Spalio 17d. Ketvirtadienis

Gyvybės energija užplūsta jos laukiančius namus

Peržiūrų skaičius: 75740
Gyvybės energija užplūsta jos laukiančius namus

Dešimtys tūkstančių daiktų – taip metaforiškai senovės kinai apibūdino pasaulį. Šiuolaikiniam žmogui daiktai – tai ne gamtos dovana, o veikiau jo paties triūso rezultatas. Bet ar visada patogiai jaučiamasi tarp šių daiktų? Ar nesinori ką nors pakeisti savo namuose? Jei kyla abejonių, galbūt padės fengšui – senovės kinų mokslas, aiškinantis, kaip harmoningai sugyventi su savo aplinka.

Šviesa ir veidrodžiai

Fengšui teigia, kad šviesa – būtina gyvybės energijai ci. Svarbiausia yra natūrali šviesa, taigi geriausias interjeras yra toks, kurį apšviečia saulė. Jei šviesos neužtenka, galima panaudoti ją atspindinčius veidrodžius, bet jie neturi būti kabinami tiesiai prieš langus. Fengšui nerekomenduoja labai ryškaus dirbtinio apšvietimo ir tokio, kuris pakeičia natūralią daiktų spalvą.
Veidrodis, pasak fengšui – aktyvus interjero elementas. Jis kaupia ir perduoda gyvybės energiją. Veidrodžiais interjere galima reguliuoti ne tik apšvietimą, bet ir patalpų dydį. Jų patariama pakabinti siaurame ir tamsiame prieškambaryje – bet ne vieną priešais kitą. Blogai, jei veidrodžiuose atsispindi lauko durys.

Valgomajame veidrodžio reikia ne tik tam, kad jis tarsi padidintų patalpą, bet ir apšvietimui sustiprinti. Be to, jis atspindi ant stalo padėtus patiekalus – atrodo, kad jų yra daugiau. O tai pagal fengšui – geras ženklas. Tačiau virtuvėje ruošiant maistą tokiu būdu jo padvigubinti negalima. Taigi prie viryklės veidrodžio kabinti nederėtų.

Veidrodžiai miegamajame – vienas mėgstamiausių europiečių dizainerių sprendimų, bet fengšui tai netinka. Jei be jų niekaip negalima apsieiti, veidrodžius patariama kabinti taip, kad juose neatsispindėtų nei lova, nei miegantieji joje.

Spalvų simbolika

Kinai tvirtina: "Ryškios spalvos sustiprina gyvybės energiją", europiečiai pareiškia: "Tas margumas džiugina akį". Rytų ir Vakarų gyventojų spalvų samprata skiriasi. Juoda spalva mums asocijuojasi su liūdesiu, pykčiu, apgaule, o balta – su džiaugsmu, švara. O štai kinų kultūroje balta spalva yra mirties simbolis. Taigi tiems, kurie nori pertvarkyti namus pagal fengšui, būtina atsižvelgti į savo skonį ir daryti tai, kas pačiam yra prie širdies.

Neverta pulti perdažyti sienų ar keisti baldų gobeleno: spalvų psichologija – sudėtingas dalykas. Net prityrę sielos specialistai ne visada sugeba suvokti, kaip spalvos veikia vieną ar kitą žmogų. Tačiau naudinga žinoti, ką fengšui apie jas sako.

Raudona Kinijoje nuo senų senovės – gyvybės ir prisikėlimo spalva. Ji tinka ten, kur stinga šviesos ir šilumos, tose patalpose, kur reikia būti fiziškai ir protiškai aktyviems. Tačiau persistengti nereikia: per daug raudonas interjeras veikia dirginamai. Raudonos spalvos reikėtų vengti poilsio kambaryje.

Geltona simbolizuoja gausumą ir sveikatą. Jos atspalviai sukuria jaukumą ir ramybę. Tačiau pernelyg ryškus geltonis žmogų gali varginti.

Žalia beveik visose kultūrose yra atgimimo ir gyvybės simbolis. Europiečių psichologai sutinka su fengšui žinovais: žalia spalva ir jos atspalviai grąžina jėgas, nuramina, suteikia sielai harmonijos, teigiamai veikia regos organus.

Mėlyna – dangaus ir jūros spalva. Ji simbolizuoja paslaptingumą, skatina medituoti, interjerui suteikia iškilmingumo, švaros ir šaltumo jausmą. Tačiau mėlynos spalvos kambaryje ilgai būti nepatartina. Tokia ypač netinka dažyti virtuvės sienas.

Juoda Rytų kultūroje siejama su sezonų kaita, ji simbolizuoja žiemą. Neįmanoma įsivaizduoti interjero, kuriame visos sienos būtų juodos spalvos ar bent jau juodais ruožais – tarsi iš siaubo filmo. Paisant europiečių tradicijų juoda spalva pasitelkiama dekoratyviniam apipavidalinimui, arba ja dažomi baldai.

Mielos smulkmenos

Pasak fengšui, namuose turi būti bambukinių fleitų. Bambukas – augalas, turintis stebuklingų gyvybinių jėgų ir simbolizuojantis ilgaamžiškumą. Bambukinės fleitos – talismanas, saugantis nuo nelaimių ir atnešantis sėkmę. Fleitos surišamos raudonais raišteliais ir pakabinamos palubėje maždaug 30 laipsnių kampu. Jų melodija tarsi išsklaido po visus namus įėjusią energiją.

Tradicinių kiniškų varpelių – funlin – melodija, kaip teigia fengšui, išvaiko neigiamą energiją. Tiesa, europiečių ausis vargu ar išgirstų ką nors mistiška, kai skamba keraminiai, metaliniai ar mediniai varpeliai. Tačiau malonus jų garsas ramina net patį didžiausią skeptiką. Tad kodėl nepasikabinus varpelių? Jei ir neprisikviesi gyvybės energijos, tai bent nuotaika bus geresnė. Tiesa, renkantis varpelius reikia būti atsargiems, nes kai kurie jų skirti tik šventykloms – tokie namams netinka.

Įvairūs kristalai irgi skirti tam, kad atneštų laimę. Fengšui sakoma, kad jie gamina energiją. Kristalai yra Žemės simbolis, todėl juos reikia įkurdinti to elemento zonoje: kambario viduryje, pietvakarių arba šiaurės rytų pusėje.

Vanduo – vienas svarbiausių fengšui elementų, tad namuose turi būti akvariumas arba bent indas su vandeniu. Juos reikėtų pastatyti šiaurės, šiaurės rytų arba pietryčių pusėje. Gerai, jei vandens indai stovi prie durų ar kampe. Tačiau jų negalima statyti priešais lauko duris ar virtuvėje, mat čia lygiomis teisėmis šeimininkauja ugnis ir vanduo (akvariumas sustiprintų vandens veikimą).

Gėlės namuose

Fengšui nepataria namuose laikyti nuvytusių ar sudžiovintų gėlių. Gyvas augalas – ne tik gražus, jis yra galingas gyvybinės energijos šaltinis. Be to, padeda nukreipti ci energijos srovę reikalinga linkme. Kinai rinkdamiesi augalus ir šiais laikais žiūri, kaip auga jų lapai, koks yra stiebas.

Visi namie esantys augalai yra Medžio elemento atstovai, juos reikia derinti su Ugnies elementu. Taigi kambarinėms gėlėms ar žiemos sodui tinkamiausia vieta – pietinė kambario ar namo pusė. Europiečių akimis, tai logiškas reikalavimas. Augalų laikyti nerekomenduojama patalpos viduryje, pietvakarių ir šiaurės rytų pusėje. Gėles geriausia statyti valgomajame ir svetainėje, nepageidautina – virtuvėje ir miegamajame.

Nuo to, kad energija ci neatsitrenktų į kampus, apsaugo vijokliniai augalai – juos reikia pastatyti ant lentynų, stelažų, palangių. Gėles galima įkurdinti kambario kampuose. Žinoma, turi būti tinkamas apšvietimas.

Ne itin gerus jausmus fengšui žinovams kelia kaktusai – jų dygliai yra neigiamos energijos šaltinis. Tačiau juos leidžiama statyti ant palangių – tarsi namų sargus.

Kategoriškų reikalavimų fengšui nekelia. Jei namiškiai puikiai jaučiasi kaktusų draugijoje, jei visiems patinka džiovintų gėlių puokštės – puiku, tegul viskas lieka taip, kaip yra.
Svarbiausi kriterijai besirenkantiems modulinę sofą

Svarbiausi kriterijai besirenkantiems modulinę sofą

Jeigu rinktume svarbiausią erdvę namuose, ja, ko gero, taptų svetainė. Šiame kambaryje nuolatos verda gyvenimas: jame mes atsipalaiduojame, priimame svečius ar žiūrime savo mėgstamiausias televizijos laidas. Pagrindiniam svetainės akcentui galima...


NATŪRALAUS AKMENS KRIAUKLĖS

NATŪRALAUS AKMENS KRIAUKLĖS

Natūralaus akmens vonios kriauklės yra unikali kolekcija išskirtinių pastatomų ir indo formos kriauklių, pasižyminčių tobulu dizainu ir derančiais spalviniais sprendimais.


Kaip apšvietimu sukurti išskirtinę erdvę

Kaip apšvietimu sukurti išskirtinę erdvę

Kalbėdami apie neribotas apšvietimo galimybes, jau seniai nesiribojame vien nuobodžiais šviestuvų modeliais. Dabar apšvietimą naudojame originaliems interjero variantams, moderniems patalpų apšvietimo sprendimams, atitinkamiems kambarių ar patalpų...


Lubų atnaujinimas be vargo

Lubų atnaujinimas be vargo

Laikas atnaujinti senas lubas, kurios yra papilkėjusios ir praradusiosios estetinį vaizdą? Pirma mintis, kad bus daug vargo , nes reikia nuimti seną sluoksnį, nugruntuoti ir vėl dažyti - taip įsivelsite į remontą . Trupantis tinkas kris ant baldų,...


Kad lubos taptų namų puošmena

Kad lubos taptų namų puošmena

Ar lubos gali būti namų puošmena? Žinoma, kad Taip! Pamirškite įprastas lubas, kurios ne tik yra nuobodžios ir atgyvenusios, bet ir gaištamas laikas jas įrengiant. Šių laikų technologijos leidžia praplėsti mūsų fantaziją, todėl galvojant apie...


Fitodizainas interjere sugrąžina į gamtą

Fitodizainas interjere sugrąžina į gamtą

Jeigu nėra galimybės kasdien pabūti gryname ore, gamtoje, bute galima pasimėgauti želdynų, miškų, pievų kvapais. Juos skleidžia ką tik nuskinti arba džiovinti augalai: gėlės, medžių šakelės, lapų kompozicijos, džiovinti žiedlapiai, serbentų,...


Kaip įrengti darbo vietą vaikų kambaryje?

Kaip įrengti darbo vietą vaikų kambaryje?

Atėjo rugsėjis ir kartu nauji mokslo metai! Šį laikotarpį kiekvienas atsimena savaip, bet kiekvienam iš mūsų atmintyje likę neišblėstantys mokyklos laikų prisiminimai... Mokykloje praleistą laiką mes įvertiname ir su nostalgija prisimename tiktai...


Originalios šviestuvų idėjos

Originalios šviestuvų idėjos

Šviestuvas yra svarbi namų interjero detalė, todėl jo paieškoms esame linkę sugaišti nemažai laiko, ypač, kai interjero salonuose akys raibsta nuo šviestuvų įvairovės ir išsirinkti tinkamiausią nėra lengva. Čia gali pagelbėti išmonė ir kruopštumas...


MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Alfa metalas, MB
Alfa metalas, MB

Metalo tekinimo bei frezavimo darbai, suvirinimas, pjovimas, gręžimas ir sriegimas.

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre