mitus apie akyto betono blokelius

Į internetinę paiešką įvedus žodžių junginį „akytojo betono blokeliai“ rasime nuorodas ne tik į gamintojų ar prekybos vietų puslapius, tačiau ir į diskusijų forumus, kuriuose lankytojams kyla įvairiausių abejonių - nuo didesnės statybų...


XYPEX Panaudojimas pamatinėse konstrukcijose

XYPEX Panaudojimas pamatinėse konstrukcijose

Nesvarbu ar tai būtų giliai po žeme ar paviršiuje esanti konstrukcija visuomet kyla problemų dėl vandens hidrostatinio slėgio poveikio sukeltų prabėgimų. Netinkama hidroizoliacija, įtrūkimai, sujungimų nesandarumai tai problemos dėl kurių pradeda...


Taupiai statome šiltą ir ilgaamžį namą

Taupiai statome šiltą ir ilgaamžį namą

Namų statybai naudojamų medžiagų pasirinkimą lemia jų techninės savybės, statybų tradicijos, tačiau svarbiausia – kaina. UAB „Vilniaus betono gaminiai“ gaminami blokeliai „Haus“ sutaupo 10–50 % lėšų, o šilumos...


Pirties pamatai

Pirties pamatai

Kaip ir visų pastatų, taip ir pirčių pagrindiniai konstrukcijos elemen­tai yra pamatai, sienos, lubos ir stogas. Pirmiausia pirties statybai reikia paruošti aikštelę, nuimti viršutinį dirvos sluoksnį, išlyginti žemę ir įrengti pamatus.


HELUZ – keramikiniai blokeliai pasyviam namui (50 cm – R=9.06)

HELUZ – keramikiniai blokeliai pasyviam namui (50 cm – R=9.06)

Labai dažnai planuojantys statytis namą susiduria su dilema - kokį namą statyti, iš kokių medžiagų ir t.t. Kas geriau - įprasti mūriniai, karkasiniai ar ekologiškos technologijos (pvz. šiaudiniai)? Kiekvienas medžiagų gamintojas pateikia savo...


Sijos NAILweb. Nešančių medžio metalo sijų NAILweb panaudojimas - NAIL-WEB.LT

Sijos NAILweb. Nešančių medžio metalo sijų NAILweb panaudojimas - NAIL-WEB.LT

Įmonė UAB "NAIL-WEB.LT" - vieninteliai Lietuvoje nešančių medžio metalo sijų NAILweb gamintojai. NAILweb gaminys patentuotas beveik visoje Vakarų Europoje ir atitinka tarptautiniams kokybės reikalavimams ir standartams. Tai unikalus...


Dekoratyvinis tinkas

Dekoratyvinis tinkas

Norint sukurti gražią apdailą įvairios paskirties pastatų fasadams, reikalingas dekoratyvinis tinkas. Iš pastatų išorės naudojamas tinkas ne tik puošia fasadą, bet taip pat atlieka apsauginę sienų funkciją, saugodamas jas nuo drėgmės, per daug...


HUNTON bitumu impregnuotos plokštės – sandarumo garantas namui

HUNTON bitumu impregnuotos plokštės – sandarumo garantas namui

HUNTON bitumu impregnuotos plokštės - naudojamos karkasinių namų bei kitų ventiluojamų fasadų ir stogų statyboje, įrengiant sandarų ir patikimą namo apvalkalą. Tai yra priešvėijinė izoliacija ir difuzinė danga viename gaminyje, skirta išorės...


Ukmergės gelžbetonis, AB
Ukmergės gelžbetonis, AB

Statybinių, izoliacinių medžiagų gamyba. Prekyba putų polistirenu, betonu ir gelžbetonio gaminiais. Betono, gelžbetonio gaminiai - gamyba.

Karkasa, UAB
Karkasa, UAB

Karkasinių namų projektavimas ir statyba iki rakto.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Tvirtinimo centras, UAB
Tvirtinimo centras, UAB

Mūsų sprendimai bei šilumos izoliacinės medžiagos padeda pasiekti geriausių rezultatų bei naudos.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Izoforma, MB
Izoforma, MB

Lanksčios fasadinės plytelės Izoflex

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

Lukra, UAB
Lukra, UAB

"MARMOROC" ventiliuojamo fasado apdaila.

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Termoblokeliai, UAB
Termoblokeliai, UAB

Termoblokeliai šiltam, sandariam ir tvirtam namui U 0,09 W/m² K; R=11,1 m²·K/W

Tel. +370 678 78930

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

Paladija, UAB
Paladija, UAB

Išskirtinės sienų išorės ir vidaus apdailos fibrocementinės plokštės, dailylentės
+370 68 500786

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre