Tikkuurila

Karkasiniai namai – nepelnyti mitai

karkasiniai namai

Karkasinė statyba tampa vis populiaresnė. Dabar jau daugelis, spręsdami kokios konstrukcijos namą statyti, svarsto ir karkasinio namo statybos galimybę. Terminas „karkasinis namas“ kai kam sukelia nepasitikėjimą.  Ir visai be reikalo. Juk daugelis mažaaukščių namų pasaulyje yra statomi pagal karkasinę technologiją. Nors karkasiniai namai apsupti įvairiausių mitų, dažniausiai dėl to kalti nelabai patyrę statybininkai,  technologijos nežinojimas ar įsisenėjusios mūrinės statybos tradicijos. O mitai ir yra todėl,  kad galėtume juos paneigti.

1. Mitas Nr.1 – karkasinis namas neilgaamžis.

Karkasinių namų tradicijos siekia 1300 metų. Iki šiol Norvegijoje ir Japonijoje yra išlikę karkasinės statybos statiniai, statyti 10-11 amžiuje. O juk mūsų protėviai nežinojo apie dabar naudojamas impregnavimo priemones, džiovinimo kameras, specialius metalinius tvirtinimo elementus. Technologiškai taisyklingai pastatytas ir tinkamai prižiūrimas karkasinis namas tarnauja 80-100 metų. Galima sakyti, kad kiekvienas namas esti tol, kol jame gyvenama ir kol jis prižiūrimas. Ir mūriniai apleisti pastatai greitai susensta. Karkasinio namo ilgaamžiškumas priklauso nuo to, ar jūs naudojate tinkamai išdžiovintą, impregnuotą kokybišką medieną, kokybiškas šiltinimo medžiagas, tvirtinimo elementus, ar meistrai laikėsi montavimo technologijos. Dėl renovacinių savybių – karkasiniai namai neturi sau lygių. Namo savininkas gali nesunkiai pakeisti išorės ar vidaus apdailą, sutvirtinti atskirus karkaso elementus, sumontuoti papildomus priestatus ar vidaus pertvaras, pakeisti ar remontuoti sienose sumontuotas komunikacijas. Ir visa tai atlikti remontuojant ir neišsikeliant iš namo.

2. Mitas Nr.2 – karkasinis namas degus.

Jei ne ši klaidinga nuomonė, karkasiniai namai turėtų gerokai daugiau šalininkų. Aišku, jei namo savininkas montuojant taupė kokybės ir saugumo sąskaita, tai nelaimės galima  sulaukti.  Gaisro priežastis gali būti   blogai izoliuoti dūmtraukiai, netinkamai sumontuotos elektros komunikacijos, pagailėta lėšų medienai impregnuoti. Nesilaikant dūmtraukių, šildymo katilų ir komunikacijų montavimo instrukcijų galima sudeginti ne tik karkasinį, bet ir mūrinį namą. Mūriniame name probleminiai mazgai tokie patys – gegnių konstrukcijos, ypač susikirtimo taške su kaminu, medinės perdangos ir kt.. Jei atsitiks nelaimė ir kils gaisras, tai karkasinio namo savininkas nukentės mažiau nei mūrinio, nes karkasinio namo atskirus mazgus lengviau pakeisti nei perstatyti dalį mūrinio pastato.

3. Mitas Nr. 3 – karkasinis namas nepakankamai ekologiškas.

Dėl nepakankamo ekologiškumo dažniausiai kaltinama ne naudojama mediena, bet šiltinimo medžiagos. Tačiau mineralinė vata yra ekologiškesnė už daugumą naudojamų statybinių blokelių ar skiedinių. Jei labiau pasistengtumėme, ekologinių „bombų“ galima pridėti daugelyje vietų – medžio-drožlių plokštėse, skiediniuose, lakuose ir dažuose, antiseptiniuose preparatuose. Ir  ko čia dėtos tada karkasinės technologijos? Reikia tik parinkti reikiamas, patikrintas medžiagas.

4. Mitas Nr.4 – karkasinis namas blogai laiko šilumą.

Karkasinės sienos, jei jos sumontuotos technologiškai taisyklingai,  pasižymi ypač geromis šilumos izoliacinėmis savybėmis. Namai statomi būtent laikantis karkasinės technologijos. 20 cm storio karkasinės sienos užpildytos mineraline vata atitinka 90-100 cm storio mūrinę sieną – būtent taip šilumines mineralinės vatos savybes apibūdina gamintojai. Tačiau daug kas priklauso nuo meistrų: namai, kuriuose jaučiami skersvėjai, renkasi ant sienų ar lubų kondensatas, nesilaiko šiluma –  tai paprasčiausias statybinis brokas.

5. Mitas Nr.5 – karkasinį namą pastatyti gali ir diletantas.

Tai tas mitas, kuris labiausiai masina potencialius statytojus, nes pastarieji mano, kad gali namą pasistatyti ir neturėdami tam žinių. Aklai laikantis tik montavimo instrukcijose esančių nurodymų, neturint patirties  problemos užprogramuojamos iš karto. Montavimo instrukcijos yra skirtos kontroliuoti statybos eigą. Karkasinėje statyboje daug niuansų, kuriuos išmano tik patyrę meistrai. Karkasinį statinį gal ir gali pastatyti diletantas, tačiau  padaryti, kad jis būtų šiltas, saugus, komfortiškas, kad niekur netrauktų skersvėjis ir nelašėtų, gali tik techniškai „pasikaustęs“ specialistas, pasimokęs iš savo ir svetimų klaidų, turintis patirties.

REKOMENDUOJAME

Terasos įrengimas

Terasos – Jūsų asmeninė oazė

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu