Anza

Vilniaus SOS vaikų kaimui būtini 155 tūkst. litų, kad būtų galima iki žiemos pabaigti renovaciją

Vilniaus SOS vaikų kaimui būtini 155 tūkst. litų, kad būtų galima iki žiemos pabaigti renovaciją

SOS vaikų kaime vyksta renovacijos darbai, kuriuos užbaigti reikia papildomų lėšų. Vilniaus SOS vaikų kaimo nameliai priklauso Labdaros paramos fondui SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijai.

Pro lubas varva vanduo, įsiveisė grybelis

Atlikus prieš 19 metų pastatytų medinių karkasinių namų konstrukcijų ekspertizę, paaiškėjo nerimą kelianti padėtis. Kritiškiausiai įvertinta daugumos pastatų pamatų hidroizoliacijos bei namų, kuriuose gyvena SOS šeimos, sanitarinių mazgų būklė.

„Nesiimti priemonių negalime, nes vaikai šaltuoju metų laiku šąla, sanitariniai mazgai netrukus bus netinkami naudoti. Yra namelių, kuriuose pro virtuvės lubas varva vanduo, nes virš virtuvių yra vonios ir dušai. Nameliai gali tapti avarinės būklės. Kiekviena pradelsta diena didina remonto darbų sąnaudas“, – sako Vilniaus SOS vaikų kaimų direktorius Gedas Batulevičius.

Statinių būklės ekspertai nustatė, kad senos vonių bei dušų sienos ir grindys prarado atsparumą drėgmei. Pro tarpus, atšokusias plyteles į namų konstrukcijas patenka drėgmė, todėl įsiveisė grybelis. Patalpos tapo šaltesnės, nes sienų izoliacinės medžiagos prarado savo savybes ir praleidžia šaltį. Grybelis ir pelėsis ne tik ardo medžio konstrukcijas, bet ir gali sukelti pavojų vaikų sveikatai, ypač tiems, kurie kenčia nuo alergijų, astmos ir kitų kvėpavimo takų ligų.

Auga šildymo sąnaudos, prastėja gyvenimo sąlygos

Statybos ekspertai nustatė, kad prieš du dešimtmečius statyti namai yra neapšiltinti, nėra pamatų hidroizoliacijos, todėl drėgmė ir šaltis skverbiasi į Vilniaus SOS vaikų kaimo namelių pirmuosius aukštus. Kasmet auga pastatų šildymo sąnaudos, o atėjus rudeniui, žiemą ir pavasarį  namuose vaikai nebegali žaisti ant šaltų ir skersvėjo pasiekiamų grindų.

Vilniaus SOS vaikų kaime planuojama įrengti hidroizoliaciją ir apšiltinti 22 pastatų  pamatus, renovuoti juose esančius sanitarinius mazgus: pašalinti pelėsio židinius, pakeisti supuvusias medžio konstrukcijas, pakeisti fizines savybes praradusias apšiltinimo medžiagas.

Generalinis darbų rangovas – UAB  „Spalvoti namai“ (vadovas Marius Juknevičius). Projektas vykdomas keliais etapais. Šiuo metu jau išardytos plytelės ir gipso kartono plokštės nuo 16 vonių, dušų ir tualetų sienų bei lubų, vonios ir dušo kambariuose pakeistos pažeistos medinės konstrukcijos, papildomai apšiltinta lauko siena, sudėtas gipskartonis, panaudotos hidroizoliacijos priemonės, sudėtos plytelės, sudarytas darbų ir taikomų medžiagų bei technologijų sąrašas, atkasti daugelio namelių pastatai, ketinant pradėti jų apšiltinimą.

Prašome padėti atnaujinti SOS vaikų kaimo namus

Būtiniausiems darbams pabaigti iki šalčių mums trūksta 155 tūkst. litų. Taip pat svarbu būtų pakeisti 12 namelių, kuriuose gyvena šeimos, lauko ir balkonų duris. Tam reikia 80 tūkst. litų. Paaukoti galite:

Atsiskaitomoji sąskaita LT067044060001193478, AB „SEB“ bankas. Banko kodas: 70440

LPF „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija“,
Ozo g. 37, LT – 07171, Vilnius
Įmonės kodas: 192014985

Arba kreiptis į SOS vaikų kaimai korporatyvinės partnerystės vadovę Eriką Lukšėnaitę erika.luksenaite@sos-org.lt; mob. tel: 8 652 29139

Jokia suma nėra per maža!

Renovacija SOS vaikų kaime pradėta birželio 1 dieną. Prieš renovaciją neatlygintiną Vilniaus SOS vaikų kaimo pastatų būklės ekspertizę atliko ekspertas dr. Arūnas Barvidas iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto.

Informaciją parengė:

Ieva Matonienė, SOS vaikų kaimai Lietuvoje draugijos komunikacijos projektų vadovė

Silvija Stankevičiūtė, SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos renovacijos kampanijos komunikacijos koordinatorė – savanorė

Kiti temos straipsniai

Terasos įrengimas

Terasos – Jūsų asmeninė oazė

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu