Birželio 1d. Pirmadienis

Europiniai kukmedžiai ( Taxus baccata )

Peržiūrų skaičius: 21284
Europiniai kukmedžiai ( Taxus baccata )

Paplitę beveik visoje Vakarų Europoje, Kaukaze ir Mažojoje Azijoje. Vidurio Europoje užauga iki 17, Kaukaze - iki 27 m arba daugiau. Spygliai 2-3,5 cm ilgio, tamsiai žali, plokšti ir blizgantys, labai gražūs.

Kukmedžiai gerai pakenčia pavėsį ir išgyvena tokiose vietoje, kur kiti spygliuočiai skurstų ir pamažu sunyktų. Jiems reikia derlingos, kalkingos ir drėgnos žemės, tinka priemolis. Nebijo persodinimo, galima karpyti. Nemėgsta kaitrios saulės, nors margaspygliai ar geltonspygliai kultivarai ją pakenčia. Auga palyginti lėtai (kai kurių rūšių kukmedžiai - 5 cm per metus), gyvena iki 4000 metų. Šaltomis žiemomis Lietuvoje kai kur apšąla, kai kada smarkiai. Jaunus augaliukus žiemai reikia pridengti. Labai gerai jaučiasi ir greičiau auga pajūryje, drėgnuose šlaituose, šiltose užuovėjose.

Europinių kukmedžių kultivarai tinka apvadams, gyvatvorėms formuoti. Tai vienas iš svarbiausių augalų Vakarų Europoje, ypač Didžiojoje Britanijoje (po buksmedžių), iš kurių karpomos įvairios figūros. Pas mus verčiau karpyti tarpinius kukmedžius, kurie atsparesni šalčiui ir greičiau auga.

Dažniau auginami kultivarai.

`Adpressa` - neaukšti medeliai arba krūmai iki 3 m aukščio ir pločio. Vainikas platus, šakutės trumpos, auga padrikai. Spygliai trumpi ir smulkūs, iš viršaus tamsiai žali, iš apačios - melsvai žali. Iš šių kukmedžių kilodaug gražių naujų formų geltonai margais spygliais, auksiniai geltonomis ūglių viršūnėmis ir pan. Dauginama sėklomis ir auginiais. Šalčiui atsparūs, bet labai šaltą ir besniegę žiemą gali apšąlti vienmečiai ūgliai. Tinka sodinti grupėmis ir pavieniui, gyvatvorėms.

`Washingtonii` - užauga 1,5-2 m aukščio. Vainikas purus, šakos prigludusios. Spygliai gražiai išlinkę, vasarą gelsvai žali su baltu apvadu, žiemą auksiniai geltoni arba bronziniai. Šalčiui atsparus. Labai gražiai atrodo pasodinti po vieną.

`Horizontalis` užauga vos iki 0,8 m į aukštį ir gerokai daugiau į plotį. Ūgliai auga plačiai, palyginti toli vienas nuo kito. Spygliai 2,5 cm ilgio ir 4 mm pločio, iš viršaus tamsiai žali, iš apačios šviesiai žali su tamsia juostele per vidurį. Labai tinka pavėsingiems alpinariumams ir atraminėms sienelėms papuošti, galima auginti vazonuose. Grupėmis sodinami pievelėje.

`Dovastoniana` užauga iki 3-5 m aukščio. Šakos ilgos, stačios, auga palyginti toli viena nuo kitos, viršūnėlės svyra. Spygliai tamsiai žali, apie 3 cm ilgio ir iki 3 mm pločio, auga dviem eilėmis.Galima dauginti sėklomis ir auginiais. Dažnai auginami ir geltonspygliai kukmedžiai `Dovastonii Aurea` auksiniai geltonais ūgliais ir spygliais.

`Repandens` kukmedžiai auga pažeme (0,4-0,5 m aukščio ir 2-5 m pločio). Spygliai iki 3 cm ilgio. blizgantys, iš viršaus tamsiai žali su melsvu atspalviu ir aiškia centrine linija, iš apačios šviesesni. Auga lėtai, pakenčia pavėsį ir mėgsta drėgmę, bet nepakenčia stovinčio vandens. Žemė turi būti puri ir laidi, vidutiniškai derlinga. Sunkesnėje žemėje duobės dugne įrengiamas storas drenažas. Šalčiui palyginti atsparūs. Tinka apželdinti pavėsingas terasas ir stogus, auginti vazonuose ir alpinariumuose (ne pietinėje pusėje).

`Semperaurea` užauga 2 aukščio ir 4 m pločio. Vainikas apvalus, šakos stačios, trumpos, bukomis, lyg nupjautomis viršūnėmis. Šakelės geltonai rudos, spygliai 1-2 cm ilgio, ūglių viršūnėse trumpesni, iš viršaus auksiniai geltoni, iš apačios šviesiai auksiniai arba su geltonu pakraščiu. Tai vieni iš gražiausių geltonspyglių kukmedžių.

`Fastigiata` užauga iki 3-5 m aukščio. Vainikas plačios kolonos formos, viršūnės svyrančios. Šakų daug, jos stačios, trumpos ir kylančios. Spygliai 2-2,5 cm ilgio, juodai žali, išlinkę į vidų, auga ant šakučių spirale. Palyginti atsparūs šalčiui, bet labai šaltą žiemą apšąla. Sodinama nuo vėjo apsaugotoje ir saulėtoje vietoje. Tinka sodinti pavieniui ir grupėmis.

`Fastigiata Aurea` vainikas kolonos formos. Jauni ūgliai ir spygliai auksiniai geltoni su žalsva juostele. Dažniausiai sodinama nedidelėmis grupėmis.

`Elegantissima` auga greitai, užauga iki 3-5 m aukščio. Ūgliai plačiai išsišakoję, tvirti, blyškiai žali. Spygliai 1-1,5 cm ilgio, baltai margi su gelsvu atspalviu. Tinka sodinti grupėmis, gyvatvorėms.

`Erecta` užauga iki 8 m aukščio. Vainikas platus, viršūnės įstrižai nupjautos. Šakų daug, jos plonos, stačios, galiukai kylantys. Spygliai pilkai žali, trumpi ir ploni. Tinka sodinti grupėmis.

Tarpiniai kukmedžiai ( Taxus media Rehd. ( Taxus cuspidataTaxus baccata ) auga greičiau už europinius. Jie gauti sukryžminus europinius ir toli Rytuose (Japonija, Korėja ir pan.) savaime augančius dygiuosius kukmedžius. Atsparūs šalčiui, nedideli (iki 6 m aukščio), dažniausiai auga krūmu arba medeliu su keletu kamienų.

Dažniau auginami kultivarai.

`Densiformis` užauga iki 1,5 m aukščio 3 m pločio. Vainikas tankus, apvalus. Jauni ūgliai žiemą žalsvai rudi, jų daug. Spygliai 2-2,2 cm ilgio, ploni, smailiomis viršūnėlėmis, iš viršaus šviesiai žali. Per metus paauga apie 10 cm.

`Strait Hedge` užauga 3-5 m aukščio ir 1-1,5 m pločio. Vainikas tankus, siauros kolonos formos. Spygliai tamsiai žali. Kasmet paauga apie 15 cm. Pakenčia pavėsį. Gerai auga derlingose ir laidžiose dirvose, nepakenčia stovinčio vandens ir rūgščios žemės.

`Hicksii` užauga 3-4 m aukščio ir 2-3 kartus didesnio pločio. Ūgliai kylantys, ilgi. Spygliai 2,5-3 cm ilgio, iš viršaus blizgantys, tamsiai žali, su aiškia centrine gysla, iš apačios šviesiai žali. Kasmet paauga apie 15 cm. Tinka sodinti pavieniui ir grupėmis alpinariumuose, terasose, namo priekyje.

`Hillii` užauga 3-4 m aukščio ir 2-3,5 m pločio. Vainikas tankus, plačios piramidės formos. Spygliai blizgantys, apie 2-2,2 cm ilgio, smailiomis viršūnėmis. Kamet paauga apie 10-15 cm. Mėgsta pusiau pavėsį, laidžią priemolio žemę, nepakenčia stovinčio vandens ir rūgščios dirvos. 
Mūsų medelynuose pasitaiko ir puošnių `Brawnii`, `Aurea`, `Stricta Viridis` tarpinių kukmedžių.

Žymės: Taxus baccata

Kaip išsirinkti tinkamą vejapjovę?

Kaip išsirinkti tinkamą vejapjovę?

Norėdami turėti gražią veją, turite tinkamai ją prižiūrėti - pjauti, laistyti, tręšti, aeruoti ir t.t. Priežiūrai, be abejo, prireiks ir specialios įrangos. Profesionalai pataria, į ką turite atkreipti dėmesį rinkdamiesi vejapjovę. Vejapjovę...


Atliekų rūšiavimas

Atliekų rūšiavimas

Kiekvienuose namuose yra daugybė daiktų, kuriuos kažkada teks išmesti. Kasmet į sąvartynus išvežami didžiuliai kiekiai įvairiausių atliekų, iš kurių dalis – labai kenksmingos žmogaus sveikatai, nuodija gamtą, teršia vandenį, orą, kenkia...


3 populiariausios grindinio akmens rūšys

3 populiariausios grindinio akmens rūšys

Molis, iš kurio gaminamas figūrinės plytelės ir granitas, - tai dvi medžiagos, kurios grindiniams naudojamos jau šimtmečius ir net tūkstantmečius. Tai laiku patikrintos medžiagos. Dabar granitas - tai ypatinga medžiaga, nes gana brangi. Klinkeris...


Apželdinimo projektas reikliesiems

Apželdinimo projektas reikliesiems

Šis želdinimo variantas tinka siekiantiems visur ir visada tobulybės. Šis želdinimo variantas tinkamiausias tiems, kuriems patinka gyvenime viską kontroliuoti. Jis geras tuo, kad nereikia bandyti įsivaizduoti kaip pasikeis vaizdas Jūsų sklype po...


Augalų apsauga nuo šalčio

Augalų apsauga nuo šalčio

Yra augalų, kurie žiemą ištveria šalčius tik tinkamai apsaugoti. Niekuo neapdengti šalčiui jautrūs augalai žiemą gali iššalti, o mažiau jautrūs gal ištverti. Tai priklauso nuo augimo vietos ir šalčių stiprumo.


Avarinių medžių pjovimas ir genėjimas

Avarinių medžių pjovimas ir genėjimas

Pirmiausia pradėkim nuo to – kas yra avarinis medis? Tai tie medžiai kurie kelia grėsmę Jums ar Jūsų turtui. Dažniausiai tokie medžiai jau būna sulaukia lytinės brandos ir išaugę ganėtinai dideli. Tokių medžių laja tarsi laivo burė, tad...


Klinkerinės grindinio trinkelės

Klinkerinės grindinio trinkelės

Klinkerinės grindinio trinkelės Wienerberger - harmoningas techninių ypatybių, klojimo galimybių ir estetikos derinys. Klinkeris statybinėms medžiagoms gaminti naudojamas nuo neatmenamų laikų. Medžiaga išsiskiria ypatingu atsparumu bei tvirtumu,...


Perlitas

Perlitas

Perlitas yra vulkaninis stiklas, kuris nuo karščio plečiasi ir pasidaro korėtas. Įdomiausia tai, kad nuo karščio perlitas gali išsiplėsti net 20 kartų! Plėtimasis vyksta dėl karšto vandens: kada lavos temperatūra siekia 871 °C, vandens...


ART LAWN
ART LAWN

Mes esam jauna ir produktyvi įmonė kuri orentuojasi į klientus.

Euroflora, UAB
Euroflora, UAB

Euroflora.lt - E.Parduotuvė Jūsų sodui, daržui ir namams.

Racionalus sprendimas, UAB
Racionalus sprendimas, UAB

Kietosios dangos, žaliosios erdvės, vartai ir tvoros, terasos, stoginės, malkinės, vaikų žaidimo aikštelės, lietaus vandens nuvedimo sistemos, technikos nuoma

APLINKOS KŪRĖJAI
APLINKOS KŪRĖJAI

Apželdinimo sprendimai nuo idėjos iki įgyvendinimo!

Martyno technika, UAB
Martyno technika, UAB

UAB "Martyno Technika" - užsiimame prekyba įvairia sodo, daržo, miško technika, suvirinimo įranga, kompresoriais, įrankiais ir kita įranga. Garantuojame geriausias kainas ir kokybiškas prekes.

Pavėsinės, UAB
Pavėsinės, UAB

UAB „Pavėsinės“ gamina pavėsines, vasarnamius, pirtis ir kitus sodui skirtus gaminius.

Albruva, UAB
Albruva, UAB

Baldai virtuvei, miegamojo baldai, indaujos, komodos, spintos, stalai restoranams, kavinėms, barams, medžio masyvo baldai namams, verslui

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Žalia svaja, UAB
Žalia svaja, UAB

Apželdinimo projektavimas, konsultacijos, prekyba dekoratyviniais ir vandens, bei pakrančių augalais, sklypo formavimo darbai, augalų, gyvatvorių sodinimas, Laistymo sistemos, dekoratyviniai vandens telkiniai, upeliai, apšvietimas

Agminta, UAB
Agminta, UAB

Agminta - aplinkos tvarkymas, apleistų sklypų tvarkymas.

Priegolė, UAB
Priegolė, UAB

Rąstinių namų ir pirčių gamyba, statyba. Statyba iš apvalių ir apipjautų mašininio apdirbimo rąstų.

Aupana, UAB
Aupana, UAB

Oficialus HUNTER Industries Inc. distributorius Lietuvoje - pristato aukščiausios kokybės pasaulinio lygio produktą laistymo sistemų sferoje.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.