Franke

Šiuolaikinei statybai – šilti, tvirti ir atsparūs keraminiai gaminiai

Šiuolaikinei statybai – šilti, tvirti ir atsparūs keraminiai gaminiai

Nors pavadinimas KERAPOR, matyt, dėl galūnės, skamba nelietuviškai, jame užkoduoti lietuviški žodžiai, geriausiai apibūdinantys lietuviškus gaminius, jų gamintojus ir pardavėjus.

Porėtos keramikos gaminių sistemą KERAPOR sudaro konstrukciniai ir pertvarų blokeliai, kiaurymėtosios ir pilnavidurės plytos, ventiliacinių kanalų, sąramų bei kaminų blokai. Šiuos produktus gaminančioms lietuvių įmonėms atstovauja bendrovė „Simpras“.

Kaip žinome, prieš tūkstančius metų viskas prasidėjo nuo molio plytos, kurią jau seniai pakeitė kur kas lengvesni ir itin vertingomis savybėmis pasižymintys porėtos keramikos gaminiai. Jie gaminami iš molio, smėlio, šamoto (maltų duženų) ir organinių priedų (pjuvenų, durpių, anglių), degami aukštoje temperatūroje. Išdegus organiniams priedams, lieka tuštumos – poros, kurios pagerina keramikos fizines savybes. Taikant šią technologiją, gaminamos ne tik plytos, bet ir keraminiai blokeliai.

Blokeliai už plytas pranašesni visų pirma mūro darbų atlikimo sparta ir medžiagų ekonomija. Pavyzdžiui, vienam kvadratiniam metrui sienos išmūryti pakanka 10–11 blokelių, o plytų tam reikėtų net 80 vienetų. Sutaupoma ir mūro darbų sąskaita, nes aukštesni gaminiai reiškia mažiau skiedinio siūlių sienoje. Vis dėlto tam tikrose situacijose neįmanoma išsiversti be tradicinių plytų. Pilnavidurės keraminės plytos KERAPOR stipris gniuždant siekia nuo 30 iki 40 MPa. Šalies statybos rinkoje šiuo metu tai – stipriausias konstrukciniam mūrui skirtas gaminys.

Lengvi įvairių matmenų keraminiai blokeliai naudojami gyvenamųjų, viešosios paskirties, pramoninių ar ūkinės paskirties pastatų laikančiosioms ir kitoms sienoms mūryti. Jie tinka tiek individualiems namams, tiek daugiaaukščiams pastatams. Natūralios gamtinės kilmės blokeliai ir kiti KERAPOR sistemos gaminiai pasižymi geromis šilumą kaupiančiomis savybėmis, išlaiko optimalų drėgmės balansą pastate. Taip patalpoje sukuriamas komfortiškas mikroklimatas. Svarbu ir tai, kad šiems aukščiausius ekologiškumo standartus atitinkantiems gaminiams išdegti naudojama energija gaunama iš atsinaujinančiųjų energijos šaltinių.

Šiuo metu visi nauji statiniai Lietuvoje turi atitikti B klasės energinio naudingumo reikalavimus, t. y. išorinių sienų šiluminė varža turi būti ne mažesnė nei 5,0 (m2K)/W. Nuo šių metų lapkričio įsigalios privalomi A klasės energinio naudingumo reikalavimai, numatantys, kad išorinės sienos varža būtų ne mažesnė nei 8,3 (m2K)/W.

Tačiau jau ir dabar Lietuvoje daugėja A ir A+ energinio naudingumo klasės daugiabučių, individualių namų, viešosios ir pramoninės paskirties pastatų. Aukštos energinio efektyvumo klasės pastatų išorinėms atitvaroms keliami ne tik dideli termoizoliacinių savybių, bet ir sandarumo reikalavimai. Kaip ir kiti statybinių medžiagų gamintojai, bendrovė „Simpras“, siekdama dar labiau pagerinti mūro fizines savybes, tobulina savo gaminius, diegia naujoves.

„Didesnis keraminių blokelių mūro sienos sandarumas pasiektas patobulinus blokelių įlaidų ir iškyšų formą. Papildomos mažos kiaurymės tarnauja kaip slopintuvas, neleidžiantis orui skverbtis per skiediniu neužpildytą vertikalią siūlę. Todėl šie blokai nepraranda savo ekonominio patrauklumo, išlaikomas nemažas mūro darbų tempas, nes nereikia skiedinio vertikaliai siūlei užtaisyti. Įdiegta naujovė užtikrina sienos sandarumą, o rangovas visą dėmesį gali skirti problemiškesniems pastato mazgams“, – sako VGTU Gelžbetoninių ir mūrinių konstrukcijų katedros dėstytojas dr. Robertas Zavalis.

Mūras iš KERAPOR gaminių (blokelių, plytų) efektyviai izoliuoja ir sklindantį garsą. Viena pagrindinių savybių, lemiančių gerą garso izoliavimą, yra plytų ir blokelių svoris. Garso sulaikymas svarbus ne tik įrengiant atitvaras tarp butų, bet ir tarp kambarių. Tokiu atveju „Simpras“ siūlo keraminius blokelius arba kiaurymėtąsias plytas. Taip pat, norint pasiekti geresnių rezultatų izoliuojant garsą, rekomenduojama naudoti didesnio svorio pilnavidures keramines plytas.

„Norint sutaupyti erdvės (tai ypač aktualu mažesnių butų savininkams), galima pilnavidurę keraminę plytą, kurios aukštis – 88 mm, mūryti šonu. Taip sienos storis su tinku sudarys apie 110–120 mm. Naudojant kiaurymėtąsias plytas ir jas mūrijant tradiciniu būdu, sienos storis su tinku sudarys 140–150 mm. Tyrimai rodo, kad minėtų atitvarų iš pilnavidurių ir kiaurymėtųjų keraminių plytų ore sklindančio garso izoliacijos rodiklis atitinkamai siekia 47 dB ir 45 dB. Taigi, naudojant pilnavidurę plytą, sutaupoma nuo 3 iki 4 cm patalpos pločio, gaunama geresnė garso izoliacija“, – pataria dr. R. Zavalis.

Ristatus

REKOMENDUOJAME

Smėlis statyboms

Koks smėlis tinkamas naudoti statybose?

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Pamatų blokai

Pamatiniai blokai

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

keraminiai blokeliai

Silikatiniai ir keraminiai blokeliai

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”