Gruodžio 3d. Ketvirtadienis

Specialistų patarimai, kaip išsirinkti saulės elektrinės rangovą

2020 Lapkričio 20d.


Nuotrauka priklauso : UAB "Saulės grąža"

Nusprendus įsirengti saulės elektrinę arba gavus paramą jos įsigijimui ir įrengimui, tenka rinktis tuos, kas ją pastatys. Ko gero, daugelis būsimų saulės energijos vartotojų pradeda paieškas internete. Tačiau labai greitai galima pastebėti, kad saulės elektrinių projektavimu, montavimu ir priežiūra užsiima daug įmonių. Kaip išsirinkti tą, kuri atitiktų visus lūkesčius ir būtų patikima?

Paklaustas, kaip būsimas saulės energijos vartotojas turėtų rinktis, kas jam statys saulės elektrinę, UAB „Saulės grąža“ vadovas Mindaugas Gerulaitis sutinka, kad tai iš tiesų sunkus uždavinys būsimam vartotojui. „Nuo pat įsikūrimo 2012 metais mes siekiame suburti ir išlaikyti profesionalus, kurie savo darbą atlieka tikrai kokybiškai. Reputacija mums labai svarbi ir klientai tai įvertina. Vienas pagrindinių raktų ir yra rinktis tą saulės elektrinių rangovą, kuris daug metų dirba šioje srityje ir nepriekaištingai tenkina klientų lūkesčius“, – dalijasi mintimis M. Gerulaitis ir duoda keletą svarbių patarimų.

Teiraukitės draugų, kaimynų atsiliepimų ir rekomendacijų

Tai bene pirmiausia, ką reikėtų padaryti. Atsiliepimai ir rekomendacijos puikiai atspindi įmonės patikimumą. „Galbūt todėl, kad rūpinamės savo reputacija, iš klientų gauname gerus atsiliepimus ir rekomendacijas. Ne kartą esame atlikę klientų apklausą. Pastaroji atskleidė, kad 96,4 proc. klientų drąsiai rekomenduoja mus kitiems. Tai atspindi mūsų specialistų profesionalų požiūrį į darbą“, – džiaugiasi savo darbuotojais šalyje pirmaujančios saulės energijos įmonės vadovas M. Gerulaitis.

Atkreipkite dėmesį į įmonės dydį ir gyvavimo laiką rinkoje

Specialistai pataria atkreipti dėmesį, kiek įmonė, kuri stato saulės elektrines, turi nuolatinių darbuotojų, kiek metų dirba. Tokią informaciją galite lengvai rasti internete, pavyzdžiui Rekvizitai.lt svetainėje. Pastaruoju metu, populiarėjant saulės elektrinėms, vis daugiau atsiranda pavienių mažų statytojų, ne itin seniai pradėjusių veiklą. Žinoma, tarp jų taip pat galima rasti gerų ir patikimų specialistų, tačiau verta vadovautis visais pasirinkimo kriterijais.


Nuotrauka priklauso : UAB "Saulės grąža"

Pasidomėkite, kokias garantijas suteiks ir rangovas, ir gamintojas

Internete, ieškant saulės elektrinės rangovų, tenka pastebėti, kad įmonės siūlo skirtingą garantijos laiką. Įvairiuose skelbimuose, kuriuose kviečiama pasistatyti saulės elektrinę, nurodoma garantija svyruoja nuo 5 iki 30 metų. Tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad garantijos atskirai suteikiamos saulės moduliams, saulės elektrinės įrangai, montavimo sistemoms ir darbams.

Svarbu, ne tik kokią garantiją rangovas suteikia darbams, bet ir kiek patikimas yra gamintojas. „Jokia garantija negarantuoja kokybiško produkto. Pastebėjome, kad kuo mažesnis gamintojas, tuo ilgesnė garantija. Šioje vietoje gali padėti tas rangovas, kuris atstovauja keletą didelių gamintojų ir  nėra suinteresuotas vieno gamintojo protegavimu. Rangovas turi gebėti argumentuotai paaiškinti privalumus ir skirtumus tarp gamintojų. Todėl būsimas saulės elektrinės pirkėjas turėtų išsiaiškinti visas suteikiamų garantijų sąlygas“, – rekomenduoja  M. Gerulaitis.

Įvertinkite visą pasirenkamos įmonės paslaugų spektrą

Rinkoje išsiskiria įmonės, kurios ne tik stato saulės elektrines, bet ir teikia kitas su tuo susijusias paslaugas. Didelis privalumas, jei pasirinkę įmonę, gautumėte pagalbą tvarkant paramos dokumentus, priduodant elektrinę ESO, konsultacijas pasirenkant palankiausią planą bei visą saulės elektrinės priežiūrą.


Nuotrauka priklauso : UAB "Saulės grąža"

„Jei įmonė gali suteikti visą paslaugų spektrą, tai puikus išskirtinumas. Tarkime, elektrinės priežiūra: ji reikalinga, norint užtikrinti, kad jūsų saulės elektrinė veiktų maksimaliai ir laiku užbėgtumėte už akių galimiems sutrikimams. Pačiam vartotojui tuo pasirūpinti gali būti sudėtinga. Pavyzdžiui, mes turime padalinį, kuris užsiima jau pastatytų elektriniu inspekcija, priežiūra ir remontu. Kiti dažniausiai to neturi. Todėl tikrai verta išsiaiškinti, ar įmonė, kuri siūlosi jums pastatyti saulės elektrinę, suteiks ir kitas paslaugas“, – pataria  saulės energijos specialistas ir UAB „Saulės grąža“ vadovas.

Žinant, į ką atkreipti dėmesį, renkantis saulės elektrinės statytoją, šis uždavinys nebeatrodo toks sudėtingas. Belieka vadovautis minėtais patarimais ir pasirinkti tinkamiausią saulės energijos įmonę.

Elektrinis dviratis - kaip atrodo, kiek kainuoja ir kodėl visus juos parduodame užsieniečiams?

Elektrinis dviratis - kaip atrodo, kiek kainuoja ir kodėl visus juos parduodame užsieniečiams?

Vykstant diskusijoms, kodėl į mūsų šalį taip lėtai kelią skinasi elektromobiliai ir valdžios įstaigoms viešai deklaruojant, kad miestų centrai turėtų priklausyti tik pėstiesiems bei dviratininkams, mažasis elektromobilių brolis - elektrinis...


Šiaudiniai namai ir „užbetonuota“ tautiečių sąmonė

Šiaudiniai namai ir „užbetonuota“ tautiečių sąmonė

Su šiaudais kaip statybine medžiaga mūsų pašnekovas susidūrė dar 2004 metais. Tuomet Jonas Kačerauskas tapo pirmuoju Lietuvoje, kuris savo šeimai pastatė gyvenamąjį namą iš šiaudų ryšulių.


Ar Lietuvos priemiesčių oras švaresnis už miestų?

Ar Lietuvos priemiesčių oras švaresnis už miestų?

Prieš keletą metų Lietuvoje suaktyvėjusi tendencija iš didžiųjų miestų keltis į priemiesčius pirmiausiai susijusi noru gyventi ekologiškesnėmis sąlygomis bei kvėpuoti švaresniu oru. Tačiau ar priemiesčiai, kurie kuo toliau, tuo labiau darosi...


Geotermijos specialistas: šilumos siurblys nėra alternatyva renovacijai

Geotermijos specialistas: šilumos siurblys nėra alternatyva renovacijai

Centriniam šildymui naudoti žemės gelmėse esančią geoterminę energiją šiuo metu yra pigiau nei naudotis dabartiniu daugiabučiams tiekiamu šildymu, parodė Alytaus daugiabučio atvejis, tačiau tai nėra alternatyva daugiabučių apšiltinimui ir...


Alfasolar Pyramid  polikristaliniai ir monikristaliniai moduliai

Alfasolar Pyramid polikristaliniai ir monikristaliniai moduliai

UAB Danizė atstovauja saulės fotovoltinių polikristalinių ir monokristalinių modulių gamintoją Alfasolar GmbH(Vokietija) ir siūlo didelį alfasolar Pyramid polikristalinių ir monokristalinių modulių galios (Wp) pasirinkimą :


Pluoštinių kanapių augintojas: iš 1 hektaro kanapių išeina 100 kv. metrų namas

Pluoštinių kanapių augintojas: iš 1 hektaro kanapių išeina 100 kv. metrų namas

Pluoštinė kanapė, ilgai sieta tik su kvaišalais, pamažu vaduojasi iš stereotipinio mąstymo gniaužtų ir įgauna gerą vardą. Besidomintys šios kultūros auginimu įžvelgia plačias panaudojimo galimybes ir jau kalba apie pluoštinę kanapę kaip apie itin...


Daugiabučių renovacija: kiek kainuotų atnaujinti pastatą?

Daugiabučių renovacija: kiek kainuotų atnaujinti pastatą? (3)

Senųjų daugiabučių gyventojai, nemokėję nė lito, galės sužinoti, kokios būklės yra jų namas, kiek kainuotų jį atnaujinti. Naujasis renovacijos vadas tiki, kad realūs skaičiavimai gali paskatinti žmones šiltinti namus.


Vertikalios ašies vėjo turbinos 10 kartų efektyvesnės nei horizontalios

Vertikalios ašies vėjo turbinos 10 kartų efektyvesnės nei horizontalios

Vėjo energijos produkcijoje šiuo metu dominuoja horizontalios ašies vėjo turbinos (HAWT). Jos gali būti iškeltos aukštai ore, kur vėjas pučia stipriausiai ir kiekviena turbina gali gaminti daug elektros energijos, tačiau „Kaltech“...


JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.