Spalio 30d. Penktadienis

Nuo ko pradėti namų interjero kūrimą?

Peržiūrų skaičius: 83132
Nuo ko pradėti namų interjero kūrimą?

Savo namus kuriame su meile, tačiau kartais to nepakanka, kad jie taptų mieli ir jaukūs. Rodos, dažome sienas gražiausiomis spalvomis, renkamės naujausius baldus, stilingus aksesuarus, o kambarys neturi savo "veido" ir gana. Akivaizdu, jog kažko trūksta, bet ko? Jei nežinote, štai keletas patarimų, kaip sukurti harmoningą namų interjerą.

Kambario paskirtis, stilius, tematika

Apie namų interjerą pradėkite galvoti ne statybinių medžiagų, baldų ar užuolaidų parduotuvėje, kur nuo pasiūlos įvairovės ima suktis galva, bet tame namų kampelyje, kur norite ką nors pakeisti ar sukurti naujai. Popieriaus lapas mintims ir puodelis kavos – tai viskas, ko prireiks sėkmingai pradžiai.

Pirmiausia pamąstykite apie kambario ar patalpos paskirtį. Funkcijų gali būti ne viena. Pavyzdžiui, jei tai didysis šeimos ir svečių kambarys, jame gali prireikti kampelio skaitymui, muzikai, pokalbiams. O gal ir darbo vietos? Svarbūs visų šeimos narių poreikiai. Greičiausiai vakarus norėsite leisti drauge, tad galbūt reikia jaukios vietos stalo žaidimams ar didelio ploto namų kino filmų vakarams? Nepamirškite ir svečių. Kaip dažnai ir kiek jų lankosi svetainėje?

Jeigu atsakėte į šiuos ir panašius klausimus, pasirinkite kambario stilių ir temą. Pavartykite žurnalus interjero tematika ir pabandykite atrasti jums patinkantį stilių – tradicinį, šiuolaikinį, retro, o gal tropikų ar eklektišką. Sužinokite apie jį kuo daugiau, kad galėtumėte nuspręsti, ar jis jums tinka. Aklai sekti pasirinkto stiliaus aprašymu gal ir nereikėtų, bet įvykdyti pagrindinius reikalavimus ir pasinaudoti tam tikrais patarimais verta.

Interjero kūrimą palengvins ir tam tikra tematika (pagrindinė kambario idėja), kurią pasirinkti bus lengviau, jei jau būsite apsisprendę dėl stiliaus. Pavyzdžiui, tropikų stiliui puikiai tiks palmių, gyvūnų, kaimo – lauko gėlių įvaizdžių.

Paprasčiausia pasirinkti abstrakčią temą, pavyzdžiui, vandenį, smėlį, mišką ar dangų. Kita vertus, kuo konkretesnė tema (mašinėlės – vaikų kambaryje, vynuogės – virtuvėje, kriauklės – vonioje), tuo kambarys individualesnis. Be to, konkreti tema susiaurina baldų, medžiagų, detalių paieškos lauką ir taip palengvina interjero kūrimą.

Raštų ir faktūros akcentas

Įvairūs raštai (tam tikrų motyvų deriniai) ir faktūra (smulkūs motyvai, akcentuojantys paviršių) tapetuose, kiliminėje dangoje, dekoratyvinėse pagalvėlėse ir netgi balduose suteikia erdvei išraiškingumo ir pabrėžia jos nuotaiką. Juos atrenkant galioja viena taisyklė – derinimas ir saikas.

Raštus turėtų jungti bent viena bendra spalva. Jei pasirinksite daug ir įvairių spalvų bei motyvų raštus, kambarys nuo jų raibs ir atrodys perkrautas bei apsunkęs. Be to, raštai užgoš vertingus meno kūrinius ir kitus kambario akcentus. Tokio kambario neišgelbės nei visų raštuotų interjero puošmenų sutelkimas atokioje vietoje, nes ji vis tiek taps vieninteliu dėmesio centru.

Derinant raštus, venkite jų panašumo, nes jis, atvirkščiai mūsų lūkesčiams, kuria disharmoniją. Pageidautina, kad raštai skirtųsi linijų, motyvų dydžiu, paviršiumi ir netgi stiliumi. Dizaino specialistai teigia, jog niekada nesuklysite derindami gėlėtus, juostuotus ir languotus motyvus.

Ne mažiau už raštus, svarbi ir faktūra. Vizualiai erdvei ji suteikia tam tikrų charakteristikų – pavyzdžiui, švelni, raibuliuojanti ir žvilganti faktūra sukuria atviros ir svetingos erdvės pojūtį, o minkšta, pūkuota, pintų vytelių – jaukios ir šiltos.

Faktūra interjere yra kaip slaptasis ginklas – nebūtinai pastebima vos tik įžengus į kambarį, tačiau priėjus arčiau ar palietus, gali maloniai nustebinti. Faktūrai svarbus apšvietimas – dienos šviesoje sienų paviršius, išklijuotas "faktūriniais" tapetais, gali atrodyti lygus, tačiau dirbtinis apšvietimas, išryškindamas kiekvieną paviršiaus detalę, tokias sienas gali paversti nepaprastai subtiliomis.

Baldų išdėstymo subtilybės

Baldai interjere ne mažiau svarbūs nei spalva, raštai ar faktūra. Jie nemažai kainuoja, tad įsigyti visų iš karto gal ir nepavyks, bet tai – ne problema. Erdvę geriau palikti tuščią ir sulaukti tinkamų baldų nei užgriozdinti ją senais ar įsigyti kiek pigesnius "iš bėdos". Ilgainiui nemieli baldai ims erzinti, o tinkamų gal taip ir neįsigysite...

Kokybė ir grožis nėra vieninteliai kriterijai renkantis baldus. Baldai turi būti funkcionalūs ir patogūs, o forma ir stilius – derėti su bendra kambario nuotaika. Todėl jei sienas dažote ryškia spalva, pasirūpinkite ir kiek įmantresniais bei ryškesniais baldais.

Prieš perkant baldus, vertėtų pamatuoti kambario aukštį, ilgį ir plotį bei nusibraižyti grindų planą su baldų išdėstymu. Tokiu būdu tiksliai žinosite, kokių baldų reikia, kiek maksimaliai galite skirti jiems vietos ir koks bus jų išdėstymas. Prireikus grindų planą lengvai pakoreguosite.

Baldų išdėstymas – dar vienas iššūkis interjero kūrimo procese. Pagalvokite ne tik apie estetiškai partauklų, bet ir funcionalų rezultatą: nestatykite baldų arti langų, durų ar židinio, suplanuokite vaikščiojimui skirtus takus. Harmonijos įspūdį sukursite tolygiu "svoriu" paskirstę baldus visame kambaryje.

Baldai sustatyti prie sienų linijine tvarka – nieko nebestebina. Interjero specialistai baldus siūlo komponuoti aplink pagrindinį kambario akcentą – didelį paveikslą, veidrodį, židinį, kitokia spalva nei likusios nudažytą sieną ir pan.

Kiek didesnį kambarį suskaidykite į atskiras erdves. Šeimos ir svečių kambaryje galima įrengti malonų kampelį stalo žaidimams prie židinio ant žemės (tereikia minkštų dekoratyvinių pagalvėlių), pokalbiams tiks mažas stalelis su dvejomis kėdutėmis, skaitymui ir poilsiui – supamoji kėdė, televizoriaus žiūrėjimui – minkštų baldų kampas. Skirtingos veiklos zonas puikiai įrėmins kilimėliai, kėdės ar kambariniai augalai.

Kada detalės ir priedai puošia?

Pats maloniausias kambario dekoravimo etapas – tam tikrų akcentų – stalinių lempų, pagalvėlių, veidrodžių, paveikslų, kambarinių augalų – parinkimas. Jie suteikia erdvei ne tik estetinio grožio, bet ir individualumo. Todėl malonias kambario detales, nepamiršdami savo pomėgių, būtinai rinkitės patys.

Tolimų kraštų suvenyrai, įvairūs rankdarbiai, žvakių, kriauklių ar kaktusų kolekcijos gali tapti puikiu kambario akcentu ir net pokalbių su svečiais pradžia. Dekoratyvinius daiktus išdėliokite ne tik sekcijose ar knygų lentynose, bet ir apšviestose nišose ar specialiai pagamintose mažose lentynėlėse.

Be abejonės, svarbu ir tai, kaip išdėstysite dekoratyvinius elementus. Nepatartina jų rikiuoti ilgoje ištisinėje linijoje (ypač, jei detalės mažos) – geriau grupuoti tam tikra tvarka ir dėlioti po kelis. Jei akcentu renkatės knygas ant židinio ar stalelio, rinkitės nelyginį jų skaičių – bus mieliau akiai.

Individualumo kambariui suteiks šeimos fotografijos, vaikų piešiniai. Juos galite kabinti vienoje didelėje lentoje ant sienos ir nuolat keisti ekspoziciją arba tradiciškai – įrėminti. Rėmeliai turėtų būti panašios spalvos, kad sujungtų visas nuotraukas. Ekspozicijai paskirkite vietą vienoje sienoje, nes jei kabinsite ant visų, kambarį perkrausite akcentais, kurie praras išskirtinumą.

Erdviam kambariui ieškokite didesnių paveikslų arba kompozicijų, sudarytų iš kiek mažesnių daiktų, nes smulkūs akcentai sienoje paskęs. Didesni akcentai išgelbės ir mažas erdves – padės jas vizualiai padidinti.

Jei nieko nenutuokiate apie interjerą papildančius akcentus, nenusiminkite, padės kambario tematika ir eksperimentai ieškant daiktų vietos dekoruojamoje erdvėje. Svarbiausia taisyklė renkantis detales – nepirkti daug ir menkaverčių daiktų. O jei kartais ir nusipirkote – ne bėda, juk kambario detales labai įdomu keisti.

