Spalio 19d. Antradienis

Akustiniai ir garso izoliacijos sprendimai

2021 Vasario 12d.

Nuolatinis triukšmas gali ilgam sutrikdyti ramybę, pakenkti žmogaus sveikatos būklei, jo darbingumui ir kokybiškam poilsiui. Tai žinodami, naujųjų namų architektai, konstruktoriai ir dizaineriai be jau įprastų konstrukcinių sprendimų, šilumos izoliacijos, efektyvių inžinerinių tinklų, pasirūpina ir geresne garso izoliacija. Šito turėtų būti siekiama ir renovuojant senesnės statybos pastatus.

Bendrovė „MODERNI IZOLIACIJA“ projektuotojams ir architektams siūlo susipažinti su dviem šiuolaikiškais sprendimais: triukšmo vibracijas sugeriančiomis akustinėmis bei apdailinėmis medžio vilnos plokštėmis ir viskoelastinėmis garso izoliacijos membranomis.

Viskoelastinė membrana: plonytis, bet veiklus sluoksnis

Naujos kartos „Tecsound“ sintetinės viskoelastinės garso izoliacinės membranos pelnytai specialistų pripažįstamos vienomis efektyviausių pasaulyje. Ir tai nėra keista, nes ši medžiaga atėjo iš karinės pramonės – povandeninių laivų ir kitų karinių įrenginių garso izoliacijos.

Pagrindinis „Tecsound“ membranos pranašumas prieš visas kitas tokio pobūdžio medžiagas yra tame, kad ją naudojantys sprendimai nė kiek nesumažina naudingos patalpų erdvės. Garso izoliacijos sluoksnis tiesiog pasislepia konstrukcijoje ir tampa nematomas už apdailos, tyliai didvyriškai atlieka savo darbą – saugo patalpose esančius žmones nuo bereikalingo triukšmo. Plonytę, bet veiksmingą, „Tecsound“ membraną galima įrengti ant bet kokio pagrindo – betono, gipskartonio, medienos, metalo bei daugelio kitų. Svarbu, kad paviršius būtų gerai paruoštas – jį reikia išlyginti, nuimti visas senas dangas (jei jų yra buvę), nugruntuoti ir leisti išdžiūti. Jei ant sienos yra kokybiškai sumontuotas gipskartonio sluoksnis, tada montavimas gali būti atliekamas tiesiai ant jo. Viskoelastinės membranos pasaulyje įrengiamos daugiaaukščiuose ir mažaaukščiuose pastatuose, viešbučių ir SPA kompleksuose, biuruose, mokyklose – visur, kur nepageidaujami pašaliniai garsai. Naudoti jas galima ir sienoms, ir grindims ar luboms – tereikia tik pasirinkti reikiamą medžiagos tipą.

„Tecsound FT“ aukštos kokybės garso izoliacija sudaryta iš veltinio sluoksnio ir sintetinės viskoelastinės membranos bei dažniausiai naudojama luboms ar sienoms nuo trukšmo izoliuoti. Jos atmaina „Tecsound 2FT“ turi du veltinio sluoksnius, abipus viskoelastinės membranos, ir idealiai tinka izoliuoti tarpbuitines pertvaras nuo kaimynų skleidžiamų garsų.

„Tecsound SY70 GEO“ – oru sklindantį garsą izoliuojanti membrana, skirta vidaus pertvaroms. Vienoje pusėje ji padengta lipniu sluoksniu, prikimbančiu prie daugumos statybinių konstrukcijų. Kitoje pusėje – poliesterio danga, prie kurios gerai limpa, gipskartonio plokštėms montuoti skirti klijai. Šitaip galima prie sienos iš karto klijuoti gipso apdailos plokštę, neįrengiant jokių sudėtingų karkasų. Rezultate smarkiai sutaupoma vidaus erdvės: visas „sumuštinis“ gaunasi mažiau nei 30 mm storio. Pačios gi membranos storis tėra tik 3,5 mm., o masės svoris – 7 kg/m².

Visas šias membranas galima kombinuoti su šilumos izoliacijos medžiagomis, tarkim, mineraline vata. Tai taip pat ženkliai padidina konstrukcijos garso izoliacijos parametrus.

