Liepos 16d. Ketvirtadienis

Besiplaikstančių užuolaidų fone

Peržiūrų skaičius: 116628
Besiplaikstančių užuolaidų fone

Karnizai – vienas svarbiausių langų ir apskritai viso interjero dekoravimo funkcinių elementų. Jie skirti portjeroms ir užuolaidoms kabinti bei valdyti. Parduotuvės ir salonai siūlo įsigyti įvairiausių klasikinių apvalių, "bagetinių", hai-tech stiliaus metalinių, kaltų, lietų, išraiškingomis dekoratyvinėmis detalėmis puoštų karnizų, taip pat karnizų, skirtų vaikų kambariams, virtuvėms, konferencijų salėms, svetainėms ir miegamiesiems... Ir tai toli gražu ne viskas. Norėdami padėti pirkėjams nepasiklysti tokioje gausybėje, aptarsime pagrindines karnizų grupes, patarsime, kokiame interjere kokius karnizus montuoti.

Visada yra populiarūs apvalūs karnizai. Apvali "lazda" – turbūt pati seniausia karnizų rūšis. Jie visada madingi, todėl, kad kaip ir viskas, kas paprasta ir genealu, yra gera vieta pasireikšti dizainerių fantazijai. Karnizo strypas gali būti pagamintas iš metalo (nerūdijančio plieno, žalvario), padengto plastiku. Komplekte gali būti ir antroji strypo spalvos metalinė kreipiančioji. Prekybininkai siūlo įsigyti skirtingų skersmenų apvalių karnizų, naujos kartos vielinių karnizų, jų derinių.

Išskirtiniai karnizai būna su žalvarine, kaldinta, stikline, gipsine furnitūra ir puikiai dera stilizuotame interjere. Jie naudojami užuolaidoms ir lambrekenams viena ar keliomis eilėmis kabinti.

"Bagetiniai" karnizai puikiai derės gyvenamosiose (ypač didelių plotų) patalpose, papuoš teatro fojė, restorano sales ir pan. Juos galima panaudoti dekoruojant langų, durų angas, nišas. Išvertus iš prancūzų kalbos, žodis "bagetas" reiškia medinę juostelę luboms, sienoms puošti. Karnizuose ši juostelė naudojama užuolaidų laikikliams pridengti, o kartu ir puošia kambarį.

Pagal veikimo principą išskiriami vieliniai (analogiški vieliniam karnizui) ir su bėgeliais, turintys kreipiančiąsias, karnizai. Standartiniai karnizai būna su vienu, dviem arba trimis bėgeliais. Priekinis bėgelis gali turėti specialią limpančiąją juostą lambrekenui tvirtinti. Antroji limpančiosios juostos dalis prisiuvama prie medžiagos. Lyginant su tradiciniais kabliukais ir kilpelėmis, šis variantas kur kas praktiškesnis, tuo labiau, kad lambrekeną reikia dažnai valyti. "Bagetinis" karnizas tvirtinamas prie sienos arba lubų. Jo ilgis gali sutapti su lango ilgiu arba būti ilgesnis, jei užuolaidos dengia visą sieną. Pirmuoju atveju papildomai siūlomos šoninės juostelės iš tos pačios medžiagos kaip ir "bagetas". "Bagetinės" juostelės galima įsigyti atskirai nuo karnizo, jei norima patobulinti turimą profilinį ar vielinį karnizą. Renkantis "bagetinius" karnizus, siūloma laikytis tokių proporcijų: prie puošnesnių karnizų derinti paprastesnes užuolaidas. Nedidelėse patalpose geriau tvirtinti lango pločio "bagetinius" karnizus. Šis variantas bus ne tik estetiškesnis, bet ir pigesnis.

Parduotuvėse ir salonuose galima įsigyti įvairiausių dekoratyvinių karnizų. Tai modernūs metaliniai hai-tech stiliaus karnizai, tinkantys moderniems interjerams. Visi šių karnizų elementai pagaminti iš plieno arba žalvario ir gali būti nudažyti įvairiomis spalvomis: žalvario, matine žalvario, plieno, matinio plieno, vario ir kt. Siūloma įsigyti įvairių matmenų apvalių, vielinių, taip pat ir kombinuotų karnizų, pusapvalių ar kampuotų strypų sujungimų, lenktų kreipiančiųjų, kurių dėka galima apipavidalinti bet kokį (ir pusapvalį ar kampuotą) langą.

Profiliniai karnizai – tai funkcionalūs karnizai, skirti įvairios masės ir komplektacijos užuolaidoms kabinti, naudojami įvairiose patalpose. Aliumininio profilio lankstumas leidžia pagaminti karnizus bet kokios formos langams. Būtent prie aliumininių profilių galima tvirtinti mechanizmus (ir nuotolinio valdymo), skirtus užuolaidoms pakelti ar atitraukti. Tokius karnizus galima tvirtinti prie sienų ar lubų. Profiliniai karnizai gali būti įvairių spalvų, taip pat gali turėti juostą lambrekenui tvirtinti.

Plastikiniai karnizai naudojami kaip funkcionalioji "bagetinių" karnizų dalis arba kaip savarankiški karnizai. Iš išorės jie gali būti dekoruoti įvairių spalvų plastikine juosta. Paletėje yra įvairių medienos atspalvių, taip pat aukso, sidabro bei avangardinių spalvų: raudonos, mėlynos, juodos, baltos...