Pabaigai

Jei pamąstėte apie išvardintus interjero planavimo aspektus ir dar atradote dalykų, apie kuriuos nebuvo užsiminta (pavyzdžiui, apšvietimą, formas, linijas, lubas ar grindis) – nusipelnėte dar vieno puodelio kavos ir… pradėti darbus. Sėkmės kuriant įdomų, stilingą ir harmoningą namų aplinką. Nebūtinai madingą ir nebūtinai prabangią. Tačiau tokią, kurioje sienos, paveikslai, spalvos, raštai ir baldai šneka ta pačia kalba…

Spalvų kalba

Geltona - Stimuliuoja atmintį, skatina aktyvumą, pavydą, sukuria linksmą nuotaiką.
Raudona - Energinga, aktyvi, skatina meilę, aistrą, pyktį, stiprybę.
Mėlyna - Giedra, tyra, rami, skatina atvirumą, jėgą, mąstymą, atsiskyrimą, tinkama meditacijai ir poilsiui.
Oranžinė - Neformali, draugiška, linksma, įdomi, gyvybinga, teikia energijos, kviečia bendrauti.
Žalia - Raminanti, draugiška, neutrali, skatina harmoniją.
Violetinė - Karališka, turtinga, raminanti, skatina dvasingumą, kūrybiškumą, gydo nemigą (levandų).
Ruda - Neutrali, atpalaiduojanti, jauki, nesuteikia energijos.
Balta - Gaivi, sudaro švaros, sterilumo, paprastumo ir tvarkingumo įspūdį.
Juoda - Elegantiška, paslaptinga, stilinga, niūri. Jei jos per daug – slegianti.
Pilka - Elegantiška, neutrali, sukuria švaros įspūdį.


AUTORIUS: Laura STANKEVIČIENĖ


Originalios dovanos laukia Jūsų čia

Originalios dovanos laukia Jūsų čia

Štai ir atėjo - dar vienas kalėdinių dovanų sezono metas. Kartais džiugus, o kartais lydimas galvos skausmų. Ką dovanoti tėvams, seneliams, draugams, žmonai ar vyrui? Tokiom akimirkom susimąstai, galgi ir neblogai, kad jos tik vieną kartą metuose....


Geras interjero dizaineris – šansas laimėti loterijoje

Geras interjero dizaineris – šansas laimėti loterijoje

Interjero dizainerių paslaugomis dažniausiai naudojasi pasiturintys gyventojai, geriausiai suvokiantys, jog kiekvieną darbą labiau apsimoka patikėti profesionalams negu iš naujo išradinėti dviratį. Atrodo, būstą kuo puikiausiai galima įsirengti...


Plytelės interjere: atspalviai, deriniai ir idėjos

Plytelės interjere: atspalviai, deriniai ir idėjos

„Kaip atrodytų vonia, jei plytelės bus melsvos? O jei su raižiniais? O kokios spalvos plyteles klijuoti virtuvėje?“ – tokios mintys, turbūt, kyla daugeliui, kurie įsirengia namus ar daro remontą. Šiandieninėje rinkoje yra begalės...


Kaip išsirinkti LED veidrodį?

Kaip išsirinkti LED veidrodį?

Turbūt pastebėjote, kad naujosios technologijos palengva užvaldo vis daugiau įvairiausių sričių rinkoje. Ne išimtis ir veidrodžiai. UAB “Mavy studija” dalinasi patarimais, kaip išsirinkti tinkamą veidrodį su LED apšvietimu, kaip...


Technistone plyteles ir plokštes Jūsų interjerui

Technistone plyteles ir plokštes Jūsų interjerui

Technistone dirbtinis akmuo (aglomeratas) gaminamas iš 90% natūralių žaliavų - granito dalelių, kvarcinio smėlio, sukepintų aukštos kokybės poliesterio dervomis ir spalvos pigmentais.


Stoglangiai: palėpės ir interjero idėjos

Stoglangiai: palėpės ir interjero idėjos

Viskas prasideda nuo idėjos. Reikia pripažinti, kad dažniausiai save mes ribojame patys. Pradėkite nuo idėjos. Pagrindinis dėmesys tenka erdvės pojūčiui ir šviesos žaismui patalpose. Net itin sudėtingos formos palėpes galima tinkamai apšviesti....


Protingas namas. Kas tai?

Protingas namas. Kas tai?

Sąvoka Protingas namas vartojama jau keliolika metų, tačiau kiekvienas jį įsivaizduojame kitaip. Vieniems tai muzikos paskirstymas po visus kambarius, kitiems – patogus šviesų ar mikroklimato valdymas, tretiems – energiją taupančios...


Gyvas namų interjeras – BaliWood.lt

Gyvas namų interjeras – BaliWood.lt

SoHo loftuose Vilniuje įsikūrė Balio Salos dalis – BaliWood salonas.“Living concept store “ – šios pardotuvės konceptas. Įžengus pasitinka draugiška aplinka, išskirtinis dizainas , menas , mados ir kultūros paveldo...


Alfa metalas, MB
Alfa metalas, MB

Metalo tekinimo bei frezavimo darbai, suvirinimas, pjovimas, gręžimas ir sriegimas.

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.