Medžio vilna – akustinis komfortas ir kartu patalpos akcentas

Konstrukcinius garso izoliacijos sprendimus visai nebūtina slėpti nuo žmonių akių. Štai kaimyninės Latvijos gamybos medžio vilnos plokštės „CEWOOD“, gaminamos iš trijų 100 % natūralių žaliavų – medienos drožlių, vandens ir cemento – neuždengtos tampa interjero akcentu, atrodo estetiškai ir patraukliai, jas galima naudoti be jokio papildomo apdorojimo. Eksploatacijos metu šios plokštės išsaugo visas medienai būdingas savybes: komfortą, natūralią patalpos termoreguliaciją ir tolygų drėgmės sugėrimą ar išskyrimą, patalpos orui pernelyg išsausėjus.

„CEWOOD“ medžio vilnos plokštės – unikali medžiaga, pasižyminti daugybe puikių savybių. Šis produktas atsparus ugniai, turi labai geras priešgaisrines savybes (A2, B-s1, d0), pasižymi puikiomis garso bei šilumos izoliacijos savybėmis ir tinka įvairiems dizaino sprendimams.

Akustinės plokštės plačiai naudojamos viešųjų ir gyvenamųjų pastatų interjero sprendimams, jos ekologiškos ir nekenkia sveikatai, turi alergologų suteiktą sertifikatą.

Dėl natūralios sudėties ir išskirtinių savybių šios plokštės dažnai naudojamos didesnės akustinės apkrovos patalpose, kur garso izoliavimas ir triukšmo sugertis yra labai svarbus aspektas. „CEWOOD“ medžio vilnos plokštės – apdaila, pasižyminti ne tik daugybe puikių savybių, bet ir neišsemiamomis dizaino galimybėmis derinant skirtingus plokščių matmenis, storius, spalvas ir faktūras, šitaip suteikiant interjerui išskirtinumo.

„CEWOOD“ medžio vilnos plokštės supaprastina ir palengvina susijusius su remontu procesus: jas lengva įrengti, nereikia glaistyti, dažyti ar šlifuoti. Montavimas labai paprastas, greitas ir beveik nekeliantis dulkių: plokštės klijuojamos arba tvirtinamos ant aliuminio profilio arba ant medinių tašų karkaso.

Tokiu būdu ne tik sutaupoma laiko ir finansinių išteklių, bet ir suteikiama sveika ir ekologiška darbo aplinka darbuotojams, sukuriamas puikus stilingas interjeras bei labai geras akustinis patalpų komfortas. Šie aspektai paaiškina, kodėl tiek gyvenamų tiek visuomeniniu ir biurų patalpų dekoro tendencijose taip sparčiai didėja šios medžiagos populiarumas. Paskaičiuota, kad „CEWOOD“ plokščių įrengimas užsakovams kainuoja pigiau nei dabar naudojamas ir ypač populiarus sprendimas su gipskartonio plokštėmis.

Mokyklose, vaikų darželiuose, SPA kompleksuose, sporto salėse, kultūros centruose bei kituose viešuosiuose pastatuose, kuriems tenka didelė akustinė apkrova, garso sugerties klausimas yra toks pat svarbus kaip ir natūralios medžiagų ypatybės, gaisrinė sauga, prieinama kaina ir estetinės savybės. „CEWOOD“ medžio vilnos plokštės savyje šias savybes vienija, todėl jų tiek eksportui, tiek Latvijoje ar Lietuvoje vykdomiems projektams šių medžiagų parduodama vis daugiau.

Standartinė plokščių forma yra stačiakampė ar kvadratinė, tačiau siekiantiems savitumo ir ieškantiems ypatingų akcentų dizaineriams pagal užsakymą gaminamos ir išskirtinės formos, pavyzdžiui, šešiakampis, trikampis, trapecija, rombas, apskritimas ir t.t. Šešiakampė „CEWOOD“ dizaino plytelių forma – pati populiariausia, mat leidžia lengvomis priemonėmis sukurti unikalų, išraiškingą rezultatą.