Naudojantis šiuolaikinėmis nuotolinio valdymo sistemomis galima efektyviai traukyti praktiškai bet kokio dydžio ir masės bet kokiame aukštyje pakabintas užuolaidas. Karnizais su elektriniu užuolaidų atitraukimo mechanizmu galima valdyti ir horizontaliąja kryptimi atitraukiamas (pvz., klasikines arba japoniškąsias), ir vertikaliąja kryptimi pakeliamas (romėniškąsias, ritinines, prancūziškąsias, austriškąsias) užuolaidas. Užuolaidas galima traukyti nuotolinio valdymo pultu arba sienoje įtaisytu mygtuku. Tačiau jei nusprendėte įsigyti tokio tipo karnizus, jau remontuodami patalpas prie karnizų turite numatyti elektros instaliavimą.

Karnizai su šviečiančiais antgaliais gali būti naudojami bet kokio stiliaus ir paskirties interjere – privačiame name, restoranų salėse, viešbučių kambariuose. Tokie karnizai efektingai pabrėš interjero nepakartojamumą ir sukurs jaukią atmosferą jūsų būste, ypač tamsiuoju paros metu. Tokie karnizai gražiai derės su "žvaigždėto dangaus" lubų apšvietimo sistema. Šio tipo karnizams taip pat reikės instaliuoti elektrą.

Šiuo metu labai populiari pakeliama užuolaida – romanetė. Tai ant lango ištemptas audinys, tvirtinamas į specialią įrangą. Vakare galima romanetę užtraukti ir visiškai uždengti langą, o dieną pakelti, kad matytųsi vaizdas. Pagrindinis romanetės akcentas - audinio raštas. Romanetė gali būti iš tankaus ir iš skaidraus audinio – tuomet langui suteikiamas tik fonas. Šios užuolaidos labai tinka virtuvėje ir vaikų kambariuose. Jos yra kompaktiškos, netrukdo šeimininkauti ar žaisti vaikams.

Dabar, kai jau susipažinote su įvairiais karnizų stiliais, pagalvokite, kokį vaidmenį jie turės atlikti dekoruojant norimos patalpos langus – šviesos ir gaivaus oro šaltinį. Ten, kur reikalinga šviesa, – svetainėje, valgomajame ar kabinete – užuolaidos, o kartu ir karnizai, labiau atliks dekoratyvinį vaidmenį, tuo tarpu miegamajame ar vaikų kambaryje užuolaidos bus dažnai traukomos, todėl reikės funkcionalių karnizų, kad traukydami užuolaidas netrikdytumėte besiilsinčiųjų miego.

AUTORIUS: Viktorija PACEVIČIŪTĖ
Kurkime jaukesnę aplinką kartu su “ Classic Line Decor”

Kurkime jaukesnę aplinką kartu su “ Classic Line Decor”

Turbut daugeliui jau įgriso tuščios, šaltos ir nuobodžios sienos namuose, menančios skandinavišką minimalizmą. Tokia aplinka labiau tinka biurams, bet ne namams. Namai - tai vieta, kur grįžę iš darbų norime sušilti, pasijausti jaukiai ir patogiai....


Natūralus akmuo interjere

Natūralus akmuo interjere

Apsupti begalės dirbtinių ir sintetinių darinių, sunkiai galime sugrįžti prie to, kas randama gamtoje. Nors dar visai neseniai natūralus akmuo buvo naudojamas dvarininkų, bajorų ar grafų namuose: akmeninės grindys ir stalviršiai, palangės ar sienų...


Technistone plyteles ir plokštes Jūsų interjerui

Technistone plyteles ir plokštes Jūsų interjerui

Technistone dirbtinis akmuo (aglomeratas) gaminamas iš 90% natūralių žaliavų - granito dalelių, kvarcinio smėlio, sukepintų aukštos kokybės poliesterio dervomis ir spalvos pigmentais.


Viskas apie autorines reprodukcijas

Viskas apie autorines reprodukcijas

Autorinė reprodukcija, tai originalaus meno kūrinio ( paveikslo, piešinio ar grafikos) kopija, gauta fotografijos arba skenavimo būdu perkėlus originalaus meno kūrinio vaizdą į skaitmeninį formatą ir atspausdinus vienokia ar kitokia forma. Žodis...


IKEA tyrimas: namuose vaikams skiriama daugiau erdvės, tačiau trūksta žinių apie saugumą

IKEA tyrimas: namuose vaikams skiriama daugiau erdvės, tačiau trūksta žinių apie saugumą

IKEA tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti. Lietuviai savo atžaloms taip pat skiria daugiau namų ploto...


Laiptai. Patikimi ir patogūs

Laiptai. Patikimi ir patogūs (1)

Tinkamai pasirinktas laiptai gali ne tiktai sutaupyti plotą, bet būti gražūs ir patikimi. Latvijos turguje yra gana didelė laiptų medžiagų ir formų įvairovė, kas leidžia pasirinkti įvairius spendimus ir juos realizuoti. Geri laiptai tarsi...


Švediško stiliaus interjeras

Švediško stiliaus interjeras (1)

Skandinavų dizainas tampa vis populiaresnis. Didelį populiarumą įgavo ne tiktai skandinavų dizainerių ypatingos lempos ir kartais savotiški, netgi asketiški baldai, bet ir švediško stiliaus motyvai bei dekoracijos elementai interjere. Švediškam...


Siaurų koridorių dekoravimo subtilybės

Siaurų koridorių dekoravimo subtilybės

Gyvenant daugiabutyje susiduriame su viena interjero problema – mažais ir siaurais koridoriais. Tokie koridoriai gali sukelti tikrą galvos skausmą kuriant jų interjerą. Vienok, juos reikia kažkaip užpildyti, kad koridorius neliktų tik...


Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

baldai, gamyba

Dezo paslaugos, MB
Dezo paslaugos, MB

Kenkėjų kontrolės paslaugos namams ir verslui. Tel +37061085800

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.