Anza

Kaip išsirinkti robotą žoliapjovę, kad vėliau netektų gailėtis?

žoliapjovė

Tie, kas gyvena nuosavame name arba turi sodybą, žino, kad pavasario pradžioje prasideda ne tik šašlykų kepimo, bet ir vejos pjovimo sezonas. Deja, pastarasis atima daug laisvo laiko ir vargina fiziškai. Todėl šį pavasarį daugelis taršias benzinines vejapjoves skuba pakeisti į išmaniuosius robotus. Juk žoliapjovė robotas savo darbą atlieka savarankiškai, be jokios fizinės šeimininko pagalbos. Vis tik renkantis svarbu žinoti keletą pagrindinių dalykų, kad gaminys dirbtų išties sklandžiai ir efektyviai.

Sklypo plotas – vienas svarbiausių kriterijų

„Lazy house robotics“ įmonės atstovo buitinių robotų eksperto Aleksej Traškin teigimu, pirmiausia svarbu įvertinti sklypo plotą. Tai itin reikšmingas rodiklis, padedantis nustatyti, kokio galingumo roboto reikia ieškoti. Svarbūs roboto našumą nurodantys parametrai yra peilių plotis, roboto autonomijos laikas (baterijos talpa) bei roboto greitis. Tad jei sklypo plotas yra didelis, tiks žoliapjovė robotas su didesne baterijos talpa. Tuomet robotas gebės susidoroti su užduotimi efektyviai ir greitai – per kelis darbo seansus. Vis tik, jei veja bus pjaunama nedideliame sklype, neverta permokėti ir ieškoti aukščiausiomis techninėmis specifikacijomis pasižyminčio prietaiso. Tiesiog nebus galimybės išnaudoti visų jo resursų.

Landšafto ypatumai koreguoja robotų pasirinkimus

Aleksej Traškin atkreipia dėmesį, jog robotų pasirinkimas lygiam ir kalvotam kraštovaizdžiui skiriasi. Renkantis robotą nelygiam landšaftui, svarbu įvertinti jo gebėjimą įveikti šlaitus. Jeigu išmanaus prietaiso šeimininkų veja turi alpinariumų, daug gėlynų ir krūmų, rekomenduojama rinktis pakankamai galingą robotą, pasižymintį specifinėmis techninėmis charakteristikomis. Tik toks įrenginys gebės kokybiškai prižiūrėti skirtingas vejos vietas.

Šeimininkų įpročiai ir kaimynų ramybė

Roboto savininkas geriausiai žino savo ir šeimos narių įpročius. Kadangi prietaisą galima iš anksto  programuoti darbui,  išvengiamas nereikalingas savininkų ramybės trukdymas. Kai kuriuose robotų vejapjovių modeliuose atskirai programuojamos ir skirtingos pjovimo zonos. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į roboto darbą nakties metu. Dėl iškritusios rasos išmanaus prietaiso peiliai bei dugnas veliasi labiau, todėl reikia didesnės priežiūros ir valymo. Norint neapsisunkinti, rekomenduojama robotui leisti dirbti ryte ir dienos metu. Taip pat svarbu atsižvelgti į kaimynų ramybę. Pirmiausia, privalu paisyti teritorijos ribų. Šiuolaikinis žoliapjovė robotas neįlįs į kaimyno teritoriją, nes šeimininko zonos ribos žymimos specialiu perimetro laidu (dažniausiai užkasamu po žeme). Taip pat dabartiniai vejos pjovimo robotai dirba pakankamai tyliai ir netrikdo aplinkinių ramybės. Vis tik prieš įsigyjant robotą, svarbu išnagrinėti prietaiso techninius parametrus ir pasirinkti kuo tyliau veikiantį išmanųjį įrenginį.

Papildomos robotų vejapjovių funkcijos

Jeigu keli svarstomų įsigyti robotų vejapjovių modeliai yra gana panašūs, pasirinkimo rodikliu gali tapti papildomos funkcijos. Buitinių robotų specialistas Aleksėj primena: „Svarbu atkreipti dėmesį į GPS, GSM, Wi-Fi ir Bluetooth sąsajas, papildomas apsaugos sistemas, padidinto ar sumažinto galingumo režimą, žemėlapio sudarymo funkciją“. GPS padeda šeimininkui žinoti realiu laiku esamą roboto vietą, o pačiam prietaisui dar geriau naviguoti vejoje. GSM, Wi-Fi ir Bluetooth sąsajos suteikia galimybę paleisti ar sustabdyti robotą nuotoliniu būdu, integruoti jį į išmaniųjų namų sistemą. Taip pat kiekvienas vejos pjovimo robotas turi PIN kodą. Tačiau pravartu ir tai, jog daugelis šiuolaikinių modelių turi papildomas GPS ir GSM apsaugas. Reguliuojamas galingumo režimas leidžia tausoti prietaisą ir pasirinkti reikiamą sprendimą pagal konkrečią situaciją. Kitas aktualus aspektas – žoliapjovė robotas su žemėlapio sudarymo funkcija ir išmanaus judėjimo algoritmu dirba daug efektyviau ir sparčiau. Papildomos funkcijos robotų šeimininkams suteikia žymiai daugiau komforto.

Komplektacija ir instaliacija

Renkantis robotą vejapjovę, būtina atkreipti dėmesį ir į jo komplektaciją. Be pačio prietaiso į komplektą turi įeiti ir perimetro laidas. Jei robotas instaliuojamas savarankiškai, reikia iš anksto pasirūpinti ir specialiais kuoleliais. Todėl visada, lyginant modelius, derėtų vertinti viso komplekto kainą.

Jeigu sklype nėra daug kliūčių ir jis gana taisyklingos geometrinės formos, galima mėginti instaliuoti prietaisą pačiam. Tuomet derėtų rinktis robotą su kuo daugiau iš anksto nustatytų gamyklinių parametrų. Turint sudėtingos formos veją su daug natūralių ir dirbtinių elementų, verčiau rinktis profesionalų atliekamą instaliaciją. Tokiu atveju roboto vejapjovės šeimininkui suteikiama garantiją ne tik robotui, bet ir visam sklypo robotizacijos projektui.

Ar prietaisas tikrai visiškai savarankiškas?

Tinkamai suprogramuotas ir gerai veikiantis žoliapjovė robotas iš tiesų yra išmanus savarankiškas prietaisas. Jį valdyti (paleisti) galite rankiniu, nuotoliniu būdu (jei turi Wi Fi) arba pagal iš anksto sudarytą grafiką per mobiliąją aplikaciją. Taigi, net prietaiso šeimininkams nesant namuose, robotas puikiai pjauna veją ir savarankiškai grįžta į įkrovimo stotelę. Žinoma, robotą reikia reguliariai prižiūrėti ir valyti, kad būtų galima džiaugtis nepriekaištinga jo darbo kokybe.

Vis tik, nepaisant nurodytų gairių, kiekvienas roboto pasirinkimo atvejis ir šeimininko lūkesčiai bei vejos ypatumai yra unikalūs. Todėl prieš įsigyjant robotą, rekomenduojama profesionali konsultacija, kad robotas išties dirbtų savarankiškai ir efektyviai.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu