Vasario 26d. Trečiadienis

Virtuvės apšvietimas

2013 Sausio 8d.
Peržiūrų skaičius: 97476
Virtuvės apšvietimas

Virtuvės apšvietimo esmė

Virtuvėje ne tik gaminama ir pietaujama, ji dažnai yra namo centras – vieta, kur susirenka visa šeima; vieta, kur vaikai ruošia namų darbus; arba tyli vieta paskaityti rytinį laikraštį. Svarbu, kad virtuvė būtų apšviesta tinkamai ir būtų ne tik estetiška, bet ir funkcionali.

Geras apšvietimas leis jums patogiausiai naudotis daugiafunkcine virtuve. Visa esmė yra sukurti daugialypį šviesos sluoksnį, konkrečiai vietai apšviesti, bendrai nuotaikai sukurti, taip pat šviesos efektams ir akcentams sukurti.

Virtuvės apšvietimo projektas

Planuojant virtuvės apšvietimo projektą, reikia atkreipti dėmesį į tokį svarbų faktorių kaip elektros taupymas. Didelės lubų instaliacijos, tokios kaip dienos šviesos lempos, gali sutaupyti pinigų mokant sąskaitas už elektrą, tačiau tokios lempos meta šešėlius ant darbo zonų. Vadinasi, darbo zonoje geriau būtų pridėti trosinį šviestuvą. Vieta po spintelėm gali būti panaudota stalviršio apšvietimui, kuris užims du trečdalius stalo.

Norint maksimaliai sutaupyti elektros galima rinktis dienos šviesos instaliacijas ir pakabinti jas kaip galima arčiau spintelių. Virtuvės šviestuvų pasirinkimas gana platus nuo trosinio ir šviestuvo po spintelėmis iki paviršiuje sumontuotų mažų šviestuvų, kryptį keičiančių sukiojamųjų šviestuvų ir apšvietimo reguliatorių.

Virtuvės salos apšvietimas

Sala jūsų virtuvei duoda daugiau erdvės bei dekoratyvinį grožį. Ji sudaro papildomą vietą darbo zonai, sandėliukui ir kambariui papildomiems prietaisams laikyti. Svarbu virtuvės salą tinkamai apšviesti. Geras apšvietimas didina jūsų turto vertę gražindamas virtuvę. Geras virtuvės salos apšvietimas turi padėti maisto gaminime.

Gerai apšviestoje virtuvėje judama saugiai. Galima naudoti miniatiūrinį trosinį šviestuvą arba juostinį žemos įtampos šviestuvą. Aplinkos šviestuvas duoda ryškesnį apšvietimą, be šešėlių ir kontrastų. Jis atrodo šiuolaikiškai, o tai labai tinka moderniems namams. Ryškus salos apšvietimas efektyviai pašviesina salą maisto gaminimui arba namų darbų ruošai. Nišoje įtaisytas šviestuvas gali padėti išryškinti atskiros virtuvės erdvės funkcionalumą. Galima tai panaudoti norint išryškiti meno kūrinį ar tiesiog gražų plotą. Mažos halogeninės lemputės gali būti naudojamos po spintelėmis su stiklinėmis durelėmis.

Kabantys virtuvės šviestuvai

Kabantys šviestuvai suteikia virtuvei stiliaus ir grožio. Bus patraukliau jei naudosite kelis kabančius šviestuvus. Šie šviestuvai gali būti naudojami su įtampos reguliatoriumi. Pastarasis padeda sumažinti šviesos ryškumą, taip galėsite pralinksminti svečius arba tiesiog sukurti jaukią atmosferą. Kabančių šviestuvų pasirinkimas labai platus, tačiau rinkitės tokį, kuris atitinka jūsų virtuvės stilių, bei yra prienamas pagal kainą. Maži kabantys šviestuvai gražiai atrodo virš salos, beto iš jų galima suformuoti žavingą šviestuvų eilę.

Virtuvės apšvietimo planavimas

Rinkdamiesi įrangą virtuvės apšvietimui, galite konsultuotis su profesionalu, kuris gerai nusimano apie naujausias stiliaus ir dekoro tendencijas. Turėkite su savimi virtuvės planą kuris padės nuspręsti, kur bus virtuvės sala, stalviršis ir valgomasis stalas. Jei įmanoma, nufotografuokite virtuvę iš skirtingų vietų, taip padėsite profesionalui išrinkti jums įrangą.

Jis gali patarti dėl virtuvės projektavimo, baldų išdėstymo, apšvietimo ir stiliaus suderinimo. Yra profesionalios organizacijos, tokios kaip Amerikos Apšvietimo Asociacija (American Lighting Association) kurios padeda klientams suplanuoti ir realizuoti virtuvės projektą ir apšvietimą.

  • Išsirinkite apšvietimo galimybes pagal jūsų virtuvės dydį. Renkantis apšvietimą labai svarbu atsižvelgti į virtuvės dydį ir išplanavimą.
  • Pusryčių zona turi būti gerai apšviesta, kad ten galima būtų skaityti. Virtuvės stalas yra kiekvienos virtuvės centras. Sietynas virtuvei priduoda stilių ir žavesį.
  • Kad dirbtųsi patogiai, papildomai apšvieskite pagrindines vietas: kriauklę, stalviršį.
  • Ryškiai šviesai gauti, galima naudoti kabančius šviestuvus arba sietynus. Naudojant įtampos reguliatorių galima sukurti jaukią atmosferą pietaujant.
  • Įmontavus šviestuvus virš ir po spintelėm bus paryškintas bendras įspūdis. Šviesa po spintelėm apšvies stalviršį, o šviesa virš jų apšvies spinteles ir nuims šešėlius.
  • Galima naudoti papildomą apšvietimą jei turite televizorių ar kompiuterį, kad būtų išvengta ryškios šviesos ant ekrano.
  • Naudokite įtampos reguliatorius, taip sutaupysite pinigų mokėdami mažesnes sąskaitas už elektrą.
  • Populiaru yra naudoti spalvotus šviestuvus. Reikėtų visus rinktis vienodos spalvos.
  • Populiarios yra plieno, rūdžių ir nikelio dekoratyvinės šviestuvų apdailos.

Virtuvės lubų apšvietimas

Tinkamam šviesos srautui virtuvėje gauti turi būti panaudota apšvietimo technikos kombinacija. Lubinis šviestuvas suteikia netiesioginį apšvietimą iš centro. Toks apšvietimas tinka pagalbinėms patalpoms. Daugiau apšvietimo reikia tamsių spalvų virtuvėms. Šviesa nuo šviestuvų neturi kristi į akis.

Kad nekristų šešėlis, po spintelėm ant sienų galima įdiegti dienos šviesos lempas. Turėkite omeny, kad žemiau sumontuoti lubiniai šviestuvai nevienodai apšviečia lubas. Sujunkite svarbiausius gero virtuvės apšvietimo elementus ir galėsite didžiuotis turėdami estetiškai suprojektuotą ir gerai apšviestą virtuvę.


Saulės šviesa patalpoje

Saulės šviesa patalpoje

Šviesa. Be jos neįsivaizduojame savo gyvenimo. Įsirengdami patalpas susiduriame su apšvietimo problemomis. Pasirinkimas nemažas, tai ką geriausiai pasirinkti, norint įsileisti šviesą į namus? Stoglangį, švieslangį, dirbtinį apšvietimą, o gal...


Namų dekoravimas su LED juostelėmis

Namų dekoravimas su LED juostelėmis

Šviečiančios juostelės dekoratyviniam apšvietimui naudojamos jau kelis dešimtmečius. Jos per šventes apšviečia pastatus, namų vidų ir išorę, kitas dekoracijas. Iki šiol naudotos juostelės buvo lengvai pažeidžiamos bei sunaudodavo nemažai elektros...


Apšvietimo patarimai 2018 metams

Apšvietimo patarimai 2018 metams

Kaip ir kasmet – naujus metus norisi pradėti stilingai, tiek kalbant apie atnaujintą drabužių spintą, tiek keičiant namų interjero dizainą. 2017 metų tendencijos siūlė atkreipti dėmesį į detales, šiltų spalvų suteikiamą jaukumą ir ragino...


LED technologija švietimo bei viešose įstaigose

LED technologija švietimo bei viešose įstaigose

Tinkamas apšvietimas – vienas iš svarbiausių ergonomiškos darbo aplinkos aspektų. Nuo šiol varginanti šviesa, mirgančios liuminescensinės lempos bei prieblanda prie darbo stalo jau praeitis. LED technologija - puikus sprendimas visoms...


Manipuliacija apšvietimu, arba Ką daryti, kad biologinis laikrodis neužmigdytų žiemos miegu?

Manipuliacija apšvietimu, arba Ką daryti, kad biologinis laikrodis neužmigdytų žiemos miegu?

Sulig elektros lemputės išradimu ėmėme kryptingai judėti link 24 valandas per parą aktyvios visuomenės. Visgi rudenėjant dėl saulės šviesos stokos ir ilgėjančių vakarų nukenčia ne tik gyvenimo kokybė bei darbingumas, bet ir bendra savijauta. Tai...


Namų erdves puošia apšvietimo sprendimai

Namų erdves puošia apšvietimo sprendimai

Namų interjeras dažnai tampa tikru galvos skausmu naujakuriams, ką tik įsigijusiems namus ir norintiems kuo greičiau į juos persikelti. Nors atrodo, kad namų aplinką kurti yra nepaprastai lengva, tikrovė dažnai pasirodo kiek kitokia. Jei namų...


Taupumo formulė, arba Tebūnie šviesa!

Taupumo formulė, arba Tebūnie šviesa!

Mūsų protėviai šimtus metų gyveno lydimi tų pačių dienos ir nakties, žiemos ir vasaros, rudens ir pavasario cikliškos kaitos. Smalsių akių iš žemės stebimi dangaus šviesuliai senoliams atstojo laikrodį, kelionėse tarnavo kelrodės žvaigždės,...


LED šviestuvai iš aliuminio profilio

LED šviestuvai iš aliuminio profilio

LED profilis – tai aliuminis profilis, kuriame klijuojasi LED diodų juostelė. Toks sprendimas tinka dekoratyviam ir pagalbiniam apšvietimui sukurti.


Elektros idėjos, UAB
Elektros idėjos, UAB

Įmonė teikia elektros, žaibosaugos, apsaugos sistemų montavimo ir eksploatavimo paslaugas visoje Lietuvoje.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Jovesa, UAB
Jovesa, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba vidaus ir lauko šviestuvais, apšvietimo projektavimas

Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

Gaudrė, UAB
Gaudrė, UAB

Mes – apšvietimo sistemų specialistai Gaudrė.

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

ELMO technologijos, UAB
ELMO technologijos, UAB

Šviestuvai didmeninė prekyba | Šviestuvai mažmeninė prekyba | Elmo light

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.