Franke

Jei nutarėte įsigyti naujus sodo įrankius

Sodo įrankiai

Darbo įrankiai turi būti patogūs ir lengvi. Taip pat ne mažiau svarbu, kokia įmonė jį gamino. Kalbant apie įrankių patvarumą, galima pasakyti, kad pigiausi tampa brangiausiais. Kauptukų, grėblių, vielinės šluotos kotas turi būti tokio ilgio, kad butų galima dirbti nesusilenkus. Pažiūrėkite, ar visų įrankių kotai glotnūs, kad neįsivarytumėte rakščių dirbdami. Semtuvų kotai geriausi uosiniai. Laistytuvus patartina pirkti tik iš cinkuotos skardos, nes necinkuoti, o tik nudažyti labai greitai rūdija.

Kasimas vis dar vienas sunkiausių darbų sode. Pritaikę kastuvo ir šakių koto ilgį savo ūgiui, galėsite šiek tiek palengvinti šį darbą. Žemesniems žmonėms tiks įrankis, kurio koto ilgis — 80 cm, aukštesniems — 90 cm, vidutinio ūgio sodininkui – 85 cm. Čia reikėtų dar pridurti, kad labai svarbi ir koto rankenos forma. D formos rankena sunki ir nepatogi, panašios į sagą formos tinka tik tada, jei kasama lengva smėlinga dirva. Geriausi kastuvai ir kasamosios šakės, kurių koto rankena yra T formos. Apskritai čia svarbu ir įprotis, prie kokios koto formos Jūs esate labiau pripratęs.

Sodo peilių yra įvairiausių formų. Svarbiausia, kad peilio ašmenys būtų specialaus ilgai neatšimpančio plieno, įvairiems darbams kiekvienas sodininkas turėtų įsigyti mažąjį nedaug lenktomis ašmenimis sodo peilį. Jei norėsite patys akiuoti medelius ar rožes, įsigykite akiavimo peilį. Patogiausi yra tie, kurių žievės atkeliamoji mentelė yra geležtės nugarėlėje, kaip jos praplatėjimas. Akiuodami peiliu, kurio mentelė yra kitame kriaunų gale negu geležtė, kiekvieną kartą, padarę T formos pjūvį, peilį turėsite apsukti, kai reikės pakelti žievės kampučius. Mentelės būna kaulinės ar žalvarinės.

Genėjimo peilių ašmenys yra daugiau išlenktos, todėl jais patogiau išpjauti šakas ir daryti pjūvius traukiant į save. Jų yra įvairių dydžių. Užlenktų ilgis nuo 11 iki 12 cm. Mažasis sodo peilis — 10 cm ilgio. Akiavimo peilis — apie 10 cm ilgio.

Sodo žirklės reikalingos ne tik sode, bet ir darže, taip pat gėlyne. Kerpamoji žirklių dalis turi būti gero plieno, kad ilgai neatšiptų. Nereikia pamiršti, kad sodo žirklės, kaip ir peilis, turi padaryti ne plėštinius, o lygius pjūvius. Todėl, nors dviašmenės žirklės yra brangesnės, patariame nusipirkti kaip tik tokias. Kokio dydžio žirklių reikės, priklauso nuo to, ką Jūs žadate su jomis kirpti. Vaismedžiams ar krūmams genėti pirkite 20 cm ilgio sodo žirkles, rožėms, daugiametėms gėlėms ir kitokiems žoliniams augalams pakaks 17—18 cm ilgio. Žirklėse yra specialus varžtelis su fiksatoriumi, kuriuo reguliuojamas žirklių ašmenų suglaudimas. Be įprastu sodo žirklių, yra specialių, skirtų vyšnioms, braškėms, vynuogėms bei gėlių žiedams skinti. Nukirpus uogą ar gėlę, žirklės jų nepaleidžia, todėl su jomis patogu dirbti viena ranka.

Sodo pjūklai geriausi tie, kurių pjaunamoji dalis pagaminta iš gero plieno ir ją galima bet kada pasikeisti. Sodo pjūklų būna įvairiausių formų. Rėminių pjūklų geležtė keičiama. Geležtės ilgis dažniausiai 30 cm. yra ir 40 cm. Gero plieno pjūklelis bus ilgai aštrus. Šakoms išpjauti pjūkleliai būna be rėmelių. Kad jie pjaunant nesulinktų, dantelių kryptis tokia, kad pjūklelį reikia traukti į save. Šių pjūklelių dantys yra stambesni, geležtės ilgis 30 cm. Yra pjūklelių, užmaunamų ant koto. Vietoj rankenėlės yra vieta norimo ilgio kotui įstatyti. Tokie pjūklai labai patogūs, nes jais galima ir be kopėčių nupjauti šakas.

Sinc

Kiti temos straipsniai

Jung
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu