Liepos 27d. Antradienis

Specialistų patarimai, kaip išsirinkti saulės elektrinės rangovą

2020 Lapkričio 20d.


Nuotrauka priklauso : UAB "Saulės grąža"

Nusprendus įsirengti saulės elektrinę arba gavus paramą jos įsigijimui ir įrengimui, tenka rinktis tuos, kas ją pastatys. Ko gero, daugelis būsimų saulės energijos vartotojų pradeda paieškas internete. Tačiau labai greitai galima pastebėti, kad saulės elektrinių projektavimu, montavimu ir priežiūra užsiima daug įmonių. Kaip išsirinkti tą, kuri atitiktų visus lūkesčius ir būtų patikima?

Paklaustas, kaip būsimas saulės energijos vartotojas turėtų rinktis, kas jam statys saulės elektrinę, UAB „Saulės grąža“ vadovas Mindaugas Gerulaitis sutinka, kad tai iš tiesų sunkus uždavinys būsimam vartotojui. „Nuo pat įsikūrimo 2012 metais mes siekiame suburti ir išlaikyti profesionalus, kurie savo darbą atlieka tikrai kokybiškai. Reputacija mums labai svarbi ir klientai tai įvertina. Vienas pagrindinių raktų ir yra rinktis tą saulės elektrinių rangovą, kuris daug metų dirba šioje srityje ir nepriekaištingai tenkina klientų lūkesčius“, – dalijasi mintimis M. Gerulaitis ir duoda keletą svarbių patarimų.

Teiraukitės draugų, kaimynų atsiliepimų ir rekomendacijų

Tai bene pirmiausia, ką reikėtų padaryti. Atsiliepimai ir rekomendacijos puikiai atspindi įmonės patikimumą. „Galbūt todėl, kad rūpinamės savo reputacija, iš klientų gauname gerus atsiliepimus ir rekomendacijas. Ne kartą esame atlikę klientų apklausą. Pastaroji atskleidė, kad 96,4 proc. klientų drąsiai rekomenduoja mus kitiems. Tai atspindi mūsų specialistų profesionalų požiūrį į darbą“, – džiaugiasi savo darbuotojais šalyje pirmaujančios saulės energijos įmonės vadovas M. Gerulaitis.

Atkreipkite dėmesį į įmonės dydį ir gyvavimo laiką rinkoje

Specialistai pataria atkreipti dėmesį, kiek įmonė, kuri stato saulės elektrines, turi nuolatinių darbuotojų, kiek metų dirba. Tokią informaciją galite lengvai rasti internete, pavyzdžiui Rekvizitai.lt svetainėje. Pastaruoju metu, populiarėjant saulės elektrinėms, vis daugiau atsiranda pavienių mažų statytojų, ne itin seniai pradėjusių veiklą. Žinoma, tarp jų taip pat galima rasti gerų ir patikimų specialistų, tačiau verta vadovautis visais pasirinkimo kriterijais.


Nuotrauka priklauso : UAB "Saulės grąža"

Pasidomėkite, kokias garantijas suteiks ir rangovas, ir gamintojas

Internete, ieškant saulės elektrinės rangovų, tenka pastebėti, kad įmonės siūlo skirtingą garantijos laiką. Įvairiuose skelbimuose, kuriuose kviečiama pasistatyti saulės elektrinę, nurodoma garantija svyruoja nuo 5 iki 30 metų. Tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad garantijos atskirai suteikiamos saulės moduliams, saulės elektrinės įrangai, montavimo sistemoms ir darbams.

Svarbu, ne tik kokią garantiją rangovas suteikia darbams, bet ir kiek patikimas yra gamintojas. „Jokia garantija negarantuoja kokybiško produkto. Pastebėjome, kad kuo mažesnis gamintojas, tuo ilgesnė garantija. Šioje vietoje gali padėti tas rangovas, kuris atstovauja keletą didelių gamintojų ir  nėra suinteresuotas vieno gamintojo protegavimu. Rangovas turi gebėti argumentuotai paaiškinti privalumus ir skirtumus tarp gamintojų. Todėl būsimas saulės elektrinės pirkėjas turėtų išsiaiškinti visas suteikiamų garantijų sąlygas“, – rekomenduoja  M. Gerulaitis.

Įvertinkite visą pasirenkamos įmonės paslaugų spektrą

Rinkoje išsiskiria įmonės, kurios ne tik stato saulės elektrines, bet ir teikia kitas su tuo susijusias paslaugas. Didelis privalumas, jei pasirinkę įmonę, gautumėte pagalbą tvarkant paramos dokumentus, priduodant elektrinę ESO, konsultacijas pasirenkant palankiausią planą bei visą saulės elektrinės priežiūrą.


Nuotrauka priklauso : UAB "Saulės grąža"

„Jei įmonė gali suteikti visą paslaugų spektrą, tai puikus išskirtinumas. Tarkime, elektrinės priežiūra: ji reikalinga, norint užtikrinti, kad jūsų saulės elektrinė veiktų maksimaliai ir laiku užbėgtumėte už akių galimiems sutrikimams. Pačiam vartotojui tuo pasirūpinti gali būti sudėtinga. Pavyzdžiui, mes turime padalinį, kuris užsiima jau pastatytų elektriniu inspekcija, priežiūra ir remontu. Kiti dažniausiai to neturi. Todėl tikrai verta išsiaiškinti, ar įmonė, kuri siūlosi jums pastatyti saulės elektrinę, suteiks ir kitas paslaugas“, – pataria  saulės energijos specialistas ir UAB „Saulės grąža“ vadovas.

Žinant, į ką atkreipti dėmesį, renkantis saulės elektrinės statytoją, šis uždavinys nebeatrodo toks sudėtingas. Belieka vadovautis minėtais patarimais ir pasirinkti tinkamiausią saulės energijos įmonę.

Statybinės atliekos – kiekvieno atsakomybė

Statybinės atliekos – kiekvieno atsakomybė

Viena iš dažniausiai nagrinėjamų temų šiais laikais yra oro ir aplinkos užterštumas lokaliniu ir Pasauliniu aspektu. Tačiau kiekvienas atsisukęs į save pastebi, kad aplinkos tarša tai ne tik automobilių išmetamos dujos ar netvarkomos buitinės...


Jėgainės jūroje – neišvengiama ateitis?

Jėgainės jūroje – neišvengiama ateitis?

Anot specialistų, vėjo jėgainės jūroje – neišvengiama energetikos ateitis ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje, ir tik laiko klausimas, kada jos įžengs į mūsų šalies vandenis. Tikimasi, kad per ateinančius kelerius metus jūrinė energetika...


Vėjuotos dienos – maloniausios

Vėjuotos dienos – maloniausios

Pagavėnų kaimas nuo šiol turi gerą orientyrą – Kęstučio Armono vėjo elektrinę. Lygumų krašte iš toli matomas 55 metrų aukščio statinys traukia ir paties ūkininko žvilgsnį. Didelių investicijų pareikalavusi jėgainė jau artimiausiu laiku...


Atsinaujinantys energijos šaltiniai – kas tai?

Atsinaujinantys energijos šaltiniai – kas tai?

Alternatyvi, atsinaujinanti energetika šiuo metu yra ne tik madingas terminas, bet ir aktuali ir perspektyvi energijos gavybos sritis, todėl siūlome susipažinti (o gal ir prisiminti) pagrindines atsinaujinančios energetikos kryptis ir sužinoti...


Vėjo jėgainių tipai

Vėjo jėgainių tipai

Vėjo jėgainės būna dviejų tipų: horizontalios ir vertikalios. Abi rūšys turi savo privalumų bei trūkumų. Žemiau galite perskaityti abiejų jėgainių tipų palyginimą, bet turėkite omenyje, jog efektyvesnės ir populiaresnės jėgainės yra horizontalios...


Lietuvoje neslūgsta nesutarimai tarp alternatyvios energijos gamintojų ir valdininkų

Lietuvoje neslūgsta nesutarimai tarp alternatyvios energijos gamintojų ir valdininkų

Vėjo elektrinių asociacija piktinasi valdininkų mėginimu vilkinti Europos Sąjungos (ES) paramos išmokėjimą. Privalomos gauti ES paramos nesulaukė daugybė žaliosios energetikos vystytojų, o bendra neišmokama suma gali siekti 35 mln. litų, rašoma...


„Žaliosios“ statybos – vienintelis kelias nekilnojamojo turto plėtotojams

„Žaliosios“ statybos – vienintelis kelias nekilnojamojo turto plėtotojams

Europos Sąjungos įpareigojimu jau po trijų metų visi nauji pastatai privalės atitikti A energinio naudingumo klasę. Nuo 2020 metų reikalavimai dar labiau griežtės – naujai statomi pastatai privalės būti beveik nulinės energijos.


Saulės energija dera su ekologija

Saulės energija dera su ekologija

Biochemikė, aplinkosaugininkė, Atsinaujinančios energijos informacijos konsultacinio centro direktorė Edita Milutienė gyvena saulės architektūros name. Ekologinę statybą ir energetiką populiarinanti moteris idėjomis sutiko pasidalyti su mūsų...


JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.