Bendrovę „MODERNI IZOLIACIJA“ dėl komandos profesionalumo vertina, pripažįsta ir pasitiki daugelis pasaulinio lygio gamintojų. Tai suteikia bendrovei galimybę pasiūlyti unikalius gaminius bei sprendimus, kurie padės įgyvendinti net ir sudėtingiausius užsakovui kylančius uždavinius. Akustinio komforto sprendimai verslo ir gyvenamosioms patalpoms – tik vienas iš jų, toks pat svarbus kaip ir kiti, tačiau kartais nepelnytai paliekamas be reikiamo dėmesio.

Moderni izoliacija, UAB
Daugiau informacijos: www.izoliacija.com

Bituminė juosta asfaltui

Bituminė juosta asfaltui

Bituminė juosta asfaltui. Bituminės važiuojamosios kelio dalies dangos kokybė ir ilgaamžiškumas iš esmės priklauso nuo tinkamo sujungimo siūlių, kurios daugeliu atvejų neišvengiamai atsiranda, sandarinimo.


Patalpoms keliami akustiniai reikalavimai

Patalpoms keliami akustiniai reikalavimai

Pastatų apsaugos nuo triukšmo reikalavimai įgyvendinami trimis etapais: projektuojant pastatą, statant ir atiduodant jį naudojimui. Iki šiol projektuotojai ir statybininkai neskirdavo didelio dėmesio gerai garso izoliacijai užtikrinti. Nuo...


Deformacinių siūlių sandarinimas

Deformacinių siūlių sandarinimas

Didėjant pastatų tūriams ir statant juos vis giliau po žeme, pastatuose atsiranda vis daugiau deformacinių siūlių. Pastatai ir kiti statiniai šiandien dažniausia statomi naudojant surenkamo gelžbetonio elementus arba liejant pastato konstrukcijas...


„Paroc“ Lietuvos rinkai sertifikavo ugniai atsparių ortakių priešgaisrinę izoliaciją

„Paroc“ Lietuvos rinkai sertifikavo ugniai atsparių ortakių priešgaisrinę izoliaciją

Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ sukūrė specialius gaminius ir Lietuvoje sertifikavo priešgaisrinius sprendimus ugniai atsparių ortakių izoliavimui PAROC HvacFire LT. Šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) sistemų...


Fasadų šiltinimas polistirolu, akmens vata

Fasadų šiltinimas polistirolu, akmens vata

Prieš atliekant fasado šiltinimo darbus, yra statomi pastoliai. Pastoliai yra statomi ant tvirto pagrindo. Po pastolių kojomis turi būti padėtos 5cm storio lentos. Pastoliai statomi ir tvirtinami pagal gamintojo nurodytas rekomendacijas. Pastoliai...


A klasės namo apšiltinimas: kas svarbiausia (I dalis)

A klasės namo apšiltinimas: kas svarbiausia (I dalis)

Nuo 2016 m. lapkričio 1 d. įsigaliojo reikalavimas visus naujus pastatus statyti ne žemesnės kaip A energinio naudingumo klasės. Tai tik pirmas žingsnis link aplinkai kuo mažiau kenkiančių pastatų ir jau numatyti sekantys etapai: A+ (2018 m) ir...


Kodėl rinktis šiltinimą poliuretano putomis?

Kodėl rinktis šiltinimą poliuretano putomis?

Poliuretano putos, kaip šiltinimo medžiagos, pradėtos naudoti dar 1940 metais JAV kariuomenėje. Jomis buvo šiltinami kariniai lėktuvai. Tik 1970 metais ši technologija pradėta naudoti gyvenamųjų namų apšiltinimui. Nuo tada naudojamos dvi sistemos...


Efektyvūs sprendimai sienų šiltinimui (IV dalis)

Efektyvūs sprendimai sienų šiltinimui (IV dalis)

Išorinė tinkuojama sudėtinė termoizoliacinė sistema yra įrengiama statybos aikštelėje. Tai mūrinių, mūrinių tinkuotų, betoninių, betoninių tinkuotų vertikalių, horizontalių ar pasvirusių atitvarų šiltinimo sistema, kurios apdaila yra tinkas. Šią...


Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus FORBUILD atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Ekotroba LT, MB
Ekotroba LT, MB

Ekotroba LT teikia kokybiškas ir profesionalias pastatų šiltinimo bei sandarinimo paslaugas.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...