Vasario 26d. Trečiadienis

Besiplaikstančių užuolaidų fone

Peržiūrų skaičius: 116628
Besiplaikstančių užuolaidų fone

Karnizai – vienas svarbiausių langų ir apskritai viso interjero dekoravimo funkcinių elementų. Jie skirti portjeroms ir užuolaidoms kabinti bei valdyti. Parduotuvės ir salonai siūlo įsigyti įvairiausių klasikinių apvalių, "bagetinių", hai-tech stiliaus metalinių, kaltų, lietų, išraiškingomis dekoratyvinėmis detalėmis puoštų karnizų, taip pat karnizų, skirtų vaikų kambariams, virtuvėms, konferencijų salėms, svetainėms ir miegamiesiems... Ir tai toli gražu ne viskas. Norėdami padėti pirkėjams nepasiklysti tokioje gausybėje, aptarsime pagrindines karnizų grupes, patarsime, kokiame interjere kokius karnizus montuoti.

Visada yra populiarūs apvalūs karnizai. Apvali "lazda" – turbūt pati seniausia karnizų rūšis. Jie visada madingi, todėl, kad kaip ir viskas, kas paprasta ir genealu, yra gera vieta pasireikšti dizainerių fantazijai. Karnizo strypas gali būti pagamintas iš metalo (nerūdijančio plieno, žalvario), padengto plastiku. Komplekte gali būti ir antroji strypo spalvos metalinė kreipiančioji. Prekybininkai siūlo įsigyti skirtingų skersmenų apvalių karnizų, naujos kartos vielinių karnizų, jų derinių.

Išskirtiniai karnizai būna su žalvarine, kaldinta, stikline, gipsine furnitūra ir puikiai dera stilizuotame interjere. Jie naudojami užuolaidoms ir lambrekenams viena ar keliomis eilėmis kabinti.

"Bagetiniai" karnizai puikiai derės gyvenamosiose (ypač didelių plotų) patalpose, papuoš teatro fojė, restorano sales ir pan. Juos galima panaudoti dekoruojant langų, durų angas, nišas. Išvertus iš prancūzų kalbos, žodis "bagetas" reiškia medinę juostelę luboms, sienoms puošti. Karnizuose ši juostelė naudojama užuolaidų laikikliams pridengti, o kartu ir puošia kambarį.

Pagal veikimo principą išskiriami vieliniai (analogiški vieliniam karnizui) ir su bėgeliais, turintys kreipiančiąsias, karnizai. Standartiniai karnizai būna su vienu, dviem arba trimis bėgeliais. Priekinis bėgelis gali turėti specialią limpančiąją juostą lambrekenui tvirtinti. Antroji limpančiosios juostos dalis prisiuvama prie medžiagos. Lyginant su tradiciniais kabliukais ir kilpelėmis, šis variantas kur kas praktiškesnis, tuo labiau, kad lambrekeną reikia dažnai valyti. "Bagetinis" karnizas tvirtinamas prie sienos arba lubų. Jo ilgis gali sutapti su lango ilgiu arba būti ilgesnis, jei užuolaidos dengia visą sieną. Pirmuoju atveju papildomai siūlomos šoninės juostelės iš tos pačios medžiagos kaip ir "bagetas". "Bagetinės" juostelės galima įsigyti atskirai nuo karnizo, jei norima patobulinti turimą profilinį ar vielinį karnizą. Renkantis "bagetinius" karnizus, siūloma laikytis tokių proporcijų: prie puošnesnių karnizų derinti paprastesnes užuolaidas. Nedidelėse patalpose geriau tvirtinti lango pločio "bagetinius" karnizus. Šis variantas bus ne tik estetiškesnis, bet ir pigesnis.

Parduotuvėse ir salonuose galima įsigyti įvairiausių dekoratyvinių karnizų. Tai modernūs metaliniai hai-tech stiliaus karnizai, tinkantys moderniems interjerams. Visi šių karnizų elementai pagaminti iš plieno arba žalvario ir gali būti nudažyti įvairiomis spalvomis: žalvario, matine žalvario, plieno, matinio plieno, vario ir kt. Siūloma įsigyti įvairių matmenų apvalių, vielinių, taip pat ir kombinuotų karnizų, pusapvalių ar kampuotų strypų sujungimų, lenktų kreipiančiųjų, kurių dėka galima apipavidalinti bet kokį (ir pusapvalį ar kampuotą) langą.

Profiliniai karnizai – tai funkcionalūs karnizai, skirti įvairios masės ir komplektacijos užuolaidoms kabinti, naudojami įvairiose patalpose. Aliumininio profilio lankstumas leidžia pagaminti karnizus bet kokios formos langams. Būtent prie aliumininių profilių galima tvirtinti mechanizmus (ir nuotolinio valdymo), skirtus užuolaidoms pakelti ar atitraukti. Tokius karnizus galima tvirtinti prie sienų ar lubų. Profiliniai karnizai gali būti įvairių spalvų, taip pat gali turėti juostą lambrekenui tvirtinti.

Plastikiniai karnizai naudojami kaip funkcionalioji "bagetinių" karnizų dalis arba kaip savarankiški karnizai. Iš išorės jie gali būti dekoruoti įvairių spalvų plastikine juosta. Paletėje yra įvairių medienos atspalvių, taip pat aukso, sidabro bei avangardinių spalvų: raudonos, mėlynos, juodos, baltos...

Naudojantis šiuolaikinėmis nuotolinio valdymo sistemomis galima efektyviai traukyti praktiškai bet kokio dydžio ir masės bet kokiame aukštyje pakabintas užuolaidas. Karnizais su elektriniu užuolaidų atitraukimo mechanizmu galima valdyti ir horizontaliąja kryptimi atitraukiamas (pvz., klasikines arba japoniškąsias), ir vertikaliąja kryptimi pakeliamas (romėniškąsias, ritinines, prancūziškąsias, austriškąsias) užuolaidas. Užuolaidas galima traukyti nuotolinio valdymo pultu arba sienoje įtaisytu mygtuku. Tačiau jei nusprendėte įsigyti tokio tipo karnizus, jau remontuodami patalpas prie karnizų turite numatyti elektros instaliavimą.

Karnizai su šviečiančiais antgaliais gali būti naudojami bet kokio stiliaus ir paskirties interjere – privačiame name, restoranų salėse, viešbučių kambariuose. Tokie karnizai efektingai pabrėš interjero nepakartojamumą ir sukurs jaukią atmosferą jūsų būste, ypač tamsiuoju paros metu. Tokie karnizai gražiai derės su "žvaigždėto dangaus" lubų apšvietimo sistema. Šio tipo karnizams taip pat reikės instaliuoti elektrą.

Šiuo metu labai populiari pakeliama užuolaida – romanetė. Tai ant lango ištemptas audinys, tvirtinamas į specialią įrangą. Vakare galima romanetę užtraukti ir visiškai uždengti langą, o dieną pakelti, kad matytųsi vaizdas. Pagrindinis romanetės akcentas - audinio raštas. Romanetė gali būti iš tankaus ir iš skaidraus audinio – tuomet langui suteikiamas tik fonas. Šios užuolaidos labai tinka virtuvėje ir vaikų kambariuose. Jos yra kompaktiškos, netrukdo šeimininkauti ar žaisti vaikams.

Dabar, kai jau susipažinote su įvairiais karnizų stiliais, pagalvokite, kokį vaidmenį jie turės atlikti dekoruojant norimos patalpos langus – šviesos ir gaivaus oro šaltinį. Ten, kur reikalinga šviesa, – svetainėje, valgomajame ar kabinete – užuolaidos, o kartu ir karnizai, labiau atliks dekoratyvinį vaidmenį, tuo tarpu miegamajame ar vaikų kambaryje užuolaidos bus dažnai traukomos, todėl reikės funkcionalių karnizų, kad traukydami užuolaidas netrikdytumėte besiilsinčiųjų miego.

AUTORIUS: Viktorija PACEVIČIŪTĖ
Fitodizainas interjere sugrąžina į gamtą

Fitodizainas interjere sugrąžina į gamtą

Jeigu nėra galimybės kasdien pabūti gryname ore, gamtoje, bute galima pasimėgauti želdynų, miškų, pievų kvapais. Juos skleidžia ką tik nuskinti arba džiovinti augalai: gėlės, medžių šakelės, lapų kompozicijos, džiovinti žiedlapiai, serbentų,...


Pirmoji pasaulyje darbo vieta, specialiai sukurta nešiojamų kompiuterių vartotojams

Pirmoji pasaulyje darbo vieta, specialiai sukurta nešiojamų kompiuterių vartotojams

Nešiojami kompiuteriai mažėja ir darosi galingesni kasdien. “Planšetės” jau tapo praktiška pilnaverte darbo ir bendravimo priemone. Net ir telefonas tapo patikimu ne vien bendravimo, bet ir darbo įrankiu. IT veikiamos įtakos darbo...


Stumdomos durys: rinkitės šiuolaikišką interjerą

Stumdomos durys: rinkitės šiuolaikišką interjerą

Įrengiant naujas gyvenamas patalpas ar tvarkant jau pabodusį interjerą, be galo svarbu ne tik praktiškumas bei estetinis vaizdas. Ne ką mažiau aktualu – kaip galima efektyviau sutaupyti erdvės. Tuomet stumdomos durys Jūsų namuose gali būti...


Švediško stiliaus interjeras

Švediško stiliaus interjeras (1)

Skandinavų dizainas tampa vis populiaresnis. Didelį populiarumą įgavo ne tiktai skandinavų dizainerių ypatingos lempos ir kartais savotiški, netgi asketiški baldai, bet ir švediško stiliaus motyvai bei dekoracijos elementai interjere. Švediškam...


Vaiko kambario interjeras

Vaiko kambario interjeras

Vaiko kambarys - tai vieta, kur mažylis, o paskui ir jaunuolis, praleidžia daug laiko.Todėl tėvų uždavinys - skurti čia mikropasaulį, kuriame vaikas jausis maksimaliai komfortiškai, jaukiai, ramiai ir saugiai.


Berniukų kambarių dekoravimo idėjos

Berniukų kambarių dekoravimo idėjos

Svarbiausia, apie ką reikėtų pagalvoti tėvams, įkuriant vaikui miegamąjį- paties vaiko norai, interesai ir pomėgiai. Jokiu būdu nereikia kurti interjero, kuris atitiktų tėvų norus arba vaiko trumpalaikius kaprizus! Reikia atsiminti, kad vaikystėje...


Naujakuriams siūlo būdą, kaip sutaupyti laiko: pristatomas virtualus namų elektros prietaisų konfigūratorius

Naujakuriams siūlo būdą, kaip sutaupyti laiko: pristatomas virtualus namų elektros prietaisų konfigūratorius

Šią savaitę tarptautinėje statybų parodoje „Resta“ būsto profesionalai pristato naujausias rinkos tendencijas. Viena renginio naujovių – pirmąkart plačiajai visuomenei demonstruojama lietuviška internetinė platforma „Switch...


Bali Wood komanda džiaugiasi artėjančiomis šventėmis ir šiuo džiaugsmu dalijasi su Jumis!

Bali Wood komanda džiaugiasi artėjančiomis šventėmis ir šiuo džiaugsmu dalijasi su Jumis!

Visų iki šv.Kalėdų apsilankiusių Bali Wood salone laukia egzotiškos lauktuvės, ką tik atkeliavusios iš Balio salos, kurioje vasara trunka ištisus metus. Tegu Jums ji taip pat niekada nesibaigia! Artėjančiais metais kiekvienam linkime surasti savo...


Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

baldai, gamyba

